První auto pro čerstvého řidiče

pokec o všem možném i nemožném
BerusakTom
Příspěvky: 7
Registrován: ned 15. led 2017 18:04:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

První auto pro čerstvého řidiče

Příspěvek od BerusakTom »

Zdravím ve spolek,

Jsem nováček, toto je můj první post ve zdejším fóru. Omlouvám se, pokud je ve špatné kategorii (prosím o přesun a nebijte mě :) ).
Tento rok se chystám na to, že si udělám řidičák a pořídím své první auto.

Co jsem se tak rozhlížel, volba padla právě na Felicii - cenová dostupnost, dostupnost náhradních dílů, relativně nenáročná údržba.. ale přece jen, Felicia už dnes není nejmladší auto a tak se ptám: Vyplatí se ještě "jít" do Felicie/dá se sehnat kousek, který bude "v pohodě"?

Moje představy jsou zhruba takéto:
• Bez koroze
• Dobrý technický stav (dotankovat a jezdit)
• Platné STK
• Zaplacená EKO daň
• Tažné zařízení (zapsané v TP)
• Možnost prohlédnutí vozu vlastním technikem + zkušební jízda

Cenově bych to viděl tak na 20k Kč v hotovosti při předání vozu a všech "papírů" a klíčů.
Odběr "někdy v létě" +- třeba srpen.


Díky za kultivované reakce k tématu.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: První auto pro čerstvého řidiče

Příspěvek od 103457 »

Za mně je felicia dobrá volba se naučit jezdit, je malá, vbšude zaparkuješ, není nijak silná, takže se nebudeš snažit s ní závodit.
Co se týče tvých požadavků, tak bez koroze již dneska žádný auto neseženeš, respektive ne za 20 tisíc.
Uživatelský avatar
vodi
Příspěvky: 191
Registrován: úte 21. kvě 2013 13:21:33
Bydliště: Plzeň, Vimperk

Re: První auto pro čerstvého řidiče

Příspěvek od vodi »

Zdravím nového člena :)

Vzhledem k tomu, že dost koukám na inzeráty okolo feld, tak si troufnu říct, že kolem 20 000 Kč seženeš dost pěknej kousek. Možná budeš chvíli vybírat, ale najdeš. Hodně lidí se jí zbavuje a vyměňuje za novější vůz.

K tomu jestli se to vyplatí, nebo ne: jestli chceš levný auto na ježdění, tak se ti samozřejmě vyplatí. A auto za 20 000Kč už moc cenu neztratí. V tomhle ti moc neporadím. Sám jsem úchylnej na starý auta do kterých se lidem už nevyplatí cpát. :D
Škoda Felicia 1.3 Mpi, 50kW, '98, Magic
Mazda MX-5 NB-fl 1.8, 107kW, '01
Subaru Legacy IV 2.0, 121kW, '07
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
vodi
Příspěvky: 191
Registrován: úte 21. kvě 2013 13:21:33
Bydliště: Plzeň, Vimperk

Re: První auto pro čerstvého řidiče

Příspěvek od vodi »

Tak mě předběhl 103457. S tou korozí má pravdu. Já měl na mysli ''dost pěknej kousek'' a ne ''nezrezlej kousek''
Škoda Felicia 1.3 Mpi, 50kW, '98, Magic
Mazda MX-5 NB-fl 1.8, 107kW, '01
Subaru Legacy IV 2.0, 121kW, '07
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
BerusakTom
Příspěvky: 7
Registrován: ned 15. led 2017 18:04:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: První auto pro čerstvého řidiče

Příspěvek od BerusakTom »

Díky za prozatímní odpovědi - pak-li že nepůjde sehnat bez koroze, tak tedy s co nejmenším poškozením ta, aby bylo snadno opravitelné a nešířilo se. Zkrátka aby auto vydrželo aspoň 3-5 let "v pohodě". Bude to mé první auto, takže jde o to naučit se jezdit a jízdy po republice, takže ne žádné Chorvatsko apod.

Bw, co vše je vůbec spojeno s vlastnictvím auta - co vše bude nutné zařídit po koupi vozu? Dejme tomu, že si vyberu auto, přijdu se na něj podívat, koupím, zaplatím, dostanu klíčky a "papíry" .. co dál?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: První auto pro čerstvého řidiče

Příspěvek od 103457 »

pojistka, evidenční kontrola a s prodejcem vozidla nebo jeho plnou mocí (úředně ověřenou) zajít na magistrát - evidence motorových vozidel
Odpovědět