HP Sporting

Odpovědět
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od jirkaf »

Nechybí ... tréningáče v základu jsou ve předu bez druhý pružiny ... ale tady to tak vypadá protože to někdo zalevno doma brutálně snížil a nepřidal dorazy zevnitř na pístnici aby navyjížděla tolik ven...
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
Uživatelský avatar
Kirru23
Příspěvky: 107
Registrován: úte 18. kvě 2010 11:06:23
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Kirru23 »

nejde mi zas tolik o to snížení, jde mi o to, aby se mi to nenaklanelo do zatáček...

nabízel mi je za 10, uhádal jsem ho zatím na 8...

jenom bych potřeboval opravdu radu, jestli to nebude moc tvrdé :-\
Uživatelský avatar
jezek
Příspěvky: 2183
Registrován: stř 07. lis 2007 18:32:26
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od jezek »

Podle mě to bude hodně tvrdý ještě pokud máš nějaký nižší profil gumy. (185/55R14, 195/50R15, 195/45R15)
Edit: Snížení se nevyhneš.
Krátká 1.3MPi GLXi rally red
Krátká 1.6MPi GLX modrá hlubinná metalíza
Tady na foru
Uživatelský avatar
Kirru23
Příspěvky: 107
Registrován: úte 18. kvě 2010 11:06:23
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Kirru23 »

mam prave 195/50 R15

EDIT: snížení, jasně chci to trochu snížit, ale asi ne tolik co tam je ted ve předu, taky se mi to zdá přehnaný...

EDIT: tak jsem je odmítl, pokud by je někdo chtěl, pište SZ, dám vám na něj kontakt...

EDIT :-) další nabídka na HP tréningáče (tréningáče nechci, proto se souhlasem umistuji nabídku sem):
Od: unno24@seznam.cz
mam na prodej trenigove hp komplet po repasy novy zinek,komaxit,gufera stav jako nove. cena 9000kc
Hans - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hans - FK »

Dnes jsem vyhodil staré tlumiče a namontoval zatím jen zadní HP. Zadek jsem snížil o 2cm s tím, že přední nechám na původní výšce. Hodně zde doporučujete 4cm/2cm. Nevim, ale ten zadek by se mi zdál už moc, už teď je to hodně. Možná je to originálními disky a pneu 165/70. Dělám to správně, když jsem dal druhou drážku od vrchu ?
Hans - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hans - FK »

Tak ráno jsem dodělal montáž a jel se trochu projet. Jel jsem jen po městě, ale můžu říct že jsem fakt spokojen. Nikdy předtím jsem ve feldě s HP podvozkem nejel a tak jsem se trochu bál. Není ale čeho. Opravdu to mohu doporučit všem kdo má už tlumiče v háji a přemýšlí nad novými. Jízda je příjemná a nijak neotravuje. S tlumiči jsem chtěl udělat i výměnu čepů ale není třeba. Bouchali to staré tlumiče. Nakonec jsem zvolil variantu přední -2cm a zadní -4cm. Teď ještě budu měnit blatník a pak vyhodím plastové lemy a potom to bude ještě hezčí :king:

http://img5.rajce.idnes.cz/d0506/3/3591 ... C00122.JPG

Fotil jsem v pravé poledne takže je tam špatný stín. Zkoušel jsem to i bez lemu a vypadá to mnohem líp, pudou pryč.

Takže za mě: HP DOPORUČUJI :thumleft:
peeter

Re: HP Sporting

Příspěvek od peeter »

zdravim..mam problém a vyhledávač ho ne a ne najít ..na autě mám tlumiče Hp sporting (nevím jak jsou staré)auto jsem koupil už s tím
Když jsem to kupoval veděl jsem že je to taková koza ale můj problém je ten že když jedu tak přes dolíky přední tlumiče strašně mlátěj..nevím jesli je to normální jako že sou tvrdý a dělaj rambajs nebo že jsou jenom tvrdý můžete někdo prosím poradit
BlueFox - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od BlueFox - FK »

To budou v haji. mlatit to nesmi ani kdyz je to tvrdy. Muzou se ti ozyvat nejake tlumene zvuky, kdyz se prenese nejaka vybrace na karoserii, ale vylozene mlaceni ne.
Javor - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Javor - FK »

Dotaz:
Mam HP treningy, sou na nejvěčím snížení co na nich serijově je, pružina je volná cca o 1 cm když je auto na heveru. Řešením by byly přídavné pružiny dopředu.
Jak se to pak chová ? Jezdí to někdo?
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od jirkaf »

Na největším "seriovým" snížení ti nikdy nebude plandat pružina, musejí tam bejt dodělaný drázky.
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od 00Inferno00 »

Javor: a proc to chces resit?
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...
VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hanuš »

resenim je, rozebrat HPcka a nastavit, aby pistnice nevyjizdela na maximum.. tudiz pri maximalnim snizeni nebudes mit na heveru vyvesenou pruzinu.. vim ze to tu uz dost lidi resilo. Ale jak se zde pise, pri normal drazkach nemuzes mit vyvesenou pruzinu.. musi tam byt pridelane drazky navic. Ja kdyz zvednu auto na hever, tak mam vyvesenou pruzinu vepredu, ale pri jizde to nijak nevadi.. tudiz to neresim :D .. s autem neskacu :)
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
Uživatelský avatar
Michelin1
Příspěvky: 2975
Registrován: pát 09. led 2009 21:06:41
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Michelin1 »

00Inferno00 píše:Javor: a proc to chces resit?

Nekde s tim autem skoci a v tu chvili bude mit volnou pruzinu treba?
Fela 1.3 race car, TDi power
http://picasaweb.google.com/info.michelin
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od jirkaf »

Tak jestli to je jen jeden cm tak to snad ani nevyleze z tech sedel na pruzinu ne?
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od 00Inferno00 »

Michelin: jestli s tim autem hodla skakat tak, ze se vyvesi kolo, to je potom jina
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...
VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
Hanz - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hanz - FK »

Jezdil sem na treningach Rok po praze a dá se to. Jel jsem i po D1 na moravu a taky se to dalo i když to byl děs :D vyměnil sem je za HPčka obyč a s 195/50 R15 to je pořád super ;)
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od 00Inferno00 »

Nestras, ja ted pojedu na HP z moravy na Slapy :D
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...
VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
Hans - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hans - FK »

Zdarec, auto jsem nakonec nastavil na předek původní a zadek o 2cm dolů. S tím 2cm/4cm se po silnici jezdilo špicově, na seně jsem však skoro neodjel z polňačky a doma jsem drhnul katalyzátorem o prah od garáže. Na přední nápravě mám stabilizátor a kolo vždy při prudkém zatáčení ( křižovatky ) hvízdne. Bez něj to nedělá, karoserie se však naklání, proto si ho nechám. K věci. Zajímá mě jak se bude auto chovat v zimě na uježděném sněhu ( u nás se půl cest v zimě neudržuje ), nebude až moc nebezpečně nedotáčivé ?
Baker - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Baker - FK »

Čau lidi,mám takový dotaz, jestli při repasi tlumičů HP dělají i repasi laku tlumičů popř. pružin. Díky za odpověď
mause
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 19. led 2008 22:08:41
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od mause »

ano :-) da se s nima domluvit snad uplně na všem ....
bylo: felinka lechce poladěná...Myška
je: octule v kombajnu 1,9 tdi ALH zatím 66kw/90 hp + SPRINT 769...Chrochtadlo
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cIemgwmRgxk
Jawinka 350/638 -> 639
hranatá felicie - červený drak
Baker - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Baker - FK »

Tak to je super!
Díky! :D
Návštěvník

Re: HP Sporting

Příspěvek od Návštěvník »

Zdar chlapy mel bych malej dotaz, mam moznost koupit HPcka viz. foto. A chtel bych se zeptat kdyz mam 1.3 MPI bez ABS tak by mi meli jit v pohode ne? Diky za reakce.

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Uživatelský avatar
Deacon
Příspěvky: 1018
Registrován: pát 26. čer 2009 20:34:14
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Deacon »

Jasně, že jo :lol: ;)
" Když jí miluješ, není co řešit "
Javor - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Javor - FK »

Jezdil jste někdo treningy v zimě? Asi docela vražda :scratch: Je to jen otázka do placu né že se to chystam provozovat :idea:
RedmeX - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od RedmeX - FK »

Ešte nejazdim, ale budem. V čom by mal byť problém? Max. sa auto bude viac šmýkať, ale v zime na inej ako suchej ceste jazdím kľudne. :D
Hanz - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hanz - FK »

já jezdil s treningama i letníma kolama :D paráda jako, ani po rovině to nechtělo jet :D 195ky a bylo to jak sááně :D
Zbysek - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Zbysek - FK »

Pánové kde nakupujete HPčka? Jedině přímo od výrobce, nebo je lze nějakým zázračným způsobem někde sehnat levněji?
Jelikož začíná být na čase vyměnit tlumiče na octávce, rád bych tam rovnou dal HP, ať je na tom lépe a tak řeším kde je tedy vzít.

Mimochodem ne že bych to chtěl nějak prasácky snižovat, ale pro tu případnou možnost by se možná hodilo i nějak více drážek než na 0-4. Někdy jsem četl, že na feldách to ve výrobě rovnou dodělávali o několik drážek více. Netuší někdo, jestli to půjde i u oktule?
Sice půjdu patrně jen o 2, max. 3cm dolů, ale třeba bych to někdy jen na čas shodil ještě více, kdo ví. Jde opravdu spíše jen o tu možnost dát to ještě více dolů, kdybych někdy chtěl.
Dexter - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Dexter - FK »

tak jestli chceš nový a levný, tak jedině přímo od výrobce a když to vezmeš bez dokladu tak na feldu to je o 2tis levnější
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: HP Sporting

Příspěvek od Sadra17 »

Zbysek píše:Jelikož začíná být na čase vyměnit tlumiče na octávce, rád bych tam rovnou dal HP, ať je na tom lépe a tak řeším kde je tedy vzít.


když spočítáš cenu novejch origo a HP tak se to moc neliší cenou :D
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Zbysek - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Zbysek - FK »

Právě proto chci HP, ale Dexter to myslel také tak (vzít nové od výrobce, tedy od HP).

OK, zkusím tam tedy zavolat jak by to šlo vzít a jestli je vůbec mají skladem.
Dexter - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Dexter - FK »

no nevím jesti ti po telefonu paní řekne že bez dokladu to bude levnější, mě to nechtěla říct ale věděl jsem to od někoho tak jsem tam jel a skutečně o 2tis šli dolů, pak to mylsim zkoušel GeorgeWWW, a ten to z nich po telefonu dostal jestli to pude bez dokladu levněji :lol: a dostal cenu jako já
Zbysek - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Zbysek - FK »

Samozřejmě tím že to máte bez dokladu, tak případná reklamace nehrozí že?
Dexter - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Dexter - FK »

no myslim že ještě nikdo potíže s hp neměl, ale paní mě řekla že kdyby něco tak se mam stavit, samozřejmě kdyby byl ohlej tlumič od nějakýho karambolu tak to by neuznali..
Uživatelský avatar
Mexikan
Příspěvky: 784
Registrován: úte 12. úno 2008 2:10:20
Bydliště: Branka u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Mexikan »

Zbysek píše:... a jestli je vůbec mají skladem.

V květnu mi říkali, že budou dělat novou várku v červnu, tak by snad mohli mít nějaké zásoby.
A3 + Pick-up 1.9D, ex 1.3MPi

Moje garáž
Hans - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hans - FK »

Nezkoušel ste někdo na soustruhu vytočit ještě jednu drážku nahoru? Myslím za účelem zvýšení ...
petrjisa - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od petrjisa - FK »

čest mám pár otázek, chci to na zimu zvednout. Můžu nastavit výšku na hp sporting přímo na autě nebo se musí celej tlumič vyndat z auta? Koupil sem něco takovýho http://www.gesprofi.cz/p799-stahovaky-pruzin/ tak doufam že to bude stačit. a muže mi někdo popsat jak posunu tu spodní misku do jiný polohy jak to tam funguje jestli je tam šroub matka nebo či co. díky a předem se omlouvám jestli to už je psaný ale nikde sem tady ty informace nenašel a číst to celý to je na dlouhé zimní večery.
RedmeX - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od RedmeX - FK »

Či to urobíš na aute neviem, ja som ich zhodil. Ale aspoň zadné by mali ísť.
Až stiahneš pružinu, misku posunieš najskôr gumovým kladivom, rukou nebude chcieť ísť. Následne pod ňou bude malá objímka, ktorá drží misku na mieste. Tú budeš posúvať šrubovákom po trochu až na zvolenú drážku.
Ono keď sa tak zamýšľam, v malom priestore podbehu to bude zábavné, inak je to ľahká robota :)
Joye - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Joye - FK »

ide to spravit aj na aute ;)
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hanuš »

proto na zimu davam seriove tlumice. Je to rychlejsi vymenit kus za kus, nez neustale prestavovat HPcka. To by mi za ty nervy nestalo :). Na aute se to snad da s pevnymi nervy prizvednout, ale rychlejsi se to dela mimo auto ;)
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
bitmap - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od bitmap - FK »

A upe nejvic nejlepsi je dat na zimu kola s vetsim prumerem.
Jeden to ma hned dal od zeme a nemusi se babrat s nejakym spinavym podvozkem :)
petrjisa - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od petrjisa - FK »

tak diky za vaše názory a zkušenosti. zatim nevim jak to porešim, seriový mám taky ještě doma. ale nejdřív asi vyzkoušim to přenastavit na autě a uvidim jak to pude.
Javor - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Javor - FK »

No já sem se pokoušel na autě přenastavovat zadní, ale nakonec sem je rači vyndal, bylo to lepší. Ale třeba ti to pude.
Hans - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hans - FK »

Přenastavit zadní tlumiče trvá i s montáží zpět na nápravu půl hodiny, horší je to vpředu ale taky to není nic strašného. Já měl sériové už špatné a tak jsem dal rovnou HP a mezizávitové gumy daroval kámošovi co má sériové pružiny. Budu vyrábět nové podložky na vypodložení pružin. Až to bude na autě, dám fotky.
Hans - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hans - FK »

Teď mě tak napadlo, jestli mezizávitové gumy sedí i do pružin HP ?
Hanz - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hanz - FK »

bitmap píše:A upe nejvic nejlepsi je dat na zimu kola s vetsim prumerem.
Jeden to ma hned dal od zeme a nemusi se babrat s nejakym spinavym podvozkem :)

napadlo mě to taky, ale když mi škrtají o lemy 195/50 tak myslim že větší průměr to neřeší :D
RedmeX - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od RedmeX - FK »

hanz: bitmap to asi skôr myslel ako menší disk (13-14) a užšia balónová pneu. Taká 175/65 r14, 165/70r14 zdvihne auto o cm ešte aj u teba a ak by si to dal na úzky disk s väčším ET, tak nebudeš škrtať, lebo to zalezie dnu do lemov :) Oproti bežnému rozmeru pneu to zdvihne auto o cca 2cm.
Hanz - FK

Re: HP Sporting

Příspěvek od Hanz - FK »

jo tak jasný že kdybych dal menší že by to bylo v pohodě :) já jezdil před par měsíci na origo plechách s rozměrem tušim 165/60 R13 a pod převodovku sem dal na bok krabičku od cigeret :D takže pro mě by bylo řešení asi opravdu zvednout HPčka a dal bych třeba 165/70 R14
Uživatelský avatar
Kirru23
Příspěvky: 107
Registrován: úte 18. kvě 2010 11:06:23
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Kirru23 »

Zdar lidi,

mám problém s HPčkama, poté co jsem je nasadil, tak všechno ok. Kola 15" 195/50 ET 35. Nedávno jsem přezul na zimáky - origo plechy 13" a někde vzadu mi bouchá pravý kolo o něco..

Nestalo se vám to taky ?

Díky za rady.


EDIT: Moje chyba - dal jsem špatný šroub, byl o něco delší....takže vyřešeno a konečně budu zase jezdit :D
Naposledy upravil(a) Kirru23 dne úte 11. led 2011 19:23:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jaap
Příspěvky: 187
Registrován: úte 31. črc 2007 15:01:59
Bydliště: Frýdek - Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od Jaap »

Chtěl jsem se zeptat, měl někdo problém s HP na technické? Nebo jste je měnili za sérii jak jste tam jeli. Nebo jak to s váma je ;) můžete mi napsat, uvažuju taky že bych se přidal do rodiny HPčkářů...Díkec :mrgreen:
Moje BjEtkA - Felicia 1,3 MPI 50kW, r.v.99, najeto něco přes 180 tis. km
https://picasaweb.google.com/TomFaltyne ... directlink
viewtopic.php?f=16&t=21242
Uživatelský avatar
jezek
Příspěvky: 2183
Registrován: stř 07. lis 2007 18:32:26
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Sporting

Příspěvek od jezek »

Prijel jsem, technik okoukl spodek, hodil to na vuli cepu, na valce, pochvalil ze to je podvozkove supr a jel jsem dom :)
Krátká 1.3MPi GLXi rally red
Krátká 1.6MPi GLX modrá hlubinná metalíza
Tady na foru
Odpovědět