Hloupé dotazy

pokec o všem možném i nemožném
Odpovědět
Uživatelský avatar
Drahoš
Příspěvky: 2123
Registrován: pon 27. lis 2006 15:31:42
Bydliště: Sušice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Drahoš »

Měl bych jeden dotaz. Jedná se o jedničkovou Octavii ve verzi 4x4. Ve SM jsem se dočet, že při couvání se zadní kola nepřipojí. Přitom jsem od majitelů těchto vozů slyšel, že Haldex funguje i na zpátečku. Jak to teda je?
Bylo: Škoda Felicia 1.6 MPi viewtopic.php?f=16&t=2523
Je: Seat Leon cupra R 1.8T
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Tweety »

Já viděl i že se točilo jedno jen dopředu a do zadu se mu nechtělo, tak se netočilo vůbec :D

Kámoš couval do zasněženýho kopce s OI a prokluzovaly mu i zadní kola, tak to jde třeba někde nastavit.
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
Uživatelský avatar
p@vel
Příspěvky: 1529
Registrován: sob 30. pro 2006 17:09:54
Bydliště: Vysočina

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od p@vel »

Drahoš: to už Tě vrchní haldexák Luka zpracoval a koupíš něco s haldexem a v naftě? :lol:
keenworth - FK

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od keenworth - FK »

Tak to by byla docela sranda, kdyby haldex nefungoval na zpátečku :lol: máme doma OI 4x4 1.8 T a hrabe i na zpátečku ;)
Uživatelský avatar
Drahoš
Příspěvky: 2123
Registrován: pon 27. lis 2006 15:31:42
Bydliště: Sušice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Drahoš »

Díky za odpovědi. No myslel jsem si to, ale kdo četl poslední vydání SM, tak to tam fakt je :)
p@vel: Ne, jen tak sonduju, ale čtyřkolka do budoucna by se mi líbila ;)
Bylo: Škoda Felicia 1.6 MPi viewtopic.php?f=16&t=2523
Je: Seat Leon cupra R 1.8T
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Tweety »

Stejně budeš jezdit většinou dopředu, tak neřeš zpátečku :D a 4x4 vyjede snad vše, tak nebudeš muset couvat ;)
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
Uživatelský avatar
Drahoš
Příspěvky: 2123
Registrován: pon 27. lis 2006 15:31:42
Bydliště: Sušice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Drahoš »

To jo, šlo mi o to, když třeba někde zaparkuju a ráno už nevycouvám :D Prostě mě to jen zaujalo, co tam napsali, tak jsem se zeptal. A do tohoto tématu se to přímo hodilo :lol:
Bylo: Škoda Felicia 1.6 MPi viewtopic.php?f=16&t=2523
Je: Seat Leon cupra R 1.8T
keenworth - FK

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od keenworth - FK »

To je fakt, ta octa jede dokud nesedne na břicho a je uplně jedno jestli se ti třeba už valí sníh přes kapotu :) (vlastní zkušenost z hor)
Uživatelský avatar
Michelin1
Příspěvky: 2975
Registrován: pát 09. led 2009 21:06:41
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Michelin1 »

No ja ziju tez v domeni ze haldex prvni generace na zpatecku nefunguje.
Fela 1.3 race car, TDi power
http://picasaweb.google.com/info.michelin
Uživatelský avatar
Drahoš
Příspěvky: 2123
Registrován: pon 27. lis 2006 15:31:42
Bydliště: Sušice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Drahoš »

Tak kde je vrchní haldexář? :D
Bylo: Škoda Felicia 1.6 MPi viewtopic.php?f=16&t=2523
Je: Seat Leon cupra R 1.8T
luke.bean - FK

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od luke.bean - FK »

Tady woe :lol: :lol: :lol: :lol:

Michelin má možná pravdu,1. generace monžá nefunguje,ale já už mám další generaci a gumuje mi to i na spátečku :lol: :lol: :lol: :lol:

jinak 4x4 bych to opravdu nenazýval :lol: :lol: :lol: spíč 2x2 v rozích karoserie :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Drahoš
Příspěvky: 2123
Registrován: pon 27. lis 2006 15:31:42
Bydliště: Sušice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Drahoš »

No to je dost :)
A do O1 se teda dávala jen první generace haldexu?
Bylo: Škoda Felicia 1.6 MPi viewtopic.php?f=16&t=2523
Je: Seat Leon cupra R 1.8T
luke.bean - FK

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od luke.bean - FK »

to já nevim :D
Uživatelský avatar
Drahoš
Příspěvky: 2123
Registrován: pon 27. lis 2006 15:31:42
Bydliště: Sušice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Drahoš »

Ty woe, já z toho zase neusnu :lol:
Bylo: Škoda Felicia 1.6 MPi viewtopic.php?f=16&t=2523
Je: Seat Leon cupra R 1.8T
luke.bean - FK

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od luke.bean - FK »

rejsmen jí má,ne? tak mu napiš :scratch: :thumright:
Uživatelský avatar
Michelin1
Příspěvky: 2975
Registrován: pát 09. led 2009 21:06:41
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Michelin1 »

Davala se jak I. gen tak II. gen ;)
Fela 1.3 race car, TDi power
http://picasaweb.google.com/info.michelin
Uživatelský avatar
Luka$
__________________
__________________
Příspěvky: 923
Registrován: stř 12. bře 2003 10:33:53
Bydliště: Pardubice / HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Luka$ »

kdyz ma sepnout spojka a zadek tak to ma takovej specifickej zvuk. (az dalsi generace maji kontrolku v palubce) a ten samej zvuk to dela pri zpatecce kdyz to prokluzuje. Takze si mylim ze O1 I gen to ma i na zpatecku.
Luka$
administrátor
http://www.feliciaklub.cz

Ty znáš mé cesty a silnice a víš, že mnoho lidí jezdí nerozumně a lehkomyslně. Dej, ať mezi ně nepatřím, ale ať jsem ke každému zdvořilý a laskavý. Dej, ať se nestanu vrahem, a pomáhej mi, abych se vrátil zdráv a beze škody pro druhé i pro mne.
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od MARWiN »

Ahojte,mám taky jeden hloupej dotaz, jak je to s dálkovejma světlama přídavnejma? jejich počet je nějak závislej podle nějakejch ,,bodů" že? a ještě jestli je přesně specifikováno v jaké řekněme minimální výšce nad zemí se musí nacházet ? jde o to,že bych chtěl nečo takovýho http://www.auto-way.cz/16-svetla/4585-svetla-pridavna-dalkova-38x62mm pravděpodobně nabastlit buď za masku OLD FACE (do tý škvíry :D) nebo na spodní lamelu OLD FACE nárazníku. Budu rád za každou připomínku. Díkes :D
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Vasek »

můžeš mít pouze jeden pár dálkovejch přídavnejch. Dále je to nějak omezený jejich polohou a maximální svítivostí, to si ale přesně nepamatuju. Svítivosti bych se ale nebál, ještě jsem neslyšel, že by to někdo kontroloval. A i kdyby jo, tak to by ty přídavný musely bejt fakt velký, aby se to nevešlo do limitu.
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od MARWiN »

já právě chci něco,co nebude moc vidět,a rozhodně to nesmí trčet jako velký přídavný přes ,,obrys" auta,jinak o ně hned přijdu v důsledku neumění parkování zdejších sousedů :D jinak jsem koukal,že něco podobnýho má Faust a líbí se mi to :thumleft:
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Vasek »

to věřim, taky bych je nechtěl mít vystrčený... my s NF máme štěstí, můžem to elegantně vyřešit přídavnejma za maskou. To vy se starym ksichtem můžete buď dát dálkáče místo mlhovek, nebo použít originál masku s přídavnejma. Dávat něco do tý úzký škvíry mi přijde jaksi bez efektu.
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od MARWiN »

a to proč bez efektu ? když bych odstanil původní plastovou mřízku,nahradil jí černým tahokovem a za něj prdnul tyhle malý dálky? určitě se tam vejdou a svíti to bude snad dobře :D místo mlhovek určitě ne! v žádném případě :D
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Vasek »

to asi jo, já počítal s tím, že se na masce žádné úpravy dělat nebudou a zůstane sériová
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od MARWiN »

to taky zůstane,nebo aspoň co nejvíc sériová :lol: :lol: byl bych rád kdyby se k tomu vyjádřil ještě někdo,pokus možno ;)
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Vasek »

a ty teda myslíš vyndat ten černý plast (jak je v masce) a místo něho dát tahokov a za něj dálkáče? Jak velká tam pak bude díra vyplněná tim tahokovem?
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od MARWiN »

stejná jako v sérii na výšku cca 4cm,což by bohatě stačilo na ty dálky z odkazu a na šířku je to fuk :D myslim,že snad stráča má tahokov za maskou místo tý plastový lamely (doufám že to nevadí,že jsem si půjčil jeho fotku)
http://www.pixhost.org/show/788/2394785_010520101139.jpg
keenworth - FK

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od keenworth - FK »

Za masku to nepůjde, tam bude Knight Rider běžící světlo časem :) máš hagusy? co takhle udělat světelnou rampu na střeše? :D a nebo jak jsou ty dva spodní průduchy v nárazníku k chladiči... ale nevím jestli to pak bude mít nějaký účel, protože budou dost dole :scratch:
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od MARWiN »

no knightrider za maskou teda nebude :D z toho už jsem vyrost :D a v tý spodní škvíře v nárazníku to bude asi moc dole máš pravdu a na střechu žádný opičárny vyrábět nehodlám :D
keenworth - FK

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od keenworth - FK »

Náhodou, to vypadá hezky. Nemusíš bejt jako Michael Knight a povídat s autem :D no jak chceš, říkám ti, pár delších šroubů, vrtačkou uděláš díru do střechy, zespodu to přitáhneš matkou s pořádnou podložkou (pokud možno přes stropnici), protáhneš dráty a po prdeli... práce na hodinku :D
Ehm, teď vážně :joker: není lepší sehnat masku s dálkáčema než je fouknout za tu škvírku? Já teda nevím jestli ti to nějak zásadně přidá v osvětlení :scratch:
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od MARWiN »

problém je že se mi ta maska s dálkáčema hrozně moc nelíbí :D až budou dálky doma,tak začnu laborovat kas s nima :D
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Yetti98 »

MARWiN:
za tou maskou ti to marwi moc svítit nebude,je to moc uzká mezera, je fakt že jsem neviděl jak svítí přídavný dálky z poza maskyNF, holt Feldy na takový věci nebyli připravený :scratch: fakt jedině sehnat nějakou origo už připravenou na př.dálky a případně do upravit :x
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od MARWiN »

já je tam prostě nacpu,to vám povidam :D aspoň mám o čem přemejšlet :D přes NF masku to svítí dobře viz třeba Martin420 a přes OF to musí svítit taky
keenworth - FK

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od keenworth - FK »

Držím palce, si průkopník, to se mi líbí. Oddělat to můžeš vždycky žj.
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od MARWiN »

Dík, třeba se mi to omylem povede :cyclops: a začne se to tu šířit jako SPDS čtyřočko co má Marty,martin420,a další. omlouvám se ostatním,tihle 2 byli první co mně napadli :lol:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

raduzo22
ještě, že jsi se zeptal v rubrice Hloupé dotazy :? :?
Stačí trochu kouknout a nemusíš se ptát.
viewtopic.php?f=29&t=18720
raduzo22 - FK

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od raduzo22 - FK »

103457 : dík, už sem to našel,včera sem špatně hledal,dneska se zadařilo ;)
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Yetti98 »

MARWiN píše:Dík, třeba se mi to omylem povede :cyclops: a začne se to tu šířit jako SPDS čtyřočko co má Marty,martin420,a další. omlouvám se ostatním,tihle 2 byli první co mně napadli :lol:


Jestli ty Marwi nebudeš tak trochu malý doveda a dobrodruh :lol: :lol: uvidíš jak to tam půjde a bude pasovat :scratch:
keenworth - FK

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od keenworth - FK »

Nedávno jsem viděl, že měl kdosi u old face denní svícení pod předním znakem přichycení na krajích otvoru k tomu plastu. Nevypadalo to špatně, ale nevím je-li to legální. Našel jsem sice rozměry, kde mají být, ale nevím k čemu se to vztahuje, např. že musí být 40 cm od obrysu vozidla. Tam se bere okraj toho světla? I když musí být minimálně 60 cm od sebe, a to se v té masce nedá dodržet :scratch: jediné místo kam je dát, je asi fakt jen do světel, pokud jsou na autě mlhovky :(
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Pawlick »

keenworth: Opravdu musí být určitou vzdálenost od sebe, od obrysu vozidla a i od země. Rozměry jsou myslím jak píšeš. Je samozřejmě problematické SPDS správně umístit, ale má to svou logiku, když je někdo narve do masky 20cm od sebe tak to fakt není ono.
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
keenworth - FK

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od keenworth - FK »

Podle mě je to ale stejně docela kravina. Nemít auto osvětlený zezadu...dřív se nejezdilo se světly vůbec a taky to šlo. Ale jako beru, že když už tam ty světla jsou, tak je nejlepší mít je co nejvíc u obrysu auta.
raduzo22 - FK

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od raduzo22 - FK »

Chtěl bych se zeptat jde nějak opravit otvírání 5-tých dveří od řidiče? Jde mi o to že sem měl auto v servisu přímo ve Škodovce a nějaký vemeno mi urvalo ten železnej váleček od toho pletenýho drátu co se "zastrkává" to toho mechanismu pod páčkou u šoféra. Dneska sem se na to díval a příjde mi že by to šlo teoreticky zapájet cínem ale nejsu si jistej jestli by to udrželo ten tah.Nebo bude lepší si sehnat bowden novej?Nebo víte o nějakým použitelným způsobu jak to opravit.

Předem dík.
Javor - FK

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Javor - FK »

Prodávaj se kovový svorky díky kterym uděláš na konci ocelovýho lana např smyčku, to by šlo použít ale za předpokladu že ti tam kus lanka zbyl, je o něco jako elektrikářská čokoláda ale bez toho plastovýho izolantu (trubička na který je zboku šroubek).

Nějaký letování kord jestli máš jenom malou pájku je bezcenný.
raduzo22 - FK

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od raduzo22 - FK »

Mam k dispozici pajeci kladivo,nebo jak se to jmenuje.Potom klasickou trafo pajku .Bude to asi lepsi udelat tim kadivem,ne?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

Letování nebude mít mechanickou pevnost v tahu, což zde je zapotřebí. opravdu funguje elektrikářsá svorkovnice - čokoláda nebo lanko 2x protoč 5-kou matkou, kterou rozklepni.
raduzo22 - FK

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od raduzo22 - FK »

103457 : no ale když bych tam dal tu 5-tku matku tak ji nějak nenapasuju to toho žlábku kam se má dát ten váleček kterým je protažený to lanko.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

Teď si to nevybavuju, jak to tam je, ale není tam víc místa, že by to ukončení bylo mimo ten žlábek?
Ačkoliv to nebude stát majlant nebylo by nejjednodušší koupit nový lanko?? Možná by se dalo koupit podobný v cyklistyckých potřebách.
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od MARWiN »

no a není to uplně jedno? celej ten mechanismus tady nabízí asi 2-3 lidi na inzerci :D
Uživatelský avatar
hromyblesky
Příspěvky: 4227
Registrován: úte 10. úno 2009 8:40:01
Bydliště: Region razovitý ,tam někdo primo uprostřed mesta Ostravy,bo je to tu fajne cyp.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od hromyblesky »

proc me tady mazou temata? jsou slusne napsany,tykajici se celyho fora?
synku lampy tu pálí,,,, neony blikaj na cestu...
FAKJU BIČ
VAUXHALL píše:Me by zajimalo kde bys to chtel jeste snizovat,kdyz motor je 12cm nad zemi
za vsim hledej pravidlo 7 a 15
Uživatelský avatar
hromyblesky
Příspěvky: 4227
Registrován: úte 10. úno 2009 8:40:01
Bydliště: Region razovitý ,tam někdo primo uprostřed mesta Ostravy,bo je to tu fajne cyp.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od hromyblesky »

jak zde funguje voleni/suspendace moderatoru? jsme demkraticky stat ,,,co takhle udelat volby,jako s nasi vladou? a zvolit si mody kteri budou spravedlivi a nebudou si hrabat pro sebe,je to problem?
synku lampy tu pálí,,,, neony blikaj na cestu...
FAKJU BIČ
VAUXHALL píše:Me by zajimalo kde bys to chtel jeste snizovat,kdyz motor je 12cm nad zemi
za vsim hledej pravidlo 7 a 15
Uživatelský avatar
Luka$
__________________
__________________
Příspěvky: 923
Registrován: stř 12. bře 2003 10:33:53
Bydliště: Pardubice / HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Luka$ »

Ano jsme demokraticky stat, ale tohle je moderovane forum, kde ja jsem Admin a sam si urcuji moderatory.
Tak si prosim neplet statni demokracii a moderovane forum.
Luka$
administrátor
http://www.feliciaklub.cz

Ty znáš mé cesty a silnice a víš, že mnoho lidí jezdí nerozumně a lehkomyslně. Dej, ať mezi ně nepatřím, ale ať jsem ke každému zdvořilý a laskavý. Dej, ať se nestanu vrahem, a pomáhej mi, abych se vrátil zdráv a beze škody pro druhé i pro mne.
Odpovědět