Koncový díl výfuku Tyll

Felinkar
Příspěvky: 55
Registrován: úte 07. bře 2017 15:50:57
Bydliště: Vážany
Kontaktovat uživatele:

Koncový díl výfuku Tyll

Příspěvek od Felinkar »

Čau,budu měnit koncový díl výfuku z důvodu,že na STK byla zjištěna dírečka.Mám vyhlédnutý díl značky Tyll.Prej jsou kvalitní,tak jsem se chtěl optat na váš názor nebo jestli třeba nevzít nerezavý z vrakáču.
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový díl výfuku Tyll

Příspěvek od Pawlick »

Přečti téma zde: http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtopic.php?t=34807. Je tam na kvalitu hodně různých názorů, musíš si udělat obrázek sám.
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový díl výfuku Tyll

Příspěvek od Maty »

Nevim proč bych měl kupovat výfuk z vrakáče ... nový kus .. jakékoliv kvality stojí pár stovek a udělá určitě lepší službu jak cokoliv rezavého z vrakáče..... :hlava:
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový díl výfuku Tyll

Příspěvek od Matuhsch »

tyll stoji za howno podle me protoze do toho dávaj tu pitomou skelnou vatu a ta to po case ucpe... Zkus MTS. Anebo sem mel i polskej Izawit a za ty prachy celkem vydrzel. Samozrejme nejlepsi je originak karsit ale to nevim jesi jeste jde sehnat.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
jedlis
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 12. úno 2009 8:31:48
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový díl výfuku Tyll

Příspěvek od jedlis »

Pokud chceš koupit nový výfuk, tak jedině od MTS.. Je poctivě udělaný - síla plechu, výplň vnitřku, sváry a správným způsobem naohybaný. Odzkoušeno ;)
Felicia 1.6 Motor Excel Stage II. 78kW/154Nm .... ===>>> Stage III. 95kW/163Nm loading ....., HP Sporting, Big Brake atd
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový díl výfuku Tyll

Příspěvek od pipo444 »

ja mám na 1,9D koncový diel TYLL a už dva roky a v pohode bez problémov :) ale stredný je Bosal :D a tiež v pohode už 5 rokov :D
kater
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25. pro 2018 9:53:49
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový díl výfuku Tyll

Příspěvek od kater »

Zdravím ,nechcem zakladať novú tému ,tak to hodím sem.Mám K.O.koncový diel výfuku na krátkej 1,3.Poraďte aký kúpiť,viem že sa to tu už x-krát riešilo ,ale pracujem ako strojár vo firme ,kde sa ročne spracuje niekoľko tisíc ton plechu a vzhľadom na zníženie vstupných cien sa vozí plech z rôznych železiarní a kvalita je všelijaká .Tak aj výfuky ,ktoré boli pred pár rokmi dobré, už teraz nemusia.Preto sa pýtam ,aké skúseností máte so značkami výfukov v poslednom období.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový díl výfuku Tyll

Příspěvek od 103457 »

Dle mého je úplně jedno co koupíš, ono totiž ani tak nezáleží na výfuku, ale jak jezdíš. Výfuk vždycky zrezne zevnitř a dělá to voda zkondenzovná ve výfuku. Jestli jezdíš krátké trasy máš stále plný výfuk vody a zrezne ti každý. Jestli jezdíš dlouhé trasy, tak voda se teplotou odpaří a dále se již netvoří kondenz, takže výfuk vydrží mnohem déle. A to je důvod, proč ti jeden človíček doporučí danej typ výfuku a hned ti druhý napíše, že stojí za ho..., že jemu shnil za dva roky
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový díl výfuku Tyll

Příspěvek od Ivarek »

Já vyzkoušel snad všechno možný (Bosal, Tyll atd.) a musím říct že co do kvality mi vyšla nejlépe značka MTS - od kvality zpracování, po přesnost dílů při montáži kdy všechno sedělo jak prdel na hrnec, hluku až po samotnou výdrž.
A to jsem jezdil na LPG, čili pro mě byl výfuk spotřební zboží....
kater
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25. pro 2018 9:53:49
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový díl výfuku Tyll

Příspěvek od kater »

Dik za reakcie ,MTS je môj favorit ,aj keď u nás v obchode mi predavač tvrdil že ho nechce ani vidieť a núkal mi všetko ostatné. Na "škoda diely" majú v ponuke že vraj originál výrobca ,tak som im napísal aby mi napísali značku a tak som zvedavý čo odpíšu.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový díl výfuku Tyll

Příspěvek od ferdamravenec »

jaké jsou trasy (zaplnění kondenzátem) je jedna věc
a druhá je vnitřní konstrukce

tyll https://pvdferdamravenec.rajce.idnes.cz ... 230002.jpg

origo a kvalitní náhrady https://pvdferdamravenec.rajce.idnes.cz ... 230003.jpg
zavařil jsem ho a dál používal (závada byl rozsypanej kat )

origo co jsem kupoval , cena asi do 1300,- , sice před dvěma lety , ale skladem měli přes 1000 ks https://pvdferdamravenec.rajce.idnes.cz ... 291622.jpg
kater
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25. pro 2018 9:53:49
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový díl výfuku Tyll

Příspěvek od kater »

Dík Franto ,podľa fotky čo tam majú to vypadá ako ten tvoj.Takže ho beriem ,lebo auto mám dá sa povedať v super stave a všetko originálne diely.Minulý týždeň som menil lambdu za funglovku NTK a termostat komplet nový originál.
Odpovědět