Manžeta řízení.

element620 - FK

Manžeta řízení.

Příspěvek od element620 - FK »

Dobrý den.Mám problém.Praskla mě manžeta na řízení.Chcu ji vyměnit,musím sundat čep?Pokud o,tak jak.Děkuji za radu.
komisar
Příspěvky: 23
Registrován: pát 15. srp 2008 9:53:32
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta řízení.

Příspěvek od komisar »

jj musíš.Dělal jsem to na pár autech a ani sbíhavost se nerozhodila .
ŠKODA FELICIE 1,3 50 kW combi 1996
element620 - FK

Re: Manžeta řízení.

Příspěvek od element620 - FK »

A jak ten čep sundám?

edit Marty_pv: citace odstraněna, viz pravidlo č. 4
komisar
Příspěvky: 23
Registrován: pát 15. srp 2008 9:53:32
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta řízení.

Příspěvek od komisar »

Já jsem jej stahovákem stahl někdy to opatrně jde i paličkou,pozor na závity a pak jsem jen povolil matici a vyšrouboval čep řízení,vyměnil manžetu a dal zpět
ŠKODA FELICIE 1,3 50 kW combi 1996
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta řízení.

Příspěvek od Kuladmin »

Nesmysl!! Cep neni vubec treba vyklepavat z tehlice. Staci vysroubovat spojovaci tycku z nej (ideal pocitat presne otacky zavitu vcetne pak polohy natoceni te tycky a nemusis ani na geometrii) pak se jen sesroubuje jistici matice a vuala muze se menit manzeta. ;)
Jen pak pozor az bude nova menzeta a zas se bude sroubovat ta spojovacka zpet at si hned tu menzetu neznicis otacenim ;) lepsi ji jen nasadit a zajistit temi sponakami az po nasroubovani. ;) Ty jistici sponky z plastu samozdrejmne nove nekdy se sice podari ji sundat celou a uz nemusi drzet a nebo praskne a je ko.
komisar
Příspěvky: 23
Registrován: pát 15. srp 2008 9:53:32
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta řízení.

Příspěvek od komisar »

nevím jak na tom ten čep je třeba má svoje za sebou.Ale taky to jde bez vytažení jen otáčet jak jsi psal.Známýmu jsem měnil manžety a po měsíci přišel abych vyměnil čepy řízení,tak nerad dělat něco na2x
ŠKODA FELICIE 1,3 50 kW combi 1996
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta řízení.

Příspěvek od Kuladmin »

Tak pak samozdrejmne pokud chce menit i cepy ale tak dotaz neznel a jestli je ok nebo ko se pozna i bez sundani / vyndani z tehlice. ;) A to ze si nerozhodil geometrii neverim je to o desetinkach mm a kazdej vyrobenej cep je defakto original takze tam kolikrat nesedi pocet otacek apod. Takze pokud se to pak nehodi na geometrii a alespon nezkontroluje muze byt +- dobra ale urcite ne presne to by byla mooc velka nahoda to mi ver.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta řízení.

Příspěvek od Jozefj »

Je to sice pozdě,ale pokud se mění jenom manžety,tak se čepy řízení a spojovačce vůbec nedemontují .Je to zbytečné.Vyndá se pouze kulový čep na rameni a brzdič.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta řízení.

Příspěvek od Ivarek »

Tak to bych chtěl teda vidět jak by jsi tu manžetu řízení přetáhl přes ten čep bez toho abys ho sundaval.A co to má společnýho s brzdičem?
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta řízení.

Příspěvek od Fidlla »

To teda taky čumím nevím...??,
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta řízení.

Příspěvek od Jozefj »

Pordón a beru vše zpět,já jsem ustřelil ,až když jsem ten nápis čet znovu tak jsem si to uvědomil. To je řídící převodka ne poloosa. :oops: ,Ono poloosa je totiž součást řízení a ty už jsem nějaký udělal.
Odpovědět