bouchání misky

minisec - FK

bouchání misky

Příspěvek od minisec - FK »

Chci se zeptat, zda je normální to, že když zvednu předek do vzduchu, uchopím kolo a zvednu do vrchu tak,že se nadzvedne miska horního uložení tlumiče a pak kolo pustím, spadne miska zpět do svého uložení s kovovým nárazem. Myslel jsem, že ten náraz zpět dolů má utlumit gumové uložení. Ale mě to klepne opravdu kov na kov. Má to tak být?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: bouchání misky

Příspěvek od 103457 »

Nemá.
minisec - FK

Re: bouchání misky

Příspěvek od minisec - FK »

tak že by ta guma pod miskou byla vymlácená? bez rozebrání to vidět nejde. jinak díky.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: bouchání misky

Příspěvek od 103457 »

Rozeber to a vyměň všechno, jsou to korunové položky a máš klid. ;)
Horní misku, pokud je rezavá, ložisko, gumové uložení.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: bouchání misky

Příspěvek od Kuladmin »

Ty horni gumy zda jsou ok nebo ko poznas lehce pri kazdem rozjezdu - zabrani plynu a pusteni plynu je slyset ,,rana,, a nebo zvednes auto a chytnes pruzinu do teplych a zalomcujes pokud to lita je ko. ;)
ing
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 29. dub 2010 15:18:08
Bydliště: 431 86 Kovářská
Kontaktovat uživatele:

Re: bouchání misky

Příspěvek od ing »

Měnil jsem na předních tlumičích gumu horního uložení, protože jsem slyšel bouchání od pravého kola, ale při namontování je u pravého kola větší škvíra u horní misky než u levého, nevíte někdo čím to je? na té pravé straně je ta guma taková žvejklá a je fakt, že jsem ji měnil ve čtvrtek na levé straně až dnes
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: bouchání misky

Příspěvek od Rambo-x »

Jsou gumy originál? už jsem viděl i jakési rozměklé napodobeniny při kterých byla větší škvíra než na těch starých vymlácených. Ona každá guma se o kousíček prosedí,pokud jsi jednu dával později,tak počkej ono se to srovná a pokud tam bude rozdíl do 1mm,nic bych neřešil. Hlavně jde o to jestli jsi to dobře poskládal,i když ono to snad ani spést nejde pokud nejsi totální pako.
Každopádně počítej s tím,že pokud jsi nedal originál ulžení rubena,budeš do roka měnit znova,ta rozměklá čínská stlačená tma vydrží absolutní hovno
ing
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 29. dub 2010 15:18:08
Bydliště: 431 86 Kovářská
Kontaktovat uživatele:

Re: bouchání misky

Příspěvek od ing »

Tak gumy jsou prý Český výrobek, je to pořád stejné a přijde mi, že je levý tlumič při propérování tužší
ing
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 29. dub 2010 15:18:08
Bydliště: 431 86 Kovářská
Kontaktovat uživatele:

Re: bouchání misky

Příspěvek od ing »

tak jsem dal nové tlumiče i uložení a stále je na levé straně ta guma promáčklá, neví někdo čím to asi je? je fakt, že kolo na levé straně má vůli když do něj kopnu, když ho zvednu a zalomcuju s ním do všech stran, tak vůli nemá ...
Odpovědět