tlumiče předek

mino
Příspěvky: 9
Registrován: pon 08. úno 2016 15:44:47

tlumiče předek

Příspěvek od mino »

čau mam krátkou feldu a chci měnit ve předu tlumiče a chtěl bych aby to bylo více zvedlé mate nějaké rady jaké tlumiče tam dat díky
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: tlumiče předek

Příspěvek od Maty »

motorizace ?
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: tlumiče předek

Příspěvek od 103457 »

Tlumiče auto nezvedaj, to dělaj pružiny. Nejdelší pružiny má 1,6-ka
mino
Příspěvky: 9
Registrován: pon 08. úno 2016 15:44:47

Re: tlumiče předek

Příspěvek od mino »

díky moc
Miro654
Příspěvky: 10
Registrován: sob 12. lis 2016 15:24:27

Re: tlumiče předek

Příspěvek od Miro654 »

caute ptraboval by som pomoc dneska mi prezuvali gumy a ked bolo dole koleso tak som skusal hybat nabojom kolesa a bol uvolneny cely tlmic .. celi tlmic sa kmital je to normaôlne ? ma tam byt nejaka vola ked je auto na dvihaku ? je to felicia 1.3 40kw 1998 ma najazdene okolo 30 000 km dik
Ljuba
Příspěvky: 69
Registrován: pon 02. črc 2012 19:46:56
Bydliště: Hlinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: tlumiče předek

Příspěvek od Ljuba »

Dobrý den všem,

v poslední době jsem si všiml, že při jízdě přes nerovnosti, dolíky, apod. se ozývají slabé zvuky, jakoby klapání od pravého předního kola. O víkendu na heveru jsem zkusil hýbat s kolem ve svislé ose (to vrzalo nahoře v uložení tlumiče) a tlačit kolo směrem vzhůru a vydávalo to ten samý zvuk jako při přejezdu nerovností. Takže to vidím na výměnu tlumiče.

Chtěl bych se zeptat, jak dlouho vidíte, že ten tlumič ještě vydrží? Jezdím teď cca 15tisíc km ročně a auto má najeto 85 tisíc. Strýc automechanik říkal, že je to ještě dobré, ale jedeme do chorvatska v červenci a nechce se mi riskovat zbytečně porucha.

Jakou značku byste koupili? Našel jsem Starline za cca 900Kč, ale jsou i dražší kolem 1800Kč. Co se spíš vyplatí?

Díky moc za odpověď.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: tlumiče předek

Příspěvek od ferdamravenec »

a není to jen horní uložení , popř ložisko ?
PaKr
Příspěvky: 79
Registrován: pon 10. bře 2014 18:58:56
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: tlumiče předek

Příspěvek od PaKr »

ještě bych uvažoval, jestli to není spodní čep.Jinak cokoliv od Starline nechci v autě ani zadarmo. Zkus jiné autodíly než je AK, je možné,že za podobnou cenu koupíš Atesa nebo Sachs. Já nakupuji většinou tady :http://www.autodily-milnicek.com/code/S ... 1-66698876

Jinak bych ty tlumiče vyměnil určitě, protože jestli jsou na autě ještě původní, tak už mají svůj věk (a pružiny taky) ;) ;)
Michal
Příspěvky: 50
Registrován: stř 20. dub 2005 19:18:42
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: tlumiče předek

Příspěvek od Michal »

Bouchni nebo kopni do kola, když auto stojí na zemi. Podobně klepe brzdový třmen, když mají vůli vodící čepy brzd.
Ljuba
Příspěvky: 69
Registrován: pon 02. črc 2012 19:46:56
Bydliště: Hlinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: tlumiče předek

Příspěvek od Ljuba »

Díky moc za rady. Na tom Milníčkoj to je parádní cena. Předpokládám, že se mění vždycky v páru na nápravě. Kdybych měnil i pružiny, tak koukám, že to výjde zhruba na 4 tisíce na přední nápravu.

Myslím, že horní uložení jsme na tom kole měnili. Příjde mi divný, že technickou v lednu prošlo v pohodě, s tímhle problém nebyl a teď to začalo takhle bouchat. No ta cesta k nám do práce je opravdu otřes no :evil: :evil:
hadepe
Příspěvky: 19
Registrován: ned 24. úno 2013 14:58:13

Re: tlumiče předek

Příspěvek od hadepe »

zdravím páni :)
prečítal som si nejake info o tlmičoch tu na fóre a rozhodol som sa pre tlmiče od KYB (kayaba) len neviem ktore či olejove alebo plynove :roll:
viem že plyn bude tvrdší... ake s tým mate skusenosti? resp. aké by ste odporučili?
Odpovědět