problém s anténou

dotazy a rady na vše kolem hudby
a1ex - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od a1ex - FK »

no lidi tak sem jen tak pro dobrej pocit udelal poradek v kabelazi od alarmu a centralu a zda se, ze antene, ktera vedla srz ni dost vadila asi antena od dalkovyho ovladani alarmu, protoze se v tu ranu mnohem zlepsil signal a to mam napajeni zesilovace odpojeny a antenu mam urvanou a jen tak nabastlenou na tom trnu na strese :]
host

Re: problém s anténou

Příspěvek od host »

Sice jsem anténu LUX v reálu neviděl, ale fotky na jejich stránkách neodpovídají realitě. Fotografie antén jsou v provedení se starým, tzv. DIN konektorem.
Pokud si chcete udělat malý přehled v konektorech klikněte zde http://www.a-elektro.cz/238-ant-kon-a-r ... bez-kabel/
U starších provedení se používal ještě tzv. ISO konektor (silnější trn). Připojení se řešilo přes ISO-DIN redukci, zpravidla u rádia.
Kdo si chce koupit anténu se šroubovacím konektorem a nechat původní kabel, musí starou samici uštípnout a přidělat tam novou šroubovací.
Vzhledem k prostoru pro manipulaci to bude asi lahůdka.
Zbysek - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Zbysek - FK »

Antény od Correct se vyrábějí a prodávají ve dvou různých provedení od každého typu. Jeden se šroubovacím Hirsch konektorem, druhý s klasickým DIN násuvným konektorem. Pokud by měl někdo problém ISO-DIN, stačí pouze redukce. Pokud je špatný i kabel od antény k rádiu, je lepší varianta nechat si dodat rovnou anténu s kabelem v celku až k rádiu, kdy ubyde jeden spoj zbytečný a když už se musí stejně tahat kabel, je to jedno.
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Tomas6 »

Čau kluci.Mám taky dost problém s anténou a přemýšlím o koupi nové.Ale firma correct je už nevyrábí a jen doprodává poslední zbytky,tak se ptám jestli někdo nevíte kde jinde ji sehnat.Nebo jestli ji vyrábí ještě někdo jiný.Potřebuju i s kabelem k rádiu protože ten starý je v háji.A ještě mám jednu otázku:kolik ho je potřeba na krátkou feldu?Díky za tipy.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od fancarhifi »

www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
tajnej
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30. čer 2009 22:58:11

Re: problém s anténou

Příspěvek od tajnej »

Tak sem objednal antenu od correct.cz a uz je to 6 tejdnu a porad nic. Volal sem tam a ze pry tenhle tejden by ji meli odeslat, ale nejak o tom pochybuju, ze jeste vubec bude...
stifler1 - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od stifler1 - FK »

Tak sa tiez pripajam do klubu "jezdím bez signálu", a chcel by som sa Vas opytat mam tiez dost zly signal a ked by som chcel odpojit ten zosilovac ci nahodou nebude lepsi prijem signalu tak staci ze odpojim kabel napajania zosilovaca alebo musim ho nejako inac odpojit, pretoze ked som ho rozpojil tak ziaden rozdiel v kvalite signalu ostalo to bez zmeny. Diky
Abdul - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Abdul - FK »

Ak vypneš len napájanie to nestačí. Cestu signálu prerušíš úplne.Ten zosilovač je tam celkom vhod, lebo napr. chytám aj Prahu na DV a doma na Philipse ani za boha.Neviem, prečo ten zosik chceš vyhodiť.
stifler1 - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od stifler1 - FK »

Tak neviem ci vyhodit alebo ako teraz pretoze som si cital niektore prispevky a vraj bez toho zosilovaca je lepsi signal, mne ide o to aby som mal lepsi signal pretoze mam strasny signal a chytim len zakladne stanice asi tak styri a aj tak maju zly prijem a niekedy sa stracaju. Ked som odpojil to napajanie tak sa to nijak nezmenilo takze teraz neviem. DIky za rady.
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Tomas6 »

tajnej píše:Tak sem objednal antenu od correct.cz a uz je to 6 tejdnu a porad nic. Volal sem tam a ze pry tenhle tejden by ji meli odeslat, ale nejak o tom pochybuju, ze jeste vubec bude...

Taky čekám.Pořád neodpovídali na email,pak se ozvali s tím že to do konce tohoto týdne pošlou...Pokud nic v příštím týdnu nepřijde,tak jim zkusím zavolat.A pokud vůbec nic,tak si objednám nějakou jinou...Známýmu jsem montoval Calearo a je spokojený...Já už nechytám skoror nic...
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
tajnej
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30. čer 2009 22:58:11

Re: problém s anténou

Příspěvek od tajnej »

Tak uz se ozvali a ze prej ji uz posilaj, pry ji delsi dobu nemeli tu s tim konektorem hirsch co sem si objednal...
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Tomas6 »

Já dneska volal a prej příští týden.Tak su zvědavý.Bez rádia se jezdí blbě...
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
tajnej
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30. čer 2009 22:58:11

Re: problém s anténou

Příspěvek od tajnej »

Tomas: neobjednal sis ji komplet s kabelem az k radiu??
tajnej
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30. čer 2009 22:58:11

Re: problém s anténou

Příspěvek od tajnej »

Tak mi dnes prisla (po mesici a pul), ale zatim sem ji nechal na poste, protoze cena byla podezrele o 60Kč vyssi nez cena, za kterou sem si ji objenaval. Kdyz sem se jich zeptal jak je to mozne, odpevedeli mailem:

-Dobrý den,
-k ceně poštovného a balného nyní musíme podle zákona připočítat DPH 19%.
-Connect el.
-P.S. Od srpna je cena antény 899Kč. Účtovali jsme ji ještě za starou cenu.

Nejde mi ani tak o navyseni 60Kc jako o to, ze si cenu daj jakou chtej, proste naprosto neseriozni eshop, a s tim, ze mi to prodavaji za starou (jakoby vyhodnou) cenu, no bodejt by ne, kdyz jsem si to objednaval uz pred mesicem a pul. Navic na eshopu maj vsude uvedenou cenu s DPH-nechapu jak pisou o tom navyseni o 19% DPH. Z tohodle eshopu uz si nikdy nic neobjednam, maj v tom peknej bordel...
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od fancarhifi »

...no...trošku jsi to překombinoval... :lol: hlavně že nahoře máš ode mě odkaz na anténu za 490,- a jsou s konektory jak Hirsch (350,-), RAKU tak ISO...dodání do 3 prac. dnů :!:
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Abdul - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Abdul - FK »

Sorry za OT-
tajnej : Ak mi Eshop neodpovedá a nedodá tovar podľa dohody, tak serem naň.Dodacia doba 1 a pol mesiaca je svinstvo. E shopov je hafo a ak nechcú zákazníka je ich problém.Ja by som to vrátil a ak chcú nech pošlú s novou a nižšou cenou.Howgh.Fancarhifi má 100% pravdu.
tajnej
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30. čer 2009 22:58:11

Re: problém s anténou

Příspěvek od tajnej »

fancarhifi: ...ale jeste nikdo se nerozepsal jak je to s kvalitou prijmu signalu, psalo se tu hodne o te co sem si objednal, ze je udajne nejlepsi na prijem. Tak proto sem ji chtel. Jinak si myslim ze antena za 400 nemuze byt nikterak kvalitni. Jinde ta antena od correctu stoji pres litra..
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od fancarhifi »

...nevím v jaké lokalitě se pohybuješ, ale toto jsou standartní antény, které se používají ve většině vozů VW a Škoda a s příjmem tuneru nebývá problém.

...jen tak mimo mísu...pro mě osobně jsou rádia tou nevětší žumpou jak slova tak muziky...nenechávám si diktovat od nějakýho kašpárka co mám poslouchat.Žánrově někdy zkusím ROCK MAX...ale je to hrůůůza :roll: takže stisku "source"...a jede to co chci já ;)
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Tomas6 »

Tak anténa je na střeše...A je to teda bomba.U nás mezi Slušovicema a Lípou je docela hluché místo a poslochám Frekvenci 1.A tam to šumí i kamarádovi co má novou anténu od callearo nebo tak nějak se to jmenuje.S touto je to bez problému.Čistý příjem.
Fancarhifi:Samozřejmě že nabídka od tebe je lákavá,ale tuhle anténu mi vychvalovalo hafo lidí a o tolik zas dražší není.A pokud je tam záruka čistého příjmu ikdyž ostatní antény maj problémy,tak proč ne.Jednu dobu jsem přemýšlel o klasickém metrovém prutu jak máme na Funce.To si myslím že pro příjem rádia je to nejlepší....
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
tajnej
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30. čer 2009 22:58:11

Re: problém s anténou

Příspěvek od tajnej »

Tomas: kolik te stala? objednal sis ji s kabel az k radiu nebo jen s tim kouskem, ktery napojis na puvodni kabel? Instaloval sem ji taky dneska, jeste sem ji moc nezkousel, ale po kratce projizdce obcas trosku radio zasumelo..
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Tomas6 »

Mě vyšla 799 bez pošty.S kabelem až k rádiu...Jen konec byl hirschman,tak jsem to musel předělat na din.Shánět někde redukci se mi moc nechtělo...A din konec jsem měl doma.A tam kde mi rádio nikdy nehrálo teď naladím 5 stanic úplně bez problému.Jen se mi zdálo že v pátek kolísala hlasitost(poslouchám Frekvenci 1).Jako by rádio ztrácelo signál,ale jen málo a trošičku se ztišilo.Uvidím zítra.Jinak nadšení je velké....Při jízdách kdy jsem rádio ani radši nezapínal,bo se to nedalo poslouchat,tak teď nevím jakou stanici dřív ladit...
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
tajnej
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30. čer 2009 22:58:11

Re: problém s anténou

Příspěvek od tajnej »

..pak uz to mozna taky bude o radiu jaky budes mit prijem, ja mam asi 4 roky staryho panasonica s mp3, driv sem ho mel ve facku a jen na metrovou antenu bez zesilovace a hralo to obstojne. Taky sem si vsiml, ze ted jak jedu, tak daleko casteji radio vyhledava alternativni frekvenci toho radia co posloucham (evropa2) pri mirne zhorsenem signalem z puvodni frekvence. No ale je to lepsi nez pred tim, to zase jo, uvidime co dal..
stifler1 - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od stifler1 - FK »

Tak som nieco nafotil aj ked je to len mobilom, pretoze som nemal k dispozicii dig. fotak, takze sorry za kvalitu. Po odpojeni toho napajania sa nic nezmenilo kvalita signalu bola rovnaka, skusal som to napajanie prepopjit aj kablom na modry kabel atd. ale bez zmeny, takze uz fakt neviem. Skuste poradit ak sa da, alebo je mozne ze uz je zosilovac v haji?

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Tomas6 »

Pokud na tom kabelu je napětí po zapnutí rádia,tak je to napájení antény,nebo spínání zesilovače.Záleží na typu.Někdy to bývá dohromady.Zkus ještě jestli ti napětí jde dozadu pod střechu k anténě.Pokud jo,tak ten zesík v anténě je v háji.Objednej anténu od correctu a máš pokoj.Já si nemůžu vynachválit....
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
stifler1 - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od stifler1 - FK »

Ked budem chciet zistit ci mi ide napätie do zadu do anteny tak budem musiet davat dole plato na strope alebo da sa to aj nejako inac, napr. ked odsrubujem antenu a tam napojim merac?
tajnej
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30. čer 2009 22:58:11

Re: problém s anténou

Příspěvek od tajnej »

k antene se dostanes jednoduse a to tak ze chytnes vzadu tu plastovou listu co je na konci stropu a vytahnes ji smerem dolu i se ctyrma drzackama, pod tou listou uvidis dva cerny kulaty knofliky co drzej tapec stropu, nikdy se mi je teda nepodarilo vytrhnout bez toho aniz by nepraskl, tak nakonec vytahnu z pod nich ten tapec, trosku se droli ale je t vpoho pac se to stejne zase zakryje tou listou.. No a ted uvidis coaxial kabel a kablik co napaji antenu, oba maji konektory hned u anteny. Tam si muzes zmerit to napeti jestli ti jde do toho zesiku...
tajnej
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30. čer 2009 22:58:11

Re: problém s anténou

Příspěvek od tajnej »

stifler: ale pokud mas puvodni antenu a radio nove, myslim ze problem bude prave v te antene, me stary radio na puvodni antenu hralo super, ale pak sem do feldy hodil novy radio a byla to hruza, porad se stracel signal, koupil sem antenu od correntu (mimochodem sem na ni cekal mesic a pul nez prisla, 5 krat sem tam volal plus naky maily..) ale stejne uz neni ta kvalita poslechu jako se starym radiem a puvodni antenou, to radio driv hralo dost dobre, malokdy stratilo signal a to jen kdyz uz jsme byli fakt daleko od zdroje...
tajnej
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30. čer 2009 22:58:11

Re: problém s anténou

Příspěvek od tajnej »

Nove info o antene od correct: dochazi mi na radiu k jinemu ruseni nez s puvodni antenou, ale to ruseni tam porad je, takze muj problem nova antena nevyresila.
petsu - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od petsu - FK »

Antena od correct.cz je mozna nejlepsi pro prijem jak se tady shoduje vetsina lidi, ale pristup firmy je celkem tristni. Do telefonu me chlapek neni schopny rict ani jestli je maji a s objednavkou me odkaze na mail, osobni prevzeti odmitne s tim ze se stehuji na Kladno. Na mail uz samozrejme nikdo neodpovi. Tak mam zase prd ani antenu a tudiz ani prijem.
Mate nekdo tip na kvalitativne srovnatelnou antenu? Jeden kousek za 400 chyta (a spatne) jen po Praze a jakmile vyjedu ven mam to hluchý :-)
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od emilio52 »

Sice neporadím ale mám anténu originál co tam dávala fabrika a zatím bez problému .
na cestách do Krkonoš do Prahy i na jih Tábor .
Sem spokojenej.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
kleine - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od kleine - FK »

Zdravím, da sa zohnat autoantena od Correct-u aj na Slovensku ? Poslal som im mail pred 6 tyzdnami a este sa mi vobec neozvali, len hned po objednani mi prisla pocitacom vygenerovana odpoved, ze objednavku akceptuju a odvtedy hotovo :evil: Tusim skoncim len na pocuvani CD-ciek.
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od fancarhifi »

www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Fidlla »

Já jsem taky koupil od correctu-a stále nic moc-stála skoro litr a je k ničemu,ted mám namontovanou antenu -puvodně vysílačky CB,autoradio hraje jak svin-12 stanic-předtím mizivě jedna se šumem...
Pietro - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Pietro - FK »

Hlásím se též do klubu "jezdím bez signálu" a chci se zeptat zda má někdo z vás zkušenost s interiérovou nalepovací anténou?
Díky
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od fancarhifi »

...dával jsem ji teď do FA...není to špatný, ale vzdálenější vysílače vypadávají (stereo).Záleží kde se pohybuješ a jaký je tam k dispozici signál.Byla to tato...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi ... tena-AM-FM

...musíš ji ale připojit na spínané +12V na autorádiu (pin č.5 napájecí ISO)
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Pietro - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Pietro - FK »

Tak jsem v autokelly koupil nalepovací vnitřní anténu,nalepil jí mezi přední sklo a palubní desku,kablíky protáhl autem aby nikde nekoukali,zapojil a vida,ono to hraje.Oproti stešní anténě 100% zlepšení.
Fucajs - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Fucajs - FK »

Nechce se mi dlouze předělávat anténu na střeše, páč jsem koupil auto a jedna antena je vpředu a pak mám ještě nějaký očko železný i vzadu... Nevíte, k čemu to slouží?
A jaké máte zkušenosti s vnitřní nalepovací anténou?? Je srovnatelná s tou venkovní od LUX?
Díky za rady, pánové :)...
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od fancarhifi »

...do pracovního FA jsem dal tuto...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi ... tena-AM-FM

...a příjem je bez problémů...
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
tajnej
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30. čer 2009 22:58:11

Re: problém s anténou

Příspěvek od tajnej »

Hlavne si nekupujte antenu od correct.cz. Myslim ze je to ta LUXII. Nechtějte abych sem dal fotky jak vypada ve vnitr po roce a pul uzivani. Zesilovac ma mozna vcelku slusnej, ale to ostatni je smejd nejvetsi. Nebo sem byl podveden, nevim.

Dovnitr se dostala voda a komplet to tam vyrezlo. I ty dva sroubky samorezny zespod byly pekne jety.

Nechapu treba z jakyho materialu je perko z tistaku ktery tlaci na spodni sroub anteny, to bylo uplne rozpadly, zemnici spoj dratkem jak by smet.
Pouzivaj nejspis obal z klasicke lacine anteny i s prutem a do vnitr pak nabastlej jejich slavnej zesilovac, tak bych to videl.

Kazdopadne rozhodne za ty prachy (neco pod 1000Kc) je to smejd nejvetsi!!!!!
Uživatelský avatar
vonyt
Příspěvky: 397
Registrován: sob 01. kvě 2010 12:22:16
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od vonyt »

Já bych je docela rád viděl :) origo mi totiž odešla a přemejšlim, jakou koupit aby mi to aspoň trošku hrálo..
Moje zlato - Felicia 1.3 MPi
Hlava, ŘJ, vačka Motor Excel
Odlehčený setrvačník a řemenice
kW - to kdybych věděl :D
tajnej
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30. čer 2009 22:58:11

Re: problém s anténou

Příspěvek od tajnej »

No reknu ti to asi takhle. Nejlip mi hralo radio na antenu s prutem dlouhym cca 9Ocm bez zesilovace. Byl to panasonic a mel sem to tak ve facku. Co sem to radio prendal do feldy s origo antenou, bylo to neposlouchatelny.
Naposledy upravil(a) Jura_Favorit dne úte 07. čer 2011 19:49:02, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstraněna citace - viz. bod č. 4 Pravidel pro vkládání příspěvků!
Sigaron - FK

Výměna antény

Příspěvek od Sigaron - FK »

Nevím, kolik je tu auditek o tomto problému, ale já ten svůj problém nenašel.
Koupil jsem felicii, ve které bylo staré Peoneer radio, které se porouchalo, tak jsem do ní koupil nové Roadstar.Když auto stojí, tak většinou je hudba čistá, ale za jízdy stanice šumí a nedá se to poslouchat.To staré to nedělalo, byly u něj nějaké redukce, které jsem musel oddělat, myslím si, že jsem něco povolil na anténě, ale nevím, jak ji skontrolovat, jestli je v pořádku.Jestli jak jsem vypojoval to staré rádio, jestli jsem za ten kabel od antény moc nezatáhl, nebo nevím.Vyzkoušel jsem odpojit anténu na střeše a rádio hrálo v podstatě stejně jako kdyby tam byla.
Potom už by snad mohla být chyba v novém rádiu, ale pochybuji.
Diky za odpovědi.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne pát 15. črc 2011 22:04:09, celkem upraveno 2 x.
Důvod: sloučeno, viz pravidlo 3
Sigaron - FK

Re: Rádiostanice za jízdy chrčí!

Příspěvek od Sigaron - FK »

tak jsem se rozhodl, že zkusím vyměnit autoanténu, jestli to pomuze, ale hledám návod jak se to dělá neví někdo? dát tam celý ten kabel, jak se do toho všeho dostat apod?
Diky
Sigaron - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Sigaron - FK »

tak první co jsem udělal, tak že jsem odpojil ten zesik (myslím aji, že jsem to udělal dobře tam podle těch fotek jsem tam ten konektor měl, tak jsem ho rozepl :-D ) a uvidíme, co to udělá v terénu, jak zítra pojedu na dovolenou :-D ...všechny stanice v garáži hrají v podstatě stejně, v garáži mě to hraje čistě když stojím, ale jakmile se auto začne hejbat, tak už to po chvilách začne chrchlat.v nejhorším OPĚT pustím nějaké nudné CD :?
Sigaron - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Sigaron - FK »

Pietro píše:Tak jsem v autokelly koupil nalepovací vnitřní anténu,nalepil jí mezi přední sklo a palubní desku,kablíky protáhl autem aby nikde nekoukali,zapojil a vida,ono to hraje.Oproti stešní anténě 100% zlepšení.

Koupil jsem ji taky, akorad me se to teda jeste zhorsilo.Kam presne se musi napojit tech 12V ? a kam jsi dal ukostreni kdyz to mas na palubovce?
Sigaron - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Sigaron - FK »

Situace nakonec byla tak zoufala, ze jsem koupil novou antenu, udelal jsem nove ukostreni, vse prekontroloval a porad nic....nakonec jsem tam hodil starsi radio a hele signal byl jak vino.tak nevim, jestli je to chyba toho radia, nebo jak vyse bylo psano, ze se hadaji zesilovace... nevim nevim... zkusim tam hodit jeste jedno nejaky a uvidime, co to bude delat...
Uživatelský avatar
vonyt
Příspěvky: 397
Registrován: sob 01. kvě 2010 12:22:16
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od vonyt »

Hele já mám rádio PIONEER DEH-2200UB a měl jsem tam origo anténu a ten signál byl děs a hrůza.. vůbec nic to nechytalo.. šel jsem nakonec do tý LUX II a teď je to paráda.. spokojenost
Moje zlato - Felicia 1.3 MPi
Hlava, ŘJ, vačka Motor Excel
Odlehčený setrvačník a řemenice
kW - to kdybych věděl :D
Sigaron - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Sigaron - FK »

da se to koupit nekde v kamennem obchode nejlepe v Brne?
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne úte 09. srp 2011 11:13:45, celkem upraveno 1 x.
Důvod: citace odstraněna, viz pravidlo č.4
Uživatelský avatar
vonyt
Příspěvky: 397
Registrován: sob 01. kvě 2010 12:22:16
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od vonyt »

To nevím ale normálně jsem napsal do correct.cz a za týden jsem jí měl doma i s prodlužovákem.
Moje zlato - Felicia 1.3 MPi
Hlava, ŘJ, vačka Motor Excel
Odlehčený setrvačník a řemenice
kW - to kdybych věděl :D
Varbls - FK

Anténa - samice

Příspěvek od Varbls - FK »

Zdravím, uhnila mi anténa, bohužel je to samice a nemůžu jí nikde sehnat. V prodejnách a servisech škoda mají jen samce, případně mi řekli, ať toho samce co kouká ze střechy vytočím. Zkusil jsem, ale nešlo to. Netušíte, zda se dá sehnat na toho samce redukce na samici, případně co s tím? Měnit celý střešní díl se mi nechce, jsem úplná lama a ještě bych něco zničil:-(

Díky
Naposledy upravil(a) Jura_Favorit dne ned 11. zář 2011 20:52:12, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeno - viz. bod č. 3 Pravidel pro vkládání příspěvků!
Odpovědět