Výměna kompletního řízení

Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Výměna kompletního řízení

Příspěvek od Dejwis »

Zdravíčko všem, mám otázku. V září se chystám ke známému na nějakej servis na kterej je potřeba hever, a budu nechávat dělat i čepy řízení. Ale napadlo mě, jestli nemám koupit rovnou celé řízení komplet (kompletní skříň a tyč řízení) - cena není moc a třeba bych vyřešil nějaké další příapdné problémy. A někdo tu psal, že takové to pískání při zatočení volantem na nějakou stranu může dělat že v té manžetě není olej, ale třeba to bude někde už ojeté. Tak co vy na to? Jak je těžké vyměnit řízení? Pokud by to trvalo 5hodin a vyteče přitom 2litry oleje, tak ne, ale pokud na to nic není...

Dejwis
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
Návštěvník

Re: Komplet řízení

Příspěvek od Návštěvník »

Tak vymena je otazky chvilky cele to drzi na 4 sroubkach a + spoj s volantovou tyci. Ale pokud tam neni vule taky bych nemenil jen treba vymenil manzety + naplnil olej ci vazelina zalezi co tam ted mas.(kdyz uz to budes teda mit takhle rozhozene - cepy).
luke.bean - FK

Re: Komplet řízení

Příspěvek od luke.bean - FK »

řekl bych že se musí svěsit nápravince,že to bez toho nejde,protože se nedá dostat na dva "zadní" šroubky..
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Komplet řízení

Příspěvek od Dejwis »

Takže asi nechám vyměnit a doplnit mazivem manžety. Jakou vazelínu doporučujete? Jak se sundavaj ty manžety? Musí se sundat řízení a vyvléct je nebo se daj sundat bez sundání řízení? Díkas ;)
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Komplet řízení

Příspěvek od Vici »

luke.bean píše:řekl bych že se musí svěsit nápravince,že to bez toho nejde,protože se nedá dostat na dva "zadní" šroubky..

ne je to ok.. rizeni sunda v pohode s napravnici na aute. 2 a 2 asouby na objimkach, 2 cepy a hridel dolantu a je to venku
ale rizeni koupit jen original -znacka TRW
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
smazany clen - FK

Re: Komplet řízení

Příspěvek od smazany clen - FK »

Vici píše:
luke.bean píše:řekl bych že se musí svěsit nápravince,že to bez toho nejde,protože se nedá dostat na dva "zadní" šroubky..

ne je to ok.. rizeni sunda v pohode s napravnici na aute. 2 a 2 asouby na objimkach, 2 cepy a hridel dolantu a je to venku
ale rizeni koupit jen original -znacka TRW


Máš nějaké špatné zkušenosti s jinými značkami? Já jsem si vyhledl totiž na netu nové řízení cena 999,- takže cena super ale zas pokud jak tu píšeš by to byl šmejd tak se mi to nevyplatí
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Komplet řízení

Příspěvek od Vici »

vse jine nez TRW bude smejd... a ani TRW asi nebude to co driv
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Komplet řízení

Příspěvek od Dejwis »

Tak zatim tedy je lpší koupit jen manžety a mazivo? Řízení je v pohodě, ale napadlo mě, zda není někdy ho nechat vyměnit. Co to mazivo?
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
luke.bean - FK

Re: Komplet řízení

Příspěvek od luke.bean - FK »

no,tak většinu na řízení nic neodchází,takže asi zbytečný měnit pokud ti to nic nedělá..

mazivo se do manžet nedává,je tam jen na spojovačce taková koule a ta je namazaá trochu vazelínou,ale jestli nemáš špatn manžety,tak tomu taky nic nebude - akorát by to mohlo v tý kouli mít nějakou vůli - pak se spojovačka mění
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Výměna řízení . . . Rady ?

Příspěvek od DuDe »

Na fóru jsem nikde nenašel nic o výměně komplet řízení. V řízení mám šílenou vůli praskly manžety , myslím že řízení je na odpis . Proto jsem se rozhodl pro výměnu . Našel jsem tu radu že je dobré řízení TRW ( http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 9b066a7621 ) tak do toho pujdu .

Moje otázka teda zní : Jak na to ? Povolit čepy řízení , patom povolot čtyři šroby co řízení drží . Ale přemýšlím jestli pak půjde vytáhnout ? Našel jsem tu příspěvek že se musí povolit nápravice ? ? ? Musí ? Nečbo to půjde i bez toho ?

Dík všem za rady . . .
Naposledy upravil(a) DuDe dne čtv 18. zář 2008 19:10:59, celkem upraveno 1 x.
Návštěvník

Re: Výměna řízení . . .

Příspěvek od Návštěvník »

No pak jedinej problem je ze musis odpojit volantovou tyc proste to rozpojit. Ale uz nevim zda to jde jen z povolenym rizenim nebo necim vic. To uz bude muset nekdo jiny. A hlavne az das nove rizeni tak zas zapojit a pak srovnat volant budes muset.
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna řízení . . .

Příspěvek od DuDe »

Trošku jsem to tět nastudoval v dilenske přiručce a nevipadá to tak složitě . . . Ale rad bych věděl vše ,aby mě nepřekvapila nějaka blbost . Třeba že by mi něco chybelo a ja mel rozdělany auto což by bylo naprd. Už se mi to stalo ;)
luke.bean - FK

Re: Výměna řízení . . . Rady ?

Příspěvek od luke.bean - FK »

nevím jak bez serva,ale já se servem vždycky svěšoval nápravnici,ale na tom nic není.. pak musíš odpojit čepy jak jsi napsal a v kabině odpojit volantovku mezi pedálama ( 1 šroub a pozor na něj,je to takovej malej atyp..)
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna řízení . . . Rady ?

Příspěvek od DuDe »

No trošku jsem studoval dilenskou přiručku a tam pišou ,že když pak povolim ten krycí plech kde je ten pruchod toho řízení , že to pak pujde vytáhnou doboku . . . A pokud ne tak teda svěsím tu nápravici . . . :)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna řízení . . . Rady ?

Příspěvek od Ivarek »

No já nevím ale na fáčku jsem to normálně vytáhl bokem,tady by to taky asi mělo jít.
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna řízení . . . Rady ?

Příspěvek od DuDe »

Tak jsem se dnes pustil do té výměny řízení a dá se říc že jsem zkončil dřív než jsem žačal . . . První šroub , který drží řízení jsem ulomil , docela problém . TAk jsem pokračoval a dalšídva šrouby sly bez probémů ,ale ten poslední zas ne a věřim ,že kdybych zabral tak ho zas ulomim . Takže jsem to zabalil a zitra frčim ke strejcovy do servisu.Nevim jak budu pokračovat , pač s vrtačkou se tam nedostanu abych to odvrtal .

Co by ste mi poradili ? Mám sundávat celou nápravici abych to nějak dal do pořadku ? Nebo to šikovnej mechanik opravý na aute ?
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna řízení . . . Rady ?

Příspěvek od Tomas6 »

Záleží který to je.Ten co nejde zkusit nahřát a vyšroubovat,vytáhnout řízení a zkusit ten zalomený navařit.Záleží jestli trčí či ne.Jinak budeš tu nápravnicu vytahnout ven.Ale to není zas tak velký problém.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna řízení . . . Rady ?

Příspěvek od DuDe »

Tak abych vytahl napravici musim odělat výfuk a řízení ne . . . Nebudu muset povolovat svody ?
Uživatelský avatar
MartinB
Příspěvky: 661
Registrován: pon 15. zář 2008 17:31:55
Bydliště: Opava/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Komplet řízení

Příspěvek od MartinB »

Ze zvědavosti se ptám. Co říkáte na tohle řízení?
http://aukro.cz/item1420593236_kompletn ... rodej.html
MartinB ;-) a jeho Felí 50 kiloWattová kráska v kombajnu
Můžeš se mrknout ;-)
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... 16&t=15025
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Komplet řízení

Příspěvek od Chose »

Osobně sem těchto řízení už pár vyměnil(samozdřejmě na přání zákazníka),zatím si ještě nikdo nestěžoval,že by bylo něco v nepořádku.
Když sem si měnil řízení na své feliš,tak sem tam montnul samozřejmě originál :)
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
Odpovědět