Přídavná dálková světla a vše okolo

Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Vasek »

Ono to ani na moc kaček nevyjde, za světla jsem dal 460 kč (na netu), za žárovky myslim 120, vypínač jsem dostal od iDawa, relátko jsem ukradl na vrakáči z favorita a pak nějakej ten spojovací materiál (ten byl doma). Navíc je to znát i když mám night brakery a vyčištěný paraboly. A taky si už nemusim přisvicovat mlhovkama do stran, když jedu po opuštěný silnici ;)
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Zdenda19895 »

Vypínač už je v přístrojovce zasazený rok, relátko, spojovací materiál a žárovky "OSRAM H3 ALLSEASON SUPER,12V,55W,PK22 - 30% více světla", :lol: mám.
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Ivarek »

Nechceš nahodit nějaký foto s otevřenou hapnou?
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Vasek »

u mě v topicu něco je, kdbys chtěl vyfotit něco podrobnějc tak neni problém. Teďka sem fotky dávat nebudu, jelikož jsem ve vlaku a net mam v nb přes mobil. Dyštak pozdějc.
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Sadra17 »

přemejšleli ste někdo jak to udělat u old face ? :D
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Vasek »

jednoduše, na old face se prodává už hotová maska (stejně jako na fávo)
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od 103457 »

Však to hotový je pěknej bastl ze slabýho plasu, mlhovky z fáva. Když chceš vyměnit žárovku, musíš rozebrat celou masku. :?
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od miroussm »

Já sem dal celkově za světla asi 560 kč, se vším všudy. Jen by mě zajímalo jak projdu na STK, na krabici psali, že jsou světla homologovaný, víc sem to nezkoumal, kde to poznám? neměl by bejt od toho nějakej papír?
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
Uživatelský avatar
McShort
Příspěvky: 400
Registrován: pon 29. led 2007 15:51:09
Bydliště: Nová Paka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od McShort »

Vasek: na new face se mřížka s přídavnýma dělá taky :)
miroussm: papír moc nikoho nezajímá, na skle musí být vyražena homologace, většinou E20 v kroužku, to je asi hlavní... a pak tam bývá ještě písmeno označujíví že to jsou dálky a spítivost ale to už asi nikdo neřeší
Zdenda19895: držáky jsem měl za maskou už když se auto koupilo ale nakonec byla jasná volba kulaté (osvětlí větši plochu) - já mám 4 kulaté přídavné 152mm, 55W, každé osvětlí asi 3x víc plochy než hranaté, ktomu občas přisvícení denníma... světla není nikdy dost, raději mít světla jak v obyváku než jako ve špajzce :) nikdy jsem nezaznamenal nějákou "slepotu", spíš každý kdo se svezl, tak by taky bral tolik světla. Ale na druhou stranu je fakt že podle české legislativy mohou být pouze 2 přídavné dálky pokud nepřekročí celková svítivost 80lm, což u těch hranatých myslím určitě nehrozí.
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Vasek »

McShort: ty jsem ještě neviděl, budu se muset líp koukat. Souhlasim s tim, že světla neni nikdy dost, akorát je škoda, že si ho moc neužijem, protože už je na silnicáích fakt velkej provoz a musíme jezdit většinu času na potkávačky. Proto si raději vybírám cesty po zapadlých okrskách, když mam jet ve tmě. Tak aspoň něco vidim. A ještě jsem přišel na to, že kvůli velkému provozu je jízda s "lepšíma" světlama neekonomická, protože všechny předjíždim abych jel první a mohl si pěkně svítit :D .
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
McShort
Příspěvky: 400
Registrován: pon 29. led 2007 15:51:09
Bydliště: Nová Paka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od McShort »

Vasek: no tady u nás hned vedle v mototechně mají na fábku a na feldu taky ..., má to silné "špryncle" a je jich tam asi polovina, cena myslím něco kolem 1100 včetně světel (malé wesemy)... Přesně jak píšeš, taky raději jezdím po silnicích mimo hlavní provoz... přesně, to je nejlepší když si svítím, pak mě předjede nějáký závodník (nejlíp když je to 1.1uno třeba) a pak rozsvítí svoje dálky a já se spíš tak chechtám, volím defenzivnějíší taktiku :D raději trošku zvolním nechám ho poodjet kousek o zatáčku a pak zase pěkně do dálky.... oni to zrdcátka většinou moc nekoukají, takže když mu to pak chvilkama blikne v zrcátku stejně si nevšimne...
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

přidavné dalkové světla kam umístit legalizace

Příspěvek od Faust »

Zdravím pardálové schanim pěkná dálková světla na feldu .myslím třeba je umístit do výdechu kulatých v narazniku viz foto ale nikde nemužu najít konkretní info o instalaci aby to bylo legalně.

Obrázek

koukal jsem na tyhle

http://www.a1racing.cz/exterier/pridavn ... eru-10-cm/
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Rex - FK

Re: přidavné dalkové světla kam umístit legalizace

Příspěvek od Rex - FK »

můžeš mít jeden pár dálkových světel navíc. mám je taky a nikdo nic nemektá. jediná podmínka je umístění minimálně tuším 25 cm od země a potom cosik od osy vozidla.
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: přidavné dalkové světla kam umístit legalizace

Příspěvek od Alf »

Předpis č. 48 Evropské hospodářské komise Spojených národů (EHK/OSN) — Jednotná ustanovení pro schvalování typu vozidel z hlediska montáže zařízení pro osvětlení a světelnou signalizaci
Dodatek 47: Předpis č. 48
Revize 4 (zahrnuje změnu 1)
Obsahuje platné znění včetně:
Série změn 03 – datum vstupu v platnost: 10. října 2006

6.1. Dálkový světlomet
6.1.1. Užití
Povinné na motorových vozidlech. Zakázané na přípojných vozidlech.
6.1.2. Počet
Dva nebo čtyři.
U vozidel kategorie N3:
mohou být montovány dva další dálkové světlomety.
Pokud je vozidlo vybaveno čtyřmi zakrývatelnými dálkovými světlomety, je montáž přídavných dálkových světlometů přípustná pouze pro účely světelné signalizace za denního světla, představované jejich přerušovaným rozsvěcováním v krátkých časových intervalech (viz odstavec 5.12).
6.1.3. Uspořádání
Žádné zvláštní požadavky.
6.1.4. Umístění
6.1.4.1. Na šířku: žádné zvláštní požadavky.
6.1.4.2. Na výšku: žádné zvláštní požadavky.
6.1.4.3. Na délku: na předku vozidla a namontovány tak, aby vyzařované světlo neobtěžovalo řidiče ani přímo, ani nepřímo přes zpětná zrcátka nebo jiné odrážející plochy na vozidle.
6.1.5. Geometrická viditelnost
Viditelnost svíticí plochy, včetně pásem, která se nejeví jako osvětlená v uvažovaném směru pozorování, musí být zajištěna uvnitř rozbíhajícího se prostoru ohraničeného přímkami vycházejícími od obrysu svíticí plochy a svírajícími se vztažnou osou světlometu úhel nejméně 5°. Výchozím bodem úhlů geometrické viditelnosti je obvod průmětu svíticí plochy na příčnou rovinu tečnou k nejpřednější části rozptylového skla světlometu.
6.1.6. Orientace
Směrem dopředu.
Nejvýše jeden z dálkových světlometů na každé straně vozidla se může stáčet a poskytovat osvětlení zatáčky.
6.1.7. Elektrické zapojení
6.1.7.1. Dálkové světlomety mohou být rozsvěcovány současně nebo ve dvojicích. Pokud jsou podle povolení v odstavci 6.1.2 pouze u vozidel kategorie N3 montovány dva další dálkové světlomety, nesmí být současně rozsvíceny více než dvě dvojice světlometů. Při přepínání z potkávacího světla na světlo dálkové se musí rozsvítit nejméně jedna dvojice dálkových světlometů. Při přepínání z dálkového světla na světlo potkávací musí zhasnout současně všechny dálkové světlomety.
6.1.7.2. Potkávací světla mohou zůstat rozsvícena současně se světly dálkovými.
6.1.7.3. Pokud jsou namontovány čtyři zakrývatelné světlomety, musí jejich odkrytí zabránit současné funkci jakýchkoli namontovaných přídavných dálkových světlometů, které jsou určeny pro vytváření světelného signálu za denního světla, představovaného jejich přerušovaným rozsvěcováním v krátkých časových intervalech (viz odstavec 5.12).
6.1.8. Kontrolka
Kontrolka zapojení obvodu je povinná.
6.1.9. Další požadavky
6.1.9.1. Maximální svítivost souboru dálkových světlometů, které mohou být zapnuty současně, nesmí překročit 225000 cd, což odpovídá vztažné hodnotě 75.
6.1.9.2. Tato maximální svítivost se zjistí sečtením vztažných hodnot, které jsou na jednotlivých světlometech vyznačeny. Každému světlometu označenému "R" nebo "CESTOVNÍ RUCH" se přiřadí vztažná hodnota "10".




xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Někde jsem četl něco o výšce - musí být stejná jako výška tlumených, ale nemůžu to najít, leda se zeptat přímo na STK..
Naposledy upravil(a) Alf dne ned 21. lis 2010 21:31:03, celkem upraveno 3 x.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... &start=150
Rex - FK

Re: přidavné dalkové světla kam umístit legalizace

Příspěvek od Rex - FK »

takže není dána minimální vzdálenost od země. chápu to dobře
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: přidavné dalkové světla kam umístit legalizace

Příspěvek od Alf »

Nevím jestli je to platná směrnice, ani kde sehnat aktuální, normálně bych obvolal víc STK, tam to musí vědět.

Vetší problém je ta svítivost. Normální světla na autě mají 20+20 tj 40 a zbývá 35 pro 2 světla, tudíž 17.5 což bude rozměrově malé světlo.
Větší světla, která vypadají lépe mají větší svítivost, tudíž už by jsi je tam, měl nelegálně. Pokud si toho nikdo nevšimne tak to neva, ale pokud to chceš mít 100% legálně tak pozor.
Na každém světle, které má fukci dálkového světla je vztažná hodnota svítivosti uvedená vedle homologační značky, tudíž to neukecáš.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... &start=150
Rex - FK

Re: přidavné dalkové světla kam umístit legalizace

Příspěvek od Rex - FK »

furt mě zajímají ty světla na těch subaru. to jsou halogeny jako krávy a přímo z fabriky. dle naší legislativy by to nemělo projít. já to mám naštěstí ještě za černou síťkou, takže to moc nečumí ven, ale i tak. no sundávat to rozhodně nebudu, není nad to osvítit řádně kus lesa
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: přidavné dalkové světla kam umístit legalizace

Příspěvek od Faust »

no já sehnal tyhle http://www.auto-way.cz/206-dalkova/4585 ... va-38x62mm

podle rozměrů by jsemě měli vejít pod masku takže budou v urovni poziček,jen teť nevím zda je mám nechat svítít přes mříšku když mám velký oka,nebo je vyřezat.
asi uvidím podle svítívosti
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Rex - FK

Re: přidavné dalkové světla kam umístit legalizace

Příspěvek od Rex - FK »

já tam mám ty wesemy ještě furt

Obrázek

tam to mezi kozama jsou mlhovky
Uživatelský avatar
Jozan
Příspěvky: 65
Registrován: stř 07. dub 2010 11:47:59
Bydliště: Hořešovice 101
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Jozan »

Zdar chlapi! Jde nějak poznat přídavný dálkový od mlhovek?? Mam doma nějaký světla, dřív byly na Peugeotu 205 na spodu na nárazniku. Řekl bych, že to budou mlhovky. Ale v autě nebyl žádnej čudl na přední mlhovky. Zajímalo by mě jestli se to dá podle něčeho určit. Díky!
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Zdenda19895 »

Dálková světla mají mnohem jemnější vroubkování skla než mlhovky. U mlhovek většinou není vidět žárovku přes vroubkování. :)
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od 103457 »

Mlhovka má vevnitř plechový kryt přes žárovku, čili světlo ze žárovky nejde na silnici, ale pouze odražené světlo od paraboly, kdežto dálkové světlo vevnitř v parabole krytku nemá, čili světlo jde jak od žárovky, tak odraz od paraboly.
Většinou v mlhovkách bývají H3 a v dálkovejch H1. H3 je kratší a vejde se do krytu. ( ovšem není to stopro, jsou i auta s H1 v mlhovkách ) :lol:
Uživatelský avatar
McShort
Příspěvky: 400
Registrován: pon 29. led 2007 15:51:09
Bydliště: Nová Paka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od McShort »

pokud to nejsou nějáké no name tak je to nejjednodušší poznat podle homologační značky na skle
značka
B - mlhové
R - dálková
C - potkávací
A - obrys
RL - světla pro denní svícení
....
protože třeba podle skla například na facelift feldu mlhovku a dálku moc nerozpoznáš, v obou jsou h3 a skal mají čirá, liší se jen vnitřní strukturou paraboly...
lord_sef - FK

Pridavne dalkove svetla

Příspěvek od lord_sef - FK »

Prosim vas kdo se v techto vecech vyznate, hledal jsem, ale nachazim pouze fotky... zajima me - jaky typ pridavnych dalkovych svetel se vejde za masku NF feldy? a dale, jak to cele zapojit? diky vam za rady.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne pát 28. led 2011 1:05:38, celkem upraveno 1 x.
Důvod: porušení pravidla č. 3, příspěvky sloučeny
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Vasek »

já tam mám konkrétně tyhle: http://www.auto-doplnky.com/pridavne-da ... 08131.html , ale vejít se tam budou určitě i jiné podobného tvaru. S umístěním si musíš chvíli hrát a pořádně to vyzkoušet. Nezapoměn třeba i zprudka zavřít kapotu, ona se totiž při zavírání dostane jakoby níž, než když je zavřená a tohle umístění světel je celkem na milimetry.
Zapojení elektriky složitý neni, pokuď nejsou dráty tvůj nepřítel, tak to zvládneš. Budeš potřebovat nějaký dráty (průměr 1mm je dostatečnej), relátko, vypínač, izolačku, případně fasety k přichycení drátů a ideálně kleště na fastony a fastony. Já to mam udělaný tak, že ty přídavný mam na samostatnym vypínači a když je tenhle vypínač zaplej, tak se přídavný vypínají/zapínají stejně jako hlavní světlomety. Na drát v pojistkovce, na kterym je napětí pri puštěnejch dálkách (někde je tu obrázek) jsem napíchnul drátek, kterej vede do vypínače a z toho vypínače na cívku relátka, který spíná ty přídavný. Nevim jestli máš někde v palubce vhodný místo na připojení plusovýho kontaktu (já už měl přívod od baterky vyřešenej kvůli vysílačce). Každopádně na spínanej obvod na relátku musíš přivést +12 V . Ten pak povedeš ke světlům a někde cestou k němu přidáš kostru a zapojíš to do světel. Hlavně nezapomeň na pojistku, tu dej mezi relátko a baterku.
Snad jsem to napsal nějak pochopitelně a nenapsal nějakou blbost. Už je docela pozdě a někdy v tuhle dobu píšu kraviny.
Kdyby jsi něco nechápal, tak se stačí zeptat
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
SamanShrek - FK

pridavne dialkove svetla - rozlepenie skla a paraboly

Příspěvek od SamanShrek - FK »

chcem upravit nehomologizovane svetla na svetla homologizovane a neviem ako rozlepit parabolu a skolo, tak prosim poradte niekto ak viete. foto tak za hodku, musim teraz bezat :?:
takze z tohto to rozlepit
http://samanshrek.rajce.idnes.cz/pridav ... ia0576.jpg
http://samanshrek.rajce.idnes.cz/pridav ... ia0577.jpg
a toto tam narvat alebo slusne prisposobit
http://samanshrek.rajce.idnes.cz/pridav ... ia0578.jpg
http://samanshrek.rajce.idnes.cz/pridav ... ia0579.jpg
http://samanshrek.rajce.idnes.cz/pridav ... ia0580.jpg
ako na to :?: kto ma skusenost poradte pls.
Martin_Happy - FK

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Martin_Happy - FK »

smělí být přídavná dálková světla umístěna jinde? Napříkla vespod na nárazníku? Nebo jen na masce?
SamanShrek - FK

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od SamanShrek - FK »

v SR podla zakona /aby to gumkaci nedrbali/ musia byt v parnom pocte, rovnakej farby, minimalna vyska umiestnenia na vozidle 58 cm a maximalna 110 od vozovky co sa tyka osobneho automobilu. pokial ich hodis inde musia byt zapinatelne nezavisle od hoci coho a v takom pripade mozes tvrdit ze su to pracovne svetla a tie mozu byt na aute v akomkolvek mnozstve a kdekolvek len ich nesmies pouzit rozsvietene v cestnej premavke aj jedne aj druhe nesmu tvorit ostre hrany a vycnievat z podorysu vozidla
krajon1 - FK

Re: Přídavná dálková světla a vše okolo

Příspěvek od krajon1 - FK »

Docela by mě zajímalo jak udělat tu elektriku spíš. Nevím si rady s tím jak mám umístit ten vypínač do auta mezi ostatní knoflíky a kde tam protáhnout ty drátky od vypínače k mlhovkám. poradíte někdo? a ty čudlíky co tam jsou prázdné jdou normalně vyloupnout? nechci to zlomit. díky za rady
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Přídavná dálková světla a vše okolo

Příspěvek od Vasek »

krajona co si takhle přečíst předchozí stránku? tam to máš popsaný...
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
milada - FK

Re: Přídavná dálková světla a vše okolo

Příspěvek od milada - FK »

pridavna svetla jsem dal pred chladic do narazniku,kdyby se za jizdy neklepaly tak je vsechno v poho
krajon1 - FK

Re: Přídavná dálková světla a vše okolo

Příspěvek od krajon1 - FK »

DJ.Mara píše:Ahoj, máte někdo nějaký nápad jak a kam nacpat přídavná dálková světla na novej xicht? Za masku je dávat nechci to se mi nelíbí a do masky už vůbec ne.


Mám novou masku a asi před týdnem sem přidělávál kulatá přídavná světla, chtěl sem je navrtat do nárazníku, ale zjistil sem, že bych při zvedání kapoty ty světla urazil. Tak mě napadlo namontovat si za masku pásovinu, přes masku do ní prostrčit šroubek a na druhý konec šroubu přidělat světlo. Zatím drží i na rozbitých cestách.

Uchycení pásoviny k masce: maska je ke kapotě přimontována 4 šroubkama, na každé straně 2. Na každé straně sem jeden spodní odmontoval, dal pod to pásovinu a zase zašrouboval.

A potřeboval bych poradit s relatkem. Byl sem v obchodě, ale mají těch rálátek víc druhů a nevím které. Kdybych tam koupil náísledující rele, šlo by použít? http://www.autoprofi.cz/neuveden/elektromaterial/spojovaci-material/rele/1_46030-spinaci-rele-12v-40a.html
Uživatelský avatar
McShort
Příspěvky: 400
Registrován: pon 29. led 2007 15:51:09
Bydliště: Nová Paka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná dálková světla a vše okolo

Příspěvek od McShort »

stačí jakýkoliv 12V spínací relátko, většinou už vždycky mají spínací proud nad 20A... a pro dvě přídavné 55W bohatě (dohromady 9A)... já mám obyč 12V 30A spínám 4x55 (19A) a relátko s proudem v pohodě (ten proud spíš vadí hůř udělaným spojkám, nebo zoxidované pojistce(přechoďák -> teplo -> zpečenina -> tma :D ) taky už se mi to povedlo...
Denoo - FK

Re: Přídavná dálková světla a vše okolo

Příspěvek od Denoo - FK »

chcem sa Vas opytat, je to k niecom: http://www.agauto.sk/detail/predni-mask ... 11191.html

teda ako dialkove ked to dam, bude to vobec vidiet ten rozdiel, alebo tie svetla su skor na okrasu v tej maske, a svetelny vykon skoro ziadny?
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná dálková světla a vše okolo

Příspěvek od Jura_Favorit »

Denoo: co mám zkušenost s takovými přídavnými v masce, tak třeba s NightBreakery v H3 to svítí dost slušně (za předpokladu čistého skla a parabol, ideálně od pořádného výrobce - Wesem, PAL, HELLA apod., ne od ťamana), nicméně tahle maska je teda dle mého názoru pěkně hnusná :puker:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Denoo - FK

Re: Přídavná dálková světla a vše okolo

Příspěvek od Denoo - FK »

je hnusna to je fakt, mas nejaky oskaz na nejaku krajsiu na feldu original?
Denoo - FK

Re: Přídavná dálková světla a vše okolo

Příspěvek od Denoo - FK »

este otazka, jedna sa o svetla pridavne H3 , 55w , dve, keby to chcem dat na dialkovu, teda jedno na jedno dialkove druhe na druhe dialkove, teda na original kabel od dialkoveho , napojim tam tu pridavnu H3 , utiahlo by to v poho, alebo by uz kabel mohol zhoret ? spolu je to teda 60w H4 klasika , a 55w h3 pridavne, teda 115w , to je asi moc na jeden kabel co? bolo by o hodne prace menej, len ci je take zapojenie vobec mozne.. dik
Uživatelský avatar
MARWiN
Příspěvky: 1997
Registrován: čtv 08. dub 2010 21:43:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná dálková světla a vše okolo

Příspěvek od MARWiN »

v zadnem pripade bych to nedelal protoze veskery proud jde primo pres packy pod volantem a je tu docela realna moznost ze si zapalis auto :) k tomu ti to bude nejspis palit pojistky a jsou slebe kabely
Uživatelský avatar
McShort
Příspěvky: 400
Registrován: pon 29. led 2007 15:51:09
Bydliště: Nová Paka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná dálková světla a vše okolo

Příspěvek od McShort »

no auto by se možná nezápalilo, ale líbi se mi tohle rádoby ušetření 50ti kaček za relátko :) a pak se nějácí takový hrozně vztekají že jim odešel přepínač světel pod volantem a že ho nikde nemají zadarmo :)
myslím že těch 50kč za relátko, 10kaček za držák pojistky a 2kč za pojistku nejsou tak hrozné náklady a vyplatí se :)
Denoo - FK

Re: Přídavná dálková světla a vše okolo

Příspěvek od Denoo - FK »

nejde o tych par korun,ale praca skor s tym, natahovat kable do interieru a atd, ja som neni ziadny elektrikar tak to radsej nechavam na inych,, ale je jasne ze ina moznost ako natiahnut to zvlast na relatko neni, tak ked dojde maska so svetlami tak to dako spravime. O setrenie nejde uz len z principu ze som o vikendu dal namontovat feliciovky palubny pc za 100 euri :D co je dost na auto ktoreho hodnota celeho je 1000 evri, a to este mozno prehanam , ale ja to mam ako skor pracovne ako sa niekde ukazovat, dolezite je pre mna osvetlenie vozovky ( kedze jazdim od tretej rana kazdy den a nejedna srnka mi uz skrizila cestu a skrs slabe svietenie som ju uvidel az na poslednu chvilu) a taktiez spotreba, a sledovat ju teraz podla palubaku uz je jednoduchsie.
Uživatelský avatar
McShort
Příspěvky: 400
Registrován: pon 29. led 2007 15:51:09
Bydliště: Nová Paka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná dálková světla a vše okolo

Příspěvek od McShort »

nikdo neříkal nic o interiéru, není nic jednoduššího se za světlem napojit na kabel k dálkovým a ten používat jako signál pro relátko, pak už jen dvě kabelová očka na připojení k baterce, pojistka a od relátka už jen + a - ke světlům :) já mám taky takhle všechno venku, jen ze vnitř signálový kabel od dálkových (protože tam mám vypínač, abych mohl přídavné úplně zhasínat, nebo rosvěcet samotné).
Denoo - FK

Re: Přídavná dálková světla a vše okolo

Příspěvek od Denoo - FK »

aky vypinac si si dal dopredu do palubovky , original daky ako napriklad maju hmlovky alebo vyhrievanie zadneho okna ? so znakom dialkoveho svetla sa asi vypinac nerobi co
Uživatelský avatar
McShort
Příspěvky: 400
Registrován: pon 29. led 2007 15:51:09
Bydliště: Nová Paka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná dálková světla a vše okolo

Příspěvek od McShort »

z dálkovým symbolem se nevyrábí co vím já... já jsem měl přidaných víc vypínačů ,obyčejné páčkové a vedle u dálkových modrou ledku, ted ve středovém panelu 10 vypinačů a na dálkové s modrým podsvícením.

Obrázek Obrázek
Denoo - FK

Re: Přídavná dálková světla a vše okolo

Příspěvek od Denoo - FK »

tak mi to nedalo, kupil som a namontoval danu masku http://www.autoboxy.com/predni-maska-se ... /d-104889/

musim povedat ze montaz docela v poho , a co ma naozaj prekvapilo, je ucinok svetla, cakal som ze to bude nic moc, ale teraz po zapnuti tychto dialkovych ako keby nastal den :D , ked to porovnam s dialkovymi klasika felda, tak je to asi o 50% lepsia svietivost, vrele doporucujem, a vzhlad je tiez celkom v poho, neni to az take zle ako to vyzera na foto mozno. A daju sa nastavovat aj do stran, a hore dole.

Inak, mcsort, t tam mas dake zaslepky namiesto ostrekovacov svetiel, odkial to mas? ja tam ma dieru po ostrekovacoch,a neviem co by som tam dal ...
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná dálková světla a vše okolo

Příspěvek od Jura_Favorit »

Nemá někdo tušení, kdo vyrábí masku na obrázku níže? Neviděl to někdo někde? Samodomo bastl to není (a že to vypadá blbě je mi fuk)...

Obrázek
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
Vondry
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 21. zář 2007 14:38:03
Bydliště: Telc
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná dálková světla a vše okolo

Příspěvek od Vondry »

Juro asi to není ona ale něco jsem ti našel ;) http://www.vapol.cz/cz/produkt/maskasve ... rettyPhoto
Edit ,ale není skladme zrovna
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná dálková světla a vše okolo

Příspěvek od Jura_Favorit »

Vondry: řekl bych, že to je ona :) Tisíceré díky!
Hledal jsem to mockrát, ale na tento web jsem nikdy nenarazil... :?
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
Vondry
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 21. zář 2007 14:38:03
Bydliště: Telc
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná dálková světla a vše okolo

Příspěvek od Vondry »

Pohoda já na to narazil taky náhodo u,ale vím že jsme jí právě někde viděl už hlavně ať jí seženeš ;)
kerin

Re: Přídavná dálková světla a vše okolo

Příspěvek od kerin »

Nazdárek na starém autě jsem měl přídavná dálková světla montovaná na nárazníku. Na STK mi spočítal svítivost a řekl že ji překračuji takže museli dolu. Když jsem je nandal ne zpět po STK tak mě stavěla policie ČR a chtěli po mě atestaci na ně. I když je tištěna na skle. A taky jim vadilo, že světla koukala před nárazník, že prý to tvoří ostrou hranu. I když v zákonu jsem se dočetl a o svítivosti a vzdálenostech od krajů vozu kde mohou být umístěný.
Uživatelský avatar
McShort
Příspěvky: 400
Registrován: pon 29. led 2007 15:51:09
Bydliště: Nová Paka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná dálková světla a vše okolo

Příspěvek od McShort »

já mám 4navíc a nikdy jsem problém neměl (je pravda že na technickou je sundávám protože bych neměl mít víc jak jeden pár přídavných) a svítivost? mám na ně čudl, ale cajti se vždycky jen mlsně koukali na to jak hodně to šajnuje a naopak jen přikivovali.. já mám držáky ohnuté k autu, takže světla přesahují nárazník asi o 5cm a nebyl problém (je pravda že v nich mam parkovačky a když jednou řešil že čouhají, tak jsem mu řekl, jak pozná že to není náklad a ten že může dopředu a dozadu přesahovat o metr bez jakéhokoliv označení a že já z vlastní vůlec je mám ještě označené bílím světlem (parkovačkou) :)) jinak kdyby byl nějáký extra problém s počtem a svítívostí tak je zapojit aby šly zapnout jak samostatně (přes čudlík se žlutou konrolkou) tak i vypínatelně s dalkovýma tudíž když tě zastavěj jsou to jen pracovní světla a ty můžou mít svtitvost jakou chtěj (ale musí jí zapnout samostatně bez čehokoliv rozsvíceného) taky to takhle mám, takže bud je můžu zapnout samotné nebo pokud mám zaplí čudl tak jsou s dálkovýma... a atesty jsou na sklech (těžko by sebou člověk vozil hafo papíru ke každé věci co má na autě (hlavně když kolikrát výrobci ho jinde než na skle nepíšou)
Odpovědět