par rad pro novacka

dotazy a rady na vše kolem hudby
stefaninoo - FK

par rad pro novacka

Příspěvek od stefaninoo - FK »

Zdravim chlapi :) jsem takovy elektro zacatecnik tak me prosim berte s rezervou ;)
Potreboval bych rady a tipy v par vecech:

1) popisu takovou zajimavou prihodu: jak je sakra mozne ze mi radio hralo kdyz sem mel - kabel z ISO konektoru pripojeny do čokoladky ale druha strana byla volna?:D (ze zakladni skoly vim ze nic nemuze fungovat bez zapojeni + a -) jenom takovy postreh

Ted k veci? kde mam tu uzemneni nejlepe zapojit?myslim tim kde je nejidelalnejsi zapojit zem radia kdyz mi zadny - kablik ze spinaci skrinky nevede k radiu? (zatim to mam zapojene(tedy prilepene) k zamku na šaltr paku( nesmejte se mi :D , to je jedine blizke misto radia co sem nasel :D )

2) mam radio BLAUPUNKT BARCELONA MP35 a zajimalo by me jestli na to radio jde pripojit 6 beden , aniz bych ubral vykon ze dvou, na ktere bych to musel pripojit?( vim ze 4 jdou, aspon ISO konektor mi to dovoluje: PL,PP,ZL,ZP)

4) nemate pro me nejakou radu jak nebo kam rozmistit 2 predni repra? (do dveri se mi nevlezou, mam takovy elipsovy tvar) zatim mam zapojene jenom 3 bedny( 2 bedny vzadu na platu a jednu mam mezi prednimi sedadly) ta jedna vepredu slouzi aspon na to abych mel trosku prostorovy zvuk :D


Doufam ze sem to napsal srozumitelne a polopaticky ;) a jeste jednou, berte me s rezervou , dekuji mockrat za rady a postrehy panove ;)
Talla2xlccv
Příspěvky: 228
Registrován: pon 18. črc 2011 18:36:26
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: par rad pro novacka

Příspěvek od Talla2xlccv »

na první věc nevím co ti říct na druhou projdi si tady trochu návody určitě něco najdeš ale pokud tomu nehovíš nepouštěj se do ničeho nežti to vezmou plameny a zajdi za někým kdo ti to udělá,neber to osobně ale pokud něčemu nerozumím nehrabu se v tom
Pluhda
Příspěvky: 383
Registrován: pon 26. lis 2012 10:59:09
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: par rad pro novacka

Příspěvek od Pluhda »

Nevim jak u tebe ale já mám kostru nataženou k takovému závitu co u felicií bejvá. ohni hřbet, dej hlavu pod kaslík a na středovím panelu vzádu je závit tak tam je kostra :)
stefaninoo - FK

Re: par rad pro novacka

Příspěvek od stefaninoo - FK »

dik, mrknu se na to :)
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: par rad pro novacka

Příspěvek od fancarhifi »

...já bych měl taky jednu výtku :!: čokoláda do auta nepatří...rádio není lustr :!:

...na výstupy rádia nepřipojuj víc jak dva páry reproduktorů tzn. přední a zadní....ty použij jen takový pro který je vhodné instalační místo.Úpravy nech jiným.Repro pro přední dveře...
http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi ... 3-Phonocar

...kdyby ti stačily použitý...
http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi ... JBL-CS2105

..do plata nějaké ovály 6x9"...jestli nehodláš moc investovat podívej se na Aukro a pod. ale nedělej z auta laboratoř...co vydrží.Jinak souhlas s tím co napsal Talla v závěru
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
stefaninoo - FK

Re: par rad pro novacka

Příspěvek od stefaninoo - FK »

no a kdyz to nemam davat pres cokoladku tak jak? :) koupit iso konektor ktery ma dostatecne dlouhy kable? :brilsmurf:

Fancare, daji se ty pouzite repra nejak rezervovat? rozhodne to koupim ale cekam na vyplatu ;)
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: par rad pro novacka

Příspěvek od fancarhifi »

...není problém...podržím je...můžu ti pak poslat ISO konektor s piny...aby se to mohlo dát do pořádku...
http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi ... nektor-ISO
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
stefaninoo - FK

Re: par rad pro novacka

Příspěvek od stefaninoo - FK »

sůůper :) jinak mas SZ..hlavne chci investovat do toho auta tak, ze kdyz auto zmenim tak veci ktere nakoupim se daji prehodit do noveho ;) viz repraky ;)
stefaninoo - FK

Re: par rad pro novacka

Příspěvek od stefaninoo - FK »

tak diky fancarhifi mam nove iso konektory i s pinama tak sem jenom zasel koupit reproduktorove kabely 1,5mm a je to suuuper :) pekne jsem si rozebral cele auto a vedl kabely pres prahy a je to OK :) uz rubu jak drak ;) rozhodne tak koupim i neco jineho ;)
stefaninoo - FK

Re: par rad pro novacka

Příspěvek od stefaninoo - FK »

tak dalsi problem. v aute sem natahl nove nepajeci kabely pro radio. jen +ko z pojistkove skrine a - mam na sroubu pod volantem..takhle mi vse fungovalo na starem radiu, ale tedkom sem radio vymenil a nehraje..radio ma ten stary 16 pinovy konektor..zajimalo by me , proc to nehraje...+ a - mam zapojene dobre..
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: par rad pro novacka

Příspěvek od fancarhifi »

které piny v ISO máš zapojený :?:
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 64
Registrován: úte 22. črc 2014 19:04:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: par rad pro novacka

Příspěvek od Jim »

stefaninoo - FK :
To, že ti to hrálo bez mínusu ve svorce je logické - ukostřené je to přes anténu, která je přišroubovaná do kastle. Karosérie je v motorovém prostoru spojená s mínus pólem baterky, který je přes uchycení antény stíněním toho anténního svodu vedený do rádia. Ale rozhodně bych ti neradil to takhle nechávat, stínění toho káblu je dost chatrné, určené jen jako protiváha k signálnímu (středovému) vodiči. Hádám, že si cestou při "vypeckovaném" rádiu docela zatopí ;) .

Ne u všech rádií to ale funguje, protože ne všechna rádia mají anténní konektor galvanicky spojený s kostrou rádia, kde je i napájení ... Tudíž si u nového rádia zkontroluj, zda máš opravdu správně připojený mínus ;) .
.:: JIM ::.
Felicia LX (Combi) ● 1,6 ltr. MPi ● RV 1997 (old-face) ● cca 65 tis. km
bohužel většinou sedím za volantem služebáku a Felinku mám jen na hraní si doma
Odpovědět