Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí atd.

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí at

Příspěvekod MrWondrka » pon 11. čer 2018 13:17:38

Zdravím,

mám problém s mojí Feldou (1995, 1,3BMM). Včera jsem odjížděl od domu a všechno v pořádku. Po zaparkování jsem si všiml, že se rozsvítila kotrolka baterky. Asi po hodině jsem auto normálně nahodil a dojel zase domů, kde jsem změřil napětí na baterce, které bylo 11V bez nastartování a s natočeným motorem asi 12,25V. Auto jsem nechal přes noc a dneska ráno byla baterka úplně prázdná. Jak jsem se tu dočetl může to být regulátor nebo uhlíky v alternátoru anebo diodový můstek. Je nějaká možnost, že by to bylo něco lehčího? Případně jak moc je náročná oprava nebo to mám raději svěřit do rukou chlapů v servisu?
Díky :)
MrWondrka
Palec nahoru! 0 / Palec dolů! 0

Re: Vše o dobíjení...alternátor,kontrolka dobíjení,napětí at

Příspěvekod PaKr » úte 12. čer 2018 6:32:45

Regulátor a uhlíky jsou v jednom kusu - bílá kostička na boku altíku přichycená dvěma šroubky. jinak sundání altíku je práce na max 10 minut a buď zanést na repas (počítej den nebo dva) nebo dej jiný (vyzkoušený použitý nebo nový) a jedeš za chvilku ;) Pokud budeš dávat jiný tak určitě originál (Magneton) žádná Vika, Starline a jiné bezejmenné-jejich nákup je akorát vyhazování peněz a montáž je zbytečná práce - to platí pro všechny věci na celém autě
PaKr
Palec nahoru! 0 / Palec dolů! 0

Předchozí

Zpět na Startér, alternátor a dobíjení