Špatně zapojený ISO konektor

dotazy a rady na vše kolem hudby
Ivo22
Příspěvky: 5
Registrován: ned 18. pro 2016 0:02:27

Špatně zapojený ISO konektor

Příspěvek od Ivo22 »

Ahoj,

chci do Felicie 1,3 LX hatchback z roku 99 zapojit Parrot CK3100 (zabudované handsfree). Zapojuje se to mezi samici ISO konektoru radia v autě a samce ISO konektoru rádia v rádiu. Potřebuje to jak stálých 12 V tak i 12 V zapojených přes spínací skřínku (jinak to velmi rychle vybije baterku).

S překvapení jsem zjistil, že jak PIN 4 tak i PIN 7 na samici ISO konektoru radia v autě (dle schématu http://www.feliciaklub.cz/navody/zapoje ... radia.html) dává stálých 12 V (odpojil jsem Parrot i rádio a změřil to na samici ISO konektoru radia v autě po cca 30 minutách od vytáhnutí klíčku ze zapalování).

Nevím, jestli je to už z výroby (příprava na rádio byla součástí nového auta), nebo jestli v servisu něco špatně zapojili, když měnili spínací skříňku (rozpadl se zámek zapalování).

Už jste se s tím někdo setkal?

Nevíte někdo jak to spravit, nebo aspoň zjistit, co je špatně?

Díky.

Ahoj

Ivo
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatně zapojený ISO konektor

Příspěvek od ferdamravenec »

špatně není nic , zapojení je poplatný době ve který vzniklo , .......................................
řešení :
určit který na kterým potřebuješ 12v po zapnutí klíčku , ten vypíchneš a zaizoluješ ,
místo něj dáš drát který zapojíš do svorkovnice C pin 5 v pojistkovce
nezapomeň zkontrolovat jesti má stejný zaojení i autorádio
Ivo22
Příspěvky: 5
Registrován: ned 18. pro 2016 0:02:27

Re: Špatně zapojený ISO konektor

Příspěvek od Ivo22 »

Díky.

Máš pravdu - v ISO konektoru auta je PIN 4 drátem spojen s PIN 7.

Takže mě nejspíš čeká:
1) přecvaknutí drátu spojujícího PIN 4 s PIN 7.
2) přepojení PINu 7 na ISO konektoru auta na PIN 5 konektoru C v pojistkové skříni stávajícím drátem.
3) napojení PINu 4 na ISO konektoru auta na PIN 3 konektoru C v pojistkové skříni novým drátem.

Jakým způsobem se dráty do ISO konektoru a konektoru C v pojistkové skříni připojují?

Je třeba to pájet nebo se to jen nějak zastrčí?

Díky.

Ahoj

Ivo
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatně zapojený ISO konektor

Příspěvek od Matuhsch »

Iso konektor ma piny, stejne tak cecko v pojistkovce. Z toho konektoru vytahnes pin bud vypichovakem anebo ja to delam tak ze vemu sichrhajsku ucvaknu ji to zavirani a narvu to do konektoru. Piny se krimpujou na draty, takze bud si koupis kleste a piny anebo jit na vrakac a vykuchat si tam nejaky draty i s pinama :)
Obrázek
Obrázek
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatně zapojený ISO konektor

Příspěvek od ferdamravenec »

jsou tam takiovýhle piny > http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/0 ... 16638.html

na vypichování třeba > http://pvdferdamravenec.rajce.idnes.cz/ ... 260002.jpg

přestřižení je jednoduchý , ale , pokud tedy víš že stálý je pin 4 , tak ho ze 7 jen vypíchneš a zaizoluješ
a 7 spojíš s 5 v pojistkovce


to zapojení máš podle autorádia , nebo podle vloženýho handsfree ,
pozor na to , pořádně to prohlídni , je možný že to spolu nemůže fungovat (viz piny 4 a7)
Ivo22
Příspěvky: 5
Registrován: ned 18. pro 2016 0:02:27

Re: Špatně zapojený ISO konektor

Příspěvek od Ivo22 »

Díky.

A snad již poslední dotaz - jaky vytáhnout samce konektoru C ze samice konektoru C v pojistkové skříňce? Tahám za samce jako blázen, mačkám páčku v horní části samce a nic. Drží to jak přibité.

Ahoj

Ivo
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatně zapojený ISO konektor

Příspěvek od ferdamravenec »

vlevo na boku pojistkovky je taková páčka - zajištění všech svorkovnic , povytáhne se doleva
Ivo22
Příspěvky: 5
Registrován: ned 18. pro 2016 0:02:27

Re: Špatně zapojený ISO konektor

Příspěvek od Ivo22 »

Díky.

Páčku jsem našel a samec konektoru C je venku.

PIN 4 a PIN 7 na ISO konektoru jsem už též rozpojil a PIN 4 ISO konektoru je teď zapojen na PIN 3 samce konektoru C.

Teď už jen sehnat drát a propojit PIN 7 ISO konektoru a PIN 5 samce konektoru C. Drát už dnes asi neseženu, snad zítra ...

Dík všem za pomoc.

Ahoj

Ivo
Ivo22
Příspěvky: 5
Registrován: ned 18. pro 2016 0:02:27

Re: Špatně zapojený ISO konektor

Příspěvek od Ivo22 »

Vyřešeno!

Nepodařilo se mi sehnat drát, tak jsem propojil PIN 7 ISO konektoru a PIN 5 konektoru C existujícím žlutým drátem.

V ISO konektoru se mi podarilo žlutý drát i s koncovkou vytáhnout z původní pozice 6 a dát ji do pozice 7.

V konektoru C koncovka žlutého drátu držela na původní pozici 6 jak helvítská víra, takže jsem ji tam nechal a žlutý drát uřízl a zbytek zaizoloval. Na uříznutý žlutý drát jsem napájel drát od nové koncovky, omotal spoj izolačkou a dal novou koncovku do pozice 5.

Sice se rádio nedozví o rozsvícených světlech, ale ono je staré a tuhle informaci stejně neočekává, takže je to jedno.

Dík všem za rady.

Ahoj

Ivo
Odpovědět