Hloupé dotazy

pokec o všem možném i nemožném
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Nosferat »

1.3 s klimou ma chladic z 1.6
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Jura_Favorit »

Nemá, z 1.6 má pouze saharu, chladič je rozměrově stejný, oproti obyčejnému má navíc další pár úchytů právě kvůli sahaře. Paradoxně všechny druhovýrobní chladiče mají uchycení sahary z AEE „v základu” :D Popsáno a nafoceno zde již stokrát... ;)
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
deglaser
Příspěvky: 4
Registrován: ned 25. říj 2015 18:35:04

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od deglaser »

Měl bych dotaz za řadící pákou mam malý vypínač nevíte k čemu je ani bývalý majitel to neví díky.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od ferdamravenec »

víme , podíváme se do koule a je to jasný ,

co třeba foto ?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

deglaser píše:Měl bych dotaz za řadící pákou mam malý vypínač nevíte k čemu je ani bývalý majitel to neví díky.


Určitě na vypínání.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od emilio52 »

a co ho zkusit použít a zjistíš co nefunguje ( hlavně ho pak zas vrať do původní polohy) :lol:
jestli bude i pak vše fungovat tak bych si s tím hlavu nelámal .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Maty »

Jura_Favorit píše:Nemá, z 1.6 má pouze saharu, chladič je rozměrově stejný, oproti obyčejnému má navíc další pár úchytů právě kvůli sahaře. Paradoxně všechny druhovýrobní chladiče mají uchycení sahary z AEE „v základu” :D Popsáno a nafoceno zde již stokrát... ;)



Sahara z 1.6 a ventilátor v tom spec pro 1.3klima :D . Chladič jiný jen pro uchycení sahary a jak bylo napsáno druhovýrobní chladiče maj úchyty na obojí sahary :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
spidi77
Příspěvky: 11
Registrován: ned 31. kvě 2015 9:49:51

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od spidi77 »

Dva dotazy mám. Dá se koupit samostatně plechový držák na elektrický mechanismus oken samostatně nebo ne? V etce sem nic nenašel i přesto že držák má svoje číslo. Já jen jestli má vůbec smysl jít se ptát do škodovky. A je rozdíl mezi pravým a levým? Konkrétně myslím toto: ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Maty »

To číslo co jsi našel je číslo stahovačky ze které jsi to sundal .... tento kus nemá své číslo. Tudíš nejde ani samostatně koupit.
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
spidi77
Příspěvky: 11
Registrován: ned 31. kvě 2015 9:49:51

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od spidi77 »

Tak toho sem si vůbec nevšiml. Takže bez tohoto plechu jsou elektrický stahovačky k ničemu. Leda ten plech nějak vyrobit. Každopádně díky.
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Foglik »

tak proc si ho z ty stahovacky sundaval a vyhazoval?
spidi77
Příspěvky: 11
Registrován: ned 31. kvě 2015 9:49:51

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od spidi77 »

Nic sem nevyhazoval. Před rokem sem koupil obě origo stahovačky komplet s kabeláží za pár stovek. Sice byly ruplý jak už to bývá ale moc za to nechtěl. Nicméně k montáži do auta nikdy nedošlo. Až teď sem koupil pravou novou taky za pár stovek že už to tam konečně namontuju a koukám že je u ní tenhle plech. Prostě tenkrát mi to chlap prodal bez těch plechů. Sem si toho tenkrát vůbec nevšimnul. Nic míň ni víc.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

Někde mám doma motorky bez bowdenů, ale nevím, jestli maj plechy nebo ne. Kouknu do garáže, ale asi tak za měsíc, teď jsem nepohyblivej. Kdyžtak se mi připomeň.
nyfuz
Příspěvky: 18
Registrován: sob 05. pro 2015 16:47:37
Bydliště: Říčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od nyfuz »

Zdravim vsechny fanousky felousky :D
Zhruba dva tydny mam svoje prvni auto, tak kdyz mam cas, tak se v nem hrabu. Jen pro zajimavost, muj nejvetsi uspech je oprava praskle el stahovacky. Nyni funguje 100%. Pouzil jsem metodu elektrickych stahovacich pasku, ktere drzi medeny drat podel cele stahovacky. Chystam se na nakup osram night braker, zapojeni zadnich reproduktoru, a vymenu prednich tlumicu.. Tak na seznámení.
Muj hloupy dotaz: Jak sundam potah operadla sedadla ridice. Sedacka je venku, demontovana. Sedak jsem stahnul celem uspesne s beznym poskozenim dle zdejsich rad (prestrizene napinaci lanko, ustrihane krouzky od molitanu) Bohuzel jsem znicil ruzici skalpeni (myslel jsem, ze vnitri kolecko je nasazene. Cela ruzice drzi na trech secvakavackach, zadny srouby).
Nemuzu prijit jak je prychycen ten potah operaku. Zna se mi, ze je nějak prisita k te spodni liste. Potah je v dobrem stavu, nechci ho znicit. Verze calounena, vuz glxi 2000, bez vyhrivani. Diky, cely web i forum mi hrozne moc pomaha.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

Je to přišité k plastové pásce, která je dole jen zaháknutá do sebe. Pak postupně stahuješ potah nahoru a odcvakáváš kroužky. úplně nahoře jsou plastové průchodky pro opěrky hlav, ty se vycvaknou zevnitř sedáku a vytáhnou směrem nahoru ze sedáku zkrz potah.
Obrázek
nyfuz
Příspěvky: 18
Registrován: sob 05. pro 2015 16:47:37
Bydliště: Říčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od nyfuz »

Dekuji za rychlou odpoved, nevsiml jsem si, ze se jedna o dve listy v sobe. Za dodatecne foto posilam like.
acab
Příspěvky: 304
Registrován: sob 24. pro 2011 22:19:01

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od acab »

Lidi mužete sem hodit nějaky navod jak rozebrat budíky + jak přetočit na tachometru kilometry ?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od emilio52 »

:hledej: určitě to najdeš ve správné sekci třeba
viewforum.php?f=79
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
vodi
Příspěvky: 191
Registrován: úte 21. kvě 2013 13:21:33
Bydliště: Plzeň, Vimperk

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od vodi »

Něco tu na fóru už psaný je, ale stejně jsem se nic nedozvěděl. Neví někdo kolik váží motory 1.3 a 1.6? Potřebuju poslat blok motoru 1.6. Hmotnost 1.3ky jenom ze zajímavosti.
Škoda Felicia 1.3 Mpi, 50kW, '98, Magic
Mazda MX-5 NB-fl 1.8, 107kW, '01
Subaru Legacy IV 2.0, 121kW, '07
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od emilio52 »

je to jednoduchý ,až ho vymontuješ tak ho můžeš zvážit .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
PaKr
Příspěvky: 79
Registrován: pon 10. bře 2014 18:58:56
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od PaKr »

Jediné,co vím tak 1,3 má asi 150kg i s převodovkou. samotný blok na 1.6 tipuju tak cca 70 - 80 kg,ale to střílím od boku ;)
:ot: není lepší to někde zavézt osobně, než to posílat?
Uživatelský avatar
vodi
Příspěvky: 191
Registrován: úte 21. kvě 2013 13:21:33
Bydliště: Plzeň, Vimperk

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od vodi »

To víš, že by to bylo lepší odvézt. U PPL to vyjde cca. na 700 Kč.
Škoda Felicia 1.3 Mpi, 50kW, '98, Magic
Mazda MX-5 NB-fl 1.8, 107kW, '01
Subaru Legacy IV 2.0, 121kW, '07
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Xyz255 »

To bylo původně pro mě, ale vzhledem k hmotnosti, poště a tomu, že jsem z druhýho konce republiky, jsme se dohodli, že se na to vybodnem :D
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Nosferat »

Který výrobce přužin je kvalitnější(lepší) CS GERMANY nebo LESJÖFORS ?
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
acab
Příspěvky: 304
Registrován: sob 24. pro 2011 22:19:01

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od acab »

nějaky fotonavod nebo něco jak se nasazují NF mlhovky do narazníku ? .... vybrat je bylo lehke :D ale nasadit je z5 mi nějak nejde
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

Sundat nárazník a návod nebudeš potřebovat
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od kwik »

jdou nasadit i bez sundávání nárazníku.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

To je slovo do pranice, proč nenapíšeš jak, když už přispíváš.
Hlavně mi zajímá, jak dotáhneš shora šroubky.
Uživatelský avatar
old.school
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. říj 2015 19:55:40
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od old.school »

Ano, dají se tam dát i tak. Jen je třeba mít tenkou ruku a ideální šroubováky :D Jde strčit ruka mezi nárazník a čelo, které je ještě před chladičem. To všechno pokud tam nemáte ten plast kolem chladiče :-)Mě se to povedlo :)
Old.School
Škoda Felicia (1999) Magic2, 1.3MPi 50kW, posilovač, ABS
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

A není jednodušší povolit 6 matek a nárazník sundat, než se babrat vaším způsobem?? Navíc mám jistotu, že jí nasunu a zajistím správně bez poškození šroubků a odření ruky? ;)
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 67
Registrován: pát 29. led 2016 13:57:03
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Basic »

Zvažujem nad kúpou Felicie z ČR. Felicia je z dovozu, takže nemá ani ČR papiere, iba zahraničné. Majiteľ ma však dve zhodné Felicie. Je možnosť v rámci prevozu na SR (čo sú asi 3 hodiny cesty) použiť značky a papiere majiteľovej registrovanej Felicie, alebo musím nutne prejsť technickou kontrolou, potom vybaviť prevozné značky a poistku? Viem že to už fakt hraničí s porušením zákona, ale tie auta sa líšia iba VIN číslami samozrejme a je mi trochu ľúto vybavovať TK iba na 3 hodiny cesty.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Rob »

no je to otázka zda jít nebo nejít do rizika. že se něco může přihodit a pak všechno odneseš s plnou parádou a komplet úhradou škody je tutovka. já sám asi bych byl pro to tu STK absolvovat. ale pokud to auto nemá ani ČR papíry, nebude dle mého jiná legální možnost než převoz na podvalu a registrace až na Slovensku. Pokud bych jel po vlastní ose s cizíma značkama, jel bych hodně opatrně po méně frekventovaných silnicích a dával bacha na to, abych ani náznakem nevzbudil zájem nebo pozornost policie. A spíš bych vyrazil až pozdě večer, když není takový provoz a policajti jdou spát ;-)
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Nosferat »

Tak ono za jízdu s "cizí" RZ je vyšší trest než za jízdu bez ní. Pokud sedí barva, tak pravděpodobnost kontroly VIN je skoro noluva, spíš až na SK bych se bál kontroly VIN. Kdyby se na to přišlo na silnici, tak pokuta nemine ani prodejce.
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 67
Registrován: pát 29. led 2016 13:57:03
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Basic »

Chcel som si ušetriť tej byrokracie s poplatkami, ktorá ma samozrejme vo väčšej mierke bude čakať ešte doma na SR, ale asi máte pravdu. Nikdy som neporušil žiadny zákon, ani s autom. Tak nech to tak zostane.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

Půjč si auto a plaťák, je to to nejjednodušší a legální řešení.
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Foglik »

Bez problemu sem jezdil čtvrt roku s naftou na papírech 1,3bmm... Proslo to i kontrolou policie :D bez nejakyho ukecáváni.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Rob »

kontrola a odhalení jiného VIN při shodném typu (hatchback=hatchback, kombi=kombi) je velmi málo pravděpodbná; v ČR určitě - zde jsem kontrolu VIN zažil jen jednou v životě v r.1998 u své š110L, na SK bych si troufnul říct,že to bude obdobné. Spíše jde o případnou nehodu, je to také málo pravděpodobné, ale ne vyloučené. a ty problémy potom a řešení za to určitě nestojí.

Nosferat: prodejce takového bezpapírového auta bych řekl, že by se z toho vyzul velmi lehce. stačí se dohodnout na předání někde na pumpě a pak říct, že kupující sdělil, že pro něj přijede známý s podvalem. Nicméně ani nepředpokládám, že by to k prodávajícímu přišla policie ověřovat,pokud by nedošlo k zvlášť tragické nehodě např. s úmrtím. Předáním auta a podpisem kupní smlouvy končí zodpovědnost prodávajícího za vozidlo, pak je to vše v režii kupujícího, zvlášť tzv auta "bez papírů".

Foglik: že PČR neoplývá genialitou je všeobecně známé, ale to co tady píšeš zavání taháním za fusekli ve stylu mého bývalého spolužáka, kterého dle jeho slov chytili policajti po 12 hodinovém chlastání v nákladním autě a chtěli mu dát "dejchnout". Na to jim řekl: "dejchněte si nejdřív vy, dyť vy jste vožralí ještě víc než já!" Na to mu vrátili papíry a řekli mu - "jeďte" :rendeer:
že se jednorázově či krátkodobě nechá jezdit i bez papírů s čímkoliv je fakt, ale odchycením PČR takové hrdinství zpravidla končí a levné to nebývá...
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od kwik »

Kupoval jsem auto z Německa, pán jej dovezl do ČR na svých převozních značkách s německýma papírama, které byly v odhlášce. Já jel domů z Děčína pouze s vyřízenou českou pojistkou na vinko (bez spz), německým velkým a malým TP (v odhlášce), českou papírovou zelenou převozní značkou nalepenou na skle- značka byla vyřízená na úřadě, s kupní smlouvou mezi mnou a německým majitelem. Na autě platila ještě snad rok a půl německá technická. Tohle byl legální postup, případná kontrola PCR by byla vpořádku. Jel jsem takto skoro 500km.

Doma jsem pak udělal STK, šel na úřad, dostal české SPZ, český TP a hotovo.
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Nosferat »

Rob: tak já to myslel tak, jak by prodejce vysvětlil, že prodal a dal k němu papíry od jinyho.
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Rob »

jasan, to co jsem psal je relevantní pouze, pokud by prodávající prodal naprosto bez "papírů", jen na kupní smlouvu + TP například z DE nebo AT nebo odkud. pokud by byl takovej hlupák, že cizímu člověku k tomu dá papíry od jiného svého auta na sebe registrovaného, což bych já neudělal ani v kruhu nejbližší rodiny, tak to samozřejmě odskáče s plnou parádou i s kupujícím.
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Foglik »

Rob píše:že PČR neoplývá genialitou je všeobecně známé, ale to co tady píšeš zavání taháním za fusekli
za fusekli te opravdu netaham... proste sem mel znacky s autem kde byla TK a auto ktery melo papiry v depozitu... tak bylo snazsi cvaknout znacky a jezdit... postupne dat dokupy co bylo treba a pak sem sjel na STK a prihlasit to na me a vytahnout z depozitu. auto kupovany 25.6. a z depozitu vytazeny 7.10. :lol:
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 67
Registrován: pát 29. led 2016 13:57:03
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Basic »

Tak, ak smiem ešte odpovedať, nenašla by sa prosím nejaká dobrá duša, ktorá by mi fyzicky to auto skontrolovala na vlastné oči? Niekto kto je z Prahy, prípadne okolia. Ja to mám totiž do Prahy pre auto asi 600 km (som z východu SR). Samozrejme že by som za obhliadku zaplatil. Ide mi totiž o to, že to bude moje prvé auto, dlho som šetril na neho, vyzerá super, ale nie som taký skúsený ako ste vy tu na fóre keď vidím tie témy a návody a tak. Ide mi napríklad aj o to, že či budem musieť doma meniť tlmiče, brzdy, pneu a tak ďalej. O dovozu auta zo zahraničia viem iba to čo som proste za poslednú dobu čítal z internetu priamo TU. Garáž je pre auto pripravená, aj peniaze na servis, len som už fakt nervózny že urobím nejakú blbosť, nikto ani otec ani nikto z okolia či kolegov nikdy nekupoval auto zo zahraničia, tak je to fakt iba na mne, internete a tomto fóre. Keby mal niekto záujem mi pomôcť a byť mi patrónom, napíšte mi prosím PM. Odmena vás neminie
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Rob »

já teda z Prahy nejsem, mám to tam cca 130 km, ale nemyslím si, že by to co píšeš bylo nutné. Spíše bych řekl, že je to další vyhození peněz a celkem za nic. To jestli je auto ještě v relativně dobrém stavu anebo už to hraničí se špatným stavem je věc vyloženě subjektivní. to co dejme tomu uživatel "Rob" zhodnotí jako ucházející, můžeš ty nebo kdokoliv jiný shledat jako naprosto nevyhovujícím. Každý budeme hodnotit a posuzovat jinak, dejme tomu vybité spodní klouby ramen nebo třeba vadný termostat nepovažuji za zásadní chybu (lze snadno a levně opravit), někdo to může brát jako velmi vážnou závadu, to samé např. rozsáhlost/pokročilost koroze. Moje rada je jiná - pokud někdo prodává auto, a zvlášť někomu kdo bydlí 600 km od něj, měl by mít pochopení, že pro takového člověka se jet jen tak nezávazně na auto podívat = náklad v řádu tisíců. Takže ať milej prodávající vyfotí ve vysokém rozlišení zejména uchycení tlumičů v kufru, uchycení předních blatníků pod kapotou, lemy zadních blatníků, detaily prahů zespod, páté dveře - detail těsnění kolem okna dolní část a lištu se zámkem pátých dveří, foto pneu přední+zadní a pár celkových fotek auta ze všech úhlů. Dál jestli má auto servisku - foto posledního záznamu, foto stavu tacho. Ty fotky sem dej a myslím, že už nebude problém, aby ti je pár lidí zhodnotilo; závěr si už uděláš sám. Dál bych se zeptal, zda bylo auto havarované či lakované, vyvařované zadní lemy, měněné přední blatníky a zeptal se ho, zda jsou vyměněné spodní klouby (čepy) ramen. Obvykle vydrží okolo 100 - 120 kkm podle toho jak s tím kdo jezdí, takže jestli budou měněné a ten člověk ti bude lakovat, že má auto kupříkladu 70 kkm, tak ti buď lže anebo s tím jezdilo hovado. Pokud ti to ten člověk (prodávající) odmítne vyfotit/sdělit, vykašli se na něj. Zřejmě má důvod něco skrývat anebo není vše tak jak má být. Jinak počítej, že když koupíš auto a pak do něj vrazíš cca 10 % (u feldy bych řekl klidně 15%) pořizovací ceny za servis, byl to dobrej kup. U feldy je nejdůležitější koroze, ta se nejhůř a nejdráž odstraňuje, ostatní cos zmiňoval - tlumiče, brzdy, pneu anebo třeba i převodovka se dají pořídit celkem levně a je skoro potřeba počítat, že zrovna toto úplně ideální nebude. Je to v nejlepším případě 15 let starý auto a těžko od něj očekávat, že bude jako nový. O něco si určitě řekne, na druhou stranu, pokud ho budeš udržovat a starat se o něj, může ti klidně ještě i 10 let posloužit.
Hlavně bych si hlídal ty dovozový papíry, hlavně musíš dostat fakturu (kupní smlouvu) a nejdůležitější je technický průkaz. Bez něj auto určitě neber, to bys ho mohl použít maximálně na přestavbu = řezat a vařit nové VIN.
Závěrem - na autě je jedno, jestli jezdilo v DE nebo CZ/SK, ty závady na nich jsou stále stejné. Největším nepřítelem je koroze, ta když nebude anebo bude minimální, je to dobrý kup. Vše ostatní se dá snadno a levně opravit. Vezmi s sebou na nákup otce, ten ti špatně neporadí a ideálně někoho, kdo felicii má a trochu o ní něco ví. Hlídejte hlavně ty věci co jsem napsal výše a pak věřím, že špatně nekoupíš...
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Rob »

Foglik: Těžko můžeš dokázat, že hovoříš pravdu stejně jako já těžko dokážu, že lžeš. Stejně tak já můžu tvrdit, že jsem předevčírem našel při procházce v lese zlatej poklad ze 12. století anebo že mi minulou sobotu kouřila pé*o Angelina Jolie; samozřejmě to úplně nemožné není, ale vysoce nepravděpodobné ano. V každém případě mi to asi většina zde přítomných věřit nebude. To že by si policajti nevšimli, že máš dieslovou feldu a v papírech 1,3 pokládám za téměř nemožné, jinými slovy nevěřím tomu. To žes čtvrt roku jezdil a nechytli tě, to si dovedu představit, ale že by tě chytili a nechali jet - to je podle mého blbost.
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Nosferat »

Tak jsou lidi co mají ve feldě 1.8t nebo TDi a nikdy nebyl problém, dokonce znám kluka co jezdil 3 roky s přední RZ z papíru obtáhlou izolepou.

Tak nejlepší je s tím autem zajet na STK, stačí ta na přání zákazníka, u nás to stojí asi 1000kč a řeknou Ti co všechno je potřeba opravit, aby to prošlo normální STK.
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od LPG.habartice »

Bože, na slovensku není problém si koupit převozní značky ( stejně jako to je v německu ) a můžeš frčet kam chceš.
Navíc slovenský převozky jdou použít opakovaně na víc aut a ještě je může použít i občan jinýho státu než slovenska.
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 67
Registrován: pát 29. led 2016 13:57:03
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Basic »

Môžem hlúpu otázku ešte raz? Dnes som konečne stretol jedného známeho, ktorý asi 1-2 roky dozadu kupoval auto z Poľska. Nejaké terénne v super stave. No a som sa ho spýtal, či by mi pomohol s dovozom a registráciou tej Felicie a on mi povedal, že dnes už po novom neregistrujem auto staršie ako 10 rokov a ani kontrolou originality neprejde kvôli tomu limitu 10 rokov. Také auto proste už neregistrujem a môžem mu akurát zaplatiť likvidačný poplatok. Vraj sa viac dozviem na mestskom úrade na obvode cestnej dopravy a komunikácií. No žiaľ už som nestihol tie úradne hodiny a musím čakať až do pondelka. Asi hodinu Googlim rôzne frázy ohľadom registrácie starých áut alebo áut nad 10 rokov či hľadám konkrétne zákony. Aj na stkonline.sk či idovoz.sk alebo teraz pozerám PDF-ka z ministerstva dopravy o procese registrácie. Nemáte niekto prosím skúsenosť. Veľmi sa ospravedlňujem tými hlúpymi otázkami. Už je to 3-tia tu odo mňa.
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od LPG.habartice »

kecy,
přihlásit se samozřejmě dá, musí mít katalyzátor, ale kdyby ses podíval na správní poplatky, přihlášení, překlady, ceny převozních značek, KO + stk + em tak bys na dovoz felicie ani nemyslel. :roll:
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Atnarfus »

Na Slovensku jsou jiné podmínky pro dovoz a proto kolegovi těžko poradíme. Tam opravdu mají limit na stáří auta. V do CZ se dá dovézt cokoli co má platnou registraci v EU.
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od LPG.habartice »

Píšu o slovensku, máme ve Vranově nad Toplou firmu.
Navíc se vozí stále na slovensko octavie a další starší auta, v lednu jsme přihlašovali oct 2002, a pokud dobře počítám tak je starší 10 let. Kolegovi ze slovenska holt není pomoci
Odpovědět