HP Sporting

Odpovědět
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak když nejezdíš po nějakých vyložených extrémech tak nic neurveš.Já mám aji origo zástěrky a ani s nima nedrhnu a to sou snad 2cm nad zemí.Lítám aji po polnačkách a nic max trochec předním nárazníkem ale jen trochec.
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

tweety: jak moc si seš jistej že to bude tak nízko? mě to přijde jako normálně,ale nevím? :?: to jezdilo nějakej rallycross nebo něco takovýho ne? předpokládám že ta trubka na těhlici je tam navařená proto,aby si neohnul tlumič v nějaký strkanici.. ale na auto bych si to nedávál a dal bych to do origo těhlice a tohle bych hodil do kovošrotu :D :D

jinak máš horní unibalový uložení a rovnou se zeptám odkud jsi a jestli ho nechceš vyměnit za úplně nové kompletní sériový vrchní uložení i s ložiskem a popřípadě doplatkem? kdyžtak můžeš do SZ.. ;) Díky..

monstrak: dřív se dělali jen tužší tlumiče a mohlo se to dát na séiovou pružinu,to už se dneska nedělá a náhrada za to je modrožlutá sada. pak už oficiálně nevyráběná tréningová sada a další jsou vyloženě závodní a to sk.N a sk.A tyhle tlimiče prižiny jsou stejný,mají silnější a pevnější tělo tlumiče a pístnice a Áčko nemá uložení v gumě,ale v unibalu a jiný uchycení k těhlici vepředu-ale to je už trochu individuální..
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Tweety »

Jistej si nejsem, ale to menší péro se opírá až o tu navařenou část(sejgorvka je úplně pryč) a když jsem to porovnal s poslední drážkou na tlumiči, tak je to ještě o cca 2cm níže.
Rellycross to nejezdilo, ale bylo na nich vidět, že to nijak nešetřil. Mě se tam ta navařená část, taky moc nelíbí, ale je tam nové ložisko, tak se mi to nechce vyhodit :( . Jestli tím uložením myslíš tu elipsovitou část na vrchu :) , tak ta je taky poznamenaná dravým stylem jízdy :( . Je naprasklá kolem jednoho šroubu, takže ta musí ještě na opravu než by šla do auta.
S tou výměnou nevím, to si nechám ještě projít hlavou :roll: .Mám rád kvalitní věci co by měly něco vydržet a když to chceš už TY tak to asi stojí za to :D :D.
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

tak to už se mu vůbec nelíbí když to není zajištěný jako origo ale leží to nato navařenci,to se na tom podepsalo nějaký prasátko :? ale nechci ti kazit radost a jinak po tvým zásahu vypadají k světu.. Co jsi za ně dával?

k tomu uložení,je otázka jestli ho potřebuješ a využiješ,já jsem nešťastnej z toho,že mi v přední náprav pořád něco cestuje.. všechno už mám jiný kromě tohole uložení a uložení řízení..


btw.: odkud jsi z prahy přesně?
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Tweety »

Jsem z Proseka. Já myslím, že to zase tak prasátkovatě není. Vždyť je jedno jestli, to drží na nějaký sejgrovce nebo opřený přez ten kroužek o nějaké pevné železo. Tu cenu bych tu nijak nechtěl veřejně větrat(to by jste je pak chtěli všichni :D ), na to že mají najeto 5000km po repasu a s těma duralovýma částma byla super.
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
Monstrak - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Monstrak - FK »

Myslíte že by todle ještě k něčemu bylo? Popřípadě co je to za typ, myslíte že je nastavitelný? Díky za odpovědi
Obrázek
Uživatelský avatar
pepan
Příspěvky: 814
Registrován: čtv 02. srp 2007 22:35:12
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od pepan »

To jsou ty starší, co se snad už nevyráběj.Pasovali na mě klasický pružiny z origo tlumičů.A stavitelný asi určitě nebudou.
HÜBNERMotorsportrally
SHERLOGRacing
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

jsou to ty starý jak psal pepan a stavitelný nejsou. asi už mají něco za sebou,ale HP je zrepasujou že buou jak nový,otázka je,jak funguje taková kombinace a komu by vyhovovala a komu ne.. ;)
Monstrak - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Monstrak - FK »

Psal jsem do HP odpověď:
Tlumič zrepasujeme, tento typ podvozku již nevyrábíme, tlumič nastavitelný není,jedná se o tlumiče produkční na sériovou pružinu, díly tady ještě máme, cen repase cca 500kč, ale pokud bude problém uvnitř tlumiče...ozveme se vám jestli ho mám opravovat.Zašlete nebo dovezte na naši adresu, hezký den. HP sporting Hengalová

Repase by stála 1000Kč na oba, jen jestli se to vůbec vyplatí. Když to tak vezmu, tak nový tlumiče origo stojí 2000Kč tak asi se to vyplatí. Co myslíte?
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

ahoj lidi,chtěl jsem se zeptat jaký tlumiče a pružiny byste daly na feldu když byste s ní jeli soutěž?taky přemýšlím jestli pořídit nastavitelný :? začínám tak se pořád učim.zajímal by mně váš názor,diky
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hanuš »

dozvis se zde pekne HP Sporting. Otazkou je jestli ti budou stacit normal stavitelny, nebo uz pokukujes vyse po nejakych drahych a treba i s Unibalem ;)
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

kolik to prosimtě koštuje v českých korunách tak baj voko? :?
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hanuš »

HP Sporting je ceska firma, ktera se zabyva vyrobou podvozku. ;)
http://www.hpsporting.cz/?k=3 - zde najdes 2 nejrozsirenejsi podovzky pro bezne jezdeni. Take na jejich webu najdes primo zavodni podvozky pro felicii, ale to uz je jina cenova kategorie :)
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

dík za tip,sem se rozhodnul,prodám barák a koupim kit kar feldu :D to ne ale musim jak tak koukám splašit nějaký kačky,bude to drahý koníček.musím pro začátek začít zavěšením pouze.jestli máte ještě někdo nějaký tip budu rád :D díky a mějte se
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Dedla »

Další možnost a taky celkem zajímavá cenová kategorie je firma PROTLUM - p. Křístek.
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

dedla: nojo,ale dělají nějaký civilizovanější verze? já bych řek že je to vyloženě pro závodní použití

kimca: prostitutka drahej koníček to je! :D
Micz666 - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Micz666 - FK »

chlapy měl bych dotaz...mám na autě Hpčka obyč sportingy a nedávno sem vyndal zadní tlumič,že to snížím o jednu drážku a ono ouha jsou tam jen 3 a už to mám na poslední... :(. dala by se tam ještě nějaká přidělat?
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Jyrgen »

buď přímo u výrobce ti drážek udělaj kolik budeš chtít, nebo pokud máš někoho známého kterej umí na soustruhu...
Naposledy upravil(a) emilio52 dne sob 14. bře 2009 17:35:08, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

na zadních tlumičích se válcujou drážky...
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Jyrgen »

sorry :oops: sem si nějak nevšiml který píše že sundal...
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
Micz666 - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Micz666 - FK »

takže sem bez šance?
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

nejsi,v HP ti to udělají zapár korun. můžeš to tam poslat i poštou jestli jsi z daleka.. ;)
Micz666 - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Micz666 - FK »

tak to je supr,dík moc :)
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

ještě jsem zapoměl napsat že zhruba před rokem a půl jsme nechával dodělávat jednu drážku na dvou tlumičích a platil jsme 300kč a to jsem tam přivezl smontovaný tlumiče s pužinama,takže to museli rozebírat :D :D bylo to na počkání ;)
Díva - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Díva - FK »

Čauves mám na Vás taky jeden dotazek.mam radsi koupit uplne novy HP nebo se nemam branit a mam koupit treba i starsi HP na kterych uz nekdo jezdil ??? na co si mam dat kdyztak pozor pri koupi tech starsich???
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

nový jsou nový a je tam jistota 100% funkce.. starších bych se ale taky nebránil,ale zaměřil bych se jesli nejsou zohýbaný,netečou a jak vypadají "na oko"
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdravim, tak uz sem si je taky poridil....Vcera jsem je dovezl z Mnichova Hradiste (2 mesice je mel chlapek na aute, nalitano 114km).. jeste namontovat a hura odzkouset:) 8-) :geek:
MOD - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od MOD - FK »

hele lidi mozná blbej dotaz ale nemela by se udelat po vymene podvozku (tlumicu a pruzin) znova sbíhavost ?
MOD
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

no,měl.. to je jasná věc.. ale dělá to minimum lidí a nějak extra to nevadí..
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od kejzi1 »

Já to dělal,protože se mi sjížděli po výměně špatně pneu
Naposledy upravil(a) emilio52 dne sob 14. bře 2009 17:36:00, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hanuš »

MOD píše: vepředu jsou takový hliníkový (nebo co to je za materiál)podlozky cca 7mm tloušťka a pod nima jsou ty drázky ve predu mam 4 a jedna byla schovaná takze nebyla vydět.
postup snižování, musis mit stahovák na pruziny stáhnou pruzinu a pak přecvaknout to zajištovací pérko do pozadované drážky. a zase povolit toť vse na tlumiči nic povolovat nebo utahovat nemusíš.
Moje nastaveni co me doporučil Dedla, vepředu 2drazka , a vzadu 4tá tj max.snížení vzadu a malinko ve předu.
MOD

Ted s kamosem potrebujeme nastavit jeho HPcka. Vzadu jsme to precvakli, slo to vporadku. Ale vepredu s tim nejde ani hnout :x . Hlinikova podlozka je uplne na spodni drazce (verze tuning) a my ji potrebujeme zvysit. Cim to vypacit at to skoci o 2 drazky nahoru? Uz mam napady, ze pouziju i hrubou silu :lol: . Hodila by se nejaka overena metoda, jak na to :)

Foto tlumicu a te hlinikove podlozky... zas zehlit asfalt nepotrebujem :cry:
http://img.skoda-virt.cz/vase_auta_uplo ... 5-49_4.jpg
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
Monstrak - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Monstrak - FK »

na kolik nastavujete ten podvozek, neni -4málo a -6moc? :D
MOD - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od MOD - FK »

Na doporuceni Dedly mam -2 a -4 :-) kdyz mas predek moc nizko mužes lehce neco urvat nebo poškodit pod motorem.
MOD
Naposledy upravil(a) emilio52 dne sob 14. bře 2009 17:37:43, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hanuš »

Skeleton píše:Ok....tak ne nadarmo se rika, ze kdyz to nejde silou, pujde to jeste vetsi silou :D ...jinak jak nizko si to dal stema tvyma kolesama? :geek:

na svem aute to mam -4/-3 pri 16 kolech a predek je jeste moc vysoko, casem pujde niz :D . A u kamose je nyni na seriovych 13 kolech podvozek -5/-3 a vypada to hned lip :lol:
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od kejzi1 »

Já mám předek i zadek -4 a bez problémů
Uživatelský avatar
Georgerob
Příspěvky: 796
Registrován: pát 04. kvě 2007 19:40:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Georgerob »

Já mám předek -6 a zadek -4,5, v zimě jsem jezdil na 165/65 r13...menší profil..takže to bylo ještě nižší a bez problémů. Teď na 15" to je taky v pohodě..a to bude ještě upravenej nárazník vepředu. A to se to chystám pustit ještě níž, přímo v HP udělaj nový drážky. Ale to už uvažuju o nějaký tý lyžíně dolu..
Grafické studio | www.georgerob-design.cz


BLACK LIST RACEMAN !

[b]19.5. odesláno 750,- na elektrickou stahovačku - do teď nemám ani peníze, ani stahovačku.
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hanuš »

Georgerob - u HP ti udelaj drazky, ale niz ti to auto nejspis jen na kvuli drazkam nepujde. Kamos si koupil HPcka a predek muze jit dolu max -8. Podvozek se dal na auto s nastavenim -8 ale rozdil oproti -5 jsem nevidel. Myslim si ze maximum HP snizeni je -6. Jestli to chces niz tak bude zapotrebi drazky + mensi dorazy. Bez uprav dorazu ti to niz nepujde.
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
luke.bean - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od luke.bean - FK »

MOD píše:Na doporuceni Dedly mam -2 a -4 :-) kdyz mas predek moc nizko mužes lehce neco urvat nebo poškodit pod motorem.
MOD


tohle doporučení není ani tak kvůli tomu,že by jsi někde zachycoval motorem o zem,ale proto,že přesuneš trošku těžiště a váhy na zadní nápravu a ubereš přetáčivosti a auto jde ochotněji za předníma kolama
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

tutaj seriovy upraveny tlumic atesso
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

tu
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

tu origo NEW hp za 1800 s postou,a dozadu starsi good HP,celkova investice je 3800kc,a predek plynule stavitelny do minus 10cm :D :D
elyod

Re: HP Sporting

Příspěvek od elyod »

měl bych takový dotaz.Jak je to s podvozkem HP a felicii pikap?Předek je stejný, ale co zadek?
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

ja mam dotaz o kolik kolo zaleze kdyz auto spustim ze zvedaku,aspon predek,jinak na pickupa si myslim ze to nepasuje,,,,,,,,,,
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Tweety »

To by asi záleželo na co by jsi je měl nastavený(drážku). Já myslel že zalezou hodně, tak jsem je radší nedal, tak nízko, ale když se to spustilo, tak jsem čučel jak puk :shock: na toho offroada.
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tweety píše:To by asi záleželo na co by jsi je měl nastavený(drážku). Já myslel že zalezou hodně, tak jsem je radší nedal, tak nízko, ale když se to spustilo, tak jsem čučel jak puk :shock: na toho offroada.

tak cca to pustilo o kolik?
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

jinak nemam drazky ale zavit:--)viz foto o neco vys
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Tweety »

Omluva, moje chyba. Nějak jsem se nekoukl že jsou tvoje ty ATESSA. Asi to bylo do 10cm,ale je to jen odhad, protoze me to nenapadlo fakt měřit ani se na to zamřit. Asi budeš muset zkoušet nahodit, dolů(nespokojenost), nahorů, přešroubovat, dolů atd to ti nezávidím piplačka. Hlavně bych se bál abych to měl na každé straně stejně vysoko. tak bych to dělal věčně :D
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

v tom serizovani nevidim problem,to je hned,metr meri vsechno:-)me zajima kolik to spadne dolu pac kdyz mas auto nahore,tak je pero vysponovane s pistnici nahoru,tak me zajima o kolik to pujde cca dolu,navic me zajima jestli se unavi pera po case,ze to za tyden klesne treba o 2 cm
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Tweety »

Spouštěj pomalu, ať to nepustíš na břicho :D a testuj. Takhle upravený to tu asi nikdo nemá, tak přesnou odpověď asi nedostaneš. Jo ještě o kousek to klesne než to co tam je hned po spuštění, ale bude to tak přes max noc(možná když to někam vezmeš projet prodrncat, tak to bude i na počkání :) ). Pak by to snad mělo držet stejnou výšku. A asi o 1-2cm, ale to už jsem myslel do těch deseti.
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
smazany clen - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od smazany clen - FK »

tak diky bady:-)
Odpovědět