Ethanol 85

:)
Odpovědět
jivonereg

Re: Ethanol 85

Příspěvek od jivonereg »

Kdyby měl někdo zájem o podrobné info a lambdě.
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.p ... &start=420]http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=21539&start=420
Mr.Iceman - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Mr.Iceman - FK »

Jezdím s 1.3BMM na čistý ethanol bez upravy řj a fachá to v pohodě, jen když je venku víc zima tak start až na po druhý, jinak spotřeba o litr vyšší a líp jede, neškube nic. Takže na nádrži ušetřim 300-400,- a to je znát :)
thepromise - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od thepromise - FK »

na čistý ethanol felda nejede;) teda alespon mpi
zkušenosti 2 feldy, 3 motory, 2 roky ježdění...
cuká, nejede a chcípá i na vonoběh... cítím to když první natankuju E a pak jedu asi 5 km pro N, na benzínku doslova dokuckám..
Mr.Iceman - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Mr.Iceman - FK »

Zlatý BMM :D čistej chroupe jak nic, ale bratranec s mpi dává tak 85% ethanolu a zbytek naturalu a jezdí, nic neškube a nechcípá. Jen jsou horší studený starty. Ale předtim než se tak začne jezdit to chce vyměnit svíčky, palivovej filtr a vzduchovej filtr, popřípadě vyčistit klapku a udělat základní nastavení,..
Uživatelský avatar
Grave
Příspěvky: 294
Registrován: čtv 08. zář 2011 19:39:02
Bydliště: 431 01
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Grave »

Mr.Iceman a koukal jsi se v poslední době na svíčky? Já jsem měl možnost se kouknouit na svíčky právě u BMM a docela děs a to je tam měnil před půl rokem, tak ošklivý NGK jsem už dlouho neviděl, vypadaly jak kdyby měli za sebou skoro 100 000 km
Kozel je nebezpečný zepředu, kůň zezadu, hlupák ze všech stran.
Uživatelský avatar
kouda
Příspěvky: 272
Registrován: sob 26. pro 2009 10:25:35
Bydliště: Kralice nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od kouda »

Jj BMM s E85 bojuje celkem statečně. Jinak musím na BMM měnit akorát svíčky, jaký by jste doporučovali? Co jsem se dočetl tak nějaký NKG, ale který? Díky za rady
Uživatelský avatar
Grave
Příspěvky: 294
Registrován: čtv 08. zář 2011 19:39:02
Bydliště: 431 01
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Grave »

ideální je http://www.svickyngk.cz/automobily/zapa ... /#obsah1.3 ale co jsem koukal tak Ti budou satčit obyč, stejně je budeš měnit každou chvíly, tak proč zbytečně utrácet.
Kozel je nebezpečný zepředu, kůň zezadu, hlupák ze všech stran.
Mr.Iceman - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Mr.Iceman - FK »

Grave: Nekoukal. Dával jsem je tam na Jaře než jsem začal na e85 jezdit společně s vyčištěním klapky, výměnou palivového filtru, vzduch. filtru a svíček. A jak jsem psal, problém žádný. Příští týden to, ale vyměnít vše znova. Takže jednou za 3/4 roku tohle vyměnit a šlape BMM na e85 jak má. Ale věřim tomu, že svíčky budou mít dost po e85 to jep ravda. Ale za jednu nádrž BA95 vs E85 si mužeš koupit všechny svíčky zdarma když to spočítáš :D
Jena8 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Jena8 - FK »

V jakým poměru tankovat do felicie 1.6 MPI?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od 103457 »

V létě tankuju 1 : 1 , nyní 1,5 : 1 Na95 : E85. Ale záleží jak jezdíš, na delší trasy můžeš i v zimě 1 : 1. Já jezdím město a tam studenej motor v tomto pošasí častějc chcípá.
Jena8 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Jena8 - FK »

Jezdím každej všední den do školy 16 km tam a 16 km zpátky. Jakej poměr by si doporučil? Vyplatí se mi to cenově? Jezdím 90, když předjíždím tak i 100 a to je co říct :D
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od ferdamravenec »

připrav si kanystry , odměř nějaký množství , nejmíň 10litrů , od každýho paliva / směsi
a u všeho změř spotřebu a samo propočítej finance
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od 103457 »

Pokud vyjedeš od baráku a jedeš nonstop, tak můžeš dát ± 1:1 pokud jsou tam nějaké křižovatky, kde musíš stavět, ubírat plyn, tak dej víc benzínu než etanolu. Spotřebu si musíš vypočítat sám, zda se ti to vyplatí, počítej u takto studeného motoru o 1l/100km více než na čistej benzín. Je to fakt o tom jakým způsobem a na jakou vzdálenost jedeš. Rovněž záleží na ceně benzínu, já tankuju na ONO, tam, mají oba benzíny. Jo a výhoda je, že výfuk voní. :lol:
8l Na 95 á 32,50 = 260,-Kč
5l Na 95 á 32,50 + 4l E 85 á 24,5 = 162,50 + 98 = 260,50
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Jura_Favorit »

Mě osobně to nezajímá, ale kdyby si chtěl někdo počíst... :cyclops:

Obrázek Obrázek Obrázek

PS: nejsem autorem článku a svůj názor na článek i etanol zde záměrně nezmiňuji, tak prosím případné reakce neadresujte mně, jak bývá u takovýchto příspěvků dobrým zvykem :lol:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

No ten článek v podstatě shrnuje všechno co se tu zatím napsalo - spotřeba jde nahoru každopádně a je už jen na motoru o kolik a na poměru ceny E85 a N95, jestli je to pak ještě výhoda. Výkonový nárůst měli při testu pěknej, ale to bude tím benzínem, jak i poukázal ten mechanik. Podle mě tam je taky, ale malej a jeden čas jsem měl i pocit že tam je úbytek. S dobrým by naměřili tak těch 55-56kw, tak nárůst ten 1-2kw je akorát.
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od xmorfeuz »

podle meho dlouhodobeho testovani kdyz natankuju vzdycky za 500kc mi vychazi toto :

N95+E85 1:1 najedu 250km.... 2kc/km

N95 najedu 210km....2,4kc/km

motor je tissi a lip jede, takze v tom budu pokracovat
CrazyBoy112

Re: Ethanol 85

Příspěvek od CrazyBoy112 »

Lidičky, podělím se s vámi o svůj příběh s E85. Mám klasické MPIčko 1,3, rok 1997. Bez žádných uprav jsem E85 vyzkoušel, nejprve asi 1:1, pak 1:2,1:3, vše běželo luxusně, akorát byli horší starty, asi na potřetí. Nakonec jsem po zkoumání for přešel na čisty, nedával jsem skoro žádný N95. Bral jsem to tak, že i kdyby se něco zničilo , tak mi vyjde nové auto levněji ( počítám ušetřených 15 000 za rok jízdou na E85 ). Včera, když jsem večer jel z práce, auto se začalo divně chovat, měla slabý výkon, cukalo a málem jsem nedojel domu. Ráno sem tam dal benzin, a bylo to lepší, jen že mě lákal pořád ten ethanol ( přece jsem odjezdil celých 500 km na něj, skoro čisty ), tak jsem ho tam znova dal, výsledek zůstal jsem stát na dálnici :) Auto nedrželo otáčky, chcípalo ( nahřál se mi strašně výfuk a dýmilo to od teploty ). Dneska jsem v podstátě všechny peníze co jsem ušetřil lítáním na ethanol dal za odtah. Na nejbližší benzínce ( na kterou jsem dojel s odtahem ) jsem dolil konečně N95, nedrželo to otáčky, tak servis, během cesty na servis se ten ethanol pravděpodobně promíchal s N95 a auto ty otáčky začalo samo od sebe držet, a vše fungovalo jak má!
Bylo mi ale doporučeno s tím ethanolem to nepřehánět iba při užití dlouhodobém ti může postupně odejít čerpadlo, vstřikování, hadice atd..., výměna kterých by stala ušetřené peníze na N95 i možná více. Nevím co teď mám teda do auta lít, budu moc rád za Váše názory, peněz na rozdávání nemám, chtěl bych šetřit, ale MHD se mi jezdit nechce . . . :D
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od emilio52 »

Lej tam to co tam patří ,ušetříš na odtahu a třeba i na pozdním příjezdu když auto klekne a nedostavíš se tam kam máš .
Nebo předělávka na plyn ,počáteční investice sice velká a časem se vrátí pokud jezdíš hodně .
Když nemáš jak píšeš moc peněz tak omez zbytečné jízdy .
Můj názor .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Mejra »

Další nerozumný "oranžový nick" co nechápe smysl E85.. Kdo si nalije do feldy čistý ečko bez předchozích úprav je u mě v*ů*l.. Tomu pak není pomoci a třeba po odtahách a zničený feldě dostane rozum.. :hlava:
Uživatelský avatar
DuDy
Příspěvky: 334
Registrován: úte 04. říj 2011 23:15:03
Bydliště: Václavovice

Re: Ethanol 85

Příspěvek od DuDy »

čim složitejší ŘJ tim víc na p*ču zlaté BMM na dálnici sem lítal a nikde mě nevydupala ;)
zasloužily by na..at na ruce a nepustit k vodě
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Honza_t »

No já nevím jestli jásat nad tím že někdo jezdí na čistý E85 a žere mu to stejně. Vzhledem k tomu že to v tom případě nezvládá korigovat jednotka, tak máte chudou směs a to skončí propálenými písty, ventily... Buď chudá směs nebo větší spotřeba, žádný jiný stav nemůže nastat. Kdo řekne že ano, neví jak funguje motor.
Uživatelský avatar
DuDy
Příspěvky: 334
Registrován: úte 04. říj 2011 23:15:03
Bydliště: Václavovice

Re: Ethanol 85

Příspěvek od DuDy »

Na trase ova katowice ova cca 150tam a to samé z5 kdy rychlost nespadla pod 120 byla spotřeba 7, po městě 8-9 ale za 24.90 mi to bylo šumák. Jak spadla teplota pod 12°C sem však přešel na N95 (MAKRO) ranni starty staly za starou belu ;) Jenpodotýkam že auto ma k dnešku 119 911 km
zasloužily by na..at na ruce a nepustit k vodě
Derek - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Derek - FK »

ahoj všem

jsem tu nový a přešel jsem na felinku z volva850t5. bylo to opravdu báječné a bezpečné, velké auto, ale felinka v porovnání s ním jezdí zadarmo...

...a zvláště, když jsem jí po prostudování fora začal krmit kořalkou ( e85 ). momentálně jedu se směsí 35e:7n a musím říct, že jede perfektně. ranní starty trvají cca 3 vteřiny, otáčky drží a motor je absolutně bez problémů. olej měním po 10.000km. ze začátku jsem měl strach, jestli nezůstanu někde viset, ale postupně jsem zvyšoval poměr, až jsem se dostal k výše uvedenému. jak jsem psal, naprostá spokojenost :) nebojte se a jděte do kořalky taky. mám 1,3 bmm.

derek / jirka
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od smrcek »

Mít zrezlou feldu u které je mi jedno jestli po roce chcípne nebo ji prodám tak jezdím na e85 jak divej, ale jelikož mám obě své feldy rád a octávku taky tak tam zatím čepuju N95, kde mám alespoň malou šanci, že tím nic nepodělám :)

On ten poměr ethanolu v benzínu je už tak na některých čerpačkách na hranici :lol:
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od osobne »

Jestli je to pravda, tak jsem rád, že nejezdím na benzin. Nejčistší palivo je LPG, to nikdo s ničím nemíchá. :mrgreen:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od 103457 »

Zas taková pravda to není pokud netankuješ na nějaké zastrčené pumpě, u těch velkejch pump si to nikdo nedovolí, dneska je již spousta kontrol. ;)
Hele vždycky budou dva tábory jeden bude pro a druhej razantně proti E85 ( ikdyž to nikdy nevyzkoušel ) Já to jezdím přes rok a bez problémů, akorát nyní v zimě, kdy dávam víc benzínu než etanolu cca 1,5 : 1 se to s ohledem na nižší cenu benzínu a vyšší spotřebu nevyplatí na pojíždění po městě. Beru ceny u ONA, tam u nás jedině mají E85.
N 95 32,50
E 85 24,50
Uživatelský avatar
Jivo
Příspěvky: 92
Registrován: pon 20. zář 2010 10:46:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Jivo »

Tak se po delsi dobe opet pridavam. Musel jsem zgeneralkovat motor, pistni krouzy prej byly uz horsi nez spatne. Začlo to strašně žrát olej a klepat. Po vyndani toho rozperneho kroužku prej jeden sam propadl. Motor je pry silne zakarbonovanej. Sice tam byly nove samolepy 10W40, ale predchozi majitel tam mozna lil bohuzel cokoliv. Byla mně vnucena zadarmo místo Š120 s příslibem opravy do 20.tisíc. Z těch 20 bylo 35 a dodnes je to jen žrout na peníze s tím, že se tam už nemůže nic porouchat. Kastle ale v dobrém stavu a jeden z vyšších modelů, tedy žádná popelnice. Nepripusuji to Ethanolu, ale tem 240.000km a snad i jeste puvodni lambde. Ta nova funguje svele a VAG skace 0-0.85V. Pri volnobehu se drzi spise nahore. Jednota nehaze zadne chyby, uz prestal i ten prvni vstrik. Ale nejaky zvuk se mne tam nezamlouva. NEchapu, ze ze pri vymene gufer a zabrouseni hlavy tam rovnou pribuznej nehodily i nove hydrostely. Pri brzdeni motorem kolem 3500-4000ot to ma takovy dunivy zvuk. Vubec nechapu.
Jednotku mam nastavenou na +15. Pri +10 to pri volnobehu obcas pozlobilo. Takze v teto zime na snehu jizda mimo 9,5l (cela nadrz 200km po Šumavě a 170km domu) cisteho E85 (ted teda uz prej maji zimni). Po Praze stale 12,5l (nadrz a pul), ale prej si ta Felda 1.6 pri tom poskakovani po zbytecnejch semaforech o vice ja 10l rekne. Takze uspora skoro minimalni. Protoze ale jezdil kolem 200km denne, ta to neco hodi.
Takze Ethanol stale 24.50=>3.06CZK/km a pokud by papala 10benalu 3.29CZK/100m. Tedy ušetřím 23haléřů na km, denně asi skoro nulovejch 50CZK, nějaké 1100CZK měsíčně. Nebo-li tankuji jako Natural za 30,60CZ\km což vypadá už lépe. Ale když už to mám, proč na to nejezdit. Ranní starty naprosto bez problémů, ale poprvé po vypnutí čerpadla tak 1sec cuknutí se startérem a napodruhé ihned naskočí. S tím studeným startem to dělá to samé. Napoprvé prostě nechytne. Mám zatím nastaveno +40% a zkusím tedy ještě přidat. Plyn nechci, leda by šla dát bomba místo nádrže.
SASA

Re: Ethanol 85

Příspěvek od SASA »

ZDRAVÍM VŠECHNY.MAM FELDU 1.3 BENZIN.LEJU DO NÍ E 85 UŽ OD LONSKÉ ZIMY MÍCHAM TO V POMĚRU TZV JAK JSOU PRACHY.NEKDY PUL NA PUL NEKDY TŘI ČTVRTE EČKA A ČTVRT BENZIN.JEZDIM V POHODE BEZ UPRAV PARKRÁT JSEM JEL I NA ČISTEJ E85 A TAKY V KLIDU.MALINKO LÍNEJŠI ALE POHODA.TROŠKU PŘIŽÍRA OLEJ ALE NE MOC A JEN KDYŽ DÁVÁM VÍC ETANOLU.JÁ OSOBNĚ JSEM SPOKOJEN,STARTY BEZ PROBLEMU A SPOTŘEBA TÉŽ.O USPOŘE ANI NEMLUVÍM,ZA TU DOBU ZNAČNÁ.
bioetan - FK

E 85

Příspěvek od bioetan - FK »

Se svou Felicií jezdím už přes 4000 km na čistý E 85.Spotřeba 8 l/100 km,studený start do zatím -7 st.C ok .Mám druhou řídící jednotku s teplotním čidlem ,jde připojit na PC.
Podělím se o zkušenosti a uvítám vaše,hlavně kdo jezdíte taky jen na E 85.
ondrej256 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od ondrej256 - FK »

Můžete někdo kdo má předělanou feldu na etanol sem napsat na jaké hodnoty má ř.j. nastavenou?

já mám takto:
jízda na E85- +8%
Studený start - +40%

Hlavně ten studený start mně dělá potížě, není to ono. Když jsem ho koupil byl na +100% což bylo moc a nedělalo to dobrotu :D na +40% je to o dost lepší
zizkoun - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od zizkoun - FK »

Jezdím skoro rok v poměru 50/50 a zatím žádnej problém. Třeba to ale přijde. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Jivo
Příspěvky: 92
Registrován: pon 20. zář 2010 10:46:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Jivo »

Já mám 1.6 a tu levnou jednotku. Nastavil jsem +23% jinak to občas na křižovatce při zastravení chcíplo. Spotřeba po městě ale hrozná (11,5l), což je dle některých OK (na benzím prej přes 10) a dle některých hrůza. Motor má 240.000km po generálce, ale klapka původní s při nastavení ukazuje jen 82%. Otázka, zda mí smysl investovat do nové klapky (lambda už je také nová a ve VAG lítá, morot žádné chyby nepíše, olej to již po výměn2 kroužků nežere (8.000km na 10W40 a bez dolívánáni).
ondrej256 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od ondrej256 - FK »

Tak jsem to nastavil na studený start +70% a jízdu na etanol na +7% a jsem spokojený, v nízkých teplotách to chytá celkem dobře (napoprvé)
tgfh_2 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od tgfh_2 - FK »

Přidám sem svoje postřehy. Pročetl jsem si na netu nejprve o etanolu. Jelikož mám více, ale né zase až na slyšitelné detonace sníženou hlavu, že na N95 to sem tam zasouvá předstih a tím se znehodnocuje účinnost zkusil jsem přilévat Ečko do nádrže. Nejprve jen trošku. Udělal jsem E10, E15, E20. Prostě max 1:5 a i ověřeno nma diagnostice žádné zasouvání předstihu a i auto má vyšší výkon. Na takový benzín jezdím už celkem často na nějakou E15ku. Pak jsem zkusil více Ečka, ale jezdil jsem jen po městě a lehce mimoměsto. Co jsem ušetřil se mi vrátilo ve vyšší spotřebě => pouze možné nevýhody z budoucích problémů. Vyšší palivo než E20 jsem za městské ježdění zavrhl. Jel jsem ale nyní do Brna z Frýdku-Místku a vyvztávala ve mě otázka, jak Ečko asi jede na dálnici? Když tomu údajně vyšší otáčky sedí? Natankoval jsem 40% E a 60% N95 a byl jsem mile překvapen:

Po těch xx jízdách ve Feldě do Brna a zpět co jsem za poslední roky absolvoval mívám spotřebu mezi 6,2-6,8l/100km, dneska jsem zajel podobným tempem za 6,5l/100km se 40% Ethanolu v nádrži. Kdybych vynaložené peníze dal pouze do benzínu, musel bych cestu zajet za 5,85l/100km. Dálnice Ečku doslova sedí. I přesto, že má jen 1/3 výhřevnost je spotřeba jen nepatrně vyšší v tomto poměru (na benzín bych zajel dneska počítám k té spodní hranici). Ečko je taky bezpečnější palivo, protože zvyšuje výkon motoru (u mého auta citelně) a tím zvyšuje aktivní bezpečnost. Jediná nevýhoda je, že aby neměl člověk spotřebu o dost vyšší než na benzínu musí více předvídat a obzkoušet si aktuální spotřebu na palubním pc v různých rychlost. Ikdyž je to zvlášní, já mám na tomto palivu napříkal vyšší spotřebu při 110km/h než ve 130km/h. Shrnul bych to dvěma způsoby: chcete mít o 0,5l/100km "menší" spotřebu nebo na 400km ušetřit 70Kč? Tankněte 40% Ečka :-)

Jelikož zase nechcu moc huntovat auto možnými problémy z důsledku Ečka budu tankovat více Ečka jen při delších jízdách po dálnici. Ečko hned vyjedu, ušetřím a při příjezdu domů skočím na benzínku a Ečko z nádrže odředím. Pro mě nejlepší varianta.
Koli - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Koli - FK »

Ahoj, je úplně jedno jestli do feldy leješ slivovici s benzínem nebo etanol.. Felda sežere vše vlastní zkušenost.. Mám 4 bodovou 50kw 1,3 feldu a sežere skoro vše.. A na etanol jezdí bez úprav v pohodě jezdím tak už rok a nic se s motorem nestalo.. v létě jezdí v poho a v zimě blbě chytá tak to ředím s benzínem a v pohodě.. Je úplně fuk co tam nalejete.. ten motor nemá skoro žádnou elektroniku je mu prakticky fuk na co pojede.. kdybyste nalily třeba do nový oktávky etanol tak nepojede.. protože ten motor na to prostě není stavěnej.. To je stejný jak naftový auta ty starý jezdí na kuchyňský olej.. smíchaný s trochou nafty taky to jede a ničemu to nevadí..
jarda.vysocina - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od jarda.vysocina - FK »

Zdravím , je to přesně, jak píše "Koli" , už od dubna mixuju N91- 95/E85 a v pohodě , jinak Přibyslavice zdraví do Brtnice.
Jarda
tgfh_2 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od tgfh_2 - FK »

Koli píše:ten motor nemá skoro žádnou elektroniku je mu prakticky fuk na co pojede

Kdyby neměl žádnou elektroniku tak ti to nepojede, tím, že má regulaci především z lambdy jako moderní auta tak ti to dovolí lít do auta Ečko - směs s jiným poměrem vzduch palivo.
PetrMunzar

Re: Ethanol 85

Příspěvek od PetrMunzar »

Tak jsem přelouskal všech 11 stránek tady ve fóru a protože se již delší dobu odhodlávám cáknout do nádrže E85, tak to zítra vyzkouším a podělím se o své subjektivně-objektivní postřehy :)

Mám Š Felicia LX, r.v. 12/1997, 1,6MPi, najeto cca 138tkm, momentální (papírová, ne počítačová) spotřeba 8,59l/100km(průměrná cena 3,04,-Kč/km; 35,42,-Kč/litr).

Snažím se jezdit s lehkou nohou, ale od podzimu mi spotřeba vyskočila o více než litr při tankování na stejných pumpách. Denně najezdím cca 80-100km v poměru 60:40 (obec:dálnice).
Tady v Liberci se momentálně ceny benzínu pohybují od 33,50(Prim - bývalý Total) do 35,90 (OMV). Zjistil jsem, že za poslední rok tady přibyly minimálně 2 stanice s E85, takže jsou tu cca 4 (o kterých vím)

- ETK Kunratická (E85/N95 - 26,50/35,90)
- Kontakt Františkov (ceny neznám)
- Čepro Mníšek (také ceny neznám, i přesto, že to mám kilometr od baráku)
- Prim (E85/N95 - 24,90/33,50)

a myslím, že jsem ještě zapomněl na 1-2 pumpy (nepočítám ještě jednu někde v Jablonci nad Nisou, kam také často jezdím, ale tam je i benzín o 1-2,-Kč dražší než v LBC)

Dělal jsem si drobnou kalkulaci i se zvýšenou spotřebou a vyšlo mi to (teoreticky) takto (počítáno s cenami 36,-Kč - N95; 27,-Kč - E85):

- 1:0 (N95:E85) = 8,64l/100km => 486km/nádrž (42l); 3,11,-Kč/km (současný stav) . . . . . . . . . . . . nádrž za 1512,-Kč
- 1:1 (N95:E85) při zvýšení spotřeby o 1,1l/100km na 9,7=> 433km/nádrž (42l); 3,06,-Kč/km . . . . . . .nádrž za 1323,-Kč
- 2:1 (N95:E85)při zvýšení spotřeby o 0,6l/100km na 9,2 => 457km/nádrž (42l); 3,03,-Kč/km . . . . . . nádrž za 1386,-Kč

Takže vesměs to vypadá, že úspora žádná, ale když vezmu miji loňskou spotřebu benzínu, která byla kolem těch 7,5litru a ta se o ten litr zvedne, takže vlastně budu jezdit stejně jako teď, tak je úspora řádná. A druhá věc je ta, že nebudu tankovat ten nejdražší etanol, protože zrovna (opravdu náhodou, že ta pumpa je při mojí téměř každé cestě) nejlevnější pumpa s E85 ho má za uváděných 24,90 (což už je rozdíl 11,-Kč na litru - procentuálně z mé průměrné ceny tankovaného benzínu 35,42,-Kč dělá rozdíl 11,-Kč 31% ceny) a to si myslím, že je pěkné a mohlo by se to na úspoře projevit.

Začnu na 2:1 (N:E) a uvidím po 2 nádržích co to udělá. Můj průměrný měsíční nájezd je kolem 1200-1500km (de facto v tuhle chvíli nádrž týdně)
Talla2xlccv
Příspěvky: 228
Registrován: pon 18. črc 2011 18:36:26
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Talla2xlccv »

Zdravím páni kluci mám dotázek někdo nějakou zkušenost s přestavbou na jednotku pro ethanol benzín při cenách benzínu přemejšlím o přestavbě ale zajímalo by mně, jestli ta jednotka vůbec nějak funguje můžu mít přestavbu za 3500 bez zapsání do tp ale je tu to ale funguje to nebo ne víte někdo něco. na trhu je jich spousta a okolo města mám možnost přestavby díky za info
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od 103457 »

S tímhle neporadím, nemám zkušenosti, ale mám jinej poznatek, v těchto vedrech mi to auto jede, jak šlak, pozorujete to také, kdo jezdíte na etanol, že čím tepleji, tím lepší?
Mám 1,6-ku a ředím 1 : 1
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od ferdamravenec »

jo máš pravdu , jak je to rychle teplý a je takhle teplej vzduch tak to má grády ,
tall... :
jinak platí > vyzkoušet a spočítat si to musíš sám podle toho jak/co jezdíš
a s jednotkou ti taky neporadím
Talla2xlccv
Příspěvky: 228
Registrován: pon 18. črc 2011 18:36:26
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Talla2xlccv »

ok děkuji klucí
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od LPG.habartice »

Přestavba na ethanol ze nikam nezapisuje, prostě si to můžeš napáchat sám. Dobrá jednotka je okolo 5000 kč,
ta dokáže podle údajů z lambdy rozpoznat jestli jedeš na benzín, mix ba+ethanol nebo na čistej ethanol. Jednotka prodlouží
dobu vstřiku ethanolu ( je potřeba ho dát víc pro stejný výkon ), dokáže v režimu studenýho motoru upravit směs aby to frčelo i při -20 stupních....
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Sadra17 »

na čistej etanol víc o 50% úspora nulová :hlava: a přestavba je třeba zapsat v důsledku jedeš na palivo co do auta nepatří a máš auto nezpůsobilý provozu
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od LPG.habartice »

Přestavby jsem nějakej ten pátek n e85 dělal. V české legislativě je mišmaš jako prase, takže si to každej
vykládá po svém.

Zápis do technického průkazu:

Protože Evropská unie přestavbu jednotky nepovažuje za změnu provozu automobilu, žádný přepis v technickém průkazu není nutný. Problém může nastat, pokud se dostavíte na STK. Technici při kontrole nejsou schopni pochopit, proč jejich přístroje nezaznamenávají žádné emise. Aby kontrola mohla úspěšně proběhnout, pro klid duše mnoho řidičů vyjede Ethanol 85 a před technickou kontrolou natankují obyčejný benzín, aby technik naměřil "normální" hodnoty. (pozn. Jinde se tvrdí ovšem něco jiného, vč. možnosti sankcí)

Jinak celý článek je k dispozici zde:
http://www.enviweb.cz/clanek/doprava/91 ... setadiesel

Hodně jsem se o to zajímal a v podstatě nikdo nic neví, a kdo nabízí přestavby na E85 s razítkem a zápisem do TP tak to na oko vypadá profesionálnějc ;)
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od LPG.habartice »

A žeby servis Renault porušoval zákon?????
http://www.renault-kromexim.cz/servis/ethanol-e85/
a nebo
http://www.ethanol85.cz/faq-otazky-a-od ... vni-otazky
Prostě žijeme v ČR, země neomezených možností ;)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od 103457 »

Ono jde udělat přestavbu na E85 svépomocí, prodávají se na to přímo sady.
Má někdo zkušenosti, která sada pasuje na jednotlivé benzínové motory u feldy?
http://www.ethanolshop.cz/11-sady-e85-p%C5%99estavba
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od LPG.habartice »

Gratuluji k objevu ameriky. Dobrá jednotka je v ceně okolo 5000 kč, takový ty levný čínský sračky nejsou nic moc.
Nejlíp vybírat sadu která už obsahuje konektory ( mezikusy ) na vstřikovače bosch EV1 ty vřadíš jen mezi původní svazky na autě a vstřikovače a nemusíš pičnit původní svazek ;)
Nejlepší výsledky byly s jednotkama europecon flex mpi-a
třeba tady je prodávajíale za ranec no
http://www.bioethanole85.cz/index2.php? ... =component
Martas085 - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Martas085 - FK »

není lepší přitlačit na pilu,došetřit další desítku a pořídit jednobod LPG? :D vím,že nádrž navíc,méně místa,ale úspora dle mě daleko větší a když potřebuju vést více věcí,sedačky jsou velké :rendeer:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od 103457 »

LPG.habartice
děkuji za arogantní poznámku, ty jseš z oboru, tak je to pro tebe samozřejmost, mi, kteří se tím vůbec nezabýváme o tom nevíme.

Martas085
nechci nijak zasahovat do auta, zdá se mi řj na E85 vhodnější.
Odpovědět