Vibrace volantu, rány do volantu

drago77 - FK

Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od drago77 - FK »

Zdravím, mám felicii combi r.v. 1996. strašně mi tluče volant do rukou. při rychlé jízdě vzbruje. vyměnil jsem čepy řízení i spodní, řízení a nové tlumiče jsou tam. prosím o radu čím by to mohlo být. Nebo je možné že by to dělala ten koloubek s tyčí od převodky řízení k volantu? díky
Paulie
Příspěvky: 282
Registrován: stř 29. čer 2011 17:57:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od Paulie »

A s vyšší rychlostí se to stupnuje?
Mám totiž taky takový problém. Když jedu 110 a výš tak se stupnující rychlostí volant kmitá(a vibruje víc a víc) = Zvlněné kotouče ;)
drago77 - FK

Re: Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od drago77 - FK »

Jo vibrace jsou větší. Díky mrknu na ty kotouče.
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od H4nIS »

Dělalo mi to taky zajel jsem na geometrii a ta nepomohla,vyměnil jsem přední gumy a nechal vyvážit všechny 4 a volant se ani nehne ;)
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od 00Inferno00 »

Táta má to samé na F1 - probržděná pneu :?
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...
VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
Martas085 - FK

Re: Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od Martas085 - FK »

pánové mám taky podobný problém...snad mě moderátoři neukamenujou,když to mrsknu tady...já zase řeším,že v zatáčce,je jedno jestli v pravé nebo levé přejedu nějakou nerovnost,něco taky dost mlátí...auto bylo na zvedáku a na třepačce na STK,vše se zdá v normálů bez vůlí...akorát jedna věc se nám s mým dvorním mechanikem nezdála...vypadá,jako kdyby mělo řízení vůli...kuláky všechny ok,ale něco cvaká při rychlém kmitání volantem na místě...jakmile se chytne levá řídící tyč a potlačí nahoru,trochu se to eliminuje,když se potlačí dolů,tuším že to začne víc... včera jsem po sichr vyměnil horní uložení,bylo taky dost jeté,jízdní vlastnosti a ovladatelnost se dle mě dost zlepšila,ale rány neustaly... nejvíce se to stává,když jedu od baráku po kamenité cestě a zatočím...a nebo když odbočuju na cestu s sjíždím ze sjezdu co bývá přes chodníky... jeden tlumič je trochu mastný,žádný děs..najeto necelých 50tkm ..nějaké nápady? Tlumiče KO?
Martas085 - FK

Re: Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od Martas085 - FK »

ještě dodám,že od cca 120-130 přichází mírné kmitání do volantu,žádná hrůza,auto drží stopu...jinak vyzkoušeny 2 sady kol,jednu mám hozenou teď a vyvážená byla před týdnem
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od Maty »

Když píšeš, že to přestane dělat když chytneš za tyčku řízení tak ji vyměň ?
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od ferdamravenec »

00Inferno00 píše:Táta má to samé na F1 - probržděná pneu :?

probržděná pneu ??????? není to spíš takovej vyhlazenej flek ? to nedělaj brzdy ale vadný tlumič
Martas085 - FK

Re: Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od Martas085 - FK »

já si právě myslím,že tím to nebude...ono to v tom lupe..ale že by to při jízdě dělalo až takové bomby,nevím...
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od ferdamravenec »

myslím , myslím ,.... myslet znamená ................. , tyčkou to nebude , problém bude na jednom jejím konci , buď kulák vnější nebo vnitřní , zjistit , vnější vyměnit , vnitřní dotáhnout nejde li tak podložit misku koule desetníkem (v dnešní době spíš nějakou podložkou ) popř může bejt vymletý pouzdro na matici (dává se nová matice)
Martas085 - FK

Re: Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od Martas085 - FK »

vklidu,vklidu ;) taky se snažím zdokonalit a přiučit :D ... to by se snad projevilo na kmitačce ne?jak jsem psal,na kmitu ani při důkladném prohledání na zvedáku se vůle neukázaly.jinak nevím o jaké matici a pouzdru mluvíš :scratch:
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od ferdamravenec »

ta co je na řídící tyči schovaná pod prachovkou ,
Martas085 - FK

Re: Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od Martas085 - FK »

jojo..tak to už vím co myslíš...no prvně asi zajdu ještě na test tlumičů :?
Romiiken
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 17. lis 2011 22:50:03
Bydliště: Levice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od Romiiken »

Caute, dost mi bucha riadenie, robi to len ked takto ako na videu prudko tocim do stran alebo ked idem cez polnu cestu pripadne cez velke jamy. Ten buchot rovnako ako ho pocut ho citim aj v podlahe pri pedaloch. Capy na ramenach mam nove homo klby to niesu, su OK. Takze jedine nieco s riadenim. Pozeral som capy riadenia vyzeraju byt ok nemaju volu, takze jedine nieco vnutri toho riadenia.


http://youtu.be/l9onPS7Okpw

Nevie niekto ?
Martas085 - FK

Re: Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od Martas085 - FK »

možná převodka,její uložení.A nebo často cvaká jak jsem zjistil,levá řídící tyč.V tom kloubu pod prachovkou.Zvedni auto nejlíp na zvedák,tlač na levou řídící tyč nahoru i dolů a pomocník ať točí s volantem.Třeba uvidíš rozdíl
Romiiken
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 17. lis 2011 22:50:03
Bydliště: Levice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od Romiiken »

Ulozenie prevodovky to nieje, ten spodny drziak som teraz menil lebo bol dost zle natom, silentblok prevodovky ten horny je OK, aj ten obdlznik som menil co je nanom. No asi to bude pod tou prachovkou lebo ako tocim volantom je jasne pocut,, ze to nieje daleko od klbu takze asi pod tou prachovkou ako hovoris. Pozriem to niekedy cez vikend. Uz tento tyzden som mal dole koleso 2x dole sa mi nechce to zase davat na zdvihak :D

Inak lavu tyc myslis z pohladu vodica ?
Martas085 - FK

Re: Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od Martas085 - FK »

ne převodovky...ale převodky řízení ;) jo,myslím levou ve směru jízdy z pohledu řidiče :)
Romiiken
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 17. lis 2011 22:50:03
Bydliště: Levice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od Romiiken »

Aha :lol: ja som to precital prevodovky, jo n ocez vikend to musim pozriet ;) .
mirci10 - FK

Re: Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od mirci10 - FK »

Dnes som tiež spozoroval, že riadenie straašne vibruje, volantom strašne trasie tak nad 120km/h....dnes som to ťahal do 140 a to sa už fakt nedalo....čím to môže byť? Zle vyvážené gumy? Kotúče boli menené pred 3/4 rokom, pneu majú 3 roky, od vtedy na novo nevyvážené, na lavom prednom kolese sú čapy a veci podobné (neviem čo tam všetko je) sú vymlátené, buchoce to strašne po nerovnostiach, strašné rany (čo to robí najmä?) a ešte sa mi stalo, že som na rovnej ceste pustil volant a do lava to zatáčalo jemne.....Ďakujem 8-)
a PS: Ukazuje mi zle ručička na "benzín", nasadená je dobre o to nejde, ale neviem či plavák alebo čo je v pr*eli...ukáže raz dobre, potom skoro prázdnu nádrž, potom ukáže tretinu nádrži a svieti rezerva....ďakujem Vám :|
mash
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 04. dub 2013 12:15:36
Bydliště: Chlumčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od mash »

Ahoj. Mám problém na feldě 1.3MPi. Při jízdě v rejdu po nerovnostech mi něco dost hlasitě klepe někde od nápravy (nejvíc v rejdu po kostkách). Takové tupé kovové zvuky. Tlumiče včetně uložení jsou cca rok a čtvrt staré, kuláky cca dva roky a levý vnější homokiněťák 14 dní. Při zvednutém autě jsem nezpozoroval žádné vůle. Poradí někdo na co se zaměřit resp. co by to mohlo být ?
Felicia 1.3MPi 50kW / 1998
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od kwik »

Homokinetický kloub?
Paulie
Příspěvky: 282
Registrován: stř 29. čer 2011 17:57:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od Paulie »

Silentbloky ramen, nebo uvolněný výfuk
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace volantu, rány do volantu

Příspěvek od ferdamravenec »

spodní čep na rameni
Odpovědět