Hloupé dotazy

pokec o všem možném i nemožném
Odpovědět
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Xyz255 »

WDčko nečistí, to maže... Kup si na to kontox / kontakt plus nebo tak nějak se ta sračka jmenuje, prodává se ve spreji, normálně to na to stříkneš, necháš chvilku zapůsobit a otřeš a nebo rovnou zapojíš, pokud to není moc špinavý...
acab
Příspěvky: 304
Registrován: sob 24. pro 2011 22:19:01

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od acab »

okey .... zkusim :thumleft:
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od kwik »

dotaz, pokud chci koupit auto registrované v Brně, já jsem z Valmezu. Pokud bychom oba šli na úřad tak vše chápu co jsem se dočetl. Pokud bych ale chtěl pro auto dojet v sobotu, sepíšeme smlouvu, vyřídím si pojistku na sebe, původní majitel by auto nechal přepsat na mě s mojí plnou mocí třeba v pondělí. Otázka je, dojet domů bez malého techničáku správně nesmím... nebo můžu jet jen s kupní smlouvou a pojistkou? Další otázka je ta, kde nám v sobotu třeba odpoledne úředně ověří podpisy na plné moci... ? Takže past vedle pasti ? nebo poradí někdo?
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od LPG.habartice »

to si v řiti, bez papírů jet nemůžeš, navíc stejně musíš s autem před přepisem na evidenčku :lol:
V sobotu odpoledne můžeš jít tak akorát do kina
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od kwik »

jasan, takže novým zákonem vše akorát pěkně znepříjemnili, tudíž jediná možnost, která mě napadá je, v sobotu sepsat smlouvu, odjet domů s autem, v pondělí udělat evidenčku poslat poštou do Brna papír z evidenčky a malý TP. On by to pak přepsal. Další věc je ale jak s tou plnou mocí? musí být úředně ověřeny podpisy, takže zase past, v sobotu nikde podpisy neověříme.
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od LPG.habartice »

No plnou moc pošleš s evidenčkou a malým techničákem a pojistkou ( teď je to osvědčení o registraci ) v pondělí.
Ty dáváš plnou moc pánovi do brna na přihlášení, takže tam bude jen ověřenej tvůj podpis. Jeho není třeba ověřovat páč tam bude osobně s občankou ( myslím občanským průkazem, ne s jeho starou )
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Xyz255 »

Možná fakt blbej dotaz, ale jak očistit těsnění kolem oken a tu střešní boční lištu? Vždycky když na to chytnu mám akorát zasr... ruku jak jetel a když se to ssnažím umýt tak mám akorát x černejch hader a špiní to furt. Dá se to vůbec nějak uumýt nebo je to prostě vlastnost těsnění, že tak sviní?
PaKr
Příspěvky: 79
Registrován: pon 10. bře 2014 18:58:56
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od PaKr »

Kwik- plnou moc ti udělají i na poště - "czech point" a možná v Brně bude i STK která bude mít otevřeno sobotu. Větší pošta má v sobotu otevřeno určitě - např v brně u nádraží hlavní pošta.
Jinak když jsem koupil v květnu auto,tak jsem jezdil s kupní smlouvou a ofoceným malým techničákem - převod vyřídil bazar. ;)
Tolik mé postřehy a přeju hodně štěstí s novým autem
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

Tak to 2 měsíce vydrž, od nového roku už to bude zase jinak. :lol:
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od kwik »

nebude to auto pro mě ale pro kamaráda :) no uvidíme jak to celé dopadne :) díky
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od ferdamravenec »

bude to jinak , ale vlastně skoro stejně , bude potřeba ověřená plná moc prodávajícího , zbytek dořešíš doma - evidenčku , a přihálsíš to na úřadě (prý na jakémkoli)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

Takhle to původně mělo být už od letošního roku, že budeš moct odhlásit a přihlásit na libovolném úřadě, ale zkrachovalo to na tom, že karta vozidla je na úřadě, kde je aktuálně vozidlo přihlášené. Pokud ho půjdeš přihlásit na jiném úřadě, budou si muset kartu vozidla vyžádat. Jak to bude fungovat je zatím ve hvězdách. :lol:
Pluhda
Příspěvky: 383
Registrován: pon 26. lis 2012 10:59:09
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Pluhda »

Zdravím, minulí týden jsem jel a z motoru se ozýval takový divný zvuk, jakoby bouchání a hučení. Tak mi to nedalo a začal jsem rozebírat. na alternátoru byla povolená řemenice a větrák a to díky tomu, že jak je tam klínek tak se zdeformoval a ve větráku rozšířil vybrání a pěkně se tam klepal. nakonec to nebylo ono co dělalo ten hluk. ozývalo se to na straně u prvního pístu. sundal jsem hlavu a bylo už trošku natržený těsnění a šrouby měly na sobě i takovou emulzi. vyndal jsem písty a třetí kroužky na všech pístech byly zapečený. válce jsou nepoškozený, nikde žádná drážka vyrytá , nepoškrábaný. vzal jsem první píst a ojnice se mi pohybovala zleva doprava skoro volně, kdežto u ostatních to takhle výrazně nešlo. je možné, že by tahle vůle dělala tak šílený zvuk? a když už jsem to měl takhle rozebraný, tak jsem sundal řetězový rozvod a ten má vůli 1,5 cm a to se mi zdá už taky docela dost. Můj názor by byl asi ten to. vyměnit rozvodový řetěz, čep v pístu a možná ojnici.
co si o tom myslíte? Děkuji za názory.

ps: zdvihací tyčky ohnuté nejsou.přesahy vložek v normě,ještě přemýšlím o tom že když už to mám takhle vykuchaný, a ztrácel se mi i olej, tak bych vyměnil gufera na ventilech. dneska jsem ještě zjistil, že na vodním čerpadle má řemenice už taky docela pěknou vůli, tak asi taky rovnou vyměním.

jestli někoho napadá čím by to ještě mohlo být budu jen rád.
jinak je to motor 1,3 BMM 50kW a má najeto cca 130 000 km
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Xyz255 »

Teď se nasmějete, ale dá se nějak "odvařit" jakási divná násada, kterou mi v servise dali mezi díl s katem a středovej díl výfuku, protože momentálně neměli klasickou sponu (a tím pádem si to nemůžu příště vyměnit sám)? :hlava: Dopředu tuším, že je jenom přivaření a ořezání, ale tady je plno kutilů tak se napřed zeptám než začnu shánět novej prvn díl :)
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Maty »

uříznout
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

Přesně tak řízneš flexou a dáš dvojitou sponu.
http://www.cc-autodily.cz/spona-vyfuku-dvojita-3_3
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Xyz255 »

No on je problém ten, že tam dal jakýsi jak misky, ty spojil jednoduchou sponou a každá ta miska je na dílu výfuku dlouhá asi jako půl až celá ta dvojitá spona, takže když uříznu ten paskvil od něj tak už nebudu mít kam dát tu sponu a zas kdybych ufikl jenom to zvětšení tak na ten zbytek nenarvu novej díl... (náčrtek pro představu) Obrázek Jak to budu řešit po zimě tak si kdyžtak založím vlákno...

Původně tam ta spona byla, ale ti vocasi uřizli starou a až pak hledali, jestli ju mají jako novou :o
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Nosferat »

Běžně se dají v autodílech koupit ty spony různch délek, takže bych to zkusil změřit pod autem a zkusit sehnat delší sponu.
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od 103457 »

Nech to být, až ten střed shnije, tak budeš muset nechat navařit kousek trubky na ten kat. Nebo znovu nechat navařit tu přírubu na střed a zase použít tu jejich sponu.
acab
Příspěvky: 304
Registrován: sob 24. pro 2011 22:19:01

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od acab »

Zdar lidi.... mam problem s autem a to že z ničeho nic začalo kuckat..popíšu situaci, Vyjíždím ze semaforu a nasledně jak jsem se rozjel na nějakych cca 40 km/h začlo auto cukat střílet do výfuku až nakonec zdechlo uplně. Měl jsem problem nastartovat asi 20 minut s tím že jak jsem startoval tak to jenom střilelo do vyfuku a sem tam něco zabublalo z klapky. Když jsem promačkaval plyn tak sem tam se mi ji podařilo udržet na nějakych cca 700 ot/min ale po par sekundach stejně chcipla .... Nakonec jsem to rozchodil tak že jsem sudal dekl od klapy .... "profouknul" jsem konektory čidel na sání/klapě + jsem se podíval na konektory vstřiku ( VŠECHNO BYLO ČÍSTÉ ) a tak jsem bez založení zpátky deklu od klapy skusil nastartovat a povedlo se... fungovala normalně a už jsem i v pohodě odjel i se založeným deklem ale bez zapojení airboxu. Muj dotaz je ČÍM TO KUA MOHLO BÝT ??? Špatný benzín ? Pal.čerpadlo ? Vstřiky ? Lišta zapalování ? Něco s přivodem vzduchu do klapy ? :shock: :hlava:
Prcek1
Příspěvky: 233
Registrován: sob 10. led 2009 8:57:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Prcek1 »

A co vzduchový filtr?
acab
Příspěvky: 304
Registrován: sob 24. pro 2011 22:19:01

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od acab »

ten byl měněn v létě při každoroční udržbě + se vyměnil pal. filtr a vyčistila se i klapka(sice se nepodařilo nastavit z5 zakladní hodnoty ale tak fungovalo to pořád normalně.
acab
Příspěvky: 304
Registrován: sob 24. pro 2011 22:19:01

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od acab »

Dnes to udělala zase. Jel jsem pro mamku do práce a cestou zpět se to zas stalo akorat že ted se mi to povedlo udržet -> PLNÝ PLYN na 3ku 40km/h :D víc to prostě nešlo :D
tak jsem ujel asi 800m a pak opět chytla normalně už jsem z toho fakt zoufalý :? zajimavé že ted to ani nestřílelo ani nebublalo ani nic jen prostě netáhla :hlava: ..... od te doby co to udělala poprvé tak jsem natakoval jidne natural 95 a čtvrtku nadrže jsem dolil ještě vervou 100.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od ferdamravenec »

no a co vejfuk ? jakej máš ?
acab
Příspěvky: 304
Registrován: sob 24. pro 2011 22:19:01

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od acab »

Série. Že by byl vysypaný se mi moc nechce věřit vypadá ještě hodně slušně.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Ivarek »

Svíčky?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od ferdamravenec »

co je serie ???? originál ??? tyll ??? bosal ?????
acab
Příspěvky: 304
Registrován: sob 24. pro 2011 22:19:01

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od acab »

tak to fakt netuším :cry:
Svíčky jsou nové NGK kupované a montované někdy v srpnu
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Foglik »

A to ze do feldy patri Brisk? S jinýma vždycky jela na prd
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Ivarek »

Já nedám dopustit na 4bodové BOSCHe.
acab
Příspěvky: 304
Registrován: sob 24. pro 2011 22:19:01

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od acab »

Hodně lidí mi doporučovalo NGK. Tak jsem koupil NGK. Ještě jak s ní jezdil tatík tak ten tam měl taky NGK a vychvaloval si to, tak ja nevim. Pry se da koupit nějaky připravek do benzinu na zbavení nečistot a odvodnění tak to vyzkoušim.
Jardik
Příspěvky: 80
Registrován: úte 15. úno 2011 18:55:02
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Jardik »

S NGK si chybu neudelal neboj...mlady sem je daval taky do auta skoro hned po koupi (pri zkusebni jizde cukala) a ok uz je tam ma dva roky...znamej v mototechne mi je taky doporucoval :) a ja mam iridiovy od Densa a taky pecka akorat jedna svice 3 kila no =D ale zase vydrz masakr mam je tam 4 roky(cca 60tkm) a stale cajk :) jinak ty pripravky urco neprouhloupis...ja furt kupoval neco nekde co sem videl a libilo se mi to tak sem to bral ale to vsechno bylo jen na jednu nadrz a cena okolo kilca...a tetkonc sem koupil VIFko benzin je to pul litrovka a dava se 40ml do plne nadrze...ja davam 50ml pro jistotu a mam to vlastne na 10x tak to liju vzdy pred tankovanim plne (sobe aj pritelkyni) a pecka pekne se ten celej system vycisti...a jakykoliv tento pripravek po naliti nemel spatny vliv-cukani apod.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od ferdamravenec »

na akutní , kup velfobin , jetli máš cca 1/2 nebo víc v nádrži nalej ho celej a natankuj až nebudeš mít skoro nic
do benzínu taky přidávám vif (super benzin aditiv)

svíčky : musíš se dobrat k těm který budou motoru chutnat , měl jsem motor z fačka93> , a ten jel jen na ngk ,
v 1,3 mám bosch , v 1,6 brisk

taky můžeš mít rozsypanej kat , hrouda se navalí na jeho výstup a nejdou plyny do výfuku ,

výfuk (tyll,bosal,polmo) , zvenčí huj uvnitř > http://pvdferdamravenec.rajce.idnes.cz/ ... 230001.jpg
acab
Příspěvky: 304
Registrován: sob 24. pro 2011 22:19:01

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od acab »

svičky si myslim že motoru "chutnaj" až moc dobře :D jak řikam tatik s nimi natočil asi 47tkm a jak jsem auto dostal já, tak jsem je pro sychr vyměnil. Uvidím zítra co a jak... zkusim nejdřiv nějake ty připravky a uvidim co se s tím stane, potom začnu patrat dal. :? Ale všiml jsem si že se to děje jen tehdy když jezdím nějakou tu dobu na slušńáka, jakmile začnu jezdit s trošku tvrdši nohou a dam ji co proto tak mam na chvíli pokoj.... jinač toto jsem natočil včera jak to blbne https://youtu.be/f4nhzoTKMTA pro upřesnění to klepani na začatku dělam já jak mačkam plyn a zvuk děla to že neni napojena hadice na filtrbox
Jardik
Příspěvky: 80
Registrován: úte 15. úno 2011 18:55:02
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Jardik »

Tyjo zajimavy ;) pokud je to MPičko urcite bych nevahal s vycistenim klapky a naslednym zakladnim nastavenim klapky...tim bych zacal nic to nestoji...jinak ja osobne se snazim kazdou jizdu kterou jedu a pokud se staci motor poradne ohrat (min. u me tech 15km) tak ho protahnout...dat mu trosku za usi ;)
acab
Příspěvky: 304
Registrován: sob 24. pro 2011 22:19:01

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od acab »

jojo je to MPI klapa je vyčištěna, akorat není nastavena protože jsou pry potenciometry v háji, ale zas si nemyslim že by to dělalo až takovy bordel... dnes jdu koupit tu přisadu na vyčištění pal.soustavy tak uvidim co to s tim uděla
Jardik
Příspěvky: 80
Registrován: úte 15. úno 2011 18:55:02
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Jardik »

Je fakt ze vetsinou je opacny problem- zvysene otacky....urco jdi do toho nic se tim nezkazi ;)
acab
Příspěvky: 304
Registrován: sob 24. pro 2011 22:19:01

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od acab »

No tak jsem včera koupil ty přípravky do benzinu http://acab97.rajce.idnes.cz/BLBOSTI#20151204_173017.jpg a jezdil jsem. Nejdřív jsem nalil Velfobin podle návodu ( dal jsem trošku víc ) a vyjezdil skoro uplně na dno. Nasledně jsem natankoval cca 4 litry a nalil jsem ten čistič na vstřiky. Podle návodu má jít celá flaška na celou nádrž tak jsem to tam od oka nalil :D ( zas o něco víc ) a zatím to vypadá že to byl fakt jen bordel v benzinu. Dnes to pujdu znova projet at mam jistotu a uvidím co a jak.
Jardik
Příspěvky: 80
Registrován: úte 15. úno 2011 18:55:02
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Jardik »

No vidis tak to sme radi :) ja to tam davam tak jako preventivko nu... ale vzpomnel sem si na jeden zajimavej vliv vlastne ;) a to bylo ze to za jizdy (cca 75km/h)malinko cuklo tim ze to samo od sebe pridalo plyn...rikal sem si ze to mohlo byt pokud treba ve vstrikach nejake to palivo zaschlo tak se tema pripravkama rozpustilo a pridalo to benzin :) jinak netusim ale udelalo to jen jednou a zatim naposled :)
Uživatelský avatar
P1azer
Příspěvky: 294
Registrován: ned 20. led 2013 22:12:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od P1azer »

Zdravim ve spolek.
Po dlesi dobe mam zase dotazek. Feldu uz pouzivam ciste jako obcasne priblizovadlo do prace, kdyz musim nechat focuse zene.
Vcera jsem "zkousel nohou" tlak v pneumatikach a zjistil jsem, ze obe zadni kola maji vuli do stran (lehce). Mam jit po lozisku nebo sundat tu krytku a je tam pry "nejaka matka" (pojistna?), ktera se ale nesmi dorvat, jinak spalim lozisko nadobro.
Jde mi o to, ze auto fakt vic stoji nez jezdi, ale je mi lito ho prodat, ale taky do nej uz nechci nejak moc investovat (takze pokud to nebude nutne, tak do servisu nepojedu).
Spis mi staci zatim rada, po cem nejdriv jit a jak moc zavazne to treba je?
diky.
FELICIA LXi [] 1.3MPi, r.v. 1999 Deep sea blue metalic
Ford Focus II 1.6 TDCi 80kW
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Atnarfus »

Malá vůle je normální, ba dokonce žádoucí. Jsou tam kuželová ložiska a vůle se nastavuje maticí. Když by jsi to nastavil bez vůle, tak zničíš ložiska.
Uživatelský avatar
TIW
Příspěvky: 2784
Registrován: úte 25. zář 2007 18:20:50
Bydliště: Valašské Mezi?í?í
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od TIW »

Zvedneš kolo, odbrzdíš ručku, kolo se musí volně točit, očistíš kryt ložiska a okolí (aby ti nepadal prach dovnitř až o ho odkrytuješ) sundáš kryt (plechový klobouček uprostřed kola) jemným poklepáváním gumovým kladívkem, nebo si můžeš pomoct šroubovákem, ale opatrně, abys ho nezdeformoval, pak se ti ukáže čep náboje kola s matkou, ta je zajištěna 12tihranou plechovou podložkou a závlačkou, závlačku vyndej, sundej podložku a matku jemně dotahuj a zkoušel qedlat kolem a otáčet, axiální vůle by se měla vytrácet, ale kolo se musí stále lehce otáčet, jakmile začne mít kolo při dotahování sebemenší odpor, o5 povol a začni dotahovat jen tak, abys minimalizoval vůli a kolo se otáčelo stále volně, pak nasaď jistící 12tihranou plechovou podložku tak, aby skrze ni prošla závlačka (doporučuji dát závlačky vždy nové) a zaklepni z5 plechový klobouček, do kterého můžeš přidat troch vazelíny LV2-3, ale né zase moc, aby se mazivo neprotlačilo skrz ložisko do brzdového bubnu ;) Snad jsem to popsal srozumitelně :idea:
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Atnarfus »

Dělám to trochu jinak. Otáčím kolem a přitahuju matici. Jak cítím, že už kolo klade trochu odpor, přestanu s ním otáčet a matici o povolím a jen rukou dotáhnu aby dosedla na podložku. V takovém stavu jde podložkou pod maticí posouvat. Když kolem zatočím, kde krásně zlehka a má sotva citelnou vůli.
Víčko vyndavám hazetkama. Jde většinou vyviklat.
Uživatelský avatar
vodi
Příspěvky: 191
Registrován: úte 21. kvě 2013 13:21:33
Bydliště: Plzeň, Vimperk

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od vodi »

Jeden hloupej: Co všechno obnáší úprava hlavy v nabídce Motor-Excel? To dělaj větší ventily/kanály? Nebo ''jenom'' leštění, snižování,...
Škoda Felicia 1.3 Mpi, 50kW, '98, Magic
Mazda MX-5 NB-fl 1.8, 107kW, '01
Subaru Legacy IV 2.0, 121kW, '07
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Dedla »

Vodi:

-Úprava sacích a výfukových kanálů na optimální tvar,průřez a povrch.
-Úprava průřezu a tvaru ventilových sedel hlavy.
-Úprava spalovacích prostorů - tvar,následná korekce a přizpůsobení na požadovaný kompresní poměr.
-Úprava sacích a výfukových ventilů (serie S-34mm/V-30mm),jejich sedel,tvaru a váhy.
-Tzv. zapérování hlavy - korekce tvrdosti ventilových pružin a jejich předpětí k dané vačce.
-Úprava sacího a výfukového potrubí,průřez,povrch kanálu,slícování k hlavě.
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
Frajers

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Frajers »

Kdyz uz tu vidim pana Dedlu, rad bych se zeptal, jaky kompresni pomer je doporucovany na motor 136 MPI s vackou 265/258 od Motor-Excel a ridici jednotkou Motor-excel? Dekuji pekne
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od Nosferat »

Objednal jsem Osram Night Brake plus, ale dodali mi Unlimited, takže pozor na to, někde to tu asi Fávo psal, že je mají v eshopech ještě skladem, ale nemají.
Já to teda řešit nebudu, neboď mě stály 2xH4 a 2xH3 jako 2xH4 v kelly.
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
Uživatelský avatar
vodi
Příspěvky: 191
Registrován: úte 21. kvě 2013 13:21:33
Bydliště: Plzeň, Vimperk

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od vodi »

Dedla:
Díky. Tolik jsem toho teda nečekal. :) Kdyby byla tahle úprava možná v domácích podmínkách a s hotovou hlavou bych chtěl po motor-excelu jenom vačku a úpravu sw, udělali by to na požadovaný výkon jako kdybych si nechal hlavu udělat u nich?

A ještě jeden hloupej: když před novým rokem půjdu zaplatit ještě levnou ekodaň (3000 oproti 5000 po novým roce), tak můžu v lednu 2016 přepsat feldu a eko daň už po mně chtít nebudou. Mám pravdu?
Škoda Felicia 1.3 Mpi, 50kW, '98, Magic
Mazda MX-5 NB-fl 1.8, 107kW, '01
Subaru Legacy IV 2.0, 121kW, '07
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od ferdamravenec »

eko se platí při přepisu ,nevím jestli ji budou chtít vybrat na žádost majitele , a ani nevím o tom že by měla být dražší eko od novýho roku
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: Hloupé dotazy

Příspěvek od kwik »

dotaz - chladič ve feldě 1.3 s klimou je nějak zásadně jiný než chladič ve feldě 1.3 bez klimy? velikostně by měl být stejný. Liší se jen dírama, pro uchycení sahary? jsou tyhle díry nějak úplně jinak? nebo je to plus mínus stejné a půjde to bez větších problémů dobastlit? díky
Odpovědět