Zpožďovač osvětlení

Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od Martin420 »

Čaute, neváľa sa niekomu doma nejaký kúsok stmievača navyše? Ak áno, navrhnite cenu, dik ;)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od LucasCZE »

Sice ti nenabidnu hotovku, ale muzes si slozit tohle. Pouze 3 soucastky, takze to zvladne opravdu kazdy (neni treba tistaku) a je to za par kacek. Cele se to potom vleze primo za svetlo. Nevyhoda je ta, ze ke zhasinani dochazi okamzite po zavreni dveri, ale treba me to takto staci.
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
breta1 - FK

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od breta1 - FK »

Myslím, že by se to zapojení dalo vylepšit tak, aby to po zavření dveří chvíli svítilo a pak pomalu zhasínalo.
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od LucasCZE »

Sice je to tu trochu OT, ale treba si to autor vlakna postavi... Jak bys chtel obvod vylepsit? Urcite to jde, ale aby to bylo stale velmi jednoduche. Daji se najit obvody s 2 a vice trandy, ktere funguji jak rikas...
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od Martin420 »

No práve tento návod som si dnes študoval. Len ono je to sam špeci pojem, všetko origo názvy, origo čísla. Pre elektrikárov je to super návod. Ja sa v elektrike teda rád vrtam, ale potrebujem k tomu laické pojmy aby som vedel čo vlastne robím a s čím to robím :) Ale aj tak mi to nesedí. Načo je zpožďovač, s ktorým aj tak svetlo zhasne hneď ako zabuchnem dvere? Dúfam že som nespravil preklep v názve, mne ide o to aby to práveže po zabuchnutí dverí ešte pár sekúnd svietilo, je to dúfam zpožďovač ktorý toto "spôsobí"? :)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
breta1 - FK

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od breta1 - FK »

Martin 420:
Ten zpožďovač s tranzistorem bude fungovat správně. Po zavření dveří bude světlo svítit a po určité době se začne pomalu stmívat až zhasne.
K uvedené konstrukci - tranzistory jsou t.zv. Darlingtony (dva tranzistory vhodně spojené v jednom pouzdru). Jejich použití je vhodné, protože mají velké zesílení a příslušný kondenzátor nemusí mít pro delší časy obrovskou kapacitu.
Vhodnější by podle mého názoru bylo použití tranzistoru P FET (kapacita kondenzátoru by mohla být mnohem menší). V uvedném zapojení chybí malý odpor v sérii s kondenzátorem- při kapacitě stovek mikrofaradů se při zavření dveří kondenzátor vybije přes diodu a dveřní spínač a velký zkratový proud nesvědčí ani diodě, ani dveřním kontaktům.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: K: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od Martin420 »

Ok, ale kde zoženiem všetky tie potrebné veci? To mám pýtať podľa tých kódov (to sú asi výrobné čísla?) alebo nejaké foto by nebolo?
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
breta1 - FK

Re: K: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od breta1 - FK »

Když přijdeš např. do prodejny GME a ukážeš jim ten seznam, určitě dostaneš co potřebuješ. Ten seznam i schema zapojení jsem ti upravil a dávám ho zde

http://sklad.obrazku.cz/obr415750_zpozd.png
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne čtv 10. čer 2010 15:06:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od LucasCZE »

breta1 píše:Ten zpožďovač s tranzistorem bude fungovat správně. Po zavření dveří bude světlo svítit a po určité době se začne pomalu stmívat až zhasne.

Musim te jeste za vcasu opravit, aby pak autor vlakna nenadaval. Nemas pravdu s tim, ze svetlo bude jeste chvili svitit plnym svitem. Ke stmivani dochazi okamzite po zavreni dveri. To ale prilis nevadi, protoze kapacitou kondiku si nastavis klidne 30 sekund (nebo i vic). Zajdu se podivat do auta, jakou kapacitu jsem zvolil ja. Myslim, ze 22 μF neni nejlepsi volba.

EDIT: Takze mam tam 220 μF elektrolyt a stmivani trva 15 sekund. Kdybych to stavel ted, dal bych spis takovych 330 μF.
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
breta1 - FK

Re: K: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od breta1 - FK »

Asi máš někde chybičku, není důvod, aby se to tak chovalo jak píšeš, po zavření dveří musí světlo po nějakou dobu svítit a až po chvíli zhasínat.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: K: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od Martin420 »

Tak ako to je teda s tým časom a intenzitou svetla? Inak ďakujem za upravené schéma, myslím že si ho vytlačím a zoberem do elektra, snáď sa tam z toho nejak vysomarím :)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: K: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od LucasCZE »

To breta1: Proc myslis, ze musi chvili svitit? Po zavreni dveri se snad kondenzator zacne okamzite nabijet a tim take okamzite dochazi ke snizovani proudu prochazejiciho zarovkou. Ale nejsem elektrikar, takze je mozne, ze to funguje trosku jinak. Prosim o vysvetleni.
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Vrba - FK

Re: K: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od Vrba - FK »

LucasCZE: při otevření dveří se rozsvítí žárovka a zároveň se nabije kondenzátor. Jakmile se dveře zavřou, tak se začne kondenzátor přes rezistor pomalu vybíjet do báze tranzistoru, čímž se tranzistor "zprůchodní" a žárovka vesele svítí dál. Jakmile se kondenzátor vybije, tak žárovka zhasne. Žádné "účelné" postupné zhasínání tady není - leda na konci vybíjecí cyklu kdy se tranzistor "přivírá".

Jinak kdybych si někdy vyráběl zpožďovač osvětlení, tak bych asi šel do tohohe: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?t=3977
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: K: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od Martin420 »

Človeče hoši ja som len elektrikár amatér, nebláznite lebo sa tu už cítim jak na medzinárodnej konferencií pre udeľovanie cien za elektrotechniku :D :D :D Ja hľadám jednoduché riešenie, proste "plug & play" som mal v pláne kúpiť a u toho ostávam - že by to bola najlepšia možná forma riešenia. Vyrobiť si to sám...no...ten druhý plánik čo sa tu dnes objavil by som ešte vedel nejak rozlúsknuť, ale toto z ladaklubu...To je už moc aj na koňa :D
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: K: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od LucasCZE »

To Vrba: Chybu mas hned v uvodu. Kondik se pri otevreni nenabije, ale vybije. A i kdyby to bylo jak rikas, tak pri vybijeni kondenzatoru klesa napeti a proto zacne trand privirat.
Tezko me nekdo presvedci, ze to funguje jinak, kdyz to mam postavene a funguje to presne jak pisu, tedy ze dochazi ke stmivani okamzite po zavreni dveri.
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
breta1 - FK

Re: K: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od breta1 - FK »

Pokusím se objasnit.
Při otevření dveří se dveřní kontakty spojí a rozsvítí žárovku, kondenzátor se vybije přes dveřní kontakty (k tomu je tam ta dioda a proto jsem tam přidal malý odpor, aby se tím zkratovým vybíjecím proudem nenamáhala jak dioda, tak kontakty spínače.).
Po následném zavření dveří se dveřní kontakty rozpojí, a kondenzátor se nabíjí proudem, který vytéká z báze tranzistoru, (ten je okolo 1mA), a ten udržuje tranzistor v saturaci, tedy tranzistor je sepnutý a proto žárovka svítí, Kondenzátor se nabíjí, napětí na něm se zvyšuje, proud do báze klesá a až po URČITÉ době bázový proud už nestačí udržet tranzistor v saturaci (sepnutý). Od této chvíle se začne tranzistor zavírat, kolektorový proud klesá a klesá proud žárovkou a ta pohasíná.
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: K: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od LucasCZE »

Teoreticky se s tim da souhlasit, prakticky to ale funguje jinak. Jak uz jsem psal, ke stmivani dochazi okamzite. Navic zarovka nikdy nesviti plnym jasem (tim myslim ani v okamziku zavreni dveri). Takze vlastne bazovy proud nestaci od sameho pocatku. Zapojene to mam urcite spravne, takze chyba muze byt jen v tradnu. Tusim, ze jsem pouzil TIP125 nebo TIP126 (ostatni nemeli v mistnim shopu na sklade). Mozna je to nevhodny trand? Rad bych to zprovoznil na 100 %...
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
breta1 - FK

Re: K: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od breta1 - FK »

Jestli máš chuť experimentovat, vhodnější by byl tranzistor P FET (IRF9Z24N. IRF9Z34N...). Stačil by menší elyt a čas by se dal prodloužit na desítky sekund.
Schema bych musel upravit.
Uživatelský avatar
jenda_dc
Příspěvky: 111
Registrován: stř 27. úno 2008 10:25:09
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: K: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od jenda_dc »

Ahoj Martine, pokud nechceš experimentovat (já jsem teda nezdatnej elektrikář, tak jsem to radši koupil) tak se jukni na téma o mojí feldě (viewtopic.php?f=16&t=8904#p329935)
Obrázek
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: K: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od LucasCZE »

To breta1: Tak prosim uprav schema. Jak bude nalada, tak se na to urcite vrhnu.
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
breta1 - FK

Re: K: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od breta1 - FK »

Rozkaz splněn.
Vhodnou volbou R, C se mění doba zpoždění pro zhasnutí.

Edit
Schema odstraněno
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne pát 11. čer 2010 21:55:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: K: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od Martin420 »

jenda_dc: Dik za tip, idem študovať ;)

Ostatní - v rámci tejto medzinárodnej elektrotechnickej konferencie :) toho moc nerozumiem. Navrhol by som keby to niekto z vás poskladal, nafotil a popísal. Z týchto odborných názvov a schém sa ja ako bežný užívateľ naozaj neviem už teraz zorientovať, navyše keď ešte stále sú tu nejaké rozdiely v názoroch či to bude svietiť dlhšie alebo vôbec.
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Abdul - FK

Re: K: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od Abdul - FK »

Je na teba spoľahnutie. Dík. :thumleft:
Našiel som len tento : IRF 9 Z 34 NPBF . Je v tom problém ?
breta1 - FK

Re: K: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od breta1 - FK »

To je ono.
(cokoliv za tím číslem 34 může být).
Abdul - FK

Re: K: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od Abdul - FK »

0,96 € no nekup to. :lol:
Dík za rady.
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: K: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od LucasCZE »

To breta1: Zkusim, ale asi az po vikendu. Princip je vidim uplne stejny, jen na sepnuti staci mensi proud (proto odpor a mensi kapacita). Je tak?
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
breta1 - FK

Re: K: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od breta1 - FK »

Chlapi, omlouvám se za svoji zbrklost, ten můj návrh s tranzistorem P FET jsem nedomyslel, nebude fungovat, prostě jsem neměl svůj den aneb i mistr tesař se utne.
Doporučuji to původní schema, doplněné tím omezovacím odporem
http://sklad.obrazku.cz/obr415750_zpozd.png
A s tím okamžitým stmíváním má LucasCZE pravdu.
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: K: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od LucasCZE »

Dobre, jeste ze jsem se na to nevrhnul hned. 8-)
Vidim, ze jsi trochu pozmenil zapojeni rezistoru. Neni to takto blbost? Sepne se vubec trand? Ted ma totiz rezistor vliv nejen na vybijeni kondu, ale i na nabijeni...
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
breta1 - FK

Re: K: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od breta1 - FK »

Odpor 22 Ohm je tak malý, že na nabíjení kondu a funkci zařízení nemá absolutně žádný vliv. Ale při vybíjení kondu se zkratový proud omezí na velikost cca 12/22=0,5A (pro jednoduchost zanedbán vliv diody a přechodových odporů). V původním schema zkratový proud velmi namáhá kontakty i diodu i samotný elyt.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: K: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od Maty »

Vzhledem k diskuzy a NE k prodeji (jak je v bazaru běžné) přesouvám do Elektriky
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od Martin420 »

No nejak sa mi tu kolegovci zakecali :D Ale nápady majú dobré, už to speje k výsledku :) Nechaj mi tu ale Maty tento inzerát i naďalej vyvesený pls ok? ;)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od Maty »

Už je to v elektrice .... až budeš chtít nějakej koupit tak si udělej znova inzerát v bazaru ;) ... to co tu ty jejich mozky vyplodí by se mohlo hodit pro další generace :D .. a v bazaru to zmizí ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od Martin420 »

Ok, hoši dotiahnite to do nejakej finálnej verzie v sekcii elektrika, ak sa mi nepodarí zohnať hotový kus tak sa do toho pustím s vašim overeným návodom ;) Zatiaľ v tomto vlákne ďakujem za zaujímavé informácie.

Maty, môžeš to tu locknúť a ak si vyriešil už nejak vlákno na toto téma v sekcii elektrika, tak sa toto môže kľudne celé zmazať, ja som si už založil nový inzerát ;)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od LucasCZE »

Sak ted si v sekci elektrika. Je to presunute. Nezamykat... :scratch: ;)
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od Martin420 »

Aha jo, máš pravdu. Ja som písal do tohto vlákna v sekcii "Koupím" a ono to tam je vlastne už len ako odkaz tak to hodilo moju správu už sem. Ospravedlňujem sa preto za šírenie poplašnej správy, žiaden lock sa tu nekoná, sám som zvedavý na výsledok tejto operácie :)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od LucasCZE »

Vysledek uz myslim je. S tim fetem to nakonec breta1 nedoresil, takze bud postavis to na co je odkaz hned v prvni odpovedi (nejlepe s upravou od breta1) a spokojis se s tim, ze ke stmivani dochazi okamzine po zavreni dveri, nebo se muzes vrhnout do slozitejsi konstrukce, ktera bude jeste danou dobu udrzovat plny jas zarovky (odkaz je nekde v tomto vlakne). Jeste samo muzes koupit hotovy modul. Staci si jen vybrat. ;)
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
breta1 - FK

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od breta1 - FK »

Chlapi, a to jako vzdáme, to se nestydíme?
Copak tady není žádný elektrikář, který by sám něco nového vymyslel? Zkusím něco navrhnout, ale dávejte sem též svoje nápady, to musíme dát dohromady, čekám na vaše nápady...
Uživatelský avatar
hydrant
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 26. bře 2009 17:59:58
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od hydrant »

moc pěkné zapojení je tady:
http://www.circuitdb.com/circuits/id/196
dá se nastavit čas zpoždění i rychlost následného stmívání, zároveň se to vypne po zapnutí zapalování (plynule zhasne).
Rozměrově je to celkem malé.
A ceny příznivé - operák cca 4,- Kč, MJE .. 15,- Kč ... viděl bych to silně pod 100,- Kč.
Nebo jednodušší provedení (nevypíná při zapnutém zapalování) a s ukázkou:
http://pcbheaven.com/circuitpages/Car_D ... Off_Delay/
breta1 - FK

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od breta1 - FK »

Myslím, že obě zapojení zcela nesplňují zadání - z principu zapojení vidím, že po zavření dveří nezůstane žárovka svítit plným jasem, ale ihned nastává stmívání (zpočátku sice pomalu, ale i na té ukázce je to vidět - přiznávám, že to pro mnohé je přijatelné.
Myslím, že se mi podařilo vytvořit zapojení, které požadavek plného svitu po zavření dveří splňuje a pak začne stmívat (jednoduše, se dvěma tranzistory). Nemám to odzkoušené, měsíc tady nebudu, pak se k tomu vrátím. Mezitím sem můžete dávat svoje nápady.
Uživatelský avatar
vonyt
Příspěvky: 397
Registrován: sob 01. kvě 2010 12:22:16
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od vonyt »

Mohl by mi prosím někdo říct kde je tady + a kde -?
http://paja-trb.unas.cz/elektronika/kon ... tleni.html
Moje zlato - Felicia 1.3 MPi
Hlava, ŘJ, vačka Motor Excel
Odlehčený setrvačník a řemenice
kW - to kdybych věděl :D
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od mikka »

Plus je úplně nahoře na žárovce. Mínus je kostra - všechny ty silné vodorovné čárečky dole.
Uživatelský avatar
vonyt
Příspěvky: 397
Registrován: sob 01. kvě 2010 12:22:16
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od vonyt »

Jo díky...
Moje zlato - Felicia 1.3 MPi
Hlava, ŘJ, vačka Motor Excel
Odlehčený setrvačník a řemenice
kW - to kdybych věděl :D
pazduch - FK

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od pazduch - FK »

Ahoj kluci, nebudu zakládat nové téma. Mám ve stropním světle čiré diody a chci se zeptat jestli se tím náhodou nezmění délka stmívání origo stmívače. Nevím, na jakém principu je dělaný. Odběr je tam cca 75 mA, zatímco origo žárovka má něco nad 400 mA. Díky :)
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od Martin420 »

Ja tam mám LED sulfitku. Najprv som tam mal so 6-SMD diodami, teraz som ju nedávno vymenil za 9-diodovú a nemá to žiaden vplyv na dĺžku svietenia ;)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
JendaE

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od JendaE »

Zdravím poradil by ste mi někdo prosím s montáží originálního zpožďovače osvětlení, problém je v tom že tam mám pouze přivedené 3 kabely a jsou na nich klasické zasouvací svorky alá favorit, do zpoždovače jak ho mám já vedou do něj 4 kabely Felicia modelový rok 95
PavelZet
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. dub 2009 16:13:11
Bydliště: Brno-okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od PavelZet »

čau lidi, nevěděl by někdo z hlavy zapojení jednotlivých pinů u oem zpožďovače? Hledal jsem to v dílenské příručce ale nejak to tam nevidím. Potřebuji si dodělat zpožďovač do berlinga. Zkoušel jsem zapojit z mojí feldy, zapojil jsem 3piny, 4tý nevím kam zapojit tak jsem ho nechal volný, přesto mi to fungovalo, akorát nezhasne hned po zapnutí zapalování, jinak zpožďuje. Myslím že by tam mělo přijít 12V po zapnutí spínačky, že?
Nemáte někdo prosím schéma jak je zapojený v felicii? díky
Škoda felicia 1.3Mpi 1997
Uživatelský avatar
Belo
Příspěvky: 60
Registrován: sob 15. dub 2017 17:43:06
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od Belo »

Na ten pin čo si nechal voľný capni +12 zo spínačky
S pozdravom.

1.3 MPi 50kW r.v. 2001
PavelZet
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. dub 2009 16:13:11
Bydliště: Brno-okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od PavelZet »

o.k., díky, takže by do té lampičky měla jít: 1. -12V kostra, 2. +12V stálých, 3. +12V spínaných ze dveří, 4. +12V spínaných klíčkem
Píšu to dobře? akorát přesně nevím co na který pin.
Škoda felicia 1.3Mpi 1997
Uživatelský avatar
Belo
Příspěvky: 60
Registrován: sob 15. dub 2017 17:43:06
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od Belo »

Nazdar našiel som ti to v schémach. (15) by malo byť spínaných. Našiel som v to schématach na strane č. 338
Obrázek
Obrázek
S pozdravom.

1.3 MPi 50kW r.v. 2001
Uživatelský avatar
hydrant
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 26. bře 2009 17:59:58
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zpožďovač osvětlení

Příspěvek od hydrant »

Obrázek
Odpovědět