Nefunkcnost LPG

se sporákem místo motoru :D
Jart
Příspěvky: 4
Registrován: pon 01. čer 2015 16:45:14
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Nefunkcnost LPG

Příspěvek od Jart »

Ahoj klubaci,
dnes jsem pri jizde s Feldou dojel na misto urceni normalne na LPG, chcipnul jsem a po cca 10 minutach jsem opet nastartoval, jenze po seslapnuti plynu jsem neslysel cvaknuti prepnuti z benzinu na LPG a tak jsem mrknul na ovladac pod volantem a ten komplet zhasnuty. Zkousel jsem privodni kabel do ovladace domacknout, ale beze zmeny. Ptam se vas, jestli jste nekdo resil podobny problem a zda li to bude jen elektroinstalaci. Hned zitra na to vlitnu, za jakoukoliv radu ci pripominku budu vdecny :-) diky
Jart
Příspěvky: 4
Registrován: pon 01. čer 2015 16:45:14
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcnost LPG

Příspěvek od Jart »

Vyřešeno :) byl to problém v zaoxidované elektroinstalaci.. Kompletně celou kabeláž od LPG jsem rozebral, vyčistil a už zase vše OK. :ot: U toho jsem proběhl rovnou všechny kostry a kabely v motorovém prostoru a vyřešil problém se startováním :D .. Auto mám pouze chvíly, takže zatím ladím karosérii
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcnost LPG

Příspěvek od osobne »

Hmm, dnes ráno stejný problém, nastartuji normálně na benzin a na LPG už to při 2000 ot/min nepřeplo, na manuálním přepínači nesvítí červená dioda, takže je vyřazen z provozu, naštěstí to alespoň jede na benzin, pojistka na LPG, co je v motorovém prostoru, je OK, takže mě také asi čeká v neděli kontrola LPG kabeláže. :scratch:
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcnost LPG

Příspěvek od Rob »

... zřejmě někde uklepanej káblík to bude. jestli jsi někdy teď lezl do palubovky nebo do míst, kudy vede kabeláž od LPG, začal bych tam. nebo horší možnost - odešel spínač, ale tomu moc nevěřím. spíše to bude upadlý drát někde...
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcnost LPG

Příspěvek od osobne »

Také doufám, že jen vadný kabel. Ale nikam jsem nelezl, normálně jsem večer přijel na LPG, vypnul motor, ráno nastartoval a LPG už nešlo, jede to už pouze na benzin. Alespoň že tak. Dnes se na to zkusím kouknout, jestli nebude pršet.

Defacto jsem při úplné tmě ještě zjistil, že na spínači svítí dole žlutá dioda, tak snad kaput nebude, za světla ta žlutá dioda ani vidět není. Ale standardně by na něm měla svítit červená dioda tak zřetelně, že je vidět i ve dne. Buď nahoře, když je přepnuto na benzin, nebo dole, když je přepnuto na LPG, ale červená dioda nesvítí ani jedna.

Kolik se pohybují ceny nového spínače? Je tam tento:

https://s11.postimg.org/aisjmg8i9/IMG_2 ... 104149.jpg
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcnost LPG

Příspěvek od osobne »

Chyba objevena, byla tam u autobaterie ještě jedna pojistka a v držáku na pojistku byl ulomen vodící plíšek, na který se nasunuje kabel. Tak jsem první pojistku u spínače zrušil a přendal jí sem k baterii.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcnost LPG

Příspěvek od Rob »

no tak fajn, hlavně že se vyřešilo :thumleft:
Odpovědět