Servo - problémy, hučení a pazvuky

senegal

servo čerpadlo

Příspěvek od senegal »

Dobrý den, potřebuji poradit, začalo mi divně hučet servo čerpadlo.......oleje je tam dost a ani se nestrácí, ale je dost hlučné. Můžete mi někdo poradit děkuji.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: servo čerpadlo

Příspěvek od ka-spel »

senegal píše:Dobrý den, potřebuji poradit, začalo mi divně hučet servo čerpadlo.......oleje je tam dost a ani se nestrácí, ale je dost hlučné. Můžete mi někdo poradit děkuji.


Podívej se do expanzky jestli to nepění (zavzdušněné, expanzka by byla i celá zašvihaná od oleje). Mě tam šel vzduch, když se šteft od hadice do čerpadla vysunul díky špatnému o-kroužku. Pak zkontrolovat hadice, jesti není někde skříplá. Nejčastěji bývá ta hadice přímo u čerpadla v tom obloučku podtlakem zcvaklá.

Stačí příště víc hledat. Už se to tady řešilo. viewtopic.php?f=29&t=558&st=0&sk=t&sd=a&hilit=krou%C5%BEek
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
senegal

Re: servo čerpadlo

Příspěvek od senegal »

Nepění a vše je v nádržce ok.........jen to hučení...........koknu na ty hadice a uvidím.
Zvuk to má jak hlasitej trolejbus :D
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: servo čerpadlo

Příspěvek od ka-spel »

senegal píše:Nepění a vše je v nádržce ok.........jen to hučení...........koknu na ty hadice a uvidím.
Zvuk to má jak hlasitej trolejbus :D


Tak to máš stopro někde skříplé a hučí nejen při zatočení, ale i při přidání plynu. Přesně jak ten starý trolejbus při akceleraci. Dobrý přirovnání, hned mě to nenapadlo. :D
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
senegal

Re: servo čerpadlo

Příspěvek od senegal »

tak jsem byl na rampě a koukal na ty hadice a jsou v pořádku, ale poslouchal jsem odkud to jde a myslím že ty zvuky jdou od olejové vany, ale nejsem si jistý, může to být olejové čerpadlo?
senegal

Re: servo čerpadlo

Příspěvek od senegal »

je tu někdo kdo poradí?
Návštěvník

Re: servo čerpadlo

Příspěvek od Návštěvník »

sundej drážkový řemen co pohaní servo a altík ,na chvíli nastartuj ,nebude to dobíjet ,ale to nevadí .Pokud bude ticho je to servo čerpadlo .Stím zvukem se nedá nic dělat ,jen vyměnit čerpadlo.Ve vnitř v čerpadle je jehlové ložisko a to se vydírá .Jezdíš dokud neodejde.
senegal

Re: servo čerpadlo

Příspěvek od senegal »

A co to čerpadlo rozebraz a vyměnit to ložisko, jde to?
senegal

Re: servo čerpadlo

Příspěvek od senegal »

Tak jsem sundal řemen a bylo ticho.........tak že je to asi servo čerpadlo :( ..............teď jde oto jestle se dá nato jezdit nebo je nutná výměna?
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: servo čerpadlo

Příspěvek od Vici »

a neni to treba jen napinaci kladka drazkovaneho remene?
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: servo čerpadlo

Příspěvek od Vici »

Zbysek píše:Nejde. Doma se ti totiž nemůže podařit to přesně sestavit zpátky a celkově je to doma nereálný. Pokud je čerpadlo v háji, budeš muset obětovat 2 litry za nové. Hlavně při výměně dodrž všechny postupy, ať ho po nastartování a zadření neměníš znovu.

nove za dva litry? kde se to da sehnat?
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
senegal

Re: servo čerpadlo

Příspěvek od senegal »

Tak je to asi fak to čerpadlo koukal jsem ještě jednou a je tam vůle na té řemenici, tak že ložiska uvnitř čerpadla a asi i ta hřídel...........teď co stím? jestli se to dá nějak vyměnit nebo nové čerpadlo?
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: servo čerpadlo

Příspěvek od Ivarek »

Tady ho máš daleko levnější a navíc origo...

http://www.skoda-dily.cz/index.php?acti ... N0.145.157
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: servo čerpadlo

Příspěvek od Atnarfus »

Bacha na to jejich origo. Když jsem kupoval nové tlumiče, tak jsem jim psal co si mám představit pod pojmem originální díl. Odepsali mi, že díly jsou originální, neoznačené. Z toho jsem moc moudrý nebyl. Kupoval jste u nich někdo něco?
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: servo čerpadlo

Příspěvek od Ivarek »

Atnarfus píše:Bacha na to jejich origo. Když jsem kupoval nové tlumiče, tak jsem jim psal co si mám představit pod pojmem originální díl. Odepsali mi, že díly jsou originální, neoznačené. Z toho jsem moc moudrý nebyl. Kupoval jste u nich někdo něco?

Já u nich pár věcí kupoval a když měli napsáno origo tak to dycky alespoň tak vypadalo zabalený....znaky koncernu,etkový čísla atd.
senegal

Re: servo čerpadlo

Příspěvek od senegal »

já ho našel ještě na Auto Kelly za 2200kč
senegal

Re: servo čerpadlo

Příspěvek od senegal »

Znáte někdo tech. postup montáže servo čerpadla, poprřípadě kde se dá najít děkuji
Mira

Hlučné servo?

Příspěvek od Mira »

Cau draci,

taxem k moji felde 1,3MPi prikoupil jeste 1,6 MPi. zatim spokojenost az na hlucne servo. Znamy rikal ze to resit nemam ze to na skodu neni ale me to celkem vadi takovy huceni, navic kdyz vytocim volantem uplne do krajni polohy tak to servo knuci jeste vic a padaji otacky. Je nejake reseni krome vymeny za nove ? Diky za info :)
Mira
Bolthorn - FK

Re: Hlučné servo?

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Tak ho nedrž úplně fest v krajní poloze, protože servo neví, že je to v krajní poloze a pořád se snaží... Proto je hlučné protože jede na prázdno.. Takhle ti může i odejít.. Jinak celkově serva u Felicií jsou hlučnější.. Vůbec to neřeš a buď rád, že ho tam máš..
Zbysek - FK

Re: Hlučné servo?

Příspěvek od Zbysek - FK »

Ano, ty krajní polohy moc nevyužívat, protože tam servo dostává největší záhul. Celkově by ale hučet nějak nemělo, pokud není právě v kraji. Kapaliny je tam dost? to pak vydává taky příšerný zvuky.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlučné servo?

Příspěvek od Atnarfus »

Kňučení na dorazu je normální. Při otáčení volantem na místě je taky běžně slyšet. Občas se ozve i po nastartování takovým houkáním, které za pár vteřin plynule zmizí.

Stejně se chovají hydraulická serva i v jiných autech od VW. Je to prostě hydraulika, tak to vydává zvuky jako hydraulika.

Koukni při nastartovaném motoru do nádobky s olejem. Musí být normálně průhledný. Jestli je napěněný tak je to chyba. Pak to dělá i větší kravál.
slegrusik - FK

Re: Hlučné servo?

Příspěvek od slegrusik - FK »

Čágo!
Při rozjezdu mi cosi zakňučí cca na 1-2s jinak nic, jen při rozjezdu. Myslel jsem, že je to servo, ale nakonec si myslím, že to bude spojka. Je to možný a dělá to taky někomu?
Díkes ;)
vanplus - FK

Re: Hlučné servo?

Příspěvek od vanplus - FK »

ano mně to dělá taky při rozjezdu ale mně navíc dělá to že nad 3000 otáček přestane fungovat heč :D mám 1,9
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlučné servo?

Příspěvek od Vici »

slegrusik píše:Čágo!
Při rozjezdu mi cosi zakňučí cca na 1-2s jinak nic, jen při rozjezdu. Myslel jsem, že je to servo, ale nakonec si myslím, že to bude spojka. Je to možný a dělá to taky někomu?
Díkes ;)

jo jo spojka.. uz ma asi nejlepsi leta za seboü
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
encore - FK

Re: servo čerpadlo

Příspěvek od encore - FK »

Jak prosím změřím kolik je v nádržce serva oleje? V tom víčku měrka je ale měří se to tak že se zašroubuje nebo jen nasadí ? Když to jen nasadim tak to ukazuje MIN. a když to žašroubuju a pak vyndam tak to ukazuje MAX, tak co si vybrat? Když tam kouknu tak je hladina asi v pulce nadobky.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: servo čerpadlo

Příspěvek od emilio52 »

encore : máš to dobrý měřeno při zašroubovaným víčku =max.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Karlosito
Příspěvky: 43
Registrován: stř 04. dub 2007 19:17:55
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: servo čerpadlo

Příspěvek od Karlosito »

Škoda Felicia 1,3MPi GLXi Combi 1999 -Limited Edition Exellent s čipem Cimbu 61,5 kw

Modrá lagunová metalíza
Obrázek
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: servo čerpadlo

Příspěvek od Alf »

Atnarfus píše:Bacha na to jejich origo. Když jsem kupoval nové tlumiče, tak jsem jim psal co si mám představit pod pojmem originální díl. Odepsali mi, že díly jsou originální, neoznačené. Z toho jsem moc moudrý nebyl. Kupoval jste u nich někdo něco?



Já taky bral přední blinkr a byl fakt origo ( hella ) . Za polovoční cenu a v origo sáčku .
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
sigmen - FK

Re: servo čerpadlo

Příspěvek od sigmen - FK »

senegal píše:Dobrý den, potřebuji poradit, začalo mi divně hučet servo čerpadlo.......oleje je tam dost a ani se nestrácí, ale je dost hlučné. Můžete mi někdo poradit děkuji.

Kolik máš najeto?To abych byl připravenej :shock:
DanoSK - FK

Re: servo čerpadlo

Příspěvek od DanoSK - FK »

skus este jednu fintu, mne to pomohlo. Dolej do serva trochu nafty, malo by sa to troska stisit...
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Servo - problémy, hučení a pazvuky

Příspěvek od Vici »

Nějak sem loni zapoměl na to že co funguje do toho se nemá rýpat... a opět se mi to vymstilo
Jak jsem se pustil do zástavby klimy sehnal jsem vše, ale servočerpadlo bylo nějaké divné, koupil jsem teda pro "jistotu" tovární repas od TRW...
Posilovat to posiluje.. ale v plnem rejdu to dost slyšitelně zakňourá.. a i za jízdy nebo když na místě stojím a netočím volantem se mi zdá že odněkud slyším podivné šumivé zvuky.. u jiných 1,6 jsme to nepozoroval (a asi ani u mé se starým čerpadlem..)
Kapalita je tam nějaká zelená - cartechnic myslím
Může být v nečem nějaká banální chyba nebo spíš to repas čerpadlo stojí za prd?....

dík za každý názor...
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Schimi
Příspěvky: 601
Registrován: stř 07. led 2009 21:22:22
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: servo - problémy

Příspěvek od Schimi »

Při plném rejdu se tak servo projevuje, čerpadlo tlačí, ale už není kam.
1,6 sportline 1999
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: servo - problémy

Příspěvek od Vici »

normalni projev znam.. toto je hlasitejsi a neprijemnejsi je to jak kdybys slapl na kocku :-D
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
351Ferda - FK

Re: servo - problémy

Příspěvek od 351Ferda - FK »

Ahoj všichni,
taky mám problém se servem,při maximálním natočení kol a couvání...totálně klekne motor,ve Škoda servisu mi řekli že to bude opotřebením při provozu auta a rovnou mě zaskočily cenou... 9.800,- bez práce. Nedokázal by jste mi někdo poradit,čím to může být konkrétněji, popř. zda je možné sehnat někde opravu laciněji??? díky předem za odpovědi.
Mám auto teprve měsíc,tak se sním teprve seznamuji :) Fanda.
Floppy - FK

Re: servo - problémy

Příspěvek od Floppy - FK »

Abych nezakládal další topic když už tu je...
Posilovač posiluje, ale jenom když je studenej motor, po chvíli, resp. po tom co se motor ohřeje, je to na místě prakticky jako bez něj. Kámoš mi ho čistil a měnil olej a řikal, že tam asi budou omletý lopatky v něm.
Rád bych slyšel váš názor, popř kde seženu nějakou náhradu :)
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: servo - problémy

Příspěvek od Alf »

A je tam správný olej ?
Náhradu koupíš bez problémů, zkus to vyhledat na netu, Auto Kelly, ŠkodaAutodíly a podobný obchody...
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Floppy - FK

Re: servo - problémy

Příspěvek od Floppy - FK »

je tam na 100% správnej olej. A co vlastně přesně mam hledat a jaká cenová relace ?
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: servo - problémy

Příspěvek od Alf »

Čerpadlo servo Felicia

Myslím, že jsem viděl i originál za 3500, uvidíš co najdeš.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
schovka - FK

Re: servo - problémy

Příspěvek od schovka - FK »

Ahoj mě v servisu říkal že když je špatné čerpadlo tak to neposiluje vůbec. Zkus si nechat někde změřit tlak čerpadla.
Floppy - FK

Re: servo - problémy

Příspěvek od Floppy - FK »

jj, díky, nechám to změřit po dovolenej :)

Jinak na AutoKelly 2225Kč
Ksanda
Příspěvky: 114
Registrován: pát 09. kvě 2008 15:30:48
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Cerpadlo huci jako prase''

Příspěvek od Ksanda »

Lidi, potrebuju pomoct, mam 1.3 mpi servo a dneska mi zacalo hucet cerpadlo jako prase, rizeni jde lehce, ale dela to strasny kraval, sem sundal remen a jde strasne spatne otacet kolem od cerpadla, jako by lozisko. Mate nekdo zkusenosti, jestli se to da rozebrat a lozisko vymenit ? Pasuje cerpadlo s 1.6 a 1.9 do 1.3 ?? Nikde to netece, nevlhne a oleje je porad stejne. Budu rad za kazdou radu..
1.3MPI Hlava, vacka, jednotka = M-E
http://www.youtube.com/watch?v=MBOo6SJHLN0
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Cerpadlo huci jako prase''

Příspěvek od Chose »

Možná že by pomohlo jenom vyměnit servoolej.Už sem to jednou řešil a po výmeně oleje čerpadlo ztichlo,ale možná že už mu nepomože ani svěcená voda,ale za pokus to stojí ;)
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
Ksanda
Příspěvky: 114
Registrován: pát 09. kvě 2008 15:30:48
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Cerpadlo huci jako prase''

Příspěvek od Ksanda »

Ja jsem to daval do auta v cervnu letos, olej tam je novy .. predtim to slo krasne lehce a ted to sotva otocim.. :(
1.3MPI Hlava, vacka, jednotka = M-E
http://www.youtube.com/watch?v=MBOo6SJHLN0
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Cerpadlo huci jako prase''

Příspěvek od emilio52 »

A jakejpak jsi tam dal olej ten co tam patří nebo nějakou náhražku? ;)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Ksanda
Příspěvky: 114
Registrován: pát 09. kvě 2008 15:30:48
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Cerpadlo huci jako prase''

Příspěvek od Ksanda »

Ted nevim co to bylo, nejaky pro ZV, Voith ... tam bylo napsane na tom ..
1.3MPI Hlava, vacka, jednotka = M-E
http://www.youtube.com/watch?v=MBOo6SJHLN0
Ksanda
Příspěvky: 114
Registrován: pát 09. kvě 2008 15:30:48
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Cerpadlo huci jako prase''

Příspěvek od Ksanda »

Tak cerpadlo v haji, lozisko pridrene .. sem to rozebral a nebylo to olejem, lozisko neni v olejove naplni, je hned za remenici ... Ale neni to rozebratelne takze musim sehnat jine ..
1.3MPI Hlava, vacka, jednotka = M-E
http://www.youtube.com/watch?v=MBOo6SJHLN0
Honzys

Re: Servo - problémy, hučení a pazvuky

Příspěvek od Honzys »

Ahoj. Teď se mi u mojí Feldy 1.6 několikrát stalo, že po zabrždění mi zadrnčelo servo (podobně jako v krajních polohách) a s tím zároveň klesly otáčky motoru až na cca 500 ot/min. Asi po dvou vteřinách problém zmizel. Je to servem posilovače? Díky.
Odpovědět