Brzdy a pedal

taoland
Příspěvky: 22
Registrován: ned 29. bře 2015 10:53:43

Brzdy a pedal

Příspěvek od taoland »

Nazdar vedel by niekto poradiť nedávno som menil komplet brzdy na felde 1.3 mpi nakoľko mi chodil pedál až dole som myslel že sú opotrebované platničky tak som všetko vymenil aj prasiatka všetko je nove ale auto slabučko brzdi pedál je tvrdý ale ako náhle naštartujem ide až na podlahu keď stlačím pedál v nutrí je počuť syčanie ako ho stlačím.Hadicu od sania som skontroloval je ok ! môže to byt aj hlavný valec ?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy a pedal

Příspěvek od 103457 »

Tak, jak to popisuješ mi to připadá v pořádku. Kde se ti zdá být problém? Nebrzdí ti to?
taoland
Příspěvky: 22
Registrován: ned 29. bře 2015 10:53:43

Re: Brzdy a pedal

Příspěvek od taoland »

Pedal pri jazde ide uplne na podlahu a slabucko to brzdi zabera iba na konci tak centimeter
Jardik
Příspěvky: 80
Registrován: úte 15. úno 2011 18:55:02
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy a pedal

Příspěvek od Jardik »

Máš odvzdušňěno ???
taoland
Příspěvky: 22
Registrován: ned 29. bře 2015 10:53:43

Re: Brzdy a pedal

Příspěvek od taoland »

ano vsetko je odvzdušnene
Uživatelský avatar
vodi
Příspěvky: 191
Registrován: úte 21. kvě 2013 13:21:33
Bydliště: Plzeň, Vimperk

Re: Brzdy a pedal

Příspěvek od vodi »

Taky mě napadlo odvzdušnění. Zkus to ještě jednou. Taky jsem odvzdušňoval navíckrát. Bude tam někde bublina.
Škoda Felicia 1.3 Mpi, 50kW, '98, Magic
Mazda MX-5 NB-fl 1.8, 107kW, '01
Subaru Legacy IV 2.0, 121kW, '07
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy a pedal

Příspěvek od ferdamravenec »

tahle se mi to taky chovalo , - chtělo to odvzdušnit

když nevím kde to je , vezmu 4 šrouby nádrže š120 , na brzdovým válci odpojím trubky , zazátkuju , zkusím , když je měkej tak je v háji , pokud je pedál tvrdej , tak je brzd válec ok ,
jdu dál vyndám jednu zátku , vrátím trubku , zkusím , připojím další trubku , ... , ... ,atd , kde je to měký ten okruh je v háji
taoland
Příspěvky: 22
Registrován: ned 29. bře 2015 10:53:43

Re: Brzdy a pedal

Příspěvek od taoland »

ok no tak ja to skusim este raz odvzdusnit
taoland
Příspěvky: 22
Registrován: ned 29. bře 2015 10:53:43

Re: Brzdy a pedal

Příspěvek od taoland »

Este ma napadlo pozeral som u kamarata ci som to dobre poskladal v zadu na takej istej felde ma prasiatka v zadu väčsie asi tie 22 ja tam mam uplne male asi 19tky vyzeraju ako nove mozno majitel predomnou menil a dal mensie moze to byt aj ten problem ?
taoland
Příspěvky: 22
Registrován: ned 29. bře 2015 10:53:43

Re: Brzdy a pedal

Příspěvek od taoland »

takže problém mame vyriešený išiel som to ešte raz odvzdušniť nič nešlo len kvapalina dal som to ešte raz a už išiel vzduch dal som 3 krát už len trosku vzduchu a na 4 x len kvapalina po naštartovaní pedál tvrdý jak betón teraz to brzdi na 100 % aj keď som tomu moc neveril ale bolo to v tom odvzdušnení lebo keď som robil brzdy všetko vymenil tak som všetko odvzdušnil 2 x a všetko bolo v pohode .ale vidieť že to treba asi 5 krát :D to som nemyslel Ďakujem všetkým za pomoc .
Odpovědět