Stránka 1 z 2

LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: pát 10. říj 2008 20:13:49
od West - FK
zdravíčko, takže som menil protizášľahovú klapku... na základe čoho RJ vyhodnocuje dobu zapálenia zmesi? lebo zdá sa že páli príliš skoro, ešte keď je ventil otvorený. alebo ako RJ vie že ventily sú už zatvorené? má s tým niečo spoločné potenciometer ŠK?
ďakujem

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: sob 11. říj 2008 13:20:54
od IMO17 - FK
ono väčšinou striela do sania kôli chudobnej zmesi.Podla všetkého máš 1.3MPI zo systemom lovtec.Ja mám 1,3MPI BRC.Tiež som si užil svoje zo strielanim do sánia,ale teraz si musim zaklopať.ja mám osvedčené veci čo pravidelne menim a zatial sa strielanie neobjavilo.Sviečky denso,vzduchovy filter fram. :lol: ale strielať ti to môže koli všeličomu.môže niekde podsavať falošný vzduch,zle nastavený splynovač.... treba poskúšať

Re: LPG strieľanie do sania

PříspěvekNapsal: pon 27. říj 2008 21:16:18
od smazany clen - FK
tak jsem se dneska vrátil ze servisu,pořád mě střílelo do sání,hlavně po přeřazení.Vyčistili mě klapku,snažili se seřídit motor,vyčistili svíčky,mám totiž na nich najeto cca 2000 km,a pořád nic,pořád střílelo,nakonec se ukázalo,že odešla zapalovací lišta,kterou jsem tam měl cca 3 měsíce,takže jsem ji znovu nechal vyměnit,seřídili a šlape to teď zatím dobře ;) .tu starou budu muset vyreklamovat,tak jsem zvědav,jestli to vůbec uznají.Dále mě doporučili vyčistit trysky ultazvukem,tak jestli máte někdo nějakou zkušenost,prosím napište.Jo jinak mám 1.3 Mpi +Lpg (BRC)

Díky, a zdravím

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: stř 05. lis 2008 19:41:05
od West - FK
ako zdiagnostikujem zap. lištu? ako prídem na to že nieje v poriadku?

lebo opäť som urval klapku a do tlmenia kapoty som si vystrieľal dieru. niekde je chyba v motore, LPG beží OK.

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: ned 09. lis 2008 1:18:35
od West - FK
už je to dosť a dosť husté, vystrieľal som si do izolácie kapoty dieru, dva krát urval protizášľahovú klapku, navyše pokiaľ to spraví pri rozjazde, tak ten motor samozrejme chcípne a potom ním treba mlieť až pokiaľ sa do sania nedostane čerstvý vzduch (chudák motor, štartér, baterka,...). skúšal som zaručene funkčnú lištu asi takým spôsobom že som zatiahol ručnú a mrdal spojku až pokiaľ to nechcíplo (robí to len v záťaži). to isté som zopakoval s mojou, tiež k ničomu nedošlo. vážení, vzhľadom na to, že plynár mi povie "závada v motore, plyn je OK" a technik "to je problém plynu" si vás dovoľujem požiadať o pomoc. Akým spôsobom sa prejavuje vadná lišta pri prevádzke na benzín? Pri akých podmienkach sa prejavuje (studený motor, teplo, vlhko,...)? Dokáže riadiaca jednotka prísť na to, že je chyba v zapaľovacej lište? ergo dokáže to zapísať ako závadu?

Re: LPG strieľanie do sania

PříspěvekNapsal: úte 11. lis 2008 13:16:04
od smazany clen - FK
Čus. Zavolej si na firmu Kánský Hradec Králové. Tam ti to vysvětlí, co máš za problém. http://www.gasauto.cz/

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: čtv 13. lis 2008 11:43:29
od West - FK
písal som mail. odpoveď zatiaľ žiadna. ale aj tak ďakujem.

ale na niečo som prišiel: do pamäte závad v RJ sa zapisujú odpojené iba dva vstreky a ventil nádoby s aktívnym uhlím. je možné že si technik pomýlil káble? je možné že do dvoch valcov to stále vstrekuje benzín? netuším či by to fungovalo, ale tak bohvie. plyn eštelen objavujem. okrem toho je tam aj sporadická závada od lambdy - nezmyselný signál.

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: čtv 13. lis 2008 15:41:16
od West - FK
uhm, celý systém funguje v páre... nielen zapaľovanie, ale aj vstrekovanie. OK :oops:

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: stř 26. lis 2008 9:45:13
od petak007
Ahoj všem taky jsem měl problém střílení do sání pomohla tomu výměna saviček za Bris premium na LPG a je po stříleni.

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: úte 02. pro 2008 16:25:30
od sturgeon
Tak se s vámi tady podělím o své zkušenosti se střílením do sání.Mám LPG BRC a střílelo mi to do sání vždy když auto stálo v dešti nebo když jsem proje kaluží,několikrát mi to roztrhalo airbox.Vyměnil sem svíčky,zapalovací lištu,filtr avšak bez uspěchu.Smířil sem se s tím a v dešti sem se vyhýbal kalužím...Až nedávno sem sundal kryt MPi na motoru a zjištil sem že ta hadice od LPG co vede pod ten kryt má roztrhané těsnění tak sem ho zalepil izolepou a od té doby mi auto už sestřílí :)

Škube a střílí

PříspěvekNapsal: pon 12. dub 2010 11:32:56
od Mystic
Nazdar mam takový dívný problém vlastním felicii 1,3 Mpi na LPG a vždy když projedu kaluží tak se mi auto začne dusit a škubat, a pokud jedu zrovna na LPG tak i střílet zpět do sání. Dělá to pouze při projetí kaluží jindy né, za sucha jede jak má. Díky za vaše rady.

Re: Škube a střílí

PříspěvekNapsal: pon 12. dub 2010 13:38:36
od sowwa - FK
Pravdepodobne ide o to že sa ti dostane voda k sviečkam a potom sviečka skratuje a neiskrý vo valci mne sa to stavalo tiež ale nie po prejdení kaluže ale keď som šiel 2hodiny v silnom daždi

Re: Škube a střílí

PříspěvekNapsal: pon 12. dub 2010 16:52:34
od Karlous - FK
Mystic: no je fajn, že se ani nepodíváš pod auto, nebo pod kapotu kam se ti dostává voda, ale hned jdeš psát o radu sem ;)

Chtěl jsi radu, tady je moje: podívej se kam ti cáká voda.

Re: Škube a střílí

PříspěvekNapsal: pon 12. dub 2010 17:54:32
od Kuladmin
Nechybej ti nahodou nejaky kryci plechy u motoru?

Re: Škube a střílí

PříspěvekNapsal: pon 12. dub 2010 19:40:50
od Kristensen - FK
bych se podíval jestli tam nechybí ten spodní malej kryt-půlměsíc na setrvák :D Jinak ještě pro jistotu jak hlubokou kaluž máš namysli? Aby jsi se nebrodil kaluží hlubokou až po světla

Re: Škube a střílí

PříspěvekNapsal: úte 13. dub 2010 2:17:14
od flacek - FK
Mel jsem neco podobneho stacilo projet rychle kaluz cca 10cm hluboukou a zacalo to cukat cca po 1km uz to bylo ok.Pritom ze spoda bylo vse ok po tom co se nasadily plastove podbehy uz se to nestalo:)

Re: Škube a střílí

PříspěvekNapsal: úte 13. dub 2010 14:44:45
od Maty
Dělá mě to taky ... nějak to neřešim ;) .. akorát před kaluží pokud si vzpomenu přibrzdim :D

Re: Škube a střílí

PříspěvekNapsal: úte 13. dub 2010 16:04:04
od Vlada320
taky mě to dělalo.podlepil sjem zapalovací lištu jak jen to šlo a od tý doby se mi to nestalo.a je fakt že plastový podběhy už mám taky.

Re: Škube a střílí

PříspěvekNapsal: stř 14. dub 2010 8:16:07
od denis15
Střílí pokud jde benzín a nepálí správně, takže viz to, co bylo již napsáno ;) . Kamarád tak projel s 1,3 BMM velkou kaluž, zakuckalo to a hotovo. Měl provalenou indukčku a házela hezkou lišu na nejbližší zem a ta voda to dorazila :D .

LPG bouchá, šlehá, cuká, trhá, ...

PříspěvekNapsal: ned 09. led 2011 21:36:51
od osobne
Snad už jsem ve správné sekci ... V posledním týdnu mi na Felicii 1,3 MPI předělané na LPG (systém Tartarini) začalo něco v motorovém prostoru občas bouchat, jenom když jedu na LPG, na benzin ne. Jsou to jenom takové malé šlehy, auto při nich lehce cukne, jako když vynechá motor. Zjistil jsem, že mi to ale roztrhalo filtr sání a roztrhlo mi to také tu hadici mezi filtrem sání a motorem (jak kdyby ji někdo přeřízl), viz obrázky:

Obrázek Obrázek Obrázek

Asi je potřeba něco opravit na tom LPG zařízení, už to tam mám přes 5 let a najeto kolem 50 000 km a ještě jsem tam nic krom svíček v motoru neměnil. Chci se ale zeptat:
1) Jestli to občasné bouchání něčemu vadí, jestli s tím můžu dál na LPG jezdit, nebo jestli mi to může ještě něco jiného zničit. Auto teď nutně potřebuji a nechce se mi ho dávat do servisu, dal bych to opravit asi až na jaře, teď na to nemám čas. Nevadí tedy ten roztržený filtr a ta roztržená hadice, můžu s tím takto jezdit bez nějakého nebezpečí požáru nebo poškození jiných součástí vozidla?
2) Jo a jinak za kolik se dá koupi ta hadice? A je na Felicii 1,6 MPi stejná hadice? Kámoš má jednu takovou Felicii na rozebrání, že bych to odmontoval možná tam, až ho navštívim.

Re: LPG bouchá, šlehá, cuká, trhá, ...

PříspěvekNapsal: ned 09. led 2011 21:48:19
od Nonamed - FK
SZ pro osobne: To jsou zpětný zášlehy do sání, bejt tebou bych to vyřešil, než ti motor nasaje úlomky něčeho, co se ti tam rozbije. Klapce to taky nedělá dobře, natož čidlu teploty a tlaku vzduchu. A ještě jezdit s roztrhaným filtrem, potěš koště.

Zkontroluj zapalovací soustavu, (lištu, snímač otáček). A vůle na ventilech, do sání to prostě střílet nesmí.


kluci píšou, že střílení je buďto kvůli špatnýmu zapálení směsi, nebo díky tomu, že je směs chudá. Takže kontrola svíček a lišty, pak jestli někde nesaje falešnej vzduch do sání no a nakonec samotnej systém lpg, jestli nemáš třeba něco s reduktorem... Jak jsou starý membrány ?


tak pro štábní kulturu na fóru jsem ještě uvedl SZ kterou jsem odesílal, abychom to měli pěkně pohromadě a dávalo to trochu smysl

Re: LPG bouchá, šlehá, cuká, trhá, ...

PříspěvekNapsal: ned 09. led 2011 21:49:13
od osobne
Ono je možné, že jsem jen teď nabral nějaký špatný plyn a že až vyjezdím tu plynovou nádrž, tak to bude OK. Ono to střílí jen když pořádně šlápnu na plynový pedál, jinak ne. Takže to hned opravovat nebudu, nemám na to ani čas. Jde mi jen o to, jestli mi to nemůže roztrhat i něco dalšího nebo způsobit požár. Zatím to i s tím roztrženým filtrem a s tou roztrženou hadicí jezdí celkem OK.

Jinak veškeré součásti ze systému LPG jsou z roku 2005, kdy to tam bylo montováno, ještě jsem doteď neměl žádný důvod nic měnit ani opravovat. Měnil jsem v autě pouze zapalovací svíčky a provozní kapaliny.

Re: LPG bouchá, šlehá, cuká, trhá, ...

PříspěvekNapsal: ned 09. led 2011 21:51:23
od Nonamed - FK
Bez filtru bych nejezdil, trochu škoda ničit motor ne ?

Re: LPG bouchá, šlehá, cuká, trhá, ...

PříspěvekNapsal: ned 09. led 2011 21:55:27
od osobne
Tak filtr tam je, akorát je trochu roztržený, ale to snad není žádná strašná závada. Horší je to s tou přetrženou hadicí, za kolik se dá ta hadice koupit?

Re: LPG bouchá, šlehá, cuká, trhá, ...

PříspěvekNapsal: ned 09. led 2011 22:02:39
od Nonamed - FK

Re: LPG bouchá, šlehá, cuká, trhá, ...

PříspěvekNapsal: ned 09. led 2011 22:04:43
od Ivarek
Osobne...ještě mrkni na snímač polohy kliky,je nahoře na skříni převodovky.

Re: LPG bouchá, šlehá, cuká, trhá, ...

PříspěvekNapsal: ned 09. led 2011 22:05:25
od osobne
Nonamed píše:Jinak teda hadice zde:
http://www.cc-autodily.cz/hadice-spojov ... 6R0407621E

Jo, dík, to je ona.

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: stř 12. led 2011 10:52:38
od Návštěvník
Takze presne toto iste sa stalo aj mne, auto mi obcas strelilo do sania, no na benzin jazdilo bez problemov. Neskor mi roztrhlo vzduchovy filter a nakoniec roztrhlo aj tu hadicu. Vymenou sviecok to prestalo strielat. No za tu hadicu pytaju nekrestanske peniaze, preto som ju zohnal z vrakoviska. Dal som za nu 2eura, co si myslim, ze je uz normalna cena za kusok plastu.

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: ned 16. led 2011 0:04:49
od Jozefj
Mně to taky sřílelo a tak jsem vyměnil svíčky teď tam mám plynový vzdálenost elektrod 0,6mm a zatím vpohodě ozvu se za pár dní.

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: sob 22. led 2011 21:49:31
od osobne
Já jen vyjel nádrž plynu, natankoval nový plyn a už to přestalo střílet. Takže asi špatná směs plynu. Tu hadici také časem koupím někde na vrakáči, zatím jsem ji slepil izolepou.

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: pon 24. led 2011 21:11:04
od Jozefj
Ta spojovací hadice mezi filtr a kryt klapky stojí pár korun a dělají jí z měkkého PVC,takže se tak rychle neroztrhne.Jinak co jsem dal nové svíčky pro LPG a nastavil vzdálenost 0,6 mm tak to ještě nestřelilo a dodonce funguje i krokový motor.

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: pon 24. led 2011 21:19:26
od Ivarek
Ta hadice právě že praskne jako prd...mě po ní sklouzla svorka z krytu klapky a byla v háji razdva,je dost křehká.A že by stála pár korun,to se mi taky nezdá Pepo... ;)

http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 2802243caa

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: čtv 27. led 2011 23:36:40
od Jozefj
Tu co jsem koupil tak normálně zmuchláš a zase se narovná. Ta původní tak byla tvrdá a nedala se vůbez zmáčknout. No a kdyby se mi chtělo tak bych možná od ní našel i účet.

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: ned 06. úno 2011 9:15:03
od osobne
No a co jsi tedy koupil za hadici, za kolik a kde?

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: ned 06. úno 2011 10:49:18
od Faust
nekupujte origo zbytečně drahé a kvalita jiná.
já měl na bejvale feldě několik let o tyhle firmy různe hadice a vždy kvalita a různé ceny.
na to saní mám něco jako tahle ceny kolem 200kč/m a stoho metru udělaš 3

http://www.konekt-hk.cz/prumyslove-hadi ... calor.html

Re: LPG bouchá, šlehá, cuká, trhá, ...

PříspěvekNapsal: ned 06. úno 2011 10:54:42
od Faust
mě to takhle střílelo taky i stím filtrem,ale po ruzných hledaní mě to dělala zapalovací lišta.pozor na to kamaradovi to takhle skřivilo klapku a cena nové je velká


osobne píše:Snad už jsem ve správné sekci ... V posledním týdnu mi na Felicii 1,3 MPI předělané na LPG (systém Tartarini) začalo něco v motorovém prostoru občas bouchat, jenom když jedu na LPG, na benzin ne. Jsou to jenom takové malé šlehy, auto při nich lehce cukne, jako když vynechá motor. Zjistil jsem, že mi to ale roztrhalo filtr sání a roztrhlo mi to také tu hadici mezi filtrem sání a motorem (jak kdyby ji někdo přeřízl), viz obrázky:

Obrázek Obrázek Obrázek

Asi je potřeba něco opravit na tom LPG zařízení, už to tam mám přes 5 let a najeto kolem 50 000 km a ještě jsem tam nic krom svíček v motoru neměnil. Chci se ale zeptat:
1) Jestli to občasné bouchání něčemu vadí, jestli s tím můžu dál na LPG jezdit, nebo jestli mi to může ještě něco jiného zničit. Auto teď nutně potřebuji a nechce se mi ho dávat do servisu, dal bych to opravit asi až na jaře, teď na to nemám čas. Nevadí tedy ten roztržený filtr a ta roztržená hadice, můžu s tím takto jezdit bez nějakého nebezpečí požáru nebo poškození jiných součástí vozidla?
2) Jo a jinak za kolik se dá koupi ta hadice? A je na Felicii 1,6 MPi stejná hadice? Kámoš má jednu takovou Felicii na rozebrání, že bych to odmontoval možná tam, až ho navštívim.

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: pon 14. úno 2011 8:28:15
od Dejv123 - FK
ja jsem koupil tu hadici z boxu do sání na vrakáči za 50Kč :_) taky mi to střílelo... ale dneska jsem to odvezl do servisu, před tím, jsem tam hodil tříkontaktní brisky, seřídily se ventily, a dneska mi asi budou měnit ty membrány....

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: pon 14. úno 2011 15:13:33
od xXxTRA - FK
tribodove svicky pro LPG jsou uplne naho*no...

kup nejake ngk (ja koupil ytrium) a srazil jsem odtrh na 0.55mm a nashledanou :) lpg mam serizene tak ze zere zhruba 10l/100km

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: pon 14. úno 2011 17:09:41
od Dejv123 - FK
to je divný že ti to žere 10l na 100km mě to žere 7.5 :-) uvidíme jestli jsou na hovno, když mi je poradili v LPG servisu, předtím tam byly Bosch 4 bod.... jinak se dneska vyměnily membrány... za 880Kč...

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: čtv 17. úno 2011 20:51:44
od xXxTRA - FK
tak se postav vedle me na caru, sice ti to zere malo ale taky nejede to tak jak by mohlo, mi to zere vic ale zase jedu

E// ale jestli mas sekvenci tak to je pak jina, to je se spotrebou jasne, ja mam podtlak

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: čtv 17. úno 2011 21:56:09
od Dejv123 - FK
mám na tom napsaný BRC... nevim co mam... už jsem to tak dostal.... ja s tím nezávodím a nikde se s nikým na čáru nestavím... na to jsou jiný auta a ne felicie :D

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: čtv 17. úno 2011 22:28:57
od xXxTRA - FK
no ja nemam ve zvyku pred sebe pustit kazdou oktavku, ale zase taky jezdim celkem slusne, holt vyssi spotreba je dan za to, ze to auto nedusim

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: čtv 17. úno 2011 23:11:33
od Dejv123 - FK
nevím jak ty, ale já auto nedusím a jízda do 3500 otáček není žádný dušení.... :hlava: a jízda v 90km/h na 2500 otáček motoru opravdu neškodí.... :shock:

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: pát 18. úno 2011 16:46:10
od xXxTRA - FK
ja to duseni myslel ubranim prisunu plynu

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: pát 18. úno 2011 18:06:59
od Dejv123 - FK
no tak to je potom jiná..... :D

Silná rana z motora

PříspěvekNapsal: čtv 09. čer 2011 16:37:33
od lukipickup - FK
Zdravím, neviem či správne umiestňujem príspevok a či náhodou sa to už neriešilo, no ja to neviem najsť.
Asi dva dni dozadu pri rozbiehaní na druhom prevodovom stupni z prednej časti auta vyšiel dosť silný zvuk podobný úderu kladivom po niečom kovovom, napríklad koľajnici. Motor okamžite stratil otáčky, až skoro zhasol. Najprv som si myslel že mi praskla poloos, ale to príčina nebola. Po tomto silnom údere z motora a stratení otáčok auto sa znova normálnym spôsobom rozbehlo a bez problémov som pokračoval v jazde. Dnes mi to spravilo znova a už dva krát, pritom na relatívne krátkom úseku asi 10km. Mám pocit že vždy pri rozbiehaní. Dnes ten druhý krát to bolo na semafóre, znova silná rana od motora, a keďže som sa chcel rozbehnúť z pokoja, tak motor uplne zhasol. Naštartoval som bez problémov a pokračoval cca 5km už bez problémov auto sa správalo bežne.

Najprv som si myslel či to nie je niečo so spojkou, ale mám tam novú, menenú asi pred 3000km. Jazdím na plyn a asi dva týždne dozadu som začal badať že pri prudkom zošľapnutí plynového pedálu auto trhá (je možné že to robilo aj pred tým, iba som to nevnímal). Pri prudkom zošľapnutí plynového pedálu na benzíne auto akoby sa silno dusilo a veľmi pomaly sa začne rozbiehať. Budem vďačný za každú radu, neviem či môžem s tým jazdiť, alebo zošrotovať. auto: felicia pick-up 98, 1.3MPI benzin + LPG

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: sob 18. čer 2011 19:04:35
od Jozefj
Mně to začne střílet,když jdou do háje svíčky.jezdím podledních několik měsíců na brisk-lpg a i ty jsem teď měnil za nové,po výměně to jede OK.

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: sob 18. čer 2011 19:59:44
od Faust
nedávno jsem to řešil,nejprve hleadali závadu v zapalovací liště a nakonec se zjistilo že vlivem tankovaní špatného plynu byl narušena těsnící guma u uzavíracího ventilu plynu a dostávalo jsemě tam obě paliva.oprava za cca 450kč ale čekal jsem na to 3h.musí se to rozebrat.už jsem to měl v takovém stavu že při rozjedu na křižovatce při přidušení auta to střílelo a po delší cestě jsem musel dýl startovat.
řešit co nejrychleji,hrozí vlivem dvou paliv k podpálení pístů a ventilů.

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: pon 20. čer 2011 23:00:36
od Jozefj
U mpi nemá benz.nic společného s LPG jelikož je to stříkačka a vstřiky se po přepnutí na LPG vypínají.

Re: LPG střílení do sání

PříspěvekNapsal: úte 21. čer 2011 14:59:22
od Faust
to jo,ale při startu ti jde benzín a plyn najednou pokud se nezavře ten ventil a když stojíš na křižovatce a je plyn přiškrcený jak tady psal dotyčný a ventyl ti více propouští tím pádem tam máš více plynu a pak při akcelerací dojde k zahoření a věčinou vliv to střílení.