LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

se sporákem místo motoru :D
bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od bosator »

Zdravím vás, chci se zeptat jakou značku podlakového, řízeného LPG do Felície Mpi 50kW? Jde mi hlavně o spolehlivost a slušnou spotřebu s možností seřízení. Na co si dát před montáží a po montáži pozor? Jak je to se zárukou na nové LPG? Je nějaký systém, kde je možnost u Mpi start na Lpg?
Teea - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Teea - FK »

Ahoj.

Mam ve sve 1,3 MPI 1,5 roku polsky Elpigas a zatim bezproblemu jezdim v prumeru za 8,5L Da se to seridit i na min ale pak to se musi jezdit z lehkou nohou jinak to netahne.
Cena byla 16kkc i z toroidni nadrzi.

M.
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Tomas6 »

Myslím si že v dnešní době jsou už ty systémy tak vyspělé že se nekazí snad od žádného výrobce.Já mám BRC,kámoš Lovato,v práci máme třeba všechny stříkačky Landirenzo.Pokud člověk to nechá občas seřídit,jednou za čas vyčistit regulátor a vyměnit membrány,tak problémy nebývají.A kor podtlak.Tam je všechno tak triviální že se snad nemá ani co pokazit.
A ještě býval kdysi na trhu nějaký holandský systém a to prej byl mercedes mezi plynama.Ale nikdy na něj nebyla schválená hromadná přestavba,tak se muselo jezdit po každé montáži na STK,tak už to skoro nikdo nedělá.
Jinak s tou spotřebou.Můj názor a zkušenosti:Buď to pojede,ale taky si to sežere(já mám v zimě kolem 10 a v létě někdy i 12l-100km) a nebo to nepojede ale zas to bude žrat míň.U LPG je vliv polohy ručičky otáček motoru a poloha pedálu plynu hodně poznat na spotřebě. ;) :lol:
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Sadra17 »

já mam na BMM BRC Blitz se 60l válcem za 14tis
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od bosator »

Co jsem četl i jinde nejvíc je chválené BRC, nejspíš do něj půjdu. Mám totiž na výběr BRC za asi 18300, nebo LOVTEC za 15900, oboje s nádrží místo rezervy. Je tam 2400 rozdílu, jde mi o to aby se mi tenle rozdíl vyplatil. O LOVTECU jsem se taky dočetl, že nemá údajně tak dokonalou ř. jednotku oproti např. BRC, že se nedá téměř seřizovat, takže je běžná vyšší spotřeba cca 10l normál. Nevím, zdali je tohle pravda, ale kdyby měl rozdíl ve spotřebě být takový, tak jdu do brc. Kamarád má Lovtec asi 8 lel v 50kW mpi a opravdu má průměrnou spotřebu kolem 10l.Co máme doma ve 2. fel. combi tartarini, je průměr kolem 8,5 a na delší vzd. i 7l. Máte někdo lovtec a jak jste spokojeni? Nebo, co byste doporučili?
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Ivarek »

Já mám Lovtec ve Feldě,ale mám verzi bez řj,tj klasický podtlak.Tak nějak sme to probírali se švárou a ten mi tu řj rozmluvil,takže mi namontoval tu osekanou verzi.Jinak ve Fáčku mám BRC a řekl bych že co do zpracování je BRC kvalitnější.
stony - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od stony - FK »

Jezdit za 10 litrů LPG to je jako jezdit za 5 litrů benál. A to jezdím dálkově bežně. Jinak za šest benál.
Takže to by byla úspora pro mně nula nic.
Pokud LGP neumí jezdit maximálně za 8 (tedy 4 benál v přepočtu na many) , tak ani nemá smysl to pořizovat. :roll:
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Ivarek »

Tak samozřejmě pokud jezdíš dálky za 5 ltr tak s plynem se dostaneš do 8 ltr vpohodě - teda se seřízeným.Já svojí trasu do práce jezdím tak za 9 - 10 ltr lpg a s benálem jsem se nedostal pod 7 ltr.Takže pro mě je LPG rentabilní.A to mluvím o klasickým podtlaku.Můžeš zainvestovat a pořídit si sekvenční vstřikování a tam je spotřeba lpg o málo větší než na benál.
mir77 - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od mir77 - FK »

LovTec, podtlak bez řídící jednotky, když tomu šlapu na krk, tak 9,6 litru, když jsem teď v těch mrazech sekal dobrotu a po dálnici jel z TP do Prahy max 120, tak sem byl na 7,7 litru... Všechno to je o seřízení a o stylu jízdy. Plyn teď bohužel šel lehce nahoru, ale furt je to obrovská úspora. A je rozdíl, jestli jedu za 5 litrů benzínu a musim jet s lehkou nohou, nebo jestli jedu vyloženě svižně za 10 litrů LPG ;) Volím jednoznačně druhou variantu ;)
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Tomas6 »

Tak já na delších trasách ve dvou lidech a baťožinou na týden cca 8 l/100 km.Jinak tady po těch pojížďkách cca 10 - 11l/100km.Dle stylu jízdy.Při ceně plynu 13,50 a spotřebě 10l mám provoz za 1,35 kč/km.Dostaneš se na tuto cenu při ceně benálu 31 kč?Nemyslím.A že jezdíš kolem 6l na benál ti moc nevěřím.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od bosator »

Tak nevím, nakonec každý chválí něco jiného. Chtěl bych mít, aby se mi to opravdu vyplatilo, spotřebu do cca 9L při normálním ježdění. Chápu v mrazech na popojíždění si to 10 vezme. Ale se starou 130 se 4 kvaltem ,trochu upraveným motorem a Lovatem jsem měl průměr 9L a to jsem, mimo mrazů nad -8°, startoval stále na plyn a většinou auto jezdilo svižnější jízdu a na 4kvaltu převážně nad 3000ot. V zimě na popojížkách to bylo někdy 10, ale zase v létě se dalo jet i za 7,5 – průměr 8,2. Tou spotřebou si sem jistý. Tak jen mě celkem udivuje, že 50kW mpi felicie, která má pro Lpg trochu dokonalejši motor, startuje na benzín, Lpg je řízené lambdou a řídící jednotkou, má ve skutečnosti vyšší spotřebu než stará 130. No kdyby to mělo brát 10L plynu +1L benzínu na 100km, tak už pak LPG ztrácí smysl. No uvidíme, neradši bych sestavu u které bych si mohl seřídit směs sám doma, podobně jako u neřízeného podlaku. Co je k tomu potřeba, co se k tomu používá za kabel a soft?
Ještě jak tu Ivarek a mirr77 píšou, že mají v Mpi klasický neřízený podlak bez ř. jednotky. To je taky dnes legálně možné? Jakým způsobem se pak u mpi odpojí čerpadlo a vsřiky…? Nebo se jen klasicky el. ventilem zavře benzín a vše se nechá běžet bez benzínu? Kolik stála přestavba, to je pak cena stejná jako pro karburátorové fávo? Díky za vysvětlení.
mir77 - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od mir77 - FK »

Čoveče, tohleto je přestavovaný bůh ví kdy :) Tuším, že se jen rozpojí vstřiky a čerpadlo jede dál a benzín tak de facto cirkuluje přes zpátečku do nádrže. Vím, že jsem necelý dva roky nazpátek řešil a už nevim, jestli to čerpadlo nakonec vypínalo, nebo ne :D Každopádně diagnostika ukáže klasicky zkrat na kostru na vstřicích, když jsou neaktivní.
Chtěl bych ještě dodat, že moje předchozí auto, Favorit, ještě s karburátorem, taky přestavba na LPG, Lovato. Nonstop starty na plyn, spotřebu ze začátku snad 13 litrů, pak padla na 9 po pořádným seřízení. Otec má Fabii 1.4 MPi 50 kW, pořád prakticky ten samej motor. Nevim, co má za výrobce, ale je to řízenej podtlak, počítač, bere si to údaje z lambdy. Uznávám, že na to auto nejsem nijak extra zvyklej, ale jezdil jsem s tim v září asi 14 dnů a průměrná spotřeba byla 13 litrů... Nevim, nevim, ten řízenej podtlak mi nepříde jako nejlepší nápad, no :( Když už podtlak, tak asi klasiku a pěkně si to naštelovat...

/EDIT - ještě k tomu jestli to funguje jako u Fába, to ne. U svýho Fáčka jsem měl přepínač, tři polohy - benzín, plyn a jakási mezipoloha na vyjetí benzínu z karburátoru, však asi víš. U feldy se vstřikováním startuješ na benzín a většinou se přepne na plyn po dosažení dvou tisíc (teď si nejsem jistej). Jde nouzově nastartovat přímo i na plyn. Jináč je ale princip fungování naprosto stejnej. Jen to je pohodlnější :)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Ivarek »

bosator píše:Tak nevím, nakonec každý chválí něco jiného. Chtěl bych mít, aby se mi to opravdu vyplatilo, spotřebu do cca 9L při normálním ježdění. Chápu v mrazech na popojíždění si to 10 vezme. Ale se starou 130 se 4 kvaltem ,trochu upraveným motorem a Lovatem jsem měl průměr 9L a to jsem, mimo mrazů nad -8°, startoval stále na plyn a většinou auto jezdilo svižnější jízdu a na 4kvaltu převážně nad 3000ot. V zimě na popojížkách to bylo někdy 10, ale zase v létě se dalo jet i za 7,5 – průměr 8,2. Tou spotřebou si sem jistý. Tak jen mě celkem udivuje, že 50kW mpi felicie, která má pro Lpg trochu dokonalejši motor, startuje na benzín, Lpg je řízené lambdou a řídící jednotkou, má ve skutečnosti vyšší spotřebu než stará 130. No kdyby to mělo brát 10L plynu +1L benzínu na 100km, tak už pak LPG ztrácí smysl. No uvidíme, neradši bych sestavu u které bych si mohl seřídit směs sám doma, podobně jako u neřízeného podlaku. Co je k tomu potřeba, co se k tomu používá za kabel a soft?
Ještě jak tu Ivarek a mirr77 píšou, že mají v Mpi klasický neřízený podlak bez ř. jednotky. To je taky dnes legálně možné? Jakým způsobem se pak u mpi odpojí čerpadlo a vsřiky…? Nebo se jen klasicky el. ventilem zavře benzín a vše se nechá běžet bez benzínu? Kolik stála přestavba, to je pak cena stejná jako pro karburátorové fávo? Díky za vysvětlení.

Jasně že to je legál...montováno před 3 lety.Platil jsem tehdy 11000kč,bylo to jen za materiál.Je to prostě jako na klasiku karbec,tzn směšovač je nad klapkou a saje si to plyn podle otevření tý klapky.Jinak je tam malá krabička která po vytočení a následném poklesu pod 2500 rpm (startuje se na benzín,ale já tam mám i přepínač startu na plyn) kdy vlastně defacto řadíš,odpojí vstřiky (mě i pal. čerpadlo) a sepne ventily s plynem.
Jinak mě řízený plyn rozmluvily z důvodů složitého seřizování,častým problémům s krokovýma motorkama,řj atd.Tak jsem šel do klasiky.
Jiank samo že je vše o seřízení.Můžeš to přiškrtit a klidně budeš jezdit za 7 ltr plynu,jenže to bude líný jako mrcha.Takže já to mám povolený na na těch 9 ltr (jede to slušně) a stejně se mi furt plyn vyplácí.
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Vlada320 »

Je jedno jakej je to systém.jde hlavně o seřízení.já teď měnil membrány v lpg a filtry a pak sjem byl na seřízení.předtím mi odešly membrány a přestalo to jet tak proto sjem dával nový jenomže předtím sjem neměl problém jezdit za 7litrů dálky a i po praze sjem se nikdy nedostal přes deset litrů(sotřebu si píšu, mám na to bolk v autě).no a teď sjem dal nový ty věci odvezl to do servisu a samozřejmě to ty chujové seřídili tak že to jede se mi zdá o něco hůř než předtím a ještě k tomu se nemůžu dostat pod deset litrů na sto.takže během čtrnácti dnů jak budu mít volno jim to tam hošánkům vezu ať to koukaj pořádně seřídit.jinak mám BRC rízenej podtlak.předtím to jezdilo krásně bezproblémů se super spotřebou a teď když jsem to dal jednou do servisu na seřízení tak je vše hned jinak :x
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
stony - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od stony - FK »

Tomas6 píše:Při ceně plynu 13,50 a spotřebě 10l mám provoz za 1,35 kč/km.Dostaneš se na tuto cenu při ceně benálu 31 kč?Nemyslím.A že jezdíš kolem 6l na benál ti moc nevěřím.

Tak za prvé beru teď benzín za 28 kč za hranicema. Takže 1,70 kč na kilometr.
A podle toho co píšete bych jezdil na plyn za 8. To je 1,10 kč na km. Úspora 30% a návratnost 30 tisíc km.
mir77 - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od mir77 - FK »

Včera jsem měl těžkou chvilku a začal jsem přemejšlet, jestli se mi u budoucího novýho auta přestavba vyplatí. S cenou 32 000 Kč za sekvenci od BRC na čtyřválec jsem spočítal, že při ceně 28 Kč za litr a průměrný spotřebě 8 litrů mi tyhlty peníze vystačí na benzín na 14 000 km. Pak jsem se zděsil, že by to vycházelo na 64 000 Kč ročně :D Tak koukám do svý sptořeby na plyn, kterou si píšu a zjistil jsem, že za půl roku jsem dal něco málo přes 10 000 Kč :) to mám ročně 20 000 Kč za pohoný hmoty plus.. plácnu.. .dvojku za benzín na starty... je to rozdíl... 22 000 Kč ročně a 64 000 Kč ročně :D
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od mikka »

Pokud by tě stál benzín 64 tis.Kč ročně při spotřebě 8 lt/100 km a ceně 28 Kč/litr, tak to znamená, že ujedeš ročně 28 570 km.
No a když uvažuješ u benzínu průměrnou spotřebu 8 lt., řekl bych, že tomu odpovídá dle stylu jízdy spotřeba LPG minimálně 10 l/100 km.
Takže na LPG spotřebuješ za rok 28 570 / 100 * 10 = 2 857 lt., cenu počítám 13,50 Kč/lt., takže za rok zaplatíš 38 571 Kč.
K tomu 2 000 za beznín = 40 000 Kč ročně při provozu na plyn, oproti 64 000 při provozu na benzín.
Pořád slušná úspora. Investice do LPG se zaplatí za 1,4 roků.
Pokud by se ročně najelo 15 000 km, vychází návratnost na 2,8 roků, pro 10 000 km ročně ca 4,6 roků.
mir77 - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od mir77 - FK »

Úspora tam je solidní. Doma jsme plynoví už několik let. Od Škody 120, přes Felicii až po Fabii co má teď táta a zatím bez větších problémů :)
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Vlada320 »

Sadra17 píše::lol: :lol: tam už těžko něco seřídíš na reduktoru je jeden šroubek :lol:

no je vidět že reduktor u lpg jsi viděl asi tak jednou a na pár vteřin ale nevadí ;) jsou tam dva,na hadici od reduktoru je třetí ;)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
mir77 - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od mir77 - FK »

Vlada320 píše:no je vidět že reduktor u lpg jsi viděl asi tak jednou a na pár vteřin ale nevadí ;) jsou tam dva,na hadici od reduktoru je třetí ;)


já bych přísahal, že tam jsou celkem dva :) jeden na reduktoru, kterej nastavuje volnoběh a druhej na hadici, která vede k sání :)
bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od bosator »

Jasně že to je legál...montováno před 3 lety.Platil jsem tehdy 11000kč,bylo to jen za materiál.Je to prostě jako na klasiku karbec,tzn směšovač je nad klapkou a saje si to plyn podle otevření tý klapky.Jinak je tam malá krabička která po vytočení a následném poklesu pod 2500 rpm (startuje se na benzín,ale já tam mám i přepínač startu na plyn) kdy vlastně defacto řadíš,odpojí vstřiky (mě i pal. čerpadlo) a sepne ventily s plynem.
Jinak mě řízený plyn rozmluvily z důvodů složitého seřizování,častým problémům s krokovýma motorkama,řj atd.Tak jsem šel do klasiky.
Jiank samo že je vše o seřízení.Můžeš to přiškrtit a klidně budeš jezdit za 7 ltr plynu,jenže to bude líný jako mrcha.Takže já to mám povolený na na těch 9 ltr (jede to slušně) a stejně se mi furt plyn vyplácí.[/quote]

Díky za informace, hlavně Ivarekovi a Mirr77, zní to dobře, hlavně že je u toho vyřešené to automatické přepnutí s možností startu i na plyn. Poptám se toho chlápka, co mi to bude montovat, zda by šlo tohle řešení, tohle se mi zamlouvá, hlavně se mi na tom líbí ta jednoduchost, možnost si to seřídit, případně dát do cajku sám, nebýt závislý na nějaké špatně dostupné diagnostice. Kdyby u řízeného podtlaku byla alespoň výhoda v nižší spotřebě, ale podle toho, co píšete a s porovnáním spotřeby z mé š130, spotřeba u řízeného podlaku nižší není. A ještě by navíc cena té montáže měla být v tomhle případě lepší, podobná jako u karburátorového favorita, ale to se uvidí. Jen mám trochu obavy, aby v případě neřízeného podlaku netrpěla a pak neodešla lambda sonda, nebo katalyzátor. Co vám, vše ok? Ještě jsem chtěl poprosit, zda by někdo z vás neměl fotky, zajímá mě reduktor, ta krabička zajištující automatické přepnutí z benzínu na LPG a jak je k tomu tažená elekrika, jen abych měl jistější představu jak je to zapojené, ikdyž tuším asi jak to je. Máte to taky v Mpi, nebo v jednobodové? Tak zatím díky.
mir77 - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od mir77 - FK »

Tady mám ten přepínač...
http://img513.imageshack.us/img513/2200 ... 985955.jpg

Reduktor a zbytek zástavby cvaknu zejtra, když si vzpomenu. Jináč to mám na MPi, s autem jsem najel něco přes 30 000 km a když jsem ho přebíral do užívání, tak mělo nalítáno 298 000 km. Původní majitel se o něj nijak nestaral a já zatím problém s lambdou nepozoroval a emisema jsem prošel :) Uvidíme, jak to dopadne letos v dubnu ;)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Ivarek »

Já to mám taky na MPi,najeto kolem 50000km a no problem.Asi 2x jsem měl sporadickou chybu lambda regulace v chybách řj,ale nijak tomu nepřisuzuju váhu,to může být způsobeno více faktorama.
Jinak já mám samotnou krabičku která přepíná palivo za budíkama a ven mám vyvedený pouze přepínač který má 2 polohy a to buď stále benzín anebo start na benzín a pak přepnutí na plyn.Ještě jsem si vyrobil jeden přepínač a tím můžu nastartovat na plyn,kdyby byl nějaký problém s benzínem.
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Tomas6 »

Já to mám na BMM,to zařízení má najeto cca 350 tis km,nikdy s tím žádné problémy nebyly.Občas se vyměnily membrány,seřídilo se to a tradá...Emise projdu legálně i s vysypaným katem,jen to pak hůř jede.Ale dycky se koukám kterým šroubkem kam točí a pak si to vrátím zpátky. :lol: Lambdu jsem měnil jen jednou a to díky tomu že mi to papá olej a to jí asi nesvědčí.I teď je asi KO ale na plynu to nijak nepociťuju.Ikdyž mám lambda emulátor.A že jezdím za 10 l?Hahá.Až budu jezdit stejným stylem na benál,tak si půjdu hodit mašlu,bo to neuživím.Tady stojí benzín 32 kč a plyn 13,50.Furt jezdím i při vyšší spotřebě za polovinu.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
lubom
Příspěvky: 25
Registrován: pon 31. pro 2007 17:24:06
Bydliště: Povazska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od lubom »

takze mam tiez lpg, najskor bolo tartariny cca 100 000km, po probleme z elektronikov je tam rucne prepinanie a klasika podtlak
spotreba +- ostala stejnaka, na emisnej po troch mesiacoch od nastavenia bez problemu auto preslo, ziadny problem nebol
cau
Majky2223 - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Majky2223 - FK »

No ja mám felíciu 1.3 Mpi 50 KW ročník 99. Auto bolo dovezené z Belgicka a tam bolo aj montované LPG. Je to BRC z riadiacou jednotkou a viacbodovým vstrekovaním plynu. Prepínač 3 polohový : 1.poloha benzín 2.poloha kombinácia nad 2000 otáčok sa automaticky prepne plyn a ostane to na plyne, až kým nevypnem motor 3. poloha čisto plyn. Štartuje to výlučne na benzíne, na plyn to prepne až keď sa to trocha zohreje(teraz v zime to robí aj 2 -3km) v lete je to skoro okamžite. Keď prepnem na plyn ,tak čerpadlo stále beží :( .
Spotreba : v lete 40L plynu=500-520km Takže spotrebu mám okolo 8 litrov. Výkon rovnaký ako na benzíne(by som povedal, že niekedy ešte väčší). A ešte , keď sa to zohreje na Lpg, tak mi kolíšu voľnobežné otáčky. Ale aj tak som s ním veľmi spokojný ;)
bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od bosator »

Zdravím vás. Díky za odpovědi. Mám novou nabídku a celkem se mi zamlouvá je to řízený podtlak. Reduktor Tomasetto : http://www.fedorauto.cz/index.php?nid=1 ... 1&epc=3567 a elektronika s jednotkou Autronic: http://www.elpege.cz/archiv/lpg-konekto ... l-700.html
Cena 15900. Máte s touhle sestavou, nebo z těmito komponenty někdo zkušenost?
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Vlada320 »

Co se týče elektroniky Autronic tak tu mám na autě a je naprosto vpohodě a docela i jednoduchá a dá se říct že i bezporuchová.když si člověk projede schémata tak to pochopí jak to funguje.a toho reduktoru bych se vůbec nebál.pokud všechny ty komponenty budeš mít nový jako že asi určitě tak do toho klidně jdi já bych do toho šel.ikdyž je fakt že asi reduktor bych možná spíš zvolil od BRC ale ono je to vlastně všechno na jedno brdo spíš pak jde o údržbu jak snadno se měněj membrány atd... ale když si to nebudeš dělat sám ale necháš to udělat v servisu tak to neřeš ;) ta cena je pěkná.to je s toroidem nebo normální válcovou nádrž do kufru?
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od bosator »

Je to cena s nádrži místo rezervy na 10let, vše nové, s válcem by to bylo za 15.Za komplet BRC chtějí cca 18500. Ten reduktor furt rozmýšlím, návod na repasi jsem nikde nenašel, jen membrány do něj stojí cca 420kč oproti BRC za 780. Chtěl bych mít celou tu sestavu pod kontrolou a případné problémy si řešit sám doma, včetně výměny membrán. Hlavně bych chtěl, aby to byla spolehlivá sestava s dobrou spotřebou. Jakou ty máš (vláďa320) s autronicem běžnou spotřebu a jaký máš u toho reduktor? Máš i kabel k PC, nemáš nějaký návod jak ho postavit, případně, kde ho sehnat? Díky
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Vlada320 »

kabel k PC nemám.mám reduktor BRC Tecno a tu elektriku od Autronicu.spotřebu jsem měl po městě i za 7,5litrů bezprolémú ale je fakt že sjem jezdil lehká noha(piánko) ale jinak normálním jezděním jsem se vešel do devíti litr ve městě!!mimo město okolo osmi podle toho jak naloženej a prázdnej klidně za těch 7,5litrů.spotřeby si nevymejšlim, píšu si už skoro rok kolik beru plynu,za kolik a kolik km jsem najel.
no a teď se mi před vánoce pos.... membrány v těch mrazech takže sjem je vyměnil a autí jsem odvezl do servisu na seřízení.jede už krásně vpohodě a i volnoběh má lepší ale co mě zarazilo že to žere od tý doby těch 10-10,5litrů na sto po praze.cože jak řikám předtím sjem byl zvyklej se vejít do těch devíti.tak už jsem byl znova v servisu to s nima prokonzultovat a doseřídit a měla by bejt nižší už a případně už vím jak si to doštelovat takže to ještě můžu přiškrtit.už jsem to těd přiškrtil před dvěma dnama o kousek tak uvidím co to sežere teď.jinak co sjem tvrdio mechanikovi tak že když to žralo míň tak že i přes to to jelo líp tak mi nevěřil a teď když je to už přiškrcený tak to zase jede líp než před tím když to žralo přes deset.jen te´d něco odjezdím a spočítám spotřebu a uvidíme ale já věřim že se zase dostanu na tu spotřebu co dřív.
no a ještě k tomu reduktoru od tý firmy co ti nabídli.já bych se ho nebál.oni všechny ty reduktory jsou vesměs na jedno brdo a pokud an to vpohodě seženeš díly včetně membrán a dokonce levnějc než na BRC tak bych do něj klidně šel.já to spíš mysell tak jako abys na to vpohodě sehnal díly a pokud ano tak není co řešit.protože oni jsou i nějaký firmy italský od kterejch třeba na dovezenejch feldách právě z itálie jsou ty jejich komponenty ale u nás na ně neseženeš pomalu díly.
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od bosator »

Díky za odpověď, prošel jsem tak nějak návod k autronicu a celkem se mi ta elektronika líbí. A pokud říkaš, že si jezdil s takovou spotřebou,i kolem 7,5l a auto táhlo slušně, tak pak ten autronic i funguje. Tady na té stránce jsem našel manualy+ program k autronicu: http://www.elpege.cz/lpg/lpg-software-autronic.html
Reduktor stále zvažuju, přemýšlel jsem, jestli tam nedat raději Lovtec,jeho výhodou je, že v něm umím vyměnit membrány a dají se koupit snad u každého plynaře kolem 400, cena montáže by pak byla asi o 300 vyšší, což je min. rozdíl, i BRC by nejspíš šlo, ale tam by cena vzrostla už min o 1500. Do nedávna jsem měl škodu 130 a v ní 10let podtlak lovato, byl jsem s tím naprosto spokojen, za tu dobu jsem pouze jednou měnil membrány a 2x filtr, spotřeba byla průměrně 9L a to jsem na něj stále až do cca -6° startoval. V létě se dalo jet i za 7,5 na dálky. A jak píšeš, jakým způsobem to jde doštelovat, když nemáš kabel? Nebo jde ten servomotorek nějakým šroubem nastavit, nebo už tam máš vedle vsazený klasický škrtící šroub? Vím, že když jsem měnil u svojí 130 a totéž u kámošova auta membrány, trvalo vždy tak min.500km než si membrány, nebo spíš ty 2 ventilky v reduktoru sedly, spotřeba byla tak o 1-2L vyšší, pak to stačilo znova seřídit a paráda.A taky pravda, teď stále mrzne, taky i kvůli tomu můžeš mít o 1-2litry po městě vyšší spotřebu. Věřím, že až si to sedne a nebude tolik mrznout, budeš mít spotřebu, jako předtím.
pepiv - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od pepiv - FK »

Tomas6 píše:...U LPG je vliv polohy ručičky otáček motoru a poloha pedálu plynu hodně poznat na spotřebě. ;) :lol:

Já mám přesně opačnou zkušenost: když jsem jezdil rachle a neustále akceleroval s pedálem na podlaze, tak mi to vzalo téměř stejně (jen asi 0,2l víc), než když jsem jezdil stylem "šimrání plynu" a pozvolného zrychlování...
Co je naopak velmi znát u mého Lpg, je dramatické zlenivění auta při každé nastoupěvší osobě - i pouze se spolujezdcem a nákupem je to rozdíl oproti prázdnému autu!
Dále je myslím velké navýšení spotřeby v zimě, ale jen tehdy, když auto nenechám dost prohřát na benzín.
Hans - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Hans - FK »

Zdravím Felďany, pár měsíců zpět jsem zaznamenal, že najezdím relativně víc km než doposud. Tento rok je to 15000km/rok a nic nenasvědčuje snížení ( spíše naopak ). Jelikož mám auto od nova, vím co má a nemá, lze tvrdit, že motorově je ve vynikajícím stavu. Proto jsem začal uvažovat o zástavbě LPG. Z doposud získaných informací ( převážně internet ) se poohlížím po LandiRenzo. Můžete mi prosím doporučit dílnu se kterou máte dobré zkušenosti? V ideálním případě Brno a okolí.
Hans - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Hans - FK »

Hm..Strakonice jsou trochu z ruky :)
Pročmuchal jsem fórum důkladněji, někdo tu hodil odkaz na tuto dílnu v Řečkovicích
http://www.greenfuel.cz/systemy.html
Ti montují BRC a Prins. Prins je cenově nastejno jako LandiRenzo. Dále jsem našel dílnu v Komíně
http://www.lpgservis.cz/

Tak teď jsem na vážkách. Jaký tam bude rozdíl ve funkcích ?? Na nějaké diskuzi jsem četl, že LandiRenzo když se upraví bude i fungovat PP. Prins je údajně zase nejlepší co se dá koupit...
bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od bosator »

Ještě e chci zeptat, co si myslíte o tomhle. Plynař, co to bude montovat, mi chce dát do felície reduktor tomaseto určený pro výkon až 140HP, tomasetto vyrábí stejný reduktor do výkonu 80HP, 100HP. Do felície by stačil a já bych tam viděl nejraději ten do 80HP, ale on tvrdí, že je jedno který tam dá, že to uškrtí tím šroubem na reduktoru. Nevím, jde mi o to, aby to pak na felícii šlo seřídit, abych výsledně neměl zbytečně velkou spotřebu a pod kvůli předimenzovanému reduktoru. Pokud, by měl plynař pravdu, není mi pak jasné proč výrobce vyrábí několik výkonových provedení, když je prodává za stejnou cenu. Díky za rady.
Uživatelský avatar
1.3MPi
Příspěvky: 167
Registrován: ned 02. bře 2008 15:49:08
Bydliště: Stredné Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od 1.3MPi »

No moc do toho nevidím, ale prečo by sa vyrábali 3 verzie, keď ten do 140HP sa dá použiť ako univerzál? (podľa slov toho plynára) Podľa mňa to pôjde nastaviť tým šróbom, ale nie tak presne ako na tom do 80 HP.
Škoda felicia 1.3MPi Lpg
pepiv - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od pepiv - FK »

Pokud budete brát BRC podtlak, nenechte si tam dávat krokový motorek, páč je drahý a povětšinou ho servisáci po čase vyhazují (z důvodů chybných informací elektroniky.). :thumbdown:
Hans - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Hans - FK »

Po čase jsem opět začal přemýšlet o LPG. Mám 1.6ku ale chtěl bych radši podtlak kvůli jednoduchému systému a ceně. Zkoušel někdo vyměnit plastové sání a namontovat podtlak plynu? Sání bych si mohl levně vyrobit.
Uživatelský avatar
MaxKiller
Příspěvky: 57
Registrován: stř 17. zář 2008 9:21:06
Bydliště: Nové Mìsto na Moravì
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od MaxKiller »

Ahoj všichni mám škoda felicia combi 1.3 BMM systém mám Elpigas, vím že Elpigas je polský ale používá vnitřnosti italský Tomassetto atd.... Mám to 8 měsíců spotřeba od 7-9l/100km cena lpg 12.90kč ale půjde to jako každý rok na 10.90kč (nákupka) tato cena je pouze pro zakazníky kteří si nechali udělat u zdejší firmy. Takže většinou dálka vychází 0,80-1kč/km což v dnešní době paráda pravda u těhlech starších LPG které jde do sání je trošku menší výkon ale o moc ne. Skoro to nejde poznat. Jsem max spokojenej. Max ;)
Hans - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Hans - FK »

Nechávali jste si někdo montovat plyn v Brně na Kulkově ?? Klidně i do 1.3, jde mi jen o zkušenosti s dílnou.
Hans - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Hans - FK »

Tak jsem si to oběhal. Na Kulkově mi nabídli ESGI a Stag ( oboje polský výrobce ) a v AGW Tartarini. Cenově vyjde Tartarini o 2000kč víc. Lepší dojem na mne udělal ten kluk v montérkách na Kulkově než pán v AGW. Tak nevím, co vybrat. Samozřejmě každá liška chválí svůj ocas. V AGW mi řekli, že jedině italskej systém a se vším ostatním budou jen problémy ( jejich názor jim neberu ), na Kulkově tvrdili, že Polsko na felinu stačí...
Teea - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Teea - FK »

Ja mam polsky ELPIGAZ neco pres dva roky a 50tis km a zatim bez problemu. ALe to je 1,3 a rizeny podtlak. Za to z BRC rizenym podlakem jsem po dvou letech provozu celkem bojoval. ALe to uz je 8 let nazpatek. Kurde to to leti.....
pepiv - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od pepiv - FK »

Mám BRC, původně řízený, dnes už neřízený. BRC rozhodně není nejlepší. Po 5 letech (40 tis. km) přestaly správně pracovat membány v reduktoru (řešil jsem to výměnou celého), poté servisáci vyhodili krokový motorek s tím, že tám "prý" být nemusí a následně po dvou letech odpojili dráty od lamda sondy s tím, "že prý to háže nějaký nesmyslný data". Tolik mé zkušenosti s BRCéčkem.
Hans - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Hans - FK »

Rozhodl jsem se pro Tartarini. Ten cenový rozdíl není tak velký a přece jen italský systém by měl být dobrý, to je známá věc. Co jsem viděl, tak aut na plyn je tam hodně. Taky mi nabídli o 6litrů větší nádrž. Objednám se a po zástavbě poreferuji. Felinám Zdar a plynovým zvláště!
bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od bosator »

Hans píše:Rozhodl jsem se pro Tartarini. Ten cenový rozdíl není tak velký a přece jen italský systém by měl být dobrý, to je známá věc. Co jsem viděl, tak aut na plyn je tam hodně. Taky mi nabídli o 6litrů větší nádrž. Objednám se a po zástavbě poreferuji. Felinám Zdar a plynovým zvláště!


Zdravím tě, všiml jsem si tvého příspěvku až teď. Já mám cca 9 měsíců ve felícii mechanické věci i reduktor tomasetto a elektroniku autronic, zatím určitě spokojenost, průměrná spotřeba velmi dobrá 7,9l , hlavně se mi líbí u autronicu rosáhlá možnost nastavení a dobré přizpůsobení jednotky danému typu auta, přesnější řízení směsy, proto i ta spotřeba. Ale jinak tartariny máme ve 2. felície combi Mpi-50kW, je to řízený podtlak, průměrná spotřeba do 9L, na delší trasy není problém jet i za 7,5L, ale to hlavní za 12 let provozu cca 100tis km pouze 1 vyměněny membrány, vydrží opravdu dobrých 60tis km, žádný problém s elektronikou, servomotorek stále původní a plně funkční. Co se týče kvality tartariny, řekl bych, po zkušenosti, že je velmi dobrá, oproti BRC a lovtecu, které mají moji známý. Jediný problém, tady u nás a v dalekém okolí, nikdo, ani ten co tu tartariny montuje, nemá na něj diagnostiku, ale zatím nebyla potřeba.
Hans - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Hans - FK »

Tak nakonec jsem šel na Kulkovu. U Tartarini jsem se šel objednat a nějak to drhlo, takže tak. Byl jsem u kámoše a prej je to všechno na jedno brdo, na felicii stačí i levnější polský systém. Výkon 75 koní to zvládne. Dneska večer by to mělo být hotové.
bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od bosator »

No, všechny ty systému fungujou na stejném principu, to je pravda. Jen mě uniklo jestli nakonec dáš do 1.6 řízený podtlak, nebo sekvenci? Já mám tak-nějak přehled jen v řízeném podtlaku. Co jsem se, poslední dobou a když jsem taky vybíral, bavil se 2 plynaři, tak chválí polskou elektroniku Bingo, Stag 100 je údajně složitý a občas jsou problémy v přizpůsobení jednotky autu. Polských systémů je několik a pravda, každý plynař chválí to svoje, ale většina plynařů je takových, že montují to nejlevnější, aby mohli udělat zajímavou cenu a měli co největší rabat, kvalita a životnost je většinou na posledním místě. Tak snad budeš mít štěstí na kvalitní systém, provedenou montáž a dobré nastavení jednotky.To nastavení jednotky je také problém, né každý, kdo LPG montuje umí nastavit optimálně jednotku. Já si sice zaplatil vychválenou elektroniku, ale nakonec mi nezbylo nic jiného, než sehnat všechny manuály a program, postavit kabel a jednotku si nastavit. Ted konečně auto jezdí se slušným výkonem, asi jako na benzín a dosahuje spotřeby o cca 1L vyšší, oproti benzínu. Co tam nakonec budeš mít a za kolik peněz?
Hans - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Hans - FK »

Tak teď jsou dojel dom už na plyn. Mám tam sekvenční vstřikování od ESGI Gas Injection. Při jízdě jsem nepoznal rozdíl, jede stejně dobře, kopec nekopec. Startuje se klasicky jakoby tam žádné LPG zařízení nebylo, po ohřití motoru se automaticky přepne na plyn. Vyšlo mne to na necelých 23000kč, Tartarini by bylo asi za 25000kč. Někdo si může myslet, že jsem idiot, ale to je moje věc komu jsem zaplatil. Zatím po tech 30ti km spokojenost. Auto se chová jak má, o místo v kufru jsem nepřišel, přepínač a stav nádrže je na pulubce nízko takže v noci nijak neoslňuje. Spotřebu jsem zatím neměřil, mám asi půl nádrže. Co jsem měřívával spotřebu benzínu po dobu asi jednoho roku tak jsem měl konstantně 6,6l/100km. Doufám, že se mi závady budou co nejvíce vyhýbat, jako tomu bylo dříve při jízdě na benzín.
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Vlada320 »

Tak já přeju ať slouží ;)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od bosator »

To si udělal dobře, že si dal do 1.6 sekvenci. Já jsem ti psal vlastně jen o podtlaku, v sekvenčním vstřikováním přehled moc nemám, ani esgi neznám. Ale zase sekvence za 23000 to je pěkná cena, tady montují tartariny za 26 a magic za 25,5 do fel. 1.6. Ta ať ti to dobře slouží.
Odpovědět