Pomoooc .Nastavenie hrebeňovej tyče

halmosmi - FK

Pomoooc .Nastavenie hrebeňovej tyče

Příspěvek od halmosmi - FK »

Zdravím,chcel by som poradiť ohľadom nastavenia hrebeňovej tyče riadenia.Demontoval som riadenie z feldy a zabudol som si poznačiť polohu hrebeňa voči volantovej tyči.Tak by som chcel vedieť,že či celú dráhu hrebeňa je treba pri zakladaní na volantovú tyč rozdeliť presne na polovicu dráhy tohto hrebeňa,alebo do niektorej strany sa má dať vytáčať viacej?Dík za rychlu pomoc.
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoooc .Nastavenie hrebeňovej tyče

Příspěvek od Foglik »

normalne to nasad, utahni... pokud si nic nedelal s cepama tak to mas v pohode a po kratke jizde rovne povol volant a pretoc ho na stred. pokud si delal novy cepy, tak nejdriv nech udelat geometrii a pak sundej volant a pootoc ho... je to nejjednoduzsi zpusob
halmosmi - FK

Re: Pomoooc .Nastavenie hrebeňovej tyče

Příspěvek od halmosmi - FK »

Dobre to chápem,ale to ako mi radíš sa môže stať,že do jednej strany môžem mať väčší rajd ako do druhej.Ja som myslel,že koľko krát by sa malo dať otočiť volantom naplno do jedne a potom do druhej strany,ak vychádame s toho že začínam točiť doprava a potom doľava zo stredovej hodnoty,čiže volant aj kolesú sú rovne v smere jazdy a dráhu toho hrebeňa riadenia som nastavil zhruba na stred jeho dráhy?A ešte som chcel vedieť,že či mi bude správne fungovať vypínanie smeroviek?
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Pomoooc .Nastavenie hrebeňovej tyče

Příspěvek od mikka »

Je celkem jedno, v jaké poloze je hřeben proti pastorku. Pastorek se točí volně na obě strany. Dorazy dělá hřeben.
Udělej to jak radí Foglik.
Vypínání směrovek dělá volant. Když srovnáš kola do přímé jízdy a pak přesadíš volant, aby byla příčka rovně, budou směrovky správně vypínat.
Odpovědět