Odhad ceny Felicie

pokec o všem možném i nemožném
Sklipky
Příspěvky: 16
Registrován: ned 15. pro 2013 22:38:45

Odhad ceny Felicie

Příspěvek od Sklipky »

Zdravím, chtěl bych se zeptat lidí, co se pohybujou v prostředí felicií a mají přehled, kolik bych cca mohl požadovat za tu svoji.
Jedná se o Felicia 1.3MPI 50KW, rok výroby 2000, verze GLX. El. okýnka v předu, střešní okno, zamykání řadičky, tažné zařízení, litá kola, automatické rozsvícení světel, palubní PC mám, ale záhadně přestal fungovat :scratch: . Najeto cca 64 000km. První majitel důchodce - jen na víkendové nákupy, jinak garáž + pravidelné prohlídky v autorizovaném servisu. Druhý majitel muj děda, opět jen nákupy a pak po střechu. Teď jsem s tím nějakej čas jezdil já, cesta dvakrát týdně 60km, ale převážně negarážováno.
Přikládám nějaké foto stavu: http://www.rajce.net/a11884738

Vady : palubní PC nejde, pes mi ukousl stěrač, ten jsem vyměnil ( ale plastová krytka kloubu stěrače už není), pes mi ukousl kryt od zásuvky tažného zařízení, přední prahy dělány minulý rok, na dveřích rezavé kolečko o průměru cca 1cm - viz foto.

Děkuji za názory.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhad ceny Felicie

Příspěvek od 103457 »

Ono pro člověka, který zná feldy, tak má cenu cca 15 tisíc možná i k 30. Ovšem pro obyč neznaboha je důležitý:
15 let starý auto,
začínající koroze
Takže, když za ní dostaneš 20 tisíc, budeš rád. Jak je to s ekopoplatkem?
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhad ceny Felicie

Příspěvek od Matuhsch »

ja myslim ze 20-25 je realna cena. Lestenka to není i když je zachovala ale porad je lepsi nez 95% procent feld co se prodava po inzercích :)
Obrázek
Obrázek
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhad ceny Felicie

Příspěvek od RAIMMI »

tak tak za 25tis. je prodejná ;)
Sklipky
Příspěvky: 16
Registrován: ned 15. pro 2013 22:38:45

Re: Odhad ceny Felicie

Příspěvek od Sklipky »

Díky za názory. Eko poplatek by se už patit neměl, protože předchozí majitel (děda) byl držitelem ZTP.
Jiri.Cerny
Příspěvky: 26
Registrován: stř 26. srp 2015 16:14:12

Re: Odhad ceny Felicie

Příspěvek od Jiri.Cerny »

A auto je napsáno na tebe? Pokud ne a ekopoplatek jste neplatili kvůli dědovi se ZTP tak ho kupec platit bude. Musela by tam být další přeregistrace.
A s těma cenama. Stačí mrknout například na aukro jaká auta a za kolik se prodají. Je to stará felda. Obyčejný člověk si rozmyslí jestli dát 20t. za starou, ohnilou, bez výbavy feldu a nebo přihodí desítku a koupí fábku nebo koktávu. Jasně bude to šrot, ale v jeho očích bude mít větší hodnotu.
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhad ceny Felicie

Příspěvek od RAIMMI »

zákon už je rok změněný a ten kdo si přepsal vůz pomoci ZTP a další majitel ZTP není, musí eko zaplatit ;) dřív nemusel...
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhad ceny Felicie

Příspěvek od Matuhsch »

bych ani nerekl ze si obycejnej clovek koupi radsi odrbanou fabku.. Stale je obrovsky mnozsvi lidi ktery sou ochotni vysolit klidne i 30 litru za feldu pokud to neni nalestena hnedka co vypada zvenku pekne a zevnitr ma hnily uplne vse.. protoze spousta vykuku je schopna zakitovat hnily mista, prelestit a prodavat to jako vonavku po dedovi za 35... Nevim jak vypada tahle felda zevnitr ale za 20-25 tis to podle me proda vcelku rychle..
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhad ceny Felicie

Příspěvek od Atnarfus »

Hodnota Felicie je přímo úměrná stavu karoserie.
nezrezlá 30k
zrezlá 8k
Tu tvojí bych zkusil za těch 30k. Slevit můžeš kdykoli.
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhad ceny Felicie

Příspěvek od Nosferat »

Hlavně záleží jak moc na prodej spechas, muzes ji prodat hned za 10 nebo za 25 za půl roku ...
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhad ceny Felicie

Příspěvek od Xyz255 »

Využijku tohle vlákno k prakticky totžnýmu dotazu, protože ségra se švagrem budou kupovat nový auto a pokud by šla dobře střelit felda ještě tak by ji prodali, jinak železná ruka jeřába vrakovištního.
K autu: 1997 krátká 1,3 mpi bez serva a klímy, 120k km, nebouraná, přední mlhovky, centrál (trochu blbne při spolujezdcových dveřích), střešní okno (velm vs3, trochu sviští vzduch už), palubák tc-6, střední panel takovej ten černej, ohlej nahoru se dvěma přihrádkama, přihrádka pod sedadlem řidiče. Knoflíky od topení a hydrosvětel (který mimochodem funguje) + rámeček kolem přihrádek na středovým panelu nastříkaný na modro, tapece jsou krásně čistý, protože na nich má ještě pláty ze zátěžovýho koberce a na tom teprve gumový koberečky. STK do listopadu, pokud jim nedodají nový auto do té doby tak ji ještě bude muset absolvovat, jinak mu na minulé říkali, že by chtělo vyměnit palivový potrubí.
Co se týče kastle: zadní lemy kvetou, zakryl to těma plastovýma potvorama, prahy jsem viděl akorát něco na stranách u podběhů, jinak hever krásně udrží a dveře od kufru by možná už chtěly taky vyměnit. Pod autem jsem nebyl, tak to říct nedokážu, jak je na tom spodek.
K autu by byl schopnej dodat ještě sadu zimních kol i s pneu (co s nima bez autě :D ) a je tam nikdy nepoužitá, původní rezerva. Ekovýpalný zaplacený není (to je myslim 10k nebo tak nějak, že?). Vzhledem k tomuto si tak říkal, že když by to nabídl za 5 000, což jsem mu říkal, že si myslím, že by to auto bylo hned pryč :D osobně bych řekl tak 8 - 10 000? Ať případně nepřijde zkrátka nebo aby dlouho neprodával přeceněný auto tak jsem mu říkal, že se zeptám ještě tady. Nuže, kolik si myslíte vy?

Jo a ještě tam má tažný s odnímatelnou kulou, zámek zpátečky a 2 relativně kvalitní repra v zadním platu (jsem trochu audiofil, mně by nestačily :D )
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhad ceny Felicie

Příspěvek od Atnarfus »

Ekovýpalné na Felicii je 3000Kč. Uvažuješ rozumně. Začal bych na 9000 a případně slevil. Dost ale záleží na regionu. Nevím jak je na tom Vyškov. V Brně to nikdo nebude chtít ani zadarmo a čím větší zapadákov, tím větší šance na slušný prodej.
Jen bych udělal novou technickou. Na to se u podobných popelnic hodně kouká. Spousta lidí to popadne se slovy "tecnickou na dva roky to má, pak to zahodím".
Odpovědět