Tak jsem to poslal :-(

pokec o všem možném i nemožném
nyfuz
Příspěvky: 18
Registrován: sob 05. pro 2015 16:47:37
Bydliště: Říčany
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem to poslal :-(

Příspěvek od nyfuz »

Ahojte feldari.
Tak se mi stala smutna vec. Vjel jsem pánovi s octavkou do cesty. On byl na hlavni, ja vyjizdel z vedlejsi. No pos*al jsem to. Pana musela odtahovka vyprostit ze skarpy, me "pouze" odtahnout. Hudlana jsme oba dostaly na svetlo. Vypadnuta poloosa kola z prevodovky, utržené zaveseni prevodovky (obal), hadam ze bude rozhozena geometrie, navic kvuli rozperne tyci se asi energie narazu přenesla i na pravou stranu. Pocitam ze chladic taky neco rekne. Samozrejme leve svetlo, kapota, naraznik a oba predni bocni blatniky. Tak mi zacaly svatky velikonocni. :cry:
V servisu jsem chtel, aby mi felinku pouze rozjely(prevodovka, poloosa) , na zahrade mam jeste jeden vrak (pozustalost) na nouzove ND.
Felda ma najeto 85tkm, glxi 1.3, 2000. Co si myslite, ma smysl ji dat do kupy, nebo rozprodat?
Nasel by se nekdo, kdo by mi pomohl, a byl oporou? Pokud by to servis rozjel, tak ze bych zajel k nekomu v okoli prahy, ricany? Asi budu shanet nejake ty karosarske dily. Idealne barva 9595 (tmave zelena metaliza). Mate nějaké podobné zkušenosti? Cenovy odhad? Budu vdecny za všechno.
Obrázek
Obrázek
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem to poslal :-(

Příspěvek od Rob »

to se povedly velikonoce :( . Opravit/neopravit.... záleží na tom, co jseš si schopnej udělat sám, případně jak levného/drahého servisáka si umíš sehnat. Dle mého je to oprava tak do 10 kkč i s díly, pokud teda nebudeš trvat na nové převodovce apod. Přední blatník asi budeš muset koupit novej a nechat stříknout, kvalitní původní téměř není možné bez poškození sundat. Jedině že by někdo měnil a měl slušnej měněnej v barvě. Třeba se povede. Světlo, kapota, blatníky, nárazník (proč dva blatníky, jeden by měl být v pohodě?) chladič, převodovka, poloosa je záležitostí cca 3500 Kč za díly, když budeš umět sehnat a nevezmeš to nejdražší co je. Navíc chladič by dle mého měl být OK, to samé druhý blatník. Být to moje, budu opravovat, zvlášť jestli to má 85 kkm a není to shnilé. Držím palce ať se povede spravit co nejdříve a co nejlevněji. Schválně dej pak vědět konečný účet, celkem by mě to zajímalo
nyfuz
Příspěvky: 18
Registrován: sob 05. pro 2015 16:47:37
Bydliště: Říčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem to poslal :-(

Příspěvek od nyfuz »

Tak zatim to stalo:
1100 za blokovou pokutu
3200 si řekli v servisu za zpojizdeni vozu (pridelani a zprovozeni prevodovky + napojení vypadle poloosy)

Domu jsem tedy dojel, odstranil blatnik, masku narazniku a naraznik, abych videl napachane skody. Prikladam foto (omlouvam se, ze je to zase otocene vzhuru nohama(zkousel jsem to i otocit, proste se to uploadne takto)
Nevim, jestli je to z fotek patrne, ale me to prijde uz prace na klempire. Predni plech asi komplet vyměnit, bocnice snad jen vyrovnat.
Nemate nějaký cenovy odhad, známého pobliz Prahy, nebo nejakou radu?
Chladic funguje, prevodovku vidim na repas, nebo novou, nejak mi skucej brzdy, ale to vse az srovnam plechy.


ObrázekObrázekObrázekObrázek
Boris.Bestie
Příspěvky: 32
Registrován: sob 11. črc 2015 16:50:55

Re: Tak jsem to poslal :-(

Příspěvek od Boris.Bestie »

No nevím jak je na tom zbytek auta, ale osobně bych už do toho servisu kde to zpojízdnili nejezdil. 3200 za to, že nasadí poloosy a přidělání převodovky (i když pod tím nevím co vše mysleli) mi přijde hodně. Nahodit polooosy je otázka chvilky a dolití oleje.
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem to poslal :-(

Příspěvek od Yetti98 »

Ahoj, zkuz se obrátit na klubáka URNU zde na klubu zajišťuje repase převodovek i klempířinu, na foru klubový servis (Auto služby Mělník )
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem to poslal :-(

Příspěvek od Rob »

dle mého chladičová stěna nebude třeba kupovat, myslím, že nebude problém ji vyrovnat. Záleží, jak moc se s tím někdo bude chtít drbat, každopádně odřezání a navaření nové tak aby vše pasovalo také není práce na 5 minut. kdyžtak se dá koupit zde: http://www.autodily-stancl.cz/felicie/k ... -98nt.html
nárazník: http://www.autodily-stancl.cz/felicie/k ... i-m98.html
blatník: http://www.autodily-stancl.cz/felicie/k ... oreza.html
kapota koukám, že to přežila bez úhony, jestli je malounko ohlá není důvod kupovat novou, vyrovná se. Světlo se dá koupit třeba na bazoši použité, není důvod kupovat nové, ale kdyžtak se dá: http://www.autodily-stancl.cz/felicie/k ... o-m98.html
Převodovky na feldu se na bazoši prodávají okolo 500 Kč, ale vyzkoušej tu svoji jak řadí všechny kvalty a třeba bude v pohodě a nebudeš s ní muset dělat nic. Hlavně zkontroluj hladinu oleje, abys ji nezničil kvůli nízké hladině.
Tam, kde ti auto zprovoznili za 3200 Kč, bych už nevkročil, dle mého tě tam pěkně natáhli. Zkus ty fotky poslat nějakému garážovému léčiteli s dotazem kolik by za to chtěl, tohle myslím zvládne opravit každý, kdo se tomu trochu věnuje. Řekl bych cena za práci - vyrovnání, osazení nových dílů cca 1500 Kč. Horší bude lak, zde na Vysočině chtějí tak 1000-2000 za lakovaný kus. možná bych se rozmýšlel, zda nenechat nárazník v černé barvě, blatník bych stříkl. Tady na Vysočině bych ti doporučil X opravářů, u Prahy nikoho neznám. Na základě těchto fotek by každý opravář měl umět říct s přesností na stokoruny, kolik za to bude chtít. Jak někdo začne mlžit a vymejšlet - přivezte to sem, podíváme se na to, tak pryč od něj. Jinak to vypadá, že to auto je celkem zdravý, neshnilý, takže jsem pro to to nechat spravit. Teď už záleží jak moc velkej budeš detailista a budeš trvat na nových/origo dílech nebo si vystačíš s použitými a neorigo, případně co vše necháš nebo nenecháš lakovat. Já sám za sebe bych se vůbec nebál např. neorigo nárazníku, i když origo je jen o pár kaček dražší: http://www.autodily-stancl.cz/felicie/k ... m98-1.html
tak přeju ať je brzo spraveno a můžeš zas jezdit.
nyfuz
Příspěvky: 18
Registrován: sob 05. pro 2015 16:47:37
Bydliště: Říčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem to poslal :-(

Příspěvek od nyfuz »

Děkuji všem za povzbudivé zprávy. Ano do toho servisu už vážně nevkročím. Hned mi to bylo jasné, že jsou to vydřiduši.
Narazník a blatník budu shánět rovnou v barvě, někde na bazoši nejspis. světlo je v pohodě, mám doma kousek.
URNOVy jsem zatím psal SZ, zatím nic, asi mu zavolám.
Díky, budu dál informovat a shánět informace.
nyfuz
Příspěvky: 18
Registrován: sob 05. pro 2015 16:47:37
Bydliště: Říčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem to poslal :-(

Příspěvek od nyfuz »

Tak po delší době updatuji, začnu finančním výdajem:

Kromě počátečních 1.100 pokuta + 3.200 za servis (poloosa, zprovoznění převodovky):
2.000 za nové díly v Kolíně (vzpěra nárazníku, přední stěna chladiče, plastový rámeček na chladič, levý blinkr)
2.000 za mototechnu (2x 650 za nový černý L+P blatník + nárazník použitý v modré barvě)
600 geometrie (11° souběh)
300 barva Motip 9595 na blatníky (ano, je to prasárna, doporučuji řešit jinak)
1200 za 2 kotouče Ferodo 236*13 + destičky Ferodo premium

Celkem zatím 10.000 korun mě ta sranda stála, a nejspíš to tak i zůstane.
Možná ještě zainvestuji do tlumičů, zadních brzd, převodovky.

Rovnaní předku jsem zvládl svépomocí za použití vysokozdvižného vozíku Linde H50, za 20 minut srovnané, radost pohledět, když vidíte, jak se motorový prostor rovná jako zmuchlaný papír :D

Na autě jsem dělal od března do srpna ve volných chvílích v závislosti na dostupných prostředcích (volná dílna v práci, finance, dostupnost materiálu).
Skutečný čas opravy cca 5-10 běžných dnů. (Vše jsem dělal poprvé, moje první auto, bez technických znalostí)
Fotografie nahraju během příští návštěvy.

Všem zde děkuji za podporu a cenné rady. Mrzí mě, že jsem tímto nestihl 2016.FK sraz, na který jsem se těšil
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem to poslal :-(

Příspěvek od emilio52 »

Tak příští ok to stihneš určitě nebo i letošní podzimní :)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem to poslal :-(

Příspěvek od Rob »

... to seš člověče šikula, jestli jsi to zbastlil sám a tak, že ti lícujou spáry na blatníkách, dveřích, kapotě, nárazníku atd. klobouk dolů :thumleft: . jestli máš fotky, docela rád bych se mrknul. Rozumím tomu tak, že jsi blatníky stříkal (natíral) sám, řezal a navařoval chladičovou stěnu ? Jinak koukám, že jsem s opravou moc neprohádal, když jsem tipoval, že se do 10 kkč vlezeš. Ovšem já bych do oprav nepočítal tu pokutu, ta je jaksi mimo rozpočet ;-) a taky ty brzdy s bouračkou neměly počítám co do činění - kotouče asi ohnuté nebyly. Nebejt těch loupežníků v servise za 3200 Kč, tak jsi s cenou opravy související s havárkou na 5000 Kč a to myslím, že je slušné. takže gratulace k úspěšnému zprovoznění a přeji další desetitisíce kilometrů bez nehody!
Odpovědět