Jaké LPG???

se sporákem místo motoru :D
Uživatelský avatar
birko2
Příspěvky: 75
Registrován: sob 03. bře 2007 10:38:19
Bydliště: POPRAD
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od birko2 »

Pri LPG sa odporuča motor trocha ohriat,ale nieje to podmienka,ked je studeny je vačšia spotreba,ja som to skušal naštartovat pri mraze a štartlo mi to max pri -18,ked bolo nad 18 už to nenaskočilo ,cez zimu nechavam automat a ked sa motor ohreje samo automaticky prepne...
Felícia is the best !!!JPači sa mi dizajn Felície a preto jej budem verný !!
Felícia 1.3 MPi,40kw,červena,LPG.10.1999
Fabia combi 6Y 1,4MPi 57kw chip Cimbu r.v.10.2002...Model 2003....od 11.3.2010 LPG sekv.Lovato Fast 01..
Moja felícia http://birko2.rajce.idnes.cz/Moja_Felda/
POPRAD http://www.ukazto.com/?id=1584879&klic= ... &overall=1
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Vlada320 »

já jediný na čem to poznám tak že když je to studený a přepnu to tak to dost brzdí motorem ikdyž řadím.doufám že tomu moc neubližuju :(
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
West - FK

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od West - FK »

imho je lepšie keď sa motor trochu ohreje zo začiatku na benzín lebo LPG horí vyššou teplotou tak aby to nebol taký tepelný šok pre valce a ventily atď. navyše pri zmene skupenstva plynu v splyňovači prudko klesá teplota okolia preto je splyňovač ohrievaný chl. kvap.

a tomu brzdeniu motorom pri radení nechápem.... veď keď radíš máš vyšliapnutú spojku, tj. motor je odpojený od kolies. a aj kebyže radíš bez spojky tak sa to nedá tak aby motor brzdil. :)

moje LPG šlape cez RJ, žiadne trimmre, žiadna možnosť nastavenia bez PC a káblu :|
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od DuDe »

Zjistil někdo jak je to s tím přehazování systémů a nadrží z jednoho auta do druhyho . . . ? ? ? Jde to ? Jestli pak není problém s přihlášením ?

Jinak k tomu přepínání benzín-plyn . Mám 1.3 jednobod, systém BRC , přepíná mi to automaticky když otáčky stoupnou nad 1800 . . . Takže nastartuju , prošlápnu plyn , ono se to přepne a frčím . . . Dělám to tak i v zimě a zatím vše bez problémů.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Ivarek »

No já zatím vím že na 100pro jde legálně přehodit použitá nádrž z auta do auta,samozřejmě že musí mít platný atest.A další věc je že když skončí platnost nádrže tak stačí dát nádrž jinou a nic jinýho se předělávat nemusí.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od ka-spel »

host píše:Myslíte si, že se vyplatí do feliny kupovat sekvenční vstřikování?


Do 1,6 je to nezbytnost. :!:
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
simisim

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od simisim »

No taky by mě to zajímalo s tou sekvencí. Já mám teď v 1,3 Mpi s centrálním směšovačem a žere to jak protržený 10 litrů. Což mi dvakrát výhodný oproti benzinu nepřijde.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Vici »

="ka-spel

Do 1,6 je to nezbytnost. :!:

no ani ne. da se to jezdit i s podtlakem. sekvence ma nevyhodu ze pozde prepina, cili v zime jedes dlouho na benzin....

To je sice pravda, ale za to má lepší starty, klidnější chod, nižší spotřebu, delší životnost svíček a hlavně nemusíš řešit, že to jednou šlehne do sání.
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
kimmi777

Aké LPG?

Příspěvek od kimmi777 »

Ahojte,chcem sa spýytať od akého výrobcu tankujete LPG?Ja tankujem výhradne od Slovnaft Eco Autoplyn,no dnes som
natankoval Flaga a zdalo sa mi že má auto lepší ťah,môže byť kvalitnejší alebo sa mi to iba zdalo.
Zdenek

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Zdenek »

já zrovna nechávám montovat do 1,3 MPI sekvenci. Určitě to stojí za ty peníze. Spotřeba i výkon jak u benzínu, nestřílí to do sání, je to prý spolehlivější, plynulejší přechod mezi benzínem a plynem, takže samý klady. Akorát ohřávat se musí jen na benzín, ale tich 30 °C je tam za chvíli.
Host

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Host »

Čau.
Jak je teda s tou sekvencí?
Na http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=47323 jsem četl, že to do 1,3 mpi nedoporučují. Někdo to tam má namontovaná a dělá mu to bordel, šak si to tam můžete přečíst jsou příspěvky někde u konce.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 19. říj 2008 21:16:06, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od DuDe »

simisim : 10l to je řek bych normální spotřeba na městskej provoz teda . Jinak 8l na delší trasy . A i to se sakra vyplatí oproti benzínu . . .
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: Aké LPG?

Příspěvek od DuDe »

Já tankuju jedina Shell . . . Občas na Agip . U jiných mám jen špatné zkušenosti , auto cukalo a jelo hůř . . . Radši si připlatím a dopřeju autu něco lepšího . . .
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Tomas6 »

Sekvence je dobrá věc.Hlavně co se týče spotřeby.Ale co jsem potkal feldu co to měla namontovaný,1,6 tak se přeplaaž po šesti km.Teda v zimě.Ten týpek co jiměl jezdil do práce právě těch šest km a při mrazu se mu to auto prostě nezahřálo.Takže jezdil na benál.Investice jako prase a kromě občasných výletů někam dál na nic...
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
simisim

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od simisim »

No tak jestli se to přepíná samo až po určitý teplotě motoru a v zimě to trvá 6 km, tak to u mě teda hodně hodnota sekvence klesla. :D
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 19. říj 2008 21:15:04, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Tomas6 »

Nevím jak který systém a výrobce.Ale on měl tuším Landirenzo a přepínalo se to až při tuším 75°C.A jelikož jezdil defakto celouzimu po rovině na sněhu,kde tomu nemohl oprat,tak se to prostě na tuto teplotu zahřálo pozdě.Většinou pár metrů před tím než zaparkoval.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
West - FK

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od West - FK »

všetko je otázkou nastavenia pri týchto zariadeniach...
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Ivarek »

Sekvence má hlavní 2 výhody - menší spotřeba a nižší ztráta výkonu než u podtlaku.Na druhou stranu 2 nevýhody - vyšší pořizovací cena a složitější systém,tzn vyšší možnost poruchy.Tyhle systémy jsou celkem náchylný na správnou montáž a hlavně seřízení,např takový ka-spel by na tohle téma mohl napsat knihu.
A jinak sekvence je takovou nutností u aut s plastovým sáním jelikož zde nehrozí "střelení" zpátky do sání jako je tomu u podtlaku (pouze možnost,neříkám že to musí střelit).
West - FK

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od West - FK »

musí to streliť. minimálne pri zábehu zariadenia. u mňa pri zábehu (cca 700 kilákov) strieľalo jedna radosť :) po výmene sviečok a donastavenia pohodička...
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Vlada320 »

já vám nevím já mám klasickej podtlak 1,3mpi a za půl roku co to auot mám tak mi to ještě ani jednou nestřelilo do sání.asi je to o tom jak má člověk motor v pořdku,jak se o to stará a jak má seřízený ventily to prej dělá dost.
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Ivarek »

Já mám 2 auta na plyn s podtlakem a ani jedno mi za několik let nestřelilo,ale na druhou stranu jsem viděl u šváry který to montuje několik rozstřelených sání.Jeden čas se montovaly protizášlehový klapky ale taky to nebylo na 100%.
A faktem je že drtivá většina montážních firem odmítá podtlak montovat do aut s plastovým sáním,tudíž do všech novějších.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od ka-spel »

Tomas6 píše:Sekvence je dobrá věc.Hlavně co se týče spotřeby.Ale co jsem potkal feldu co to měla namontovaný,1,6 tak se přeplaaž po šesti km.Teda v zimě.Ten týpek co jiměl jezdil do práce právě těch šest km a při mrazu se mu to auto prostě nezahřálo.Takže jezdil na benál.Investice jako prase a kromě občasných výletů někam dál na nic...


Blbost. Mám ji taky s Tartarini a v létě se mě to přepne než dojedu z garáže k bráně od společného dvora, cca 100m (tj. než zavřu garáž a otevřu a zavřu vrata). Když je kolem 10C, tak to trvá ještě cca 300m než objedu místní park a když mrzne, tak se mě to přepne po dalších 500m, takže 6 km je blbost a měl by si to jít seřídit. ;) I když je třeba -20, tak to víc jak 3 km není.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Tomas6 »

Hmm.Když myslíš...Píšu zkušenost.Seřízené to měl.Bo to byl několikrát reklamovat.Nakonec s tím byl ještě v asi dalších dvou servisech a tam mu potvrdili že to je normální a že se přepne až po zahřátí...Možná blbej systém nebo typ.Nevím.Moc se v autoplynu nevyznám.Ale co máme fabie v práci se sekvencí tak to takhle dělá u všech...
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od ka-spel »

Ano po zahřátí, ale to nutně neznamená, že bude teplota v půlce. 6 km do přepnutí na plyn jsem v životě ještě nejel.
Taky jsem se s tím dost natrápil, než se to pořádně seřídilo a vychytali se mouchy (mimochodem příčinou veškerých potíží byly zalepené vstřikovače od nekvalitního plynu - chcípání na volnoběh).
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Tomas6 »

Vím i z vlastní zkušenosti že když je fakt mráz tak mi felinka topí taky až za dlouho.Jezdíme stejnou trasu.Povětšinu z kopce a na sněhu,takže nemůžeš tomu vrznout aby se to zahřálo.Mívám i chladič zabalený,termostat nový a prostě se to zahřeje až pozdějc.Naštěstí mám podtlak takže pohoda...
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
smazany clen - FK

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdravím,

tak nakonec v pátek mi v Tečovicích namontovali BRC. Stálo to 18.200 :?
Po prvních 143 km jsem naplnil 14,02 dm3...tak by mě zajímalo, jestli je ta spotřeba konečná nebo půjde ještě dolů až si systém "sedne".

Jinak zatím převážně spokojenost, akorát studený motor musím pár vteřin držet v otáčkách, má tendenci chcípnout :(
smazany clen - FK

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od smazany clen - FK »

a ještě by mě zajímalo, zda mám nechat vyčistit škrtící klapku, auto má najeto čerstvě 90.000 :?:
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Vici »

Tomas6 píše:Vím i z vlastní zkušenosti že když je fakt mráz tak mi felinka topí taky až za dlouho.Jezdíme stejnou trasu.Povětšinu z kopce a na sněhu,takže nemůžeš tomu vrznout aby se to zahřálo.Mívám i chladič zabalený,termostat nový a prostě se to zahřeje až pozdějc.Naštěstí mám podtlak takže pohoda...

kamos - 1,6 + landi renzo - v zime prepne az po 3km.... +-
druhy kamos 1,6+ magic2 - to same...
ja jezdim do prace 4km = jedil bych v zime furt na benzin, v lete tak pul trasy na benzin... cili pro me vyhozene penize z vokna .
jinak neco sem pojezdil s tim landi renzo a troufam si tvrdit ze to jede na plyn lip nez na benzin.
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Tomas6 »

Vici: Jak říkám.normální.Fabie to samý.Proto bych do sekvence nešel.Jinak 1,6 se zahřívá dřív.Teda co mám zkušenosti z práce z funa.Jinak netvrdím že to nejede líp jak podtlak nebo že to nežere míň.Další neřešitelný problém je při poruše pal.čerpadla.Na vlastní kůži vyzkoušel minulý týden u fabie s landirenzo.
Tommmy100:Klapku klidně vyčisti.Ničemu to neublíží.Ale musíš ji pak nastavit.Cena je poměrně vysoká ale ta cena plynu....Jinak spotřebu můžeš počítat nádrž nádrž.Mám vyzkoušené že ne pokařdé do ní ikdyž je úplně prázdná vleze to samá.Takže hodnoť až po delší době.Nějakých 140 km objektivních nebude.Jinak jestli chceš poradit kde tankovat tak buď v malenovicích u cihelny a nebo na příluku na staré benzině.Vyzkoušené.Všude jinde stojí plyn za ho...Co se teda zlína týče.Matůš má teda taky shid.Nejede a žere.A zodpovědně timůžu říct že někde to dělalo rozdíl až 100 km na 36 litrů.Jinak teď je chladno takže spotřeba dolů nepůjde.Počkej do jara...
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
smazany clen - FK

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od smazany clen - FK »

A co v Otrokovicích u teplárny...dnes jsem tam bral těch 14dm3 :roll:
Host

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Host »

Tommmy100 píše:Zdravím,

tak nakonec v pátek mi v Tečovicích namontovali BRC. Stálo to 18.200 :?
Po prvních 143 km jsem naplnil 14,02 dm3...tak by mě zajímalo, jestli je ta spotřeba konečná nebo půjde ještě dolů až si systém "sedne".

Jinak zatím převážně spokojenost, akorát studený motor musím pár vteřin držet v otáčkách, má tendenci chcípnout :(


V úterý jsem to motoval taky v Tečovicích a naprosté spokojenost. Ten samý systém i stejná cena. Motor jede super, nezdechá, jde hezky za plynem akorát pravda je to trušku zdechlejší hlavně do kopce, ale tak to neřeším. Spotřeba se teprve ukáže. Z toho mám trošku strach s benzínem jsem měl dlouhodobý průměr pod 6l.
Jinak jsem nováček v LPG a mám pár otázek.
Asi při jaké teplotě přepínat na LPG nebo po kolika km?
Při dojezdu auta přepnout chviličku na benál nebo to vypnout s LPG? U 120 se to tak myslím dělalo.
Bezínové čerpadlo zapojit tak aby při běhu na LPG bylo odpojené nebo to nechat tak? Když jsem se ptal tak to odpojení nedělají, udělají to pouze u vstřiků.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Ivarek »

To čerpadlo bych určitě odpojil.Mě se odpojují vstřiky + ta fuel pump.Je zbytečné aby furt makala když jedeš na plyn.Když nic jinýho tak jí prodloužíš životnost.
A jinak ty si typ paliva přepínáš sám ručně?Tohle mám na favoritu,na novějších se přepíná samo buď podle teploty anebo otáček.
Host

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Host »

Tak na to čerpadlo hodím relátko at to zbytečně nejede, protože co jsem tak pochopil tak ten benzín parafinuje právě k vůli tomu čerpadlu, že pořád jede.
Buď si to můžu přepnout sám nebo automaticky po zvýšení otáček, ale to by se mi přeplo hned jak bych vyjel. Tu teplotu nevím. Zkoušel jsem to, auto mělo podle budíku provozní telotu a automatika to pořád nepřepla. Tak nevím.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 19. říj 2008 21:14:03, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Ivarek »

No pokud to máš podle otáček tak to nemá na teplotu vliv.Mě to přepíná pokud klesnou otáčky pod 2500 (dá se nastavit) tzn když řadíš.No a prostě když vyjíždím tak to hned tak vysoko netočím,přepínám tak po cca 500m.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od ka-spel »

Vici píše:kamos - 1,6 + landi renzo - v zime prepne az po 3km.... +-
druhy kamos 1,6+ magic2 - to same...
ja jezdim do prace 4km = jedil bych v zime furt na benzin, v lete tak pul trasy na benzin... cili pro me vyhozene penize z vokna .
jinak neco sem pojezdil s tim landi renzo a troufam si tvrdit ze to jede na plyn lip nez na benzin.


Landi Renzo je bomba, ale po 3 km tomu nevěřím. Mě to přepne i za velkých mrazů cca za polovic.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Host

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Host »

Ivarek píše:No pokud to máš podle otáček tak to nemá na teplotu vliv.Mě to přepíná pokud klesnou otáčky pod 2500 (dá se nastavit) tzn když řadíš.No a prostě když vyjíždím tak to hned tak vysoko netočím,přepínám tak po cca 500m.


No já to mám nastavené někde kolem 2000 a tam je problém, že když řadím tak to většinou ty otáčky překročí jinak by to na další převod kuckalo. Tak to přepínám ručně a jsem spokojený. Přepínám to tak po 2,5 - 3 km.
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Vlada320 »

to ne to můžeš přepínat mnohem dřív.ideální je asi jak napsal Ivarek.po těch 500metrech to vklidu přepni. ;) jinak spotřeba.řeku ti to takhle já jsem se dostal se spotřebou po praze na plyn na 7litrů a to jsem sám enchápal ale vycházelo to tak.pochybuju že bych na benzín jel za 5litrů ale prostě to tak vyšlo.jinak mimo prah max tak do těch 120km/h ale lepší je třeba pořád udržovat 110.jak jedeš od těch 120 vejš tak to začíná žrát.akorát ta moje spotřeba těch 7litrů je asi už pryč páč jsem čistil klapku a zatím se to ne a ne spravit :( jede to dobře ale ty otáčky si dělají co chtěj :xa kolik to žere zatím netuším :( ale myslím že že hodně :evil:
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
smazany clen - FK

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od smazany clen - FK »

V úterý jsem to motoval taky v Tečovicích a naprosté spokojenost. Ten samý systém i stejná cena. Motor jede super, nezdechá, jde hezky za plynem akorát pravda je to trušku zdechlejší hlavně do kopce, ale tak to neřeším. Spotřeba se teprve ukáže. Z toho mám trošku strach s benzínem jsem měl dlouhodobý průměr pod 6l.
Jinak jsem nováček v LPG a mám pár otázek.
Asi při jaké teplotě přepínat na LPG nebo po kolika km?
Při dojezdu auta přepnout chviličku na benál nebo to vypnout s LPG? U 120 se to tak myslím dělalo.
Bezínové čerpadlo zapojit tak aby při běhu na LPG bylo odpojené nebo to nechat tak? Když jsem se ptal tak to odpojení nedělají, udělají to pouze u vstřiků.[/quote]


No a o to tady jde především. S benzínem jsem jezdil i za 6, a teď mám 10, takže moc nešetřím...doufám, že půjde spotřeba ještě dolů :(
Host

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Host »

No a o to tady jde především. S benzínem jsem jezdil i za 6, a teď mám 10, takže moc nešetřím...doufám, že půjde spotřeba ještě dolů :([/quote]

No toho se bojím hodně. Doufám, že budu jezdit kolem 7l. Uvidíme čas ukáže. :)
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne čtv 16. říj 2008 20:13:49, celkem upraveno 1 x.
Důvod: pravidlo č.4
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Tomas6 »

Já jezdím za 10 a šetřím proti benálu hodně.Nevěříš?dělá to korunu na kilometr.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
smazany clen - FK

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od smazany clen - FK »

Mám problém...když nastartuju, za studena a přepnu na benzín, tak auto chviličku cuká a nechce jet, zajímavé že na plyn to nedělá...nevíte co s tím? :o
Host

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Host »

Tomas6 píše:Já jezdím za 10 a šetřím proti benálu hodně.Nevěříš?dělá to korunu na kilometr.

Při spotřebě 10l a ceně LPG asi 16 kč to dělá 1,6kč na 1km. To musíš mít potom dlouhodobou spotřebu auta na benál 8,7 l/100km, když budeme brát, že Natural stojí 30kč. To vychází nějakých 2,61kč/km. To ti docela žere. :)
Já jsem s benálem jezdil dlouhodobě za 1,85 kč/km. Ale i tak si myslím, že se mi to LPG vyplatí, protože najedu hodně Km.
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Tomas6 »

Tommmy100 píše:Mám problém...když nastartuju, za studena a přepnu na benzín, tak auto chviličku cuká a nechce jet, zajímavé že na plyn to nedělá...nevíte co s tím? :o

Nevím co máš za systém.Každopádně pokud ti plyn dělá jakoukoliv paseku šup s ním zpět do tečovic.Jinak když jsi to přebíral,tak ti určo říkali jak s tím zacházet.Jestli přepínat hned nebo pozdějc.Samozřejmě je lepší až se trochu zahřeje,ale pokud jezdíš jen kousek tak ho nemusels kupovat.Mi se přepíná plyn po zvýšení ot na 2000 a při následném poklesu se přepne.Takže i v mrazu.Žádný problém v tom nepociťuju.Jen vyšší spotřebu.Jinak můžu startovat i na plyn,ale hůř to chytá.Spotřebu nesuď po 150 km.To je nesmysl.Sám poznáš že do úplně vyjeté nádrže někdy vleze víc někdy míň.To samý i při poloprázdné.Rozdíl u mojí válcová 45l bývá až 4 litry.Nevím čím to je,protože nádrž má nějaký omezovací ventil.Podotýkám že tankuju u jedné a té samé čerpačky už rok.Jinak s tou mojí spotřebou. 8,7 l je moc? Si myslím tak optimal.Jezdím do práce 25 km,víc jak polvinu cesty 50 v obci.A hlavně celý zlín...Takže asi 10 semaforů.Takže to neřeším.Navíc mám Bmm a tu nejpomalejší převodovku co se kdy dělala...Jinak 1,6 kč na 1 km je velice krásné...
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
smazany clen - FK

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od smazany clen - FK »

Systém je BRC.
Říkali mi, ujet prvních pár stovek metrů na benzin, a to v zimě. Jinak když to vytočím nad 2000, tak se přepne a už jede jen na plyn. Tady jde o to, že nastartuju a přepnu to na benzín a auto prvních pár metrů nechce jet a škube :o
Jezdím do školy 13km. Ale bral jsem to i z důvodu, že příští rok budu jezdit taky do Zlína, takže asi tak 20 ;)
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne ned 19. říj 2008 18:23:58, celkem upraveno 1 x.
Důvod: pravidlo č.4
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Tomas6 »

A proč startuješ na plyn?Jestli máš brc,tak máš přepínač na tři polohy.Nech ho uprostřed a budeš startovat na ba a až po těch 2000 ot ti to přepne.Na nějaké ježdění na ba se vykašli. Já přepínám tak po sto metrech a no problem.Je potřeba přepnout na ba z plynu hlavně ve vyšších otáčkách.Vsání plynu ještě něco málo zůstane a začne se vstřikovat benzín,tak se ten motor trochu zahltí.Si myslím.Dělá to normálně na většině našich firemních felicií...
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
smazany clen - FK

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od smazany clen - FK »

Nastartuju na benzin, dioda bliká, takže motor pracuje na benál, přepnu tlačítko, kontrolka shasne, tzn. jedu na benál a právě tehdy auto chvíli cuká a nechce jet...když do tlačítka nešahám, tak jak se rozjedu, tak většinou hned sám přepne na plyn (ozve se cvaknutí) a je to...ale v zimě mám prý jet nějaký půlkilometr na benzín, ale je to docela blbé, když vycoufám z parkoviště (po asi 5-6 hodinách po jízdě) a auto se na benzín nechce rozjet... :( Že by tam zůstal ten plyn, když jsem dojel a zhasnul motor?

Mám BRC, ale je tam pouze diodový ukazatel (není zapojený) a vedle něj tlačítko a dioda....
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 19. říj 2008 21:10:24, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
Host

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Host »

A před tím než jsi si nechal udělat to LPG to jezdilo normálně? Neměnili ti tam něco? Např. svíčky. Nastavovali ti tam něco? Myslím ŘJ. Nevím, LPG nedělám, ale myslím, že odpojí vstřiky a dají nad klapku ten vývod LPG jinak nic jiného s motorem nedělaji. Možná se pletu.
Dělá ti to za studena i tepla? Podobné potíže tu mají lidi co nemají LPG. Někomu to dělalo např. čidlo chladící kapaliny. Je tam hodně možností podívej se po foru.
Můžeš zkusit než budeš parkovat přepnout na benál a uvidíš jestli se další start zlepší.
Jen tak otázka mimo. Nevíte kam se zapojuje ten diodový ukazatel a co je k tomu potřeba, kromě toho ukazatele?
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 19. říj 2008 21:11:58, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
smazany clen - FK

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od smazany clen - FK »

Host píše:A před tím než jsi si nechal udělat to LPG to jezdilo normálně? Neměnili ti tam něco? Např. svíčky. Nastavovali ti tam něco? Myslím ŘJ. Nevím, LPG nedělám, ale myslím, že odpojí vstřiky a dají nad klapku ten vývod LPG jinak nic jiného s motorem nedělaji. Možná se pletu.
Dělá ti to za studena i tepla? Podobné potíže tu mají lidi co nemají LPG. Někomu to dělalo např. čidlo chladící kapaliny. Je tam hodně možností podívej se po foru.
Můžeš zkusit než budeš parkovat přepnout na benál a uvidíš jestli se další start zlepší.
Jen tak otázka mimo. Nevíte kam se zapojuje ten diodový ukazatel a co je k tomu potřeba, kromě toho ukazatele?


Nic neměnili, nic nedělali. Svíčky jsem tam měl Brisk tříkontakt, vyměnil jsem je včera za Denso jednokontakt, a zatím spokojenost. I večer to asi po 6 hodinách nastartovalo a neškubalo...takže problém snad vyřešen.
Je mi to blbé, ale nevím na koho se obrátit. Myslíš kdybys měl někdy chvíli času, že bys mi nemoh odpojit to benzínové čerpadlo?? Samozřejmě to nechci zadarmo a v servise si zase vezmou kotel peněz a kdo ví jak kvalitně to udělají.

Jinak studuju v Kroměříži a dnes jsem na parkovišti viděl Felicii Combi, vínovou, 3Z3, a taky LPG od Matouše a podle všeho taky nově namontovaný :)
Host

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Host »

No vidíš. Já mám tříkontaktní Brisky a zatím pohoda, ale asi je pro jistotu vyměním. Na benál už mají najeto asi 15 000 Km.
Já to bezinové čerpadlo zatím odpojené nemám, ještě jsem neměl čas to řešit. Ale když jsem se jen tak díval na to zapojení tak jsem zatím nezjistil kde bych vzal signál na to odpojení el. čerpadla. Musím to někde zjistit. Jinak já mám předělanou krátkou felinu KME a jezdím z Holešova do Zlína. :D
smazany clen - FK

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od smazany clen - FK »

Host píše:No vidíš. Já mám tříkontaktní Brisky a zatím pohoda, ale asi je pro jistotu vyměním. Na benál už mají najeto asi 15 000 Km.
Já to bezinové čerpadlo zatím odpojené nemám, ještě jsem neměl čas to řešit. Ale když jsem se jen tak díval na to zapojení tak jsem zatím nezjistil kde bych vzal signál na to odpojení el. čerpadla. Musím to někde zjistit. Jinak já mám předělanou krátkou felinu KME a jezdím z Holešova do Zlína. :D


Tak kdybys měl čas a věděl jak na to, tak máš zákazníka :lol:
A jezdíš přes tlumák? To se můžeme potkat leda tak...

Tady je ta moje ;) :
http://hundertgang.spc-net.cz/phpBB2/vi ... 2194#22194
Odpovědět