Hloupé dotazy

pokec o všem možném i nemožném
Odpovědět
Uživatelský avatar
vodi
Příspěvky: 191
Registrován: úte 21. kvě 2013 13:21:33
Bydliště: Plzeň, Vimperk

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od vodi »

Mám je opískovaný a nalakovaný komaxitem se základem. Jen v lakovně neměli ten odstín v matu, tak je plánuju dotáhnout jenom mat lakem.
Škoda Felicia 1.3 Mpi, 50kW, '98, Magic
Mazda MX-5 NB-fl 1.8, 107kW, '01
Subaru Legacy IV 2.0, 121kW, '07
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
vlasta
Příspěvky: 511
Registrován: pát 25. lis 2011 22:32:28
Bydliště: Bisenz

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od vlasta »

syntetika držela x let ... obouchal jsem ji až kladivem
Jo. To su ja.Člen číslo 374
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

Nojo, aly ty jsi vyjel z garáže, naleštil a zatlačil zpátky. :D
vlasta
Příspěvky: 511
Registrován: pát 25. lis 2011 22:32:28
Bydliště: Bisenz

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od vlasta »

nemel blbosti :) to bylo za časů, když auto jezdilo 12tis ročně .. syntetika tam vydržela přes 10 let bez potíží

natřít, nechat zavadnout a projet se, aby se vypálila.. a pak to dolů nedostane nikdo
Jo. To su ja.Člen číslo 374
Uživatelský avatar
vodi
Příspěvky: 191
Registrován: úte 21. kvě 2013 13:21:33
Bydliště: Plzeň, Vimperk

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od vodi »

syntetika = akryl?
Škoda Felicia 1.3 Mpi, 50kW, '98, Magic
Mazda MX-5 NB-fl 1.8, 107kW, '01
Subaru Legacy IV 2.0, 121kW, '07
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od emilio52 »

ne syntetika se ředí synt, ředidlem
akryl vodou
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Papi - FK

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 17:16:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od emilio52 »

Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

Papi - FK

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 17:16:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

Však to najdeš v tom odkazu, co jsem ti dal. :o
Papi - FK

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 17:17:10, celkem upraveno 1 x.
Papi - FK

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 17:16:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

Papi píše:ten nemám přístupný :D Píšu, co si pamatuju, pokud se něco nezměnilo
Je to jen tvoje volba, můžeš mít přístup.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

Facelift favorita sedan se měl jmenovat Felicia. Nakonec tato modifikace do výroby vůbec nepřišla a jméno Felicia dostal inovovaný vůz pod německou taktovkou.
Favorit - krátkej
Forman - dlouhé combi
Felicia - sedan

Foto co jsi dal není foto žádného vozu, ale jen model, vůz se nikdy nepostavil. Proto taky nikde nejsou jeho fotky.
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Nosferat »

Asi opravdu hloupej dotaz, muže mi někdo říct, jak je možný ze jsem 10.7. koupil v AAA auto, který AAA na sebe prihlasilo až 12.7. ?
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

To je jednoduchý, nemusej platit pojistku a ušetří za evidenčku.
Kdyby při vykoupení auta ho na sebe chtěli hned přihlásit, tak by museli na evidenčku a udělat pojistku, pak jim teprve auto přihlásí.
Kdežto, když to udělaj při prodeji, tak na jednu pojistku, tipoval bych tvojí a zrovna tak i evidenčku tvojí, auto přehlásí 2x.
Tobě zcela jistě evidenčku i pojistku naúčtovali.
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Nosferat »

Tak když si řekly o 6000kč jako administrativní poplatek, a stejně si přepis musím zařídit sám, tak mě zajímalo proč tolik, když mi řekly ze je to za prověření auta a podobně tak jsem řekl, že to snad udělaly už při vykoupení vozu, tak mi ho nakonec neúčtovaly. Ale dneska mě zarazilo že auto na sebe napsaly až když ho měly prodaný, když stejně platily evidenčku, hlavně že mají všude reklamy že jsou majitely všech nabízených vozů.
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

A kdo se neozve jako ty, tak ho zkásnou o 6 tisíc. Je to masáž mozku, lidi jsou ve finále tak zblblý a natěšený na nový auto, že podepíšou všechno, hlavně, aby vypadly s novým autem. Kolik času jsi ztrávil od doby kdy jsi si vybral auto až do doby, než jsi s ním odjel bránou.
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Nosferat »

Asi 3 hodiny, ale odjížděl jsem 10minut před zaviračkou.
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

To je ono, to je taktika, nechaj tě čekat, že všechno připraví, pak ti daj podepsat štos papírů a čau.
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Nosferat »

Mě se tam i divila že jsem to všechno četl, treba do těch papíru zastrčili žádost o úvěrovou kartu s tím ze je to od nich dárek a je na ní sleva 4% na PHM
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
acab
Příspěvky: 304
Registrován: sob 24. pro 2011 22:19:01

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od acab »

kolik si karosaři berou za práci když potřebuju vyměnit lemy, prahy opravit par bublinek na dveřích ? :scratch:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

od stovek po desetitisíce. to nejde takhle říct. vem auto objeď pár klempířů v tvém regionu a budeš vědět na če, jsi.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od emilio52 »

V HK za výměnu lemú 2000-2500 za kus bez laku . Prahy nevím .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
acab
Příspěvky: 304
Registrován: sob 24. pro 2011 22:19:01

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od acab »

Jasný. Objíždět teprve budu, jen bych rad věděl jak se ceny pohybují at vim co je drahé a co ne. Jeden borec tady mi řekl že mi to udělá za cca 15k s tím že 10k bere jen za práci.
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Yetti98 »

Výměna zad.lemů + spodní, výměna 5 vrat + lak včetně zad. nárazníku Praha 16.000,-Kč Kombi
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

Lemy, prahy, lak 8000 K. Vary
PaKr
Příspěvky: 79
Registrován: pon 10. bře 2014 18:58:56
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od PaKr »

tak,tak každý karosář má jiné ceny.Ptal jsem se ve Šternberku na lemy a chtěl 3 500 za jednu stranu (i s lakem).Prahy nevím to jsem zatím moc neřešil:)
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 67
Registrován: pát 29. led 2016 13:57:03
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Basic »

Rád by som sa opýtal, či sa dá na Feliciach odstrániť ten originálny čierny polep B stĺpika bez toho, aby to nejak poškodilo lak pod tým polepom.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

Dá, pokud nemáš metlu. U metly většinou sjede i lak. Když máš obyč barvu, tak nahřeješ, stáhneš tapetu a pak hodně tech. benzínu a hodně hadrů a dočistit lepidlo co zůstane na laku. Laku to neuškodí, maximálně bude trošičku tmavší, okolí může být vyšisované.
Uživatelský avatar
p@vel
Příspěvky: 1529
Registrován: sob 30. pro 2006 17:09:54
Bydliště: Vysočina

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od p@vel »

Nevíte někdo na koho se ve Škoda auto obrátit, pokud chci zjistit k čemu vozidlo sloužilo, když bylo asi 3/4 roku přímo ve vlastnictví Škoda-auto? Zatím mi po e-mailové komunikaci odpovídají jen na to, na co jsem se vůbec neptal. Přijde mi to jak házet perly sviním. :-(
Návštěvník

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Návštěvník »

Kluci neví nekdo z Vás kolik má motorek z předních steraču přibližne otaček ? Díky
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Xyz255 »

Tipuju, že když vidím na netu originální raménko na přední stěrače originál tak nemám váhat a vzít to všema deseti, protože dochází a čínský kopie stojí za prd, že? :D (pokud to není kec...)
Uživatelský avatar
p@vel
Příspěvky: 1529
Registrován: sob 30. pro 2006 17:09:54
Bydliště: Vysočina

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od p@vel »

Opěradlo airbagové sedačky felda je stejné s octávkou. Mají všechny octavie/golfy stejné kostry opěradel (základ i RS)? Půjde bez úprav na airbagové feldí opěradlo molitan z opěradla octavie RS, případně z golfích polosportů nebo recar?
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Xyz255 »

Hele, když nemám krimpovačky na piny, máte někdo ozkoušený, že připájení drží? Aspoň jako nouzovka než bych si ty kleště sehnal...
Kroupa
Příspěvky: 131
Registrován: sob 12. úno 2011 18:49:11
Bydliště: Zbysov 66411
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Kroupa »

Letování pokud je dobře prohřáté a zalité cínem je lepší spoj jak lisování kleštěma.U letovaného spoje je malá pravděpodobnost přechodového odporu na rozdíl od lisovaného.Lisovaný se může časem vyhřát a povolit.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Atnarfus »

Pájené spoje drží dobře, když to není mechanicky, nebo tepelně namáhané. Určitě nepájet například konektor lambda-sondy, protože tam se kabel tak prohřívá, že cín povolí. Není dobré pájet kabely které se pohybují, protože pak se vodič u pinu uláme. Je to proto, že cín proleze i kus pod izolaci a vodič ztvrdne.
Uživatelský avatar
vodi
Příspěvky: 191
Registrován: úte 21. kvě 2013 13:21:33
Bydliště: Plzeň, Vimperk

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od vodi »

Pomalu mizí z eshopů karosářské díly. Tak se ptám. Máte někdo tip kde je ještě sehnat? Nebo ''jenom'' obautodily.cz? Co dnešní kvalita druhovýrob? (slovensko, taiwan,...(viz. obautodily))
Škoda Felicia 1.3 Mpi, 50kW, '98, Magic
Mazda MX-5 NB-fl 1.8, 107kW, '01
Subaru Legacy IV 2.0, 121kW, '07
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Matuhsch »

slovensko je napiču-nebrat.. loni sem dával blatník, krom toho že je to v přepravní barvě která musí dolu až a plech to pasovalo na houby u a už to mezitím i rezne, což se mi u neorigo blatniku ve foreze na druhé strane auta nestalo i když zespoda nebyl nijak ošetřenej ani za 5let provozu... Prahy sou celkem dobrý polský poněvač to bouchaj ze zinkovanyho plechu Nějakou karosařinu pořad maj na cc autodíly případně amd-autodíly, auto kelly..
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
vodi
Příspěvky: 191
Registrován: úte 21. kvě 2013 13:21:33
Bydliště: Plzeň, Vimperk

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od vodi »

Díky za supr info. A ty blatníky ve foréze byly ještě česko (autodemont)? Někde jsem slyšel, že už to dávno neni tak dobrý a paradoxně taiwan sedí líp...
Škoda Felicia 1.3 Mpi, 50kW, '98, Magic
Mazda MX-5 NB-fl 1.8, 107kW, '01
Subaru Legacy IV 2.0, 121kW, '07
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Matuhsch »

Jo to nevim pač to tam daval nějakej "fachman" ještě když měl auto táta.. Jesi taiwan nebo autodemont to ti neporadím.. ale co sem slyšel, tak taiwan pasuje ok akorát je z tenčího plechu.. Jestli to máš jako mazlíka tak jedině origo věci, ještě to občas někde jde sehnat.. a jestli jako pracanta - neřešit, kup co nejlevnější a prskni to doma by to nedělalo ostudu a nazdar..
Obrázek
Obrázek
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Rob »

Zdar jenom takovej námět na vylepšení: protože jsem koncem loňského roku taktéž pojal podezření, že to s plechařinou na feldu nebude jen tak, koupil jsem do foroty nejvíce exponovanou plechařinu - přední blatníky a zadní lemy blatníků vnitřní a vnější. Máme v rodině dvě feldy, tak myslím, že na jednu to jistě užijeme. A teď to nejdůležitější - nechal jsem si je pozinkovat, takže věřím tomu, že pokud mě někdo nesestřelí, tak ty blatníky ještě za 15 let zdravý sundám a někomu prodám (to je samozřejmě myšleno v nadsázce :-D ). Nicméně jeden známý si takhle nechal cca před 14 lety pozinkovat přední + zadní blatníky na škodu 100, negarážuje a jezdí s ní dodnes bez známky koroze na blatnících.

Takže pokud máš možnost nechat pozinkovat, rozhodně myslím, že se podobná úprava vyplatí. Bylo teda trochu prcání objednat je bez jakékoliv barvy, nicméně povedlo se a už jsou v garáži, viz foto:

http://robertx.rajce.idnes.cz/blatniky_pozink_felda/#
Naposledy upravil(a) Rob dne ned 22. led 2017 16:08:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

No nevím, zda to má cenu, nejedná se o zinkování, ale pouze galvanické pokovení. Žárové zinkování by plechy nevydržely. Nechal jsem si galvanicky pokovit ramena a chlazený kotouče, za 2 roky není rozdíl mezi ramenem v barvě a pokoveným. To přitom je na manželčině autě, která najede jen cca 3000 km ročně.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Rob »

.... no je jasný, že ramena a kotouče jsou diametrálně jinak (více) namáhané než blatníky. Intenzita působení solanky, odletujícího štěrku v prostoru podvozku, voda, bláto, tepelné namáhání... to všechno působí zcela v jiné intenzitě na blatník a v jiné na brzdový kotouč/rameno. Je také velký rozdíl v tom, jaká vrstva pokovení se na materiál nanese. Nehledě na to, že blatníky budou navíc kryté několika vrstvami barvy a kytu. Nechci samozřejmě tvrdit, že to je úprava navěky a nejlepší ze všech, nicméně podařilo se mi nechat tuto úpravu udělat za zajímavé peníze a konkrétní zkušenost se stejnou povrchovou úpravou zde je a to více než pozitivní. Pokud zde toto fórum bude ještě fungovat, rád zde vystavím detail fotek blatníků po 5/10/15 letech, samozřejmě pokud budu auto ještě vlastnit. Nikomu úpravu nevnucuji, jenom na základě zkušeností doporučuji to, o čem jsem přesvědčen, že je dobré a co sám vlastním. :salut:
Uživatelský avatar
vodi
Příspěvky: 191
Registrován: úte 21. kvě 2013 13:21:33
Bydliště: Plzeň, Vimperk

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od vodi »

Matuhsch píše:Jo to nevim pač to tam daval nějakej "fachman" ještě když měl auto táta.. Jesi taiwan nebo autodemont to ti neporadím.. ale co sem slyšel, tak taiwan pasuje ok akorát je z tenčího plechu.. Jestli to máš jako mazlíka tak jedině origo věci, ještě to občas někde jde sehnat.. a jestli jako pracanta - neřešit, kup co nejlevnější a prskni to doma by to nedělalo ostudu a nazdar..
Spíš jako mazlíka, ale origo blatníky jsou raketa. Kouknu po nich.

O tom zinkování jsem taky přemejšlel a je to určitě dobrá věc...nicméně co jsem četl, tak svařování (v případě lemů) to nepřežije. A na ten pozink potom rovnou plnič? Nebo základ?
Škoda Felicia 1.3 Mpi, 50kW, '98, Magic
Mazda MX-5 NB-fl 1.8, 107kW, '01
Subaru Legacy IV 2.0, 121kW, '07
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Matuhsch »

Musíš na to dát podle mě základ na pozink kterej ho naleptá aby ta barva na to chytla vůbec.. na to pak plnič a lak.. když sem natíral zinkovaný díly na podvozek alkytonem tak pod to musel taky galvinol aby to vubec drželo.. Asi bych se na to vyprdl, když ten blatnik bude dobře nastrikanej, hlavne hrany tak to zas tak rychle nezrezne.
Obrázek
Obrázek
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Rob »

... je to tak jak píše Matuhsch - je na to speciální základ určenej na pozink, aby se na to chytla barva. Pokud bys to dal normálním základem tak to sleze dolů velmi rychle. Jde o to, na jak dlouho ještě s autem počítáš; jestli na dva - tři roky, klidně dej neorigo blatníky ty nejlevnější jaký seženeš, zinkovat nemusíš a vydrží to s přehledem. Jestli s autem kalkuluješ na dobu delší než 5 let jako já, vyplatí se ti větší investice. Ono jde taky o to sehnat někoho, kdo ti to udělá za rozumnou cenu, já pokud bych platil oficiální ceníkovou, tak to dělat nebudu; cena by šla do tisíců. V místech kde se plech boduje samozřejmě pozink nevydrží, takže tam to stoprocentní nebude, nicméně myslím, že ta ochrana lemů bude skvělá i tak. Sám jsem zvědavej, jak dlouho mi ty blatníky a lemy vydrží.... ale tipuju, že dlouho ;-)
Uživatelský avatar
vodi
Příspěvky: 191
Registrován: úte 21. kvě 2013 13:21:33
Bydliště: Plzeň, Vimperk

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od vodi »

Ještě jeden dotaz. Když je díl ve foréze, tak na ní rovnou lakujete, nebo jí sundaváte dolu?
Škoda Felicia 1.3 Mpi, 50kW, '98, Magic
Mazda MX-5 NB-fl 1.8, 107kW, '01
Subaru Legacy IV 2.0, 121kW, '07
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Matuhsch »

Pokud to neni nejaka shit foreza ze to pod ni uz rezne tak jen prebrousit nejakou 500 smirkem a na to klasicky plnic a lak :)
Obrázek
Obrázek
Odpovědět