cievka reduktora

se sporákem místo motoru :D
taoland
Příspěvky: 22
Registrován: ned 29. bře 2015 10:53:43

cievka reduktora

Příspěvek od taoland »

Dobrý den prosim o radu mam feliciu 1.3 mpi .LPG lovato . Problem je ze sa mi prehrieva Cievka reduktora jedna sa mi uz roztavila a sical plyn . problem bol ze alternator daval 19 v tak som ho vymenil kupil som druhy reduktor a vymenil ale cievka sa stale prehrieva prud tam ide normalny.neviete kde by mohla byt chyba bojim sa ze sa to znova roztaví.

http://shop.mpgas.sk/uvodni-stranka/cie ... back-i115/
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: cievka reduktora

Příspěvek od Rob »

..jak moc se cívka zahřívá? Začíná se už například tavit ta umělá hmota na ní? Předpokládám, že máš na mysli něco takového: https://www.lpgprofi.cz/product/civky-v ... o-at0/1053
Vzhledem k tomu, že reduktor má provozní teplotu okolo +80°C, a cívka je přímo jeho součástí a je tedy v bezprostředním kontaktu s reduktorem, je logické, že se od něj zahřeje na podobnou teplotu. Pokud tím není nějak omezena funkčnost, cívka funguje jak má, tak bych to nechal být. Samozřejmě ji můžeš zkusit vyměnit, druhou stejnou bys měl mít vzadu u nádrže LPG, ale nemyslím, že by to mělo mít nějaký vliv a že by se jiná cívka zahřívala méně.
taoland
Příspěvky: 22
Registrován: ned 29. bře 2015 10:53:43

Re: cievka reduktora

Příspěvek od taoland »

Ano je to presne ta na ktoru si poslal link. kolega ma tiez to iste lpg na felde bol som u neho a jeho cievka sa da normalne chytit do ruk ale moju neudrzis.a tu prvu mi celu roztavilo ale bol zly ten alternator
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: cievka reduktora

Příspěvek od Rob »

.... schválně zkusím u své feldy na tu cívku sahnout a uvidím, zda je opravdu tak horká jak píšeš. ono to může být i odlišnou konstrukcí reduktoru nebo máte s kolegou oba dva totožný typ? Jinak pokud dával alternátor 19V místo standardních 14V, tak to je samozřejmě problém a je skoro zázrak, že to neodnesly i jiné díly elektroinstalace než jen ta cívka. Takže dnes vyzkouším teplotu svojí cívky a dám vědět...
taoland
Příspěvky: 22
Registrován: ned 29. bře 2015 10:53:43

Re: cievka reduktora

Příspěvek od taoland »

Alternator som uz vymenil uz je ok. ako to cievku roztavilo potom odpalilo aj poistku . tu som vymenil regulator som kupil 6.5 ohm ci tam nema nahodou ist silnejsi .ano kolega ma to iste lpg. tak potom daj vediet zatial dik.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: cievka reduktora

Příspěvek od Rob »

takže... vzpomněl jsem si na to až včera, sahnul jsem na cívku u reduktoru a byla sice teplá, nicméně dala se na ní udržet ruka. Přímo na reduktoru jsem ruku neudržel, byl daleko více zahřátý. Teplota motoru dle budíku 90°C, ujeto 20 km, sáhnuto v řádu vteřin po zastavení motoru. takže takhle se věci mají, jestli ti to nějak pomůže...
taoland
Příspěvky: 22
Registrován: ned 29. bře 2015 10:53:43

Re: cievka reduktora

Příspěvek od taoland »

No diky . ja natom neudrzim ani ruku tak neviem teda .bojim sa ze sa to znova roztopí . ci tam náhodou nemam kupit iny ktory ma viac ohm.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: cievka reduktora

Příspěvek od Rob »

No zkus vyzkoušet silnější cívku, jen jde o to, aby se tím nějak neomezila funkčnost... ono i když teď v mrazech se ten plast netaví, tak v létě při venkovních teplotách přes +30°C to může být jiné.
taoland
Příspěvky: 22
Registrován: ned 29. bře 2015 10:53:43

Re: cievka reduktora

Příspěvek od taoland »

no len neviem presne kolko ma mat ohm ta cievka ktoru tam potrebujem.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: cievka reduktora

Příspěvek od Rob »

to bude jednoduché, mrkni ke kolegovi který má to samé LPG jako ty a je jasno... :thumleft:
breta1

Re: cievka reduktora

Příspěvek od breta1 »

Co jsem tak vyzkoumal z internetu, cívka má dle typu reduktoru příkon 12W až 18W, tedy odpor asi 12 Ohm až 8 Ohm.
Než měřit tyto malé odpory, je lepší změřit proud a odpor vypočítat.
taoland
Příspěvky: 22
Registrován: ned 29. bře 2015 10:53:43

Re: cievka reduktora

Příspěvek od taoland »

no viem ze som kupil 6.5 ohm a ja som neni na take veci neviem to zmerat a zase nechcem ani zbytocne kupovat ine ked to nebude dobre a u kolegu som pozeral a nic tam nieje ziadne cislo nic.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: cievka reduktora

Příspěvek od Rob »

...zkus kolegu poprosit, jestli by si cívku s tebou třeba na několik dní nevyměnil a pozoruj, zda se bude také tak hodně zahřívat. pokud ano, není problém v cívce ale někde jinde. pokud ne, bude stačit cívku vyměnit za jinou. Zdá se mi, že abys zjistil hodnoty cívky u kolegy, bude třeba ji demontovat a popis bude z vnitřní strany, přilehlé k reduktoru...
Odpovědět