LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

se sporákem místo motoru :D
Hans - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Hans - FK »

Zprvu jsem si řikal, že na plyn kašlu ale pak jsem mi to nějak rozleželo. Za asi 25000km se mi investice vrátí a to najedu určitě. Kdybych měl jezdit ještě 5 let tak je to pořád v klidu. Není důvod do felicie dávat nějaký špicový značky, kdy tě zástavba vyjde na 30 a víc. To ESGI má italskou řídící jednotku a polská je snad jen toroidní nádrž. Komponenty jde vzájemně přehazovat za jiné výrobce takže není problém.
rycmond - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od rycmond - FK »

Ahoj,
nemeli by jste nekdo schema zapojeni STAG - 100. Jak se meri mnozstvi plynu v nadrzi a jak se davkuje? Proste jak to celel fuguje?

Diky
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od ka-spel »

Hans píše:Komponenty jde vzájemně přehazovat za jiné výrobce takže není problém.


To bych jako výhodu moc nebral. Montáže typu "jak pejsek s kočičkou vařili dort" nejsou moc fajn. Výrobců komponentů moc není a řada výrobců (kompletářů) používá díly od stejných výrobců, ale systémově sladěných. Tak jednoduchá zaměnitelnost není. Prostě když ti odejde reduktor na tartarini, tak tam z brc nevrazíš.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od ka-spel »

rycmond píše:Ahoj,
nemeli by jste nekdo schema zapojeni STAG - 100. Jak se meri mnozstvi plynu v nadrzi a jak se davkuje? Proste jak to celel fuguje?

Diky


Doporučuji mrknout na http://forum.skodahome.cz tam v LPG přispívají pravidelně montážníci z nejrůznějších firem a zrovna STAG je tam dost probíraný. Sice jsem tam četl nejvíc o STAG 300 a Premium, ale určitě odpoví.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Hans - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Hans - FK »

Jaký nastavujete odtrh na svíčkách na 1,6ce? Koupil jsem na zkoušku Brisk Silver. Dočetl jsem se, že dáváte 0,5 až 0,7mm ...
Teea - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Teea - FK »

Na 1,3ce jsem vzdy nastavoval 0,55mm a bez problemu u 1,6ky bych to videl podobne nebo experimentovat :)
Hans - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Hans - FK »

Ok, počkám až mi vychladne motor a zkusím tam dát 0,5mm
pepiv - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od pepiv - FK »

Hans píše:Jaký nastavujete odtrh na svíčkách na 1,6ce? Koupil jsem na zkoušku Brisk Silver. Dočetl jsem se, že dáváte 0,5 až 0,7mm ...

Vzdálenost elektrod mám na Felicii 1.3 nastavený na volnějších 0,5 mm dle doporučení odborníků ze servisu. V každým případě by měl být zmenšený, protože směs LPG se vzduchem se hůř zapaluje než směs benzínu a hrozí pak "střílení" a snížený výkon.
Co se týče svíček Brisk Silver: mluvil jsem s více mechaniky dělajících do LPG problematiky a žádný je nedoporučuje. Jejich cena je vyšší a efekt se prý nedostaví. Stejně tak se nedoporučují ty víceelektrodové. Pokud můžeš, vrať je. Použij standard nebo jim podobné a zklepni elektrodu. Dobrou zkušenost mám se značkou Bosch a NGK. Jo a demontovat svíčky je nejlépe při studeném motoru. Čau
Hans - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Hans - FK »

pepiv píše:Jo a demontovat svíčky je nejlépe při studeném motoru.

Tak jistě, vždyť řikám. Já nevim, já to probíral jak s plynaři při montáži a doporučili mi Brisk. Pak jsem to probíral s kámošem a on je taky dává a pokud je systém v pořádku tak by měli 30tkm najet. Já na benzin jezdil na NGK a byli v pohodě. Když to shrnu, tak na NGK ( 150kč/ks )jsem najel 50tkm a teď je vyměnil za plynové Brisk Silver ( 96kč/ks ). Když Brisk vydrží 30tkm bude to dobré, NGK by vydrželi při provozu na plyn podobně.
pepiv - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od pepiv - FK »

Ten plyn klade vysoké nároky na svíčku a proto někde uvádí výměnu již po 25 tisících. Brisk Silver jsou opravdu ověřené ve smyslu nulového přínosu.
Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 218
Registrován: pon 09. úno 2009 18:27:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od denis15 »

Momentálně mám 3body NGK, najeto na nich cca 20tis. km a jsou jako nové. Testoval jsem obyč NGK (ne 3body) předtím na Japoncovi a najel jsem na nich 60tis. km, než umřel motor, ale svíce byly vklidu a to jezdil jen a pouze na LPG-benál nefungoval :D . Km přesně nevím, ale obyč BRISK měly problém po 15tis. km, což ale bylo dané tím, že to nevidělo benzín.NGK 3body mě vyšly do 400kč všechny 4.Kolik stojí normálně netuším-bral jsem je se slevou.
Hans - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Hans - FK »

No vracet je už nebudu. Prostě je zkusím a když nebudou stát za nic, tak budu poučen a taky je nedoporučím a příště dám zase normální benzinové NGK BUR6ET
Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 218
Registrován: pon 09. úno 2009 18:27:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od denis15 »

Nejlepší je si to vyzkoušet a najít kompromis-cena x výkon. ;)
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od ka-spel »

Hans píše:Jaký nastavujete odtrh na svíčkách na 1,6ce? Koupil jsem na zkoušku Brisk Silver. Dočetl jsem se, že dáváte 0,5 až 0,7mm ...


Co by si tam nastavoval? :roll: Pokud máš sekvenci (jak jinak u 1,6). NGK BUR6ET co jsou přímo i z výroby a není co řešit. Nějaké speciální lpg svíčky jsou jen reklamní kecy.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Hans - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Hans - FK »

Jo už tam mám Brisk. Dneska jsem s nimi jel a musím říct, že je to stejné jako s NGK. Čekal jsem, že výměnou svíček zmizí to zacukání po přepnutí na plyn, ale dělá to pořád. Příští týden zajedu do servisu, aby se na to podívali. Já ještě nebyl na žádném seřízení ( mám najeto 4000km na LPG ), pravda, v plynárně mi neřekli, že mám přijet...
pepiv - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od pepiv - FK »

Hans: pokud máš podtlak, tak ten cuká každý a vždy při přepnutí na LPG (myšleno při nezahřátém motoru). Jinak na seřízení jsi měl jet už po 1000 km od zástavby.
Hans - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Hans - FK »

Ne, mám sekvenci. Právě by to podle plynařů mělo přepínat na plyn jakmile má fridex 30°C. Já ale nastaruju v garáži kde je 5°C nebo i venku když je -10°C a motor za 5 sekund přepne. A při tom to zacuká, jak je už teplý a startuju tak se nic neděje, nejde nic poznat. Zase je lepší, když je to takhle kdy jsi chvíli počkám a jedu hned na plyn než abych třeba 5km jel na benzín i v létě.
Vím, že se má po 1000km zajet na seřízení, všude to zde píšete, ale mně opravdu nic neřekli, jen kdyby byl nějaký problém.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od ka-spel »

Podle toho co píšeš, tak by to mohlo být kromě nastavení teploty a tlaku pro přepnutí i vadným čidlem teploty u reduktoru. Vyměnil jsem za cca 400 s prací (jinde ti vydřiduši chtěli jen 800 za čidlo) a mám pokoj.

Vidím, že jsi z Rousínova, tak to nemáš zase takovou dálku do Boskovic. Vřele doporučuji tamního borce (pan Svěrák). Dal jsem na radu malty z skodahome a nemůžu si vynachválit. Co tam máš Tartarini? Tento se specializuje na Tartarini, ale dělá i Landi Renzo a STAG.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Hans - FK

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Hans - FK »

Ne ne, mám ESGI, což je polský systém stejně jako STAG. Je to možné, ale teď jak už není taková zima nemám problém. Já tomu systému zatím moc nerozumím, protože ho mám krátce, ale zřejmě to má dvě čidla teploty - jedno na reduktoru a druhé na plynovém filtru. Pokud má teplotní čidlo vliv jen na okamžik přepnutí z benzínu a ne na spotřebu, tak to zatím nebudu řešit. Spotřebu mám okolo 8l/100km, podle toho jak jezdím, nyní spíš krátké trasy do 10km takže je vyšší, ale na benzín jsem jezdil za 6,5 až 7, takže si myslím, že je to v pořádku
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od ka-spel »

To může být i nastavením teploty, kdy se má přepnout na lpg v řj. Mě nastavování nepomohlo a neustále to přepínalo na benzín, pomohla výměna teplotního čidla.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Xyz255 »

No já mám na zadním okně nálepku Nova gas :D a po technické stránce je to v pohodě, do školy to mám cca 36 km a měsíčně projezdím necelý 2000 místo 3000 v benzínu. Stálo to asi dvacku, montáž byla někdy v lednu a už je investice vrácená, takže pohodka. Jenom nemůžu doporučit servis, kde nám to montovali (auto unger v Brně myslim se to jmenuje), protože jsou tam strašní lempli a fušéři. Když nám to namontovali, tak jsme potom jeli vyměnit výfuk, mechanik to samozřejmě zvedl a zjistilo se, že uchytili plynovou hadičku jenom na 3 bodech po celé délce kombíkové kastle! A ještě k tomu u nádrže to normálně viselo, takže jedna jízda po lese a bylo by po plynu... Pak taky furt blbnul volnoběh tak jsme tam co chvíla byli a vůbec jim to nebylo divný, že nám to furt chcípá. Tak až se otec nasr... a stěžoval si u šéfa tak to milostivě otevřeli a prohledali a zjistili, že je vadná klapka, ale předtím jim to vůbec asi nebylo divný, že nejsou schopní to seřídit... Takže si dělám průzkum teď, kolik tak stojí diagnostika na plyn, abych za nima nemusel jezdit a dávat jim 6 kil za seřízení, jak si řekli po výměně té klapky...
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 67
Registrován: pát 29. led 2016 13:57:03
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Basic »

Teraz mám druhú Feliciu Combi 1.3 MPi s LPG.

1. Felicia Combi 1.3 MPi + LPG (1998) - AEB Voilá 180 (prestavba v 2000) - kúpa pri 278 620 km.
2. Felicia Combi 1.3 MPi + LPG (1998) - Landi Renzo (Lambda Control System/2 - V05/2) (prestavba v 2002) - kúpa pri 200 000 km.

Oboje bez problémov. S diagnostickým káblom si to každý dokáže vyladiť presne tak ako potrebuje. Otáčky prepnutia, teplota, či pri akcelerácií alebo nie a tak ďalej a tak ďalej. Príde mi, že Felicia je absolútne jednoduché auto s RJ na prestavbu a servis LPG.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG od jakého výrobce do Felície Mpi ?

Příspěvek od Rob »

souhlasím, pro felicii je daleko lepší systém s centrálním směšovačem nežli sekvence, která je daleko citlivější na nastavení, kvalitu plynu a vyžaduje častější a dražší servis.... s kabelem není problém si podtlak vyladit k obrazu svému, alespoň co se tebou zmiňovaných hodnot týká
Odpovědět