1.3 nebo 1.6???

:)
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3 nebo 1.6???

Příspěvek od Nosferat »

1.6tku máme asi 13let, jediný co se na motoru dělalo tak se 2x čistila klapka, jednou měnily svíčky a dělala se spojka. Olej měníme před STK, termostat nefunguje co si tak pamatuju asi 5 let. Spotřeba je do 7l/100km.
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 67
Registrován: pát 29. led 2016 13:57:03
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3 nebo 1.6???

Příspěvek od Basic »

A čo predná náprava, zvládala ten motor? To ste menili sviečky iba raz za 13 rokov?
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3 nebo 1.6???

Příspěvek od Nosferat »

Náprava v pohodě, ten motor není až tak těžkej. Svíčky se měnily s prvním čištěním klapky, asi ve 145tis, teď má najeto necelých 200tis.
Měl jsem tu možnost vyzkoušet oba motory, při jízdě na spotřebu(max 3000rpm) jsem nepoznal rozdíl.
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3 nebo 1.6???

Příspěvek od pipo444 »

náprave sa nestane nič, a to mám 1,9D :D akurát sem-tam skontroluješ čapy a ich manžety. a keď ti povedia na STK že máš vybúchané silentbloky na náprave tak ich vymenší a hotovo ;) keď sa dajú origo tak to zas niečo vydrží :thumleft:
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3 nebo 1.6???

Příspěvek od Rambo-x »

To koloval takový nesmysl dost dlouhou dobu že felicia s koncernovými motory že jí rychleji odchází náprava. Dříve jsem tomu taky věřil,ale co se více pohybuju kolem aut tak vidím že je to nesmysl. Ten rozdíl je tuším mezi 1,3 a 1,9 jestli nějakých 50 kilo? to když je řidič špekoun tak může mít klidně i víc. Co nejvíc ovlivní životnost nápravy je styl jízdy a taky kde je to auto provozováno,jestli s ním někdo jezdí do lesa na dřevo a čistě jen po totálně rozmlácených okreskách tak může mít klidně několikanásobně menší životnost než u takového auta které je provozováno převážně na dobrém povrchu.

U 1,6 je třeba dávat si pozor hlavně na olej,protože o proti 1,3 je ten motor v častých případech totální olejožrout
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3 nebo 1.6???

Příspěvek od 103457 »

olejožrout hezký český výraz :lol:
zatím co 1,3 bere olej přes kroužky, 1,6 přes gufera ventilů a ty jde hravě vyměnit bez rozebrání motoru, kdežto kroužky nikoliv.

Hele úplně na férovku motoru 1,6 nebo 1,9 se nemusíš bát jsou to držáky stejně, jako 1,3, akorát že jedou lépe náklady na údržbu jsou skoro stejné a poruchově jsou rovněž stejné. Mám na 1,6ce najeto přes 70 tisíc a měnil jsem akorát těsnění pod hlavou, které prožrala voda místo fridexu, co dával předchozí důchodce do motoru a jinak jen olej a filtr. Jednou čištěná klapka a od doby co dávám méně oleje do motoru už se nezanáší. Měním olej po 10 tisících a nedolévám vůbec, vydrží mi to celých 10 tisíc km náplň 2,8l oleje 5W40
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3 nebo 1.6???

Příspěvek od ferdamravenec »

třeba já jsem musel měnit u 1,6 kroužky , je to sice dražší než u 1,3 , ale ....
oboje má svoje výhody i nevýhody , ale za mně - 1,6

100 lidí = 100 názorů
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3 nebo 1.6???

Příspěvek od Rambo-x »

Já to beru podle toho že těch případů co se z 1,6 stal olejožrout je nepoměrně více než u 1,3 a přitom jich je daleko méně a to ta auta ani nemusela mít nějaký extra vysoký nájezd,ten motor je na tohle choulostivější. I v předpisu výrobce je tuším limitovaná spotřeba oleje pro 1,3 0,3l/1000km a u 1,6 mám takový dojem až 1 litr. Tím samozřejmě netvrdím že je ten motor špatný,jen chci říct že některé motory jsou na tohle choulostivější než jiné a třeba můžou být jinak naprosto v pořádku

Já mám na 1,3 spotřebu oleje nulovou,to nesežere prostě vůbec nic,měním po 10 tisících kilometrech kvalitní olej od mogulu 10W-40 extreme a kvalitní olejový filtr a na měrce neubyde vůbec nic,to co naleju tak zase vypustím,na tom autě jsem najel za celou dobu už 110 tisíc kilometrů, Celkově má najeto už skoro 300 tisíc a to kdoví jestli. Za celou dobu investice do motoru jenom rozvodová sada a těsnění vany a gufero klikovky. Klapku jsem taky čistil ale jenom sprejem nasazenou na motoru,protože to na volnoběh trošku houpalo,ani ji nebylo třeba napojit na wag,potom co jsem po vyčištění nastartoval,auto už se chovalo tak jak má.

Jo kdyby se motory jaký se dávaly do felicií vyráběly ještě dneska,dneska když to vidím ty položky za servis tak to je spíš k pláči,repase turba 20 tisíc,dvouhmota,vstřiky..když to nemá olej s nějakou speciální normou tak se tam hnedka všechno dokur** ..holt poplatek za krásnou EU ekologii
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 67
Registrován: pát 29. led 2016 13:57:03
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3 nebo 1.6???

Příspěvek od Basic »

Chlapi, vďaka. Presne tieto názory som chcel počuť ohľadom údržby atď. Zvažujem totiž kúpu 1.6-ky a nemal som ešte nikdy možnosť si ju ani len vyskúšať. Vďaka za tie názory.
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3 nebo 1.6???

Příspěvek od Xyz255 »

Sice už tu 1,6ku asi máš :D ale přece to sem napíšu, i pro budoucnost... My máme 1,6ku od novýho v roce 1997, najeto má něco kolem 170 000 km a vynechám-li výměny oleje a rozvody, což je nutnost a prevence tak akorát klapka je nová a možná se měnily svíčky, jinak vůbec nic. Olej lehce ubývá, ale na 10 000 km interval vydrží bez problémů. :salut:
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 67
Registrován: pát 29. led 2016 13:57:03
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3 nebo 1.6???

Příspěvek od Basic »

Jop, už je kúpená. Z dovozu, výnimočný stav, 100 tisíc km. Akurát som ten motor naživo nikdy nevidel, bude to moja vôbec prvá skúsenosť s ním, tak budem musieť fórom preliezť skrz-naskrz ako sa postarať a dopriať mu to najlepšie.
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3 nebo 1.6???

Příspěvek od Xyz255 »

No je trochu míň místa v motorovým prostoru oproti 1,3 a to jsou to blbý tři deci... Já když poprvní naživo viděl 1,3ku pod kapotou tak jsem se lekl, že kde je ten motor :D A nejlíp mu dopřeješ, když budeš dělat všecko tak, jak to předepisuje dílenská příručka (a nebude na to hrabat nějakej flink "servisák"), je tu někde na fóru ještě se spoustou dalších materiálů, takže určitě nebudeš mít problém cokoliv zjistit ;)
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 67
Registrován: pát 29. led 2016 13:57:03
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3 nebo 1.6???

Příspěvek od Basic »

Postupom založím tému, každá pomoc sa zíjde. Vďaka za ochotu vopred. ;)
Ondra12

Re: 1.3 nebo 1.6???

Příspěvek od Ondra12 »

Ahoj, chci se zeptat zda má cenu kupovat felicii na cesty České Budějovice-Brno (cca 1x týdně/14 dní), myslím z pohledu jestli to utáhne výkonnostně, Jestli ano tak či 1.3 nebo 1.6. A za kolik se dneska felda ve slušným stavu pořídí. PS: jsem studen potřebuji min. poruchové auto. Dík za odpovědi.
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3 nebo 1.6???

Příspěvek od Rambo-x »

1,3 nebo 1,6 vůbec neřeš. Dneska pokud má být felda bezporuchová,musíš koupit hlavně zachovalý kousek. Bez koroze a pokud možno s míň najeto. Nejleší bude když si vezmeš na prohlídku někoho kdo tomu rozumí. Ceny pěkných kousků začínají na 15 tisících,ale stejně jako u všeho,neznamená že když koupíš auto za 30 tak že musí být automaticky v pohodě
Smejky
Příspěvky: 6
Registrován: pon 30. led 2017 11:43:11
Bydliště: Kostelec nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3 nebo 1.6???

Příspěvek od Smejky »

Přesně, jdi po stavu kastle. To je zabiják Felicii. S motorem, spojkou a převodovkou si za pár peněz pohraješ. Já koupil v lednu pěknou, vše vyvařené a za měsíc mi shořela :-(. Stála 25. Před týdnem jsem koupil jinou za 50,tak ta snad vydrží :-). Preferoval jsem motor 1.6,protože ji mám pro radost a svižnější svezení. Ale 1.3 má oproti 1.6 při každodenním ježdění opravdu výhodu v nesmrtelnosti. Občas vyměnit těsnění pod hlavou a řešíš jen výměnu oleje. U té shořelé jsem měnil spojku a rozvody včetně pumpy a vyšlo mne to u garážisty na 4.300 Kč včetně dílů.
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3 nebo 1.6???

Příspěvek od Matuhsch »

Hlavně pokud chceš bezporuchový auto tak to felda rozhodně není, právě naopak :D ale pokud tomu dáš řádnou péči a věci budeš měnit preventivně když něco začne zlobit a né čekat až se definitivně vyserou, tak tě to nikde nenechá viset, a opravy sou docela levná záležitost. Spíš bych šel po 1.6 kvůli výkonu. Já mám 1.3 a ještě BMM a výkon a hlavně krouťák prostě chybí...
Obrázek
Obrázek
Odpovědět