Jízda na neutrál nebo na 5

:)
remisak
Příspěvky: 22
Registrován: pát 02. dub 2010 10:27:25
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Jízda na neutrál nebo na 5

Příspěvek od remisak »

Zdravím, jelikož se pohybuji v kopcovité oblasti Liberecko-Jablonecko-Tanvaldsko, mám tento dotaz, mám 1,3 benzin, jak je lepší jezdit z kopců, na neutrál nebo na pětku? Každý radí něco jiného.
Předem děkuji
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda na neutrál nebo na 5

Příspěvek od Faust »

felda při brzdění pouští palivo zpět na neutrál ti spotřebuje palivo jako při stání,nejen že to je s vyřazením nebezpečné při kritické situaci
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Kulis - FK

Re: Jízda na neutrál nebo na 5

Příspěvek od Kulis - FK »

Jestli ti jde o spotřebu tak je lepší jezdit na zařazenou rychlost když pojedeš z autem,který má palubní PC tak pod kopec na zařazenou rychlost a sundanou nohu z plynového pedálu ti bude ukazovat spotřebu 0,0L když vyřadíš tak tam něco naskočí,ale většinou to bude 0,2-0,8l 100/km
Uživatelský avatar
Hudzi
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 12. dub 2012 21:00:32
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda na neutrál nebo na 5

Příspěvek od Hudzi »

Môžem potvrdiť pri brzdení motorom na 5 stupni palubák ukazuje 0L ale čo som postrehol tak len nad 50km to funguje má to dakto odsledované od rýchlosti ? :)
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=32022 Moja Feldička odstin 9460 - modra hlubinna :)
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda na neutrál nebo na 5

Příspěvek od emilio52 »

nevím jak u rychlosti to jsem nesledoval (bude to asi kolem 40km/hod ) ale spotřebu to zaznamená při klesnutí otáček zhruba pod 1400-1500
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hudzi
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 12. dub 2012 21:00:32
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda na neutrál nebo na 5

Příspěvek od Hudzi »

môže byť lebo na 1.6 mojej pri 5 stupni 1500ot=50km/h
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=32022 Moja Feldička odstin 9460 - modra hlubinna :)
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Jízda na neutrál nebo na 5

Příspěvek od Vasek »

to záleží na situaci.Pokud potřebuješ brzdit,tak je lepší 5ka, kdy je většinou nulová spotřeba. Pokud ale potřebuješ zrychlovat, nebo jedeš po rovině a nechceš brzdit, tak je lepší N. Ona je ta nulová spotřeba při zařazený rychlosti jen při určitejch podmínkách- hlavně záleží na otáčkách, ale taky na teplotě mototu, době zařazení kvaltu vs. otáčky i na kroutícím momentu, jakym pohání vozovka auto. Neni to jednoznačný a nelze to zobecňovat. Pokud nemáš palubák, tak bych spíše volil neutrál, případně pokud budeš mít otáčky nad 2000 a rychlost se zařazenou pětkou bude vyhovovat, tak bych jí tam nechal.
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda na neutrál nebo na 5

Příspěvek od ferdamravenec »

pojedeš z kopce na neutrál , spotřebu jako na volnoběh a budeš šlapat na brzdu ,

řj motoru vypíná palivo při cca 1800-2000ot a výš , opětovné vstřikování začíná při cca 1500ot
to si musíš vysledovat sám když nemáš palubák kterej to ukáže , tak musíš podle pocitu škubnutí , není to žádnej velkej ráz ,
kdy to pustí palivo poznáš když to trošku cukne a najednou to začne zrychlovat , když ho to vypne je to podobný ale samo že opačný , a nečekej nějaký prudký brždění / zrychlení ,

a neboj se dát z kopce i 4 nebo 3 podle otáček
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda na neutrál nebo na 5

Příspěvek od Skury »

Nesnasim idioty, co jedou z kopce na neutral a stoji furt na brzde. To za prve. Za druhe nerozumim tomu, co je za problem jet z kopce na kvalt, aspon auto udrzuje konstantni rychlost. A za treti. To jako tim usetrim benzin? Kolik? 0,1litru? Tak chodte pesky a nejezdete autem, usetrite vic... :roll: A nakonec tahle diskuze tu uz byla milionkrat, tak laskavej pouzivejte :hledej:.
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Uživatelský avatar
DuDy
Příspěvky: 334
Registrován: úte 04. říj 2011 23:15:03
Bydliště: Václavovice

Re: Jízda na neutrál nebo na 5

Příspěvek od DuDy »

Tetka tohle praktikovala na její Xaře a nečekaně odrovnala komplet spojku. zatáhla 10000 v autorizáku auto jak nové :D
zasloužily by na..at na ruce a nepustit k vodě
remisak
Příspěvky: 22
Registrován: pát 02. dub 2010 10:27:25
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda na neutrál nebo na 5

Příspěvek od remisak »

Já chtěl vědět pouze názory ostatních ale nejvíce my pomohl názor od SKURY já měl dojem že tu jsou opravdu řidiči co pomohou nebo poradí.
Jinak všem děkuji
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda na neutrál nebo na 5

Příspěvek od 103457 »

Pardon za OT.
remisak - máš pravdu, jsou tu řidiči co poradí, pomohou, ovšem stokrát nic umoří ...........
A pak jsou tu mladí řidiči, kteří jsou líní hledat, číst, vzdělávat se, tak raději jen naklepou pár písmen a čekaj až jim ostatní poradí - najdou ;)
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda na neutrál nebo na 5

Příspěvek od Skury »

remisak píše:Já chtěl vědět pouze názory ostatních ale nejvíce my pomohl názor od SKURY já měl dojem že tu jsou opravdu řidiči co pomohou nebo poradí.
Jinak všem děkuji

Není zač, přijďte zas...
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
HonzaRez - FK

Re: Jízda na neutrál nebo na 5

Příspěvek od HonzaRez - FK »

Já jenom chytře poznamenám - z kopce na pětku? Až jednou uvidíš opravdový kopec, i trojka bude moc rychlá a bude mít 3000 otáček...
Odpovědět