Zdochne po prepnuti na LPG- nepustí plyn

se sporákem místo motoru :D
KOVO
Příspěvky: 66
Registrován: pát 24. zář 2010 8:58:45

Zdochne po prepnuti na LPG- nepustí plyn

Příspěvek od KOVO »

Caute, dnes som cistil skrtiacu klapku a to tak, ze som na nu striekal sprej na to urceny pri beziacom motore, zvysoval som otacky motory a pritom sa mi to preplo na LPG. Hneď som vypol motor aby mi tam nesycal plyn. Potom som docistil klapku, nahodil plastovy kryt na sanie a nastartoval. Odvtedy mi nefunguje LPG. Cez hadicu za krokovym motorcekom mi nejde plyn. Co sa mohlo stat? Pri prepnuti na LPG mi zopnu vsetky tri ventily, cize plyn od nadrze k reduktoru ide. Poistka OK, dioda na prepinaci svieti, aj sa pri zvyseni otacok prepne na zelenu. Ale nejde tam plyn.. Ako zistim, ze je krokovy motorcek funkcny? Je to felicia 1,3 Mpi a system Lovtec
KOVO
Příspěvky: 66
Registrován: pát 24. zář 2010 8:58:45

Re: Zdochne po prepnuti na LPG- nepustí plyn

Příspěvek od KOVO »

Dnes som rozobral reduktor, mam prasknutu membranu, ale tak, ze az od okraja postred. Takze toto bude problem, objednal som novu a uvidim.
KOVO
Příspěvky: 66
Registrován: pát 24. zář 2010 8:58:45

Re: Zdochne po prepnuti na LPG- nepustí plyn

Příspěvek od KOVO »

Neviete nahodou, ze ci je system Lovato a Lovtec to iste? Ja mam Lovtec a ked hladam tie membrany, tak najdem hlavne Lovato, ale na jednej stranke bolo pri tej membrane napisane "Lovato - Lovtec". Su teda membrany tychto vyrobcov totozne?
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdochne po prepnuti na LPG- nepustí plyn

Příspěvek od LPG.habartice »

Lovtec je kopie lovata, membrány jsou úplně stejný. Cena komplet repasní sady je necelých 400 kč
KOVO
Příspěvky: 66
Registrován: pát 24. zář 2010 8:58:45

Re: Zdochne po prepnuti na LPG- nepustí plyn

Příspěvek od KOVO »

Vcera som vymenil membrany a gumicky na reduktore. Ide to paradne, cize problem bol kvôli tej natrhnutej membrane. Objednal som repasnu sadu pre Lovato a dal to do môjho Lovtecu, krasne to tam pasuje. :salut:
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdochne po prepnuti na LPG- nepustí plyn

Příspěvek od Rob »

... jen pro zajímavost, kolik jsi měl na reduktoru, potažmo vzato na starých membránách najeto km?
KOVO
Příspěvky: 66
Registrován: pát 24. zář 2010 8:58:45

Re: Zdochne po prepnuti na LPG- nepustí plyn

Příspěvek od KOVO »

Po kupe auta som na nich spravil 70000km, nieco najazdil aj predosly majitel, ale kolko presne neviem. Ale tie stare membrany vyzerali hrozne, ako aj cely reduktor, cely zaneseny. Poriadne som ho vycistil a ide zasa ako novy. Zmizlo mi aj kolisanie otacok po vyradeni rychlosti za jazdy.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdochne po prepnuti na LPG- nepustí plyn

Příspěvek od Rob »

OK, díky za informaci. Je to asi u každého individuální s tou výměnou membrán, někomu vydrží i 150 kkm, někdo mění po 60 kkm. Ale to spíše mění plynaři preventivně, aby měli kšeft, než že by to bylo opravdu zapotřebí to takto brzo měnit.
Odpovědět