Které pneu volit na zimu?

Odpovědět
BlueFox - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od BlueFox - FK »

Když uř jsme u licencí tak ty Vraníky jsou v licenci Nokianu.
Lugosy
Příspěvky: 248
Registrován: úte 17. bře 2009 22:04:42
Bydliště: Svobodné Heřmanice
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Lugosy »

Dębica Frigo Dir vydržela vzadu neuvěřitelné 4 zimy bez dálnic. Pak jsem pátou zimu jel párkrát do Brna po dálnici a udělala se boule a vlna nejdříve na jedné (koupě nové) a pak asi za týden to samé i na druhé (v loňské pneukrizi už další neměli, tak jsem koupil jediné, co měli - Nokiany W+ - ó, díky, krize :) a Dębicu mám na rezervě). Možná mám někde foto těch vln. Už bych je nechtěl, protože to bylo bez varování vždy během cesty.

Barum Polaris 2 mám vpředu, ale vydrží vždy jednu a půl zimy. Říkám jim ekogumy, protože mají celkem katastrofální trakci. Naštěstí už jsou sjeté, takže místo nich půjdou Nokian W+ a konečně budu mít stejné gumy na všech kolech.

Nokian W+ mám už druhou zimu vzadu a nedám na ně dopustit. V trakci jsou určitě lepší (možný rychlejší průjezd zatáčkou), než Dębicy i Barum, navíc jsou tišší, než ekogumy. Nokian je asi o kilo těžší, než ekoguma, takže možná i déle vydrží. Prozatím u mne vyhrává na celé čáře.

Všechny byly v rozměru 165/70R13. A letos, jak kukám, to ty k.rvy kartelové pěkně zdražily :!:
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od ferdamravenec »

no jo barum pol.. 2 jaký krásný český gumy ale ale co to tam je za tím made in ? a pak od nich něco čekejme
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Pawlick »

Lugosy: To jsou informace na nic. Sjedeš je za zimu a půl = kolik tisíc km? Srovnáváš přední a zadní - jenže na zadku se přirozeně gumy sjíždějí výrazně méně...
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Uživatelský avatar
Grave
Příspěvky: 294
Registrován: čtv 08. zář 2011 19:39:02
Bydliště: 431 01
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Grave »

Co se mě týče nenechám dopustit na Michelin Alpin A3 175/70 R13 82T, za měsíc najedu 2500-3000km, gumy vydrží 3roky a to jezdím jak po horách tak po dálnici.
Letos zkouším Bridgestone Blizzak LM20 175/70 R13 82T, v testu vyšli pozitivně a i cena je dobrá, tak uvidíme.
Kozel je nebezpečný zepředu, kůň zezadu, hlupák ze všech stran.
Lugosy
Příspěvky: 248
Registrován: úte 17. bře 2009 22:04:42
Bydliště: Svobodné Heřmanice
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Lugosy »

Pawlick: No jo, v tom máš pravdu :) Těžko říct, rozdíl zima/léto je minimální. Udělám průměr za dobu mého vlastnictví vozu. Za 6,5 roku 125000, takže průměrně najezdím 19231/rok. Zimní jsem před tím pojebaným zákonem používal nejdříve od konce listopadu do zhruba půlky března, takže 4 měsíce, velký satan, 6666km. 1,5 zimy mi vychází na 9999 km. Do prdele, ty ekogumy jsou fakt takové šmejdy? :!: Nevěřím, že by HP Sporting takto zvyšovaly opotřebení, negumuju ani při rozjezdu ani při brzdění, jen využívám možnosti toho podvozku tak, abych dojel. I když.... Známý dělal v semperitu v Odrách na vývoji a neměl na ty metody žaludek, tak odešel, protože po nich chtěli, aby soustavně upravovali směs hadic směrem k nižší životnosti (je krize, musíme šetřit, ale musí se hodně prodávat) a semperit je taky, stejně jako barum made in romania, v koncernu continental.

Grave: Michelin Alpin A3 nejsou ošizené ekogumy. 155/70R13 měl na citronu saxo kolega v důchodě, moc to nehonil a tvrdil něco o 50-60kkm výdrže a snížení spotřeby oproti nějakým ekogumám, které jsem si nezapamatoval, co měl předtím.

Haasio: pardon za trošku OT, letní Uniroyal R680 165/70R13 jsem měl vpředu i vzadu, vpředu sjeté na konci letní sezony. Takže řadím mezi ekogumy a už jsem si je nekoupil.
Uživatelský avatar
Haasio
Příspěvky: 216
Registrován: úte 15. bře 2011 19:15:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Haasio »

Ja jsem nakonec vzal Continentalky ContiWinterContact TS780. Na silvestra jedu na hory tak uvidim jak se osvědčí.
Obrázek
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od ka-spel »

2 Lugosy: Tak ono nižší výdrž nemusí znamenat hned ekogumu. Já třeba nedám dopustit na Dunlopy. Sedí jak přišitý a výdrž takovou jako Michelin určitě mít nebudou. Co se týče jízdních vlastností u letních, tak Michelin zase není žádná špička, ale spíš průměr. Je to prostě něco za něco.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Lugosy
Příspěvky: 248
Registrován: úte 17. bře 2009 22:04:42
Bydliště: Svobodné Heřmanice
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Lugosy »

22.12. jsem ve tmě prorazil jednu sjetou rumunskou barumku polaris z boku při objíždění odbočujícího auta, bo tam něco v trávě na krajnici muselo být. Pneuservis v OP řekl, že zimní pneu 165/70R13 už nemá a mít nebude, druhý byl zavřený. Přes net jsem teda objednal Michelin Alpin A3, tak pak možná po zimě napíšu postřehy s nimi, pokud si vzpomenu.

Ka-spel: mi se pojem ekoguma líbí stejně jako pojem pumpičkáři od naprostého pohodáře, co si říká D-Fens (http://www.dfens-cz.com/) :-D

Grave: Nad Bridgestone Blizzak jsem taky přemýšlel, tak pak napiš, jaké to s nimi je.
Uživatelský avatar
Grave
Příspěvky: 294
Registrován: čtv 08. zář 2011 19:39:02
Bydliště: 431 01
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Grave »

Bridgestone Blizzak hodnocení na sněhu bez komplikací, krásně drží stupu a pokud se to nehoní hned od rozjezdu tak skoro ani nehrábnou a jízdní vlastnosti na suché vozovce :thumleft: tichý a drží jak přikovaný a spotřeba +- jako v létě
Kozel je nebezpečný zepředu, kůň zezadu, hlupák ze všech stran.
Uživatelský avatar
radek.var
Příspěvky: 52
Registrován: pon 13. zář 2010 14:32:59
Bydliště: Ivancice
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od radek.var »

radek.var píše:Já si minulý týden pořídil pneu Dayton: http://www.good-pneu.cz/Pneu/1540-dayton-dw510-165-70-r13-79t-3849.html
Našel jsem si na to pár recenzí a uživatelských zkušeností a uvidím, jak moc lidi lhali, když tvrdili, že to jsou super gumy :)
V zimě to důkladně vyzkouším, protože s Feldou jezdím na chalupu a tam to v zimě bývá jen sníh, sníh a zase sníh... :santa:


Tak pomalu přišel čas rekapitulace.
S pneumatikami jsem byl na silnicích každý den. Mohu potvrdit, že ty Daytony jsou fakt dobré gumy.
Opotřebení po zimě je minimální a hlučnost není taky strašná. Na sněhu a v břečce drží jak přibité a zejména na sněhu pěkně drží stopu (i při brzdění). Na mokru je to takový standard - nejsou zrádné, ale úplný top to taky není.
Parkování ve sněhu na trávě nebyl problém a dalo se vyjet v podstatě bez hrabání (což se mi u pneu Debic a Firestonů skoro nikdy nepodařilo).
Pro mě zatím nejlepší pneu z kategorie cena/výkon (na začátku listopadu jsem je kupoval za 860,- Kč s DPH).
A teď už mi chybí vybrat pneu na léto :)
Never say never...
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Honza_t »

Já jezdím teď Continental ContiWinterContact 155/70 r13 a sníh, břečka a voda perfektní, v tom je to zatím nejlepší guma co jsem měl. Párkrát jsem se dostal do situace že jsem v 90ti vjel do břečky a zpotil jsem se až na prdeli, ale gumy mě podržely. Na ledu takový průměr, tam už chybí plocha. Na suchu za teplot pod nulou to ještě jde, ale větší teplo už těžko nesou, tam byly Firestone winterhawk 165/70 lepší.
Moltician - FK

jaké zimní pneu?

Příspěvek od Moltician - FK »

chci kupovat v týdnu zimní gumy na octavii v rozmeru 195/65 r15 a rozhoduji se mezi continetal TS 850 a pirelli winter control III co myslite ktery z techto pneu je lepsi? nebo mate nejake zarucene? dekuji moc za rady
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké zimní pneu?

Příspěvek od Ivarek »

Je tady ohledně volby zimních pneu 9ti stránkové téma....myslím že není třeba zakládat nové....

viewtopic.php?f=51&t=5216
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: jaké zimní pneu?

Příspěvek od Sadra17 »

ani s jedněma chybu neuděláš
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké zimní pneu?

Příspěvek od Atnarfus »

Trochu záleží na to ty zimní gumy chceš (auto a způsob použití). Jiné pneu jsou vhodnější na jízdu v břečce po dálnici a jiné pro Krušné hory.
ben06

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od ben06 »

na oktávku GoodYear ULTRAGRIP 8, já jezdím v horách GY UG 7+ (nástupce má ozn. 8) a nikde jsem nezůstal viset na sněhu a ledu na rozdíl od služeního auta s Barum polaris 3
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Foglik »

taky ted vybiram novy gumy na 14" disky... a porad se nemuzu rozhodnout v rozmerech znacku ani tak nejak resit nebudu... Asi Barum nebo neco podobnyho vezmu. Cenove se vsechny gumy pohybujou +- 1100Kc

ale rozhoduju se jaky to rozmer je nejlepsi. Disk je 5,5x14

165/60 14
165/65 14
165/70 14
175/65 14
185/60 14
Lugosy
Příspěvky: 248
Registrován: úte 17. bře 2009 22:04:42
Bydliště: Svobodné Heřmanice
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Lugosy »

Záleží, co máš v techničáku kvůli STK. Taky je potřeba dodržet únosnost těch gum. Z hlediska nízkého valivého odporu a trakce bych volil 165/60R14, pokud má alespoň 90 % únosnosti 165/70R13, z hlediska trakce 185/60R14. A doporučuju Michelin :-)
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Foglik »

co je nebo neni v technicaku neresim... v pneuservisu mi doporucoval 175/65 ...
vlasta
Příspěvky: 511
Registrován: pát 25. lis 2011 22:32:28
Bydliště: Bisenz

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od vlasta »

já jdu letos do barum polaris 2 195/50 R15 ,protože ty trojky nemají ochranu ráfku :( a letní budu prodávat. s mým neježděním je přepych mít dvě sady gum, tak to odlítám všechno na zimákách
Jo. To su ja.Člen číslo 374
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Foglik »

no. jestli sem to dobre slysel tak ma u nas byt zakazano v lete pouzivat zimni gumy, tak bacha na to

Kód: Vybrat vše

http://www.autoweb.cz/letni-pneumatiky-budou-povinne/
vlasta
Příspěvky: 511
Registrován: pát 25. lis 2011 22:32:28
Bydliště: Bisenz

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od vlasta »

a všiml sis datumu?? 1.duben

polovina lidí co znám jezdí na zimních i přes léto
Jo. To su ja.Člen číslo 374
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Foglik »

no vsimnul. proc by ne... to maji nejak projednavat. ted sem o tom nekde zase znova zaslechnul.
vlasta
Příspěvky: 511
Registrován: pát 25. lis 2011 22:32:28
Bydliště: Bisenz

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od vlasta »

neblázni, nevěř všemu. a to když sjedeš zimní na 4 mm tak ji vyhodíš? stačí že prošla tahle ptákovina s těma zimníma...tady u nás byl loni sníh jednou. celou zimu silnice suché. ale podle debilků musí být zimní gumy...kdo bydlí na vysočině...beru, ale tady v nížinách.... nevěř všemu co se píše na netu .... takových blbostí už jsem viděl tuny
Jo. To su ja.Člen číslo 374
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Faust »

já sehnal michelin A4 175x65 R14 Za 1230kč A neváhal jsem ten vyšší vzorek je lepší než předepsaných 60.
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Návštěvník

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Návštěvník »

jaký máte zkušenosti se zimákama zn. sebring snow 165/70 R 13
Milhaus69
Příspěvky: 50
Registrován: ned 04. lis 2012 21:44:14
Bydliště: Okrouhlo 117
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Milhaus69 »

Ahoj,potřeboval bych poradit se zimním pneu na feldu.Jakou značku pneu mi doporučíte?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Maty »

jojo máme tady o tom celý téma : viewtopic.php?f=51&t=5216 :hlava:
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
-miki-
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 15. srp 2013 22:56:56
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od -miki- »

Nemá někdo zkušenosti s touhle gumou????
http://aukro.cz/165-70-r13-w780-zimni-m ... 91984.html
Zas tolik nenajedu, ale zajímala by mě hlučnost, opotřebení a spotřeba. Protektory nemusí mít ty super štítky s info?
Ale nejvíc by mě zajímalo jak drží stopu.
Martas085 - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Martas085 - FK »

není lepší si trochu připlatit?já kupoval minulý rok Savy S3 za tuším 690,- a u této gumy jsem si jist,že mě vždy podrží a je vcelku kvalitní :)
-miki-
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 15. srp 2013 22:56:56
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od -miki- »

Jako asi jo :D Spíš by mě zajímalo jestli je někdo má :D
mach
Příspěvky: 239
Registrován: sob 05. bře 2011 14:34:26
Bydliště: Lnáře
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od mach »

miki - minulý rok jsem měl tyhle gumy ale Continental, tohle je okopírovaný vzorek od Cont. a bez problémů.. na zedek bych se jich nebál, do přu asi radši novou gumu než protektor..
-miki-
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 15. srp 2013 22:56:56
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od -miki- »

No podle negativních komentářů to bude asi na pytel. Teď jsem si je přečetl...
Papi - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 16:50:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od 103457 »

100 hlav - 100 názorů
zimní podmínky jsou tak rozmanité, že nelze určit která guma bude pro tebe nejlepší. Podle mne tak 70% dělá styl jízdy a 30% pneu, takže si musíš zvážit sám na čem nejvíc jezdíš ( sníh, led, břečka, mokrá-prosolená vozovka). Já v zimě u nás v horách jezdím Barumky, ale každým třetím rokem je měním, aby vzorek neklesl pod 6mm, kvůli sněhu na vozovkách co tu máme. Velmi překvapen jsem byl loni s Vraníkama s křemíkem, byly na náhradním voze, co nám půjčila opravna, když jsme měli služební auto v servisu. Ale je to protektor, nevím, jak to je s dlouhodobou životností u někoho, kdo najede málo za zimu a zimní gumy má několik let, aby se třeba po 5-ti letech neudělaly boule nebo nezbortil kord.
Papi - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 16:50:06, celkem upraveno 1 x.
Army
Příspěvky: 16
Registrován: stř 26. pro 2012 1:11:18
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Army »

Kdo poradi?Rozhoduju se mezi Barum polaris 2 .Nebo Debica Frigo.Nebo neco jineho slusneho?Cenove tak do 1000 nebo malinko vejs.Diky za Vase rady a zkusenosti.
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od osobne »

Debica Frigo Dir, včera jsem je viděl v Penny za 899 Kč (165/70 R13). Ale počkal bych ještě na lepší ceny, tyhle nabízejí každý rok snad ve všech hyper super marketech. Na sněhu, ledu i v břečce jsou perfektní.
Army
Příspěvky: 16
Registrován: stř 26. pro 2012 1:11:18
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Army »

Diky Pro Osobne.Myslim ze cena asi uz zustane.Tyhle kola jsem mel uz pred 5 lety a asi do nich pujdu znova.Tezko cena pujde niz.Mozna nekde Obi nebo tak.
Tom3k - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Tom3k - FK »

prosim vas ake maju vlastnosti sava eskimo 3 na mokrej vozovke?pocul som ze nie dobre ale ake su skusenosti alebo aj na kasovitej ceste..dik
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od 00Inferno00 »

Eskimo S3 jsem jezdil na feldě a na golfa jsem je koupil taky, nikdy jsem s nima neměl problém na žádném povrchu ;)
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...
VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Nosferat »

Taky mám S3 na feldě, dokonce je jezdím celoročně a zádný problémy, držej skvěle, dokonce i na komrých kostkách se mi je nepodařilo prohrábnout ...
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
Tom3k - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Tom3k - FK »

uz mam aj ja eskimo s3+ tak zatial testujem..zatial sa menia zadne tlmice tak ked to bude hotove budem naplno testovat..zatial ma prekvapilo ich tichost a neskutocne lahko sa toci volantom ako keby bol zrazu posilovac ale to asi na kazdych novych gumach ci :)
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od ferdamravenec »

pánové kdo máte barum polaris 3 ??? zajímá mě země kde jsou vyrobené , tj , MADE IN .......
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Foglik »

Muzu podívat az přijedu domu z prace co na nich je... Myslím ze je doma máme na auto... Ja ted treba objednaval Dunlop SP Winter Response 2 a kdyz sem koukal kde to je vyrobeny tak sem byl nasranej. Na stránkách kde sem to objednával meli psáno France, ale na boku gumy je Turkey
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od ferdamravenec »

chce si je koupit švagrová , nákup ji mám schválit nebo odmítnout ,
já se napálil s Pirellkama taky z turecka a stojej za to , .................
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Foglik »

Na léto sem kupoval Dunlop Blue Response 2 a ty sou prozmenu Made in Poland... Ale prej sou lepsi než gumy co mel předtím a i v testech jak ty zimaky tak letnaky vychází hodne dobre... Na barumky ti za chvili podívám, ale matně vzpomínám ze sem na nějakých gumách doma viděl made in Romania
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od ferdamravenec »

jo romania byla 100pro na polaris 2
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Foglik »

Takze Polaris 3 sou výroba Romania... A vůbec se s tím nechlubí protože to je napsaný na zadní straně gumy
Odpovědět