Alu a vše okolo

Odpovědět
tramvaj - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od tramvaj - FK »

Nikde jsem nenasel co to ET vlastne znamena. Prosim tedy o vysvetleni. (ET mimozemstan to asi nebude, ze :D )
V TP je povoleny rozmer 5.5Jx14 ET 42. Na aukru sem ale nasel disky ET38. Jakej je v nich teda rozdil a nebude problem s technickou?
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Hanuš »

ET - zalis disku. vzdalenost od stredu disku bud ven, nebo dovnitr disku. vzdalenost v mm.

rozdil mezi ET42 a ET38 je rozdil 4mm, s tim ze disk s ET 38 pujde o 4mm "ven"... cim mensi cislo ET tim vylezava kolo ven z podbehu.. normal je ET38 u feldy u plechovych disku. takze zadny strach.

technicka rada - http://www.e-pneu.cz/tech_podpora.php
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
tramvaj - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od tramvaj - FK »

Vybral jsem si tyto krasavce. ALUTEC Tornado 5,5x14 - 4/100 ET35. Vleze se mi to do kratke 1.6 (1999) aniz by to drhlo o blatniky nebo o neco? ET38 rikals ze bez problemu, tyto ale maji ET35... Nerad bych je koupil a zjistil ze tam nepasuji.http://www.e-pneu.cz/hledej_alu.php?z=33&t=360&r=609&p=14&s=5%2C5&v=ALUTEC&ce=2500&ra=c&po=v&ds=a
Dexter - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Dexter - FK »

ještě napiš jaký tam chceš dát gumy, disk ti ale nikde škrtat nebude bude ti to koukat o 3mm víc ven což ani nepoznáš
Collin - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Collin - FK »

Pneu dáš 185 55 14" ne? pak to bude fajn..
tramvaj - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od tramvaj - FK »

Mno, nejvic me zaujala tato pneumatka, i kdyz je to malinko mimo tema http://www.rajpneu.cz/pneumatika-0511000178/MICHELIN-ENERGY-E3A-79T.php.
Predevsim nechcu gumu kterou nemam zapsanou v TP. Po gume chcu aby vydrzela co nejdyl, tedy nejsu tak bohaty, abych si mohl kupovat levne veci.
Collin - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Collin - FK »

Kolega je měl.. Ted mě to hlásí.. :-) Výborné na mokru a najel na nich mooc km.. Takže určo dobrá volba..
tramvaj - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od tramvaj - FK »

To su rad. Jen me zaráží, ze ma ta pneumatika nesoumerny vzorek. To nevadi ze na jedne strane budou ty obloucky ven z blatniku a na druhe dovnitr?
Collin - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Collin - FK »

Budeš to mít na obou stejně.. Nasadíš Outside(Ven).. Inside..(Dovnitř)..
bulino

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od bulino »

Zdravim, dali by sa na feldu zalozit 175/60/r15 roztec je 4x100 a 50mm stredova diera ? Dik
Uživatelský avatar
bobas
Příspěvky: 1438
Registrován: stř 30. led 2008 13:05:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od bobas »

Co jsem tady cetl tak 195/45/15 jsou povoleny,195/50/15 jdou,ale 60se mi zda hodne.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne čtv 28. kvě 2009 6:49:47, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
motis - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od motis - FK »

bulino píše:Zdravim, dali by sa na feldu zalozit 175/60/r15 roztec je 4x100 a 50mm stredova diera ? Dik

Ne, středovou díru máš malou. Felda má 57,1mm. ;)
palach - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od palach - FK »

podívej se tady jak to bude rozdílné v obvodu, 175/60 r15 bych si na auto jako felda nedal.
http://rims-n-tires.com/rt_specs.jsp
Uživatelský avatar
birko2
Příspěvky: 75
Registrován: sob 03. bře 2007 10:38:19
Bydliště: POPRAD
Kontaktovat uživatele:

Alu a vše okolo

Příspěvek od birko2 »

Zdravim!Už ma to prešlo každú jar a jesen platit za prezuvanie,vzhladom na to ,že vdaka krize idu ceny diskov dole premyšlam si nejake zaobstarat,ale do tych mierok sa velmi nerozumiem a preto sa obraciam na skusenejších..Chcel by som len kratke okomentovanie a posudenie tychto diskov,čo som našiel na nete http://www.ortus.sk/?page=detail&idtov=4795#
Mne hlavne ide o to či mi budu pasovat bez problemov a nemusim robit žiadne upravy a samozrejme nebudem mat problemy s technikou kontr.,či to ET nebude robit problem,fakt o disky som sa nezaujimal,tak tie čisla su mi cudzie : :) :oops: :oops: :?:
Ešte tu je moj TP popis:
http://www.upload-obrazkov.imghost.sk/files/5dih7t3teyxh8rl65jhy.jpg
Vopred dakujem !!!
Felícia is the best !!!JPači sa mi dizajn Felície a preto jej budem verný !!
Felícia 1.3 MPi,40kw,červena,LPG.10.1999
Fabia combi 6Y 1,4MPi 57kw chip Cimbu r.v.10.2002...Model 2003....od 11.3.2010 LPG sekv.Lovato Fast 01..
Moja felícia http://birko2.rajce.idnes.cz/Moja_Felda/
POPRAD http://www.ukazto.com/?id=1584879&klic= ... &overall=1
284016605

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od 284016605 »

dobry den dostanu na feldu kola 7jx12h2e12? a jake budu muset nazout pneu? dekuji
palach - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od palach - FK »

birko rozteč by měla být 4x100, 98 by dělalo možná problémy, a to et by ti asi na stk taky neprošlo, pokud to nezapíšeš do tp.

284016605 to jsou kola na nákýho splašenýho miníka :lol:
284016605

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od 284016605 »

takze je tam nedostanu?
284016605

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od 284016605 »

a co kdyz vytahnu blatniky? to pak asi bude vadit fizlum a na stk co?
palach - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od palach - FK »

tak navbím jestly si se překlep nebo ne, ale 12" kola na feldu asi nedáš kvůli brzdám. A pokud to bude 7x13 tak záleží na et jestly tam půjdou bez úprav. Pneu tak 205/60, nebo podobný balónky.
284016605

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od 284016605 »

je to 15palcu...ale to cislo co sem plas je na tom kole vyrazeny....a kdyz si necham vytahnoout blatrniky tak to bude vadit nekde? napr stk nebo policajtum?
284016605

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od 284016605 »

jo sory ted na to koukam s tou 12kou sem se uklik je to 15...sorry
284016605

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od 284016605 »

no prave ze ET je jenom 12 a toho se docela bojim:-(
palach - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od palach - FK »

tak to bez úprav nepůjde asi, takový et se používalo na bmw e21, co to máš za kola? Alpiny?
284016605

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od 284016605 »

jj alpiny z e30...a daj se udelat nejaky upravy ktery by pak nevadily treba na stk?
palach - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od palach - FK »

kvůli tomu et, to stk asi neprojde. Typový list ti na to nikdo neudělá. Takže na stk asi na plecháčích, ale s těmi koly, pokud neupravíš lemy, tak ti budou na 99% dřít. Ale zkus to.
284016605

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od 284016605 »

prave proto se ptam...kdyz si vytahnu lemy a pak pojedu na plechacich...bude to stk vadit ze mam jinak lemy kdyz budu mit spravny kola?
palach - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od palach - FK »

tak to nevím :|
smazany clen - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od smazany clen - FK »

Vypadá to moc pěkně. Gratuluji...teď bych asi investoval do nahrazení těch bubnovek.
Hasi

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Hasi »

Vyzbyly 15 po mazdičce a dal sem je na feldu podruhý už bych nerad platil pokutu 2000,-tak bych na to taky šel rád od lesa nabízim cenu pokuty za pučení kol na zapsání ty 195/50 r15 by se mi hodily víc páč už je tam mám obutý ale 195/45 r15 beru taky takže kdo chce mít pocit že jeho kola vydělávaj tak pište na icq. 289115737 a tam se domluvíme
Goofy - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Goofy - FK »

nevím kam to přesně zařadit takže,jde mi o to že na leto pujdou nový gumy/stávající 185/55 14R/ a mám zálusk na 195/45 14R jen mám dilema zda nebudou moc široké na disku 14x6,5 ET30,jde mi o to aby to z profilu nevypadalo že disk je šileně uzky oproti pneu...
myslím že by to mělo být stejné jako u 15tek..nebo se pletu???diky za info ;)

dle info ohledně kol a doporučenych pneu by neměl být problém
http://www.elektrony.cz/?PHPSESSID=d60666a3e0885b528308a1bd8f8f42ef&volba=TechInfo
Collin - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Collin - FK »

Bude to dobré, neboj se teho..
Martinho - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Martinho - FK »

Potreboval bych sehnat typovy list ke kolum s rozmerem 7x15, jestli by ybl nekdo ochotnej okopirovat.... zkusil bych podle toho zapsat disky do TP... diky
spiderwc40 - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od spiderwc40 - FK »

kluci kde se da sehnat typový list na kola 185/60 R14??? chtel bych je zapsat do TP! Pripadne kdyby mi ho nekdo naskenoval a poslal byl bych moc happy. Diky moc a pripadne ten typovy list poslete na spiderwc40@seznam.cz jeste jednou diky
smazany clen - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdravím všechny :)
Jako první bych měl asi říct, že jsem naprostý laik a potřeboval bych pomoct. Dostal jsem nabídku na ALU s roztěčemi 98mm, podle všeho ale má felicia rozteč 100mm, myslíte že by to moc vadilo?
Resp. šlo by to tam napasovat bez nějakých úprav? :idea:
Goofy - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Goofy - FK »

mysim že by to šlo ale za použiti plovoucích šroubu..ale nejsem si s tim jistej na 100%...
Uživatelský avatar
Schimi
Příspěvky: 601
Registrován: stř 07. led 2009 21:22:22
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Schimi »

Plovoucí šrouby by měly pomoct. Ale určitě bude výhodnější sehnat si raději nějaké alu s roztečí 100mm.
1,6 sportline 1999
vanplus - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od vanplus - FK »

jezdil jsem 2 roky na 98 a nic,je to na každym šroubu jen 1mm rozdíl což nijak neni znát.....
Mr.kenny69 - FK

PROSÍM O RADU

Příspěvek od Mr.kenny69 - FK »

Mám dotaz ohledně kol...myslite že by mi na feldu šli bez nějakych uprav blatniku nebo lemu kola 16", kdyby měli dobrý ET?
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od Hanuš »

ano, jdou pouzit... staci zvolit spravnou sirku s dobrou kombinaci ET a nezapomenout zvolit spravny rozmer pneu. ja jezdil 6,5x16 ET34 195/45/16... a problem jsem mel jen vepredu pri rychleji projeti zatacky, ze se auto nahlo a lemy drely o pneu :D
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
Uživatelský avatar
hromyblesky
Příspěvky: 4227
Registrován: úte 10. úno 2009 8:40:01
Bydliště: Region razovitý ,tam někdo primo uprostřed mesta Ostravy,bo je to tu fajne cyp.
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od hromyblesky »

6.5 -7.5 ET cca 35 guma 165/45 R16 a muzes s tim jezdit jak chces a neskrtne vubec.....
synku lampy tu pálí,,,, neony blikaj na cestu...
FAKJU BIČ
VAUXHALL píše:Me by zajimalo kde bys to chtel jeste snizovat,kdyz motor je 12cm nad zemi
za vsim hledej pravidlo 7 a 15
Uživatelský avatar
lukasfa
Příspěvky: 441
Registrován: pát 13. čer 2008 17:37:55
Bydliště: hradec kralove
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od lukasfa »

potrebuju malou radu ohledne plechacu 13" ET 18 a jsou ze stareho BMW (pneu 165/70 r13 ) zda na feldu pujdou v pohode
dekuju za info
Mr.kenny69 - FK

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od Mr.kenny69 - FK »

děkuji moc...

Hanus - a jak moc ti to škrtalo?
Mr.kenny69 - FK

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od Mr.kenny69 - FK »

http://auto.bazos.cz/inzerat/4669215/15 ... a-vse-.php

mylsíte že s těmito koly bych neměl problem ??
Mr.Iceman - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Mr.Iceman - FK »

Tak dneska jsem obul na feldu 205/45 R16 . Feldu mám bez úprav podvozku a v pohodě... Ono se to jen zdá.. taky sem se toho bál ale je to v pohodě.. testovali jsme to i ve 3 lidech a nic nedrhlo a prostě OK..
Martinho - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Martinho - FK »

vanplus píše:jezdil jsem 2 roky na 98 a nic,je to na každym šroubu jen 1mm rozdíl což nijak neni znát.....

Ted jsem koupil plechy z facka s rozteci 4x98,malinko jsem probrousil diry a jezdim v pohode... ;) ale u ALU to bude tezsi.... radsi bych koupil 4x100.
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Hanuš »

Mr.Iceman píše:Tak dneska jsem obul na feldu 205/45 R16 . Feldu mám bez úprav podvozku a v pohodě... Ono se to jen zdá.. taky sem se toho bál ale je to v pohodě.. testovali jsme to i ve 3 lidech a nic nedrhlo a prostě OK..

jako vlezt se to vleze, ale musi to vypadat jako nakopnuta koza opticky
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
Mr.Iceman - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Mr.Iceman - FK »

j vypadalo no.. dneska jsem tam hodil tvrdy monroe riznuty a vypada to hned lip ;)
blow.fishy - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od blow.fishy - FK »

dobry den.Chtel bych se zeptat zda na felicii mohu nasadit alu o rozmerech R15 7.25J ET35 s pneu 195/50 ? Dokazete mi nekdo odpovedet? Diky za rady

Jeste bych doplnil,ze podvozek mam seriovy a lemy neupravovane ;)
Martinho - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Martinho - FK »

Podle me se vejdou! maximalne budes muset upravit ty hranky lemu... ale to neni nic tezkeho ;)
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Hanuš »

kola se ti tam vejdou, na seriovy podvozek OK.. ale pri propuzeni ti muzou kola drhnout jak o misku tlumice tak o vnejsi lemy dle mych propoctu.. vsak kola nasad a projed se a uvidis sam ;)

kdybys chtel nejak snizovat, tak ten rozmer pneumatik je smrt.
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
Odpovědět