Stránka 1 z 1

Syčení při brždění

PříspěvekNapsal: ned 10. úno 2019 11:57:09
od Sebox
Zdravíčko,

Cca před týdnem se povedlo s Felicii 1,3 mpi (50kw) nedobrzdit a rozbít předek. Jednalo se vesměs jen o karosařinu nic hrozného. Takže oprava za pár kaček. Ovšem k problému, zjistili jsme, že když se sešlápne brzdový pedál tak při brždení začne jakoby z poza padálu syčet, a když se pedál pustí, tak se nevrátí nahoru jak by měl ale pozvolna pomalu se vrací. V čem by mohl být primárně problém? Něco jsem se už snažil načíst. Problém by měl tedy viset očividně buďto v posilovači nebo HBV. Nicméně rozhodl jsem se zeptat širokého okolí zds nemáte podobnou zkušenost a řešení.

Předem díky! :salut:

Re: Syčení při brždění

PříspěvekNapsal: pon 11. úno 2019 0:12:32
od Sebox
Edit: Tak posilovač a hlavní brzdový válec vyměněný a žádná změna..., Došli nápady někdo prosím něco?

Re: Syčení při brždění

PříspěvekNapsal: pon 11. úno 2019 6:27:33
od Maty
podtlaková hadice v pořádku ? ... ze sání do posilovače...

Re: Syčení při brždění

PříspěvekNapsal: pon 11. úno 2019 9:30:14
od Sebox
Tak syčení ustálo. Auto brzdí vše super, ovšem jeden problém stále je, a to, že když se zabrzdí, tak pedál se už nevrátí zpět. Napadá mě pedálová konzole, ale ta se zdá být v cajku. Když se na brzdu potom znovu klepne, tak povolí a pedál ne tak jak má být. Nicméně klepat furt na pedál není moc řešení. :D
Zkoušel jsem najít všude možně další varianty problému. Nicméně všechno se odkazuje jen na tu konzoli. :/

Re: Syčení při brždění

PříspěvekNapsal: pon 11. úno 2019 15:15:34
od Maty
Pokud se ti nevrací pedál tak konzole ;) ... rádo se to tam občas zadrbe. sundat pedály a zkontrolovat. Nebo pro dočasné vyřešení stříkni trošku nějakého mazání na tu osu kde se otáčí pedál na konzoly a uvidíš zda to pomůže :)

Re: Syčení při brždění

PříspěvekNapsal: pon 11. úno 2019 18:54:22
od Sebox
Tak přesně jak je výše zmíněno. Bylo prasklé pero u pedálu, a lehce zadrbaná konzole. Takže problém vyřešen. Fela je jako nová. :D tak snd téma pomůže dalším “šťastlivcům”.