Vrže řízení nebo servo

jardapisa - FK

Vrže řízení nebo servo

Příspěvek od jardapisa - FK »

Ahoj,mám takovej problém.
Dnes jsem sednul do auta a zjistil jsem, že při točení volantem na místě něco strašně vrže.
Tak jsem pod to lehnul,přítelkyně mi otáčela volantem a ten zvuk de někde od pumpi nebo čerpadla serva.
Kouknul jsem tedy na jestli je tam dost kapaliny,bylo tam pod spodní rysku,tak jsem ji doplnil,ale dělá to stále.
Tak nevím jak to řešit,řízení jinak funguje,jde otáčet lehko,ale vrže to jak prase.
Jestli je ko čerpadlo,nebo se to dá nějak odvzdušnit?
Dík za radu.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrže řízení nebo servo

Příspěvek od Kuladmin »

Odvzdusnuje se otacenim do plnych rejdu, a zalezi jak to vrze jestli jako guma nebo kov o kov apod. Pak to muzou byt jen mazety nebo kulovy cepy rizeni nebo spodni cepy rameno vs tehlice atd..
Seanik - FK

Re: Vrže řízení nebo servo

Příspěvek od Seanik - FK »

Pravda, pravda. Občas mi to taky vrzne. Ale mě to dělá to plastový obložení okolo volantový tyče. :)
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrže řízení nebo servo

Příspěvek od redroker »

Já mám něco podobnýho a ani automechanik neví, když mu to popisuji (dokonce jsem si to i nahrál), co by to mohlo být. Dost často, tak po 15-30min jízdy, se od řízení/brzd line kvílivý pazvuk, podobný jako když tramvaj jede zatáčkou. Dokonce je to cítit i ve volantu. Někdy stačí prudce zabrzdit a už to ani nehlesne, někdy to zas vůbec nezabere.Pak cca po dalších 20-30 minutách to samo přestane. Je divný, že to nedělá od začátku jízdy!
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrže řízení nebo servo

Příspěvek od Kuladmin »

Mozna bych si zkontroloval zda plovouci trmeny opravdu plovou a desticky zda se hybou jak maji ;)
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrže řízení nebo servo

Příspěvek od redroker »

...ale proč to nevrže stále,ale jen po čase? Tady je odkaz na audio nahrávku, nahráno mobilem u volantu,posuňte na 35sek. : http://www.uloz.to/10091742/pazvuk-amr
vjost - FK

Re: Vrže řízení nebo servo

Příspěvek od vjost - FK »

Soudě podle data se zeptám jinak. Nebyl to náhodou náboj nebo ložisko kola? Taky jsem měl a taky jsem měnil.
p.s.
Příspěvky: 261
Registrován: sob 14. lis 2009 15:02:51
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrže řízení nebo servo

Příspěvek od p.s. »

skus kouknout jestli nemáš přirezlej nákej čep spodní nebo na řízení ted sem řešil vrzání na jednom oplu a nevěřil sem jakej bordel dokáže takovej přirezlej čep udělat prohnal sem to za pomocí injekční stříkačky olejem a je ticho
další možností je kouslí ložisko uložení předního tlumiče pak se ti otáčí pružina po tý misce tlumiče a dělá to taky pěkný zvuky
Odpovědět