Zapojení rádia

dotazy a rady na vše kolem hudby
Odpovědět
max21 - FK

Re: výměna autorádia a jeho zapojení

Příspěvek od max21 - FK »

Spíš se mu do toho nechce :D
RivieraKid

Re: výměna autorádia a jeho zapojení

Příspěvek od RivieraKid »

max21 píše:Spíš se mu do toho nechce :D


tak potom je to smutný :D buď nechce, nebo to autoelektrikář neuměl. A když to neumí osoba, která se tím živí tak jak to má dát do kupy trubka jako jsem já :lol:
comrade - FK

Re: výměna autorádia a jeho zapojení

Příspěvek od comrade - FK »

tak napis odkud si, treba se nekdo z klubu najde pobliz Tebe a udela Ti to.:)
Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 225
Registrován: pon 27. dub 2009 22:27:18
Bydliště: Nové Město nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna autorádia a jeho zapojení

Příspěvek od kybrex »

No nevím, jaký jsou rozdíly na spínačkách mezi rokama výroby 96 a 2000, ale já měl normálně jeden volnej pin pro polohu II, takže rádio mi běží, jen když je puštěná šťáva do palubky a svítí dobíjení a mazní a když vypnu motor, tak se vypne i rádio. Taky mi to radili tady viewtopic.php?f=30&t=13300&start=0
comrade - FK

Re: výměna autorádia a jeho zapojení

Příspěvek od comrade - FK »

kybrex, tak to maji skoro vsichni
100bubu - FK

Re: výměna autorádia a jeho zapojení

Příspěvek od 100bubu - FK »

ZUddravim. Mama 1,3MPi. Mam v aute predprípravu na autorádio. tak som kupil rádio Pioneer 2220BU ale radio stale hraje aj pri vypnutom klučiku.

hnedy -
dva preklemovane červene + Stálich
žlty (nič) Aj po zapnuti aj po vypnuti klučika
modry antena

na radiu je napisane že červeny je silový po zapnuti klučika a žlty je na pamäť.

teraz to mam tak že su oba napojene na tie dva červene.

pitam sa ako mam dosiahnut aby sa my na žltom kábliobjavilo napätie po naštartovani? dakujem
Uživatelský avatar
mako
Příspěvky: 436
Registrován: pát 15. srp 2008 16:44:12
Bydliště: [SK] - ZM
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna autorádia a jeho zapojení

Příspěvek od mako »

na spínačke je pin 15, po otočení klúčom je ňom +12V
VW passariantion+VW felicia diesel power
ex-felicia GLXi 1,3MPi 1997 Red-Hot-chilli, ex-felicia LXi 1,4mpi 1996 White candy
100bubu - FK

Re: výměna autorádia a jeho zapojení

Příspěvek od 100bubu - FK »

ja by som chcel skôr vedet kam vedie ten žlty kábel
comrade - FK

Re: výměna autorádia a jeho zapojení

Příspěvek od comrade - FK »

na zlutym by si mel mit napeti porad..to by mela byt ta pamet a ta ti tu elektriku nezere..ty by si mel vzit ten cerveny a dat ho bud do pojistkovky(nepodorucuju z vlastni zkusenosti) nebo ho dat do spinacky na nejakej pin ktery ztraci napeti po otoceni klicku do nuly(nvm ktery je to presne kontakt..)
100bubu - FK

Re: výměna autorádia a jeho zapojení

Příspěvek od 100bubu - FK »

no lenže mne z neznameho dôvodu ide štava na červeny stale a na žlty vôbec.
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna autorádia a jeho zapojení

Příspěvek od fancarhifi »

...to je snadné...na kabelech od rádia spoj mezi sebou kabely na dutinkách...žlutý dej k červenému...pokud jezdíš denně nemusíš mít obavy z vybíjení baterie.Pokud to budeš chtít na klíč tak červenýý napoj na spínačku tam kde je po otočení +12V (pomocí zkoušečky) to by mě taky zajímalo, který chytrák vymyslel tu pojistkovku když do spínačky je potřeba jen cca 20cm kabelu a jeden faston 6,3 a práce na cca 5min. i s demontáží plastu pod volantem... ;)
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
100bubu - FK

Re: výměna autorádia a jeho zapojení

Příspěvek od 100bubu - FK »

takže verdikt: ten červeny kde mam stalich 12V pripojim na radio na žlty aby držal pamat. a nna červeny dotiahnem zo spinačky konektor 15, 12V a bude radio cez spinačku.

ALE! nebude sa prehrievat spinačka? vydrží to tých 10Amperov?
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna autorádia a jeho zapojení

Příspěvek od fancarhifi »

... o spínačku se neboj...

...žlutý kabel nech napojený v ISO konektoru na stálé +12V tj. pozice č.4.Na pozici č.7 přivedeš +12V od spínačky.....to je vše
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
100bubu - FK

Re: výměna autorádia a jeho zapojení

Příspěvek od 100bubu - FK »

takže na spinačku na 15tku. dakujem
100bubu - FK

Re: výměna autorádia a jeho zapojení

Příspěvek od 100bubu - FK »

http://wrp.cz/rock/felicia/el_felicia.pdf

strana 9 6\C moze to tu byt odpojene?
strana 13 co je sučiastka čislo 6?
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna autorádia a jeho zapojení

Příspěvek od Kova »

je to tam napsaný ...pojisková skříň... ;) zjednodušeně-pojistka č.16
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
Uživatelský avatar
Udoharys
Příspěvky: 67
Registrován: pát 09. lis 2007 15:36:33
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna autorádia a jeho zapojení

Příspěvek od Udoharys »

Ahoj, koupil jsem si starší autorádio.Nějakou dobu mi fungovalo v naprosté pohodě leč po nějakém čase začalo zlobit.Kouknul jsem do pojistné skřínky a vypadl mi z něj drátek, který vede právě druhým koncem k rádiu.Bohužel nevím,odkud vypadnul a kde jej mám zapojit.Poradí mi někdo, nebo našel by se někdo z OV abych se nechal poučit? Díky
Naposledy upravil(a) Udoharys dne úte 02. lis 2010 10:06:05, celkem upraveno 3 x.
Felicie r.v. 1995 LXi, zdvihový objem válců: 1289, BMi, kW: 50.
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna autorádia a jeho zapojení

Příspěvek od fancarhifi »

...kabel zapoj do spínačky na spínané 15...pak ti ale rádio bude hrát pouze s klíčkem v ploze I
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Uživatelský avatar
Udoharys
Příspěvky: 67
Registrován: pát 09. lis 2007 15:36:33
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna autorádia a jeho zapojení

Příspěvek od Udoharys »

Díval jsem se do spínačky a všechny vstupy mám bohužel obsazené.Moc se v tom nevyznám,ale mám tam zřejmě napojené buď automatické rozsvěcování světel anebo napájení palubního PC. Těžko říct. Zkoušel jsem drátek napojit do pojistkové skříně na konektor "C" na různé výstupy. Měřákem jsem propojil vstup anténní jako kostru a lavíroval jsem s červeným drátem na konektorech. Nikde nic. Pravda, nestartoval jsem, jen otočil klíčkem. Jsem z toho na prášky. :(
Kde by mohla být chyba?
Felicie r.v. 1995 LXi, zdvihový objem válců: 1289, BMi, kW: 50.
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna autorádia a jeho zapojení

Příspěvek od MARWiN »

takže jestli to dobře chápu, drát do rádia máš,ale z pojistkový skříňky vypadl,je to tak?
ve schématech je napsaný že napájení rádia je C\6 v pojiskový skříňce
je to za pojistkou F22 (7,5A) tak to zkus tam,kostru si dej normálně na - od baterky
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Zvláštní zapojení rádia

Příspěvek od Vlada320 »

Chci se zeptat.teď v zimě jsem zjistil že mi docela dost vybíjí baterku autorádio.mám ho zapojený tak že hraje i při vypnutejch klíčcích což není originál ale já jsem to tak nezapojoval nýbrž předešlej majitel a když jsme teď na to koukal tak jsem zjistil že z pojistkový skříňky jde zelenej konektor a z něj tři dráty pro rádio.jeden je hnědej to bude asi kostra a i na kostrku je to tak zapojený u rádia,druhej je červenej a na tn jde stálý plus což si myslím že by měl bejt kabel k paměti rádia a ten třetí má žlutou barvu a myslel jsme že to bude ten na kterym je plus jen při zapnutjch klíčkách ale ono tomu tak není.šťáva do toho kabelu nejde vůbec.kde může bejt chyba?kam vede tenhle žlutej kabel z pojistkovky dál myslím tím ne k rádiu ale na druhou stranu.do spínačky nebo kam?všechny pojistky tam mám,napadlo mě jestli to třeba nemá nějakou spojistost s relátkama jestli tam někde nemám špatný relé třeba nebo fakt nevim.mohl by to někdo zkusti kdyžtak proměřit jestli to má taky tak?je to ten zelenej konektor v pojistkovce uplně napravo avedou z něj tři kabely,hnědej,žlutej a červenej.vůbec nevím kde mám hledat chybu :( teď pořád odpojuju rádio abych nevytřískal baterku v těch mrazech jako že už se mi to právě dvakrát stalo. :( tak to chci zapojit originál tak jak to má bejt ale je divný že tam nejde šťáva když by měla takže něco je evidentně špatně proto to asi předešlej majitel tak zapojil ale kde hledat chybu, v pojistkovce?díky moc za pomoc vláďa
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní zapojení rádia

Příspěvek od MARWiN »

jiný zapojení rádia ti asi nepomůže,leda oba dráty (červenej i žlutej) přes spínač odpojovat od baterky. Už se to tu řešilo mockrát. Jeden z těch 2 drátů(nevim teď přesně kterej a občas se to mění podle výrobců rádia) by měl být na stálé +,aby si rádio ,,pamatovalo" nastavení stanic,ekvalizér atp. Bohužel při tom žere proud :D,takže to je něco za něco.Ten druhej je jen na to, aby rádio hrálo až po klíčku nebo bez klíčku,v závislosti na to,kam ho připojíš (spínaný +/stálý +)
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní zapojení rádia

Příspěvek od Vlada320 »

beztak bych to chtěl vyřešit proč na ten žlutej drát nejde po zapnutí klíčků šťáva.s ničím jiným co se týče elektriky v autě není problém tak to je s tím fakt nechápu. :x
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Marty_pv - FK

Re: Zvláštní zapojení rádia

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Žlutej kabel je od parkovaček a je pro podsvícení rádia, v origo zapojení není spínaných +12V ("15"), ale piny 4 i 7 na ISO konektoru jsou pod stálým napětím
Pokud chceš předělat rádio tak aby běželo jenom s klíčkem, tak musíš natáhnout drát, to už se tu ale řešilo:
viewtopic.php?f=30&t=6874&hilit=r%C3%A1dio+kl%C3%AD%C4%8Dek&start=50#p94776

MARWiN: Taky řešení, na červenej drát dát vypínač a úplně odpojit napájení rádia
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní zapojení rádia

Příspěvek od Vlada320 »

a hlavně že by mělo to rádio až takovej odběr vklidu mi přijde divný.večer přijedu nechám zapojený rádio a při míus sedmi druhej den ráno nenastaartuju.tohle se opakuje akorát s tím že odpojim rádio a druhej den přijdu ráno a dokonce při mínus deseti nastartuju bez problému.jak jsem to na zkoušku zapojil tak už po nějakej šesti hodinách přes den při teplotách pod nulou když sjem přišel k autu tak už to zase točilo nějak neochotně.prostě jakmile pdpojim rádio tak nemám problém to nastartovat.
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní zapojení rádia

Příspěvek od Vlada320 »

to není řešení to jen znamená že budu pokaždý ladti jak ko... stanice a nastvaovat rádio.to je to opravdu origo tak debilně vymyšlený?takže když vezmu zkoušečku a zapnu světla tak na tom žlutym kabelu naměřim napětí jo?tak to teda fakt nechápu.abych kvůli rádiu nenastartoval felicii přitom jsme to samí rádio měl v bavoráku a tam nebyl problém a měl jsem tam baterku jen 55Ah :evil:
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní zapojení rádia

Příspěvek od MARWiN »

a co máš tady ve feldě za baterku? jen zvědavost a pokud možno i stáří a taky by mně zajímal model rádia.Jestli je v autě ještě něco víc,třeba alarm,atp.
Marty_pv - FK

Re: Zvláštní zapojení rádia

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Vlada320: díval jsi se vůbec na ten odkaz co jsem postnul? Natáhneš drát z pojistkovky (C/5) do ISO konektoru, vypíchneš jeden pin a budeš mít pin 4/7 jeden trvale napájenej (paměť) a jeden na klíček (provoz, hlavní napájení rádia) - piny zapojit podle schémat od výrobce rádia
A vysokej odběr při vypnutí není nic neobvyklýho, třeba u Alpine je skoro u všech kusů, není problém 100-150 mA
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní zapojení rádia

Příspěvek od Vlada320 »

jj díval jsme se tam.budu se na to zapojení muset zejtra podívat a přinejhorším to udělám jak píšeš.teď už museim běžet do práce
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní zapojení rádia

Příspěvek od fancarhifi »

...červený kabel zapoj na spínačku...proč se hrabat v pojistkovce... :?: :?:

...má to jen malou nevýhodu...rádio bude hrát pouze s klíčkem...
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Marty_pv - FK

Re: Zvláštní zapojení rádia

Příspěvek od Marty_pv - FK »

fancarhifi: ...třeba protože je tam origo příprava a volný pin ... :!: :!:
Uživatelský avatar
Udoharys
Příspěvky: 67
Registrován: pát 09. lis 2007 15:36:33
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna autorádia a jeho zapojení

Příspěvek od Udoharys »

Nějakou dobu jsem to neřešil,byly jinčí problémy.O.K. díky....zkusím a dám vědět.
Felicie r.v. 1995 LXi, zdvihový objem válců: 1289, BMi, kW: 50.
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní zapojení rádia

Příspěvek od Vlada320 »

tak rádio už mám zapojený.nicméně udělal jsme to tak že ten konektor jsem vyndal z pojistkovky,je takovej zelenej a vedou do něj jen tři kabely,hnědej,červenej a žlutej.ten červenej jsme vypíchl a dal ho na tu volnou pozici vedle žlutýho což je na pozici to C/5 a tam kde byl červenej jsem dal ten žlutej a teď mám pro napájení rádia ten červenej kterej spíná jen při zapnutejch klíčkách a ten žlutej je pro pamět a ten má stálý plus.takže stačilo prohodit dva kabely v tom konektoru a mám pokoj.teď to mám zapojený tak jako v novejch autech a sice jsem dal novou baterku a hned 61Ah ale i tak si myslim že už by to snad nemuselo tolik jí vybíjet.ještě zajedu v tejdnu nechat změřit jakej to má odběr na baterce když je všechno vyplí a zamklý auto a uvidíme.takže pro ostatní není nutný tahat nějakej kabel ze spínací skříňky tohle je mnohem jednodušší protože je k tomu krásnej přístup a dá se říct že je to skoro originál ;) s pozdravem vláďa a děkuju ti Márty_pv za pomoc. ;)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jak jednoduše přepojit radio

Příspěvek od Honzis »

Ahoj,
chtel bych se zeptat, neprepojovali jste nekdo radio tak, aby neslo pres rele X ale naprimo? Je nejaka jednoducha cesta jak to udelat? Kdyz vypnu klic,radio se vypne (odvozene od svetel), kdyz ho zapnu cudlem nebo zase zapnu lic do 1,tak pokracuje kde prestalo.Kdyz se na mzik odpoji pres rele X pri startu, tak zapomene, co vlastne pred tim delalo.. Je to celkem neprijemne pri takovych tech popojizdeckach po meste.
Nevite nekdo o nejakem jednoduchem reseni (jasne ze nejak to zvladnu zapojit i sam, jen nechci neco prasit, pokud nekde staci prehodit drat..)?
diky
Kulis - FK

Re: Jak jednoduše přepojit radio

Příspěvek od Kulis - FK »

Já mám natažený drát přímo od baterky.Mám přídavnou pojistkovou skřínku a vedený samozřejmě přes pojistku.e teda pravda že musíš rádio vždy ručně zapnout a vypnout,ale to není problém,mám to takhle dva roky a ještě se mi ani mé ženě nestalo že bysme ho zapoměli vypnout :salut:
Uživatelský avatar
SatandaS
Příspěvky: 1553
Registrován: pon 11. srp 2008 16:45:56
Bydliště: Frýdek-Místek / Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jednoduše přepojit radio

Příspěvek od SatandaS »

myslím že už není složité natahnout pak jeden drát do spínačky a jeto už se nemusíš bát že bys ho někdy ve spěchu nevypnul ;)
Kulis - FK

Re: Jak jednoduše přepojit radio

Příspěvek od Kulis - FK »

Satanda:jasně problém to už nebude to mi je jasné je to spíš o tom že se mi nechce,ale když jedu autem do města nebo kamkoliv od baráku pryč tak si beru panel od rádia s sebou a když ho náhodou nevypnu před domem tak se nic nestane do práce to mám 50m a tam mám nabiječku :D
Ale jak říkáš problém to nebude a bude to lepší
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jednoduše přepojit radio

Příspěvek od straca »

myslíte že rádio je přes x relé ,protože mě se když auto stojí celý den tak se při startu vypne,ale když přijedu a pak startuju třeba za 10min.tak se nevypne a podle mě x relé odpojuje vždycky nehledě na dobití baterie ne ?je spínané žlutým na starter.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jednoduše přepojit radio

Příspěvek od Ivarek »

Není přes x relé.Radio se odpojuje samo při poklesu napětí pod určitou úroveň.Takže záleží na stavu baterky a odběru startéru.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jednoduše přepojit radio

Příspěvek od Jozefj »

Dát na konec 6 očko a zapojit ho pod matičku v pojistkové skřínce a je na tvrdo.
zwan - FK

Re: zapojeni radia na klicek

Příspěvek od zwan - FK »

Zdravím neví někdo jaký je použit faston pro kontak 15 spínačky :scratch: ,nikde jsem tento údaj nenašel a rozebírat to 2x se mi nechce.
Dík za info
Uživatelský avatar
jezek
Příspěvky: 2183
Registrován: stř 07. lis 2007 18:32:26
Kontaktovat uživatele:

Re: zapojeni radia na klicek

Příspěvek od jezek »

Podle me standardní automobilovy 6.3
Krátká 1.3MPi GLXi rally red
Krátká 1.6MPi GLX modrá hlubinná metalíza
Tady na foru
Marty_pv - FK

Re: zapojeni radia na klicek

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Je to na 100% ten 6,3 mm
Orcus
Příspěvky: 71
Registrován: stř 29. zář 2010 19:38:56
Bydliště: aaaa
Kontaktovat uživatele:

Ukostření autoradia

Příspěvek od Orcus »

Zdravím,

po vyčorování auta jsem se rozhodnul zrušit kabely od subu a zesu s tím že teď řeším jeden problém. Docela často dostávám rány od karoserie s tím že podezření mám jen na autoradio.

Mám autoradio Logik log5010ca, ktery ma jako vystup ISO konektor - s tím že si nejsem jistej uzemněním.

Na straně z rádia je černej kabel ground, kterej prochází ISO konektorem na druhý straně (ta část co pokračuje do el. rozvodů) končí a není nikam zapojenej (původně vedl k zesilovači na ground).

A moje otázka zní:

Je nutný tenhle kabel nějak uzemňovat, nebo mám spolíhat na to že rádio je uzemněný skrz zelenožlutej drát a ten černej drát je určenej jen k připojení země zesilovače apod. ?


Možná to je prkotina, ale co se týče tohodle tak sem lamka a nerad bych vyškvařil rozvody... :hlava:
Hrdý majitel Škoda Felicie Combi Kit car aneb co je z kitu, nerezne. :)
Radeggast - FK

Re: Ukostření autoradia

Příspěvek od Radeggast - FK »

Přes ISO konektor se nepřipojuje zem zesilovače... Pokud není uzemnění - není zapojenej mínus pól, tak rádio (v podstatě jakýkoliv jiný spotřebič) nejde spustit, takže zem musí být zapojená, nebo máš blbě elektroinstalaci a jde ti to přes něco jinýho...
Takže tu zem zapoj a podívej se třeba sem, jestli černej kabel je doopravdy zem a taky se podívej, co znamená ten zelenožlutej, aby to nebyla nějaká anténa nebo něco...
Orcus
Příspěvky: 71
Registrován: stř 29. zář 2010 19:38:56
Bydliště: aaaa
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukostření autoradia

Příspěvek od Orcus »

No ja to neinstaloval, dělali mi v servisu tehdy.... ale zkusil sem natočit motor - rádio hraje OK, rány nedostávám :) Uvidíme až jěště parkát pojezdím, ale zatím to vypadá v poho :)

Ale jinak řečeno pokud rádio hraje tak to je uzemněný ... jestli sem pochopil správně?:)
Hrdý majitel Škoda Felicie Combi Kit car aneb co je z kitu, nerezne. :)
xXxTRA - FK

Re: Ukostření autoradia

Příspěvek od xXxTRA - FK »

ja taky po koupi nemel pripojenou zem, kostrilo se to prez antenu a radio se pri vyssi hlasitosti vypinalo, kostru jsem vzal z matky pot palubkou... cerny drat z isa v zadnem pripade neslouzi k ukostreni autozesilovace, muze dojit i k pozkozeni radia... na radiu uz kostru mam, na zesilovac kabel od baterie a zesilovac ukostreny u zadniho svetla, jedine co se muze spojit mezi radiem a zesilovacem je modry drat z iso konektoru - rem -spinani zesilovace
Orcus
Příspěvky: 71
Registrován: stř 29. zář 2010 19:38:56
Bydliště: aaaa
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukostření autoradia

Příspěvek od Orcus »

Takže

- na tom čeným drátu je nálepka ground
- ostatní sou polepený dle umístění repráku FR,FL,RR,RL
- pak power +, power -
- ground jde černá z radia do isa, a po projití skrz iso na mě vesele kouká opět černej drátek, kterej mám asi při jízdě žmoulat v puse nebo nevím :king:

Odpolko nebo večer bych sem mohl hodit fotky,... pokud se podařej tím mým mobilem nějaký rozumný ...:)
Hrdý majitel Škoda Felicie Combi Kit car aneb co je z kitu, nerezne. :)
xXxTRA - FK

Re: Ukostření autoradia

Příspěvek od xXxTRA - FK »

tak ten dratek pred jizdou zazmoulej do nejakeho ocka a pripevni ke karoserii
Meverick - FK

Re: Ukostření autoradia

Příspěvek od Meverick - FK »

ja ten černej drátek měl připojenej ke kabelu kterej byl přitavenej na kabelu od anteny ... to bylo teda to uzemění?.. pač mě auto taky dává raný a ten černej kabel co byl puvodně k tej anteně mam ted jako spouštěcí k zesilovači .. a mam to tak zhruba 5 měsíců .. a ted mi odešlo radio .. který je teda 3 roky starý a už jednou sem ho musel reklamovat ..myslíte že to stim má spojitost ?
Odpovědět