Kam jinam připojit REM?

dotazy a rady na vše kolem hudby
Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 225
Registrován: pon 27. dub 2009 22:27:18
Bydliště: Nové Město nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Kam jinam připojit REM?

Příspěvek od kybrex »

Zdravím,
měl jsem spínání zesilovače připojené na anténní vstup u rádia. Včera jsem sednul do auta, nastartoval, zapnul rádio a subwoofer po 10 vteřínách zdechnul. Měl jsem obavy, ale všechno jsem proměřil, kabely jsou ok, zesilovač taky, ale sám se mi vypíná. Zkusil jsem na chvíli připojit REM na stálých +12 a v pohodě to jelo několik minut, takže se zesilovačem nic není. Anténu v autě montoval původní majitel a je to dost zbastlené a přijde mi, že tam je buď špatný kontakt, nebo z toho leze moc malé napětí. Kam jinam by se dalo REM připojit? Napadlo mě udělat si spínač do paubní desky, ale nechce se mi to montovat, pokud bude jednodušší řešení. :-)

Díky
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam jinam připojit REM?

Příspěvek od fancarhifi »

...no jednodušší mi přijede ten bastl předělat... ;) v tom bude zakopanej pes...
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 225
Registrován: pon 27. dub 2009 22:27:18
Bydliště: Nové Město nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam jinam připojit REM?

Příspěvek od kybrex »

No to je taky fakt. :-) Jen se zeptám, jak je to tam s tou anténou? Nikdy jsem anténu s anténím zesilovačem nezapojoval. Co všechno budu muset rozebrat? :-)
Radeggast - FK

Re: Kam jinam připojit REM?

Příspěvek od Radeggast - FK »

REM se připojuje na vývod z ISO kostky, s anténou nemá nic společnýho (až na společný vývod)... I kdyby jsi tam anténu neměl, tak můžeš mít zapojené REM... Takže chyba bude na REM káblíku mezi rádiem a zesíkem... ;)
Tím chci říct, že se v anténě hrabat nemusíš, ale stačí ti přidělat REM káblík přímo na ISO kostku...
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam jinam připojit REM?

Příspěvek od fancarhifi »

..jen doplním...kabel od spínání el. antény je modrý a kabel (u některých rádií) ke spínání REMOTE je modro-bílý
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 225
Registrován: pon 27. dub 2009 22:27:18
Bydliště: Nové Město nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam jinam připojit REM?

Příspěvek od kybrex »

To mě nenapadlo. Ale je to divné. Kabel co mi vede od rádia k zesilovači je ok. Ten jsem zkoušel a šťáva skrz něj teče. Znamená to, že je průšvih v rádiu? Pravda, ještě by mohl být špatný dotyk na vývodu z toho ISO konektoru (přesně, jak jsi řekl: modrý drátek). Máte přehled jaké napětí má správně na REM být? Je to taky +12V? Vzhledem k tomu, že jde o řídící obvod, tak tam asi ani nepoteče moc velký proud (rozhodně bych čekal řádově míň, jak v napájecím kabelu, aspoň tloušťkou kabelů by to odpovídalo).
Radeggast - FK

Re: Kam jinam připojit REM?

Příspěvek od Radeggast - FK »

Ano, je tam 12V... Ano, tečou tam pidi proudy...
Jestli je to v rádiu nebo v ISO zjistíš tak, že když ti vypadne sub, tak ti nepojede rádio (jestli máš přední repráky na rádio)...
Jestli ti vypadne sub a frekvence budeš chytat, tak je problém někde na tom káblu (špatně uchycen do ISO, špatně přiletován na vodič, špatně uchycen na zesáku)

Jinak... Ten R.E.M může být někde zlomenej nebo prodřená izolace, takže se rozepne pouze občas...
Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 225
Registrován: pon 27. dub 2009 22:27:18
Bydliště: Nové Město nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam jinam připojit REM?

Příspěvek od kybrex »

Jasný. Přední repro mám zapojený normálně do rádia (do integrovanýho zesilovače). Vyzkouším to s naladěnou stanicí, zkoušel jsem jenom CD. Tak holt budu tak dlouho zkoumat, až na to přindu, kde to neteče... To zase bude piplačka :roll:
A díky ;-) Pak dám vědět, čím to bylo.
Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 225
Registrován: pon 27. dub 2009 22:27:18
Bydliště: Nové Město nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam jinam připojit REM?

Příspěvek od kybrex »

Tak jsem to vyzkoušel a rádio chytám normálně bez šumu, takže anténní zesilovač se zapne. Kabel vypadal ok, tak nevím. Asi ho teda zkusím vyměnit a třeba to pomůže, mohlo by to být tím, že má třeba velký odpor a na zesilovač nepřijde dostatečný napětí na REM? Nemám u sebe multimetr, takže číselnou hodnotu nevím, jen vím, jestli teče/neteče. :P
Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 225
Registrován: pon 27. dub 2009 22:27:18
Bydliště: Nové Město nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam jinam připojit REM?

Příspěvek od kybrex »

Tak jsem to znovu rozpojil, proměřil kabely, kablík u ISO konektoru, rádio, všechno šlo, tak jsem dal novej konektor na spoj od ISO do kabelu do kufru a už to hraje. Miluju tyhle situace, kdy zvlášť to všechno funguje a dohromady se tomu nechce a pomůže bezvýznamná úprava. Ale asi to byl špatej spoj no. :P
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam jinam připojit REM?

Příspěvek od fancarhifi »

..jak jsem řekl...předělat bastl... ;)
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Krutor9000 - FK

Re: Kam jinam připojit REM?

Příspěvek od Krutor9000 - FK »

Zdravím.
Mám dotaz. Potřebuji zapojit REM kabel od zesilovače (mac audio zx4000). Dostal jsem nyní autorádio KENWOOD KDC-5751SD. Pokud jsem to pochopil správně, tam REM propojuje zesilovač s rádiem. Kam ale REM zapojit k autorádiu? Na modrobílý kabel (power control) v ISO kostce nebo modrobílý kabel (Power control/ Antenna control wire) přímo z konektoru autorádia a nebo modro žlutý (Stering remote control wire) také přímo z konektoru rádia? Poslední dva nejsou od konektroru ádia připojeny do ISO kostky - jsou jen volně zaizolovány.

Děěkuji za odpověď.
Karel
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam jinam připojit REM?

Příspěvek od fancarhifi »

...ovládací vodič pro spínání zesilovače REM zapoj na modrý kabel (power control) ten s ozn. pro el. anténu budeš potřebovat pro napájení ant. zesilovače.
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
jirasek

Re: Předmět :

Příspěvek od jirasek »

Jakej kapacitor je nejlepší pro zesilovač 5000 W 6.kanal
Markussis
Příspěvky: 2
Registrován: ned 22. črc 2018 0:03:53

Rem kabel ve Felicii

Příspěvek od Markussis »

Dobrý den, jsem začátečník a rozhodl jsem se si zapojit subwoofer do své felície a však jsem zjistil že Rem kabel vedoucí z rádia. Již někam vede. Pokud ale ovládá pouze zapínání zařízení s rádiem, nevadilo by kdybych ho přeskřípl a zapojil bych jej do subwooferu ? Děkuji za vaše rady.
Naposledy upravil(a) 103457 dne ned 22. črc 2018 7:27:47, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeno do správné sekce a příspěvku.
Odpovědět