startér problem v roztáčení motoru..

kcharl - FK

startér problem v roztáčení motoru..

Příspěvek od kcharl - FK »

Zdravím mám problem všechno funguje jak má,jenže když startuju,ozívá se jakoby sekání zub o zub...když sem auto koupil už takový problém mělo.Dával sem nový věnec a nový pastorek na startér...všechno složím jak bylo...startuju sice to motorem hne..ale stále to sekání jako by pastorek byl od věnce dál..a párkrát to protočilo a zase se o zub na věnci zasekl..neřešil to už nekdy nekdo ??? díky za radu..už nevím co s tím :?
kcharl - FK

Re: startér problem v roztáčení motoru..

Příspěvek od kcharl - FK »

auto felicie II 1.3 Mpi ;)
Cibusp
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 17. pro 2015 12:36:30

Re: startér problem v roztáčení motoru..

Příspěvek od Cibusp »

Dovolím si to vytáhnout, protože mám relativně stejný příznaky, startér zastudena točí krásně, ovšem při cca 3-4 otáčce motoru se motor jakoby "zasekne", a hned točí dál, ovšem už jako s vybitou baterií.. další starty už jsou v pohodě, motor naskočí jak nic na brnk.. začlo to dělat zničeho nic, startér je vyměněnej za jinej, sice jetej, ale dobrej (rozebrán, vyčištěn, namazán), baterka nová.... nemá někdo potuchy? I kolegové autaři v práci kroutí hlavou že netuší, co by to... jinak je to 1.3 BMM
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: startér problem v roztáčení motoru..

Příspěvek od Andy486 »

Aký tam máš štartér , resp aký si tam dával ten vymenený? ten klasický (ako má favorit) alebo už novší s reduktorom ? Ja totiž keď som mal ešte starý štartér, tak sa mi stávalo niečo podobné - ale len v studenom počasí a so studeným motorom !!! - štartér sa roztočil, potom cca po 3 otočení ako keby úplne zastal a v tom momente motor naskočil. Baterka mohla byť nabitá na 100% a aj tak sa to takto správalo, ani vyčistenie štartéru nepomohlo.
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
Cibusp
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 17. pro 2015 12:36:30

Re: startér problem v roztáčení motoru..

Příspěvek od Cibusp »

je tam ten s reduktorem... ale je to přesně jak popisuješ... motor se zastaví, a pak naskočí...
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: startér problem v roztáčení motoru..

Příspěvek od Andy486 »

aha, no mne to robilo iba na starom štartéry (bez reduktoru) no odkedy mám nový štartér s reduktorom (cca 3 roky) tak už je všetko OK, zima nezima, točí perfektne.
Takže v tvojom prípade ti asi neporadím, čo by to mohlo byť za závadu. :( , zdá sa mi málo pravdepodobné, že by si aj po výmene za druhý kus natrafil zas na pokazený štartér(no ale ak máš možnosť skúsiť ešte jeden, tak by som to na tvojom mieste skúsil)...ale možno sa ozve niekto druhý, kto riešil rovnakú závadu a poradí.
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
Cibusp
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 17. pro 2015 12:36:30

Re: startér problem v roztáčení motoru..

Příspěvek od Cibusp »

Tak závada odstraněna :thumleft: :thumleft: byl to Hallův snímač otáček, nevim jak je to možné, podle čísla nového dílu byl na BMM, kde je signál řízen + pólem, ale podle funkce (řízení mínusem) na MPI... takže motor mi při startu hodil jiskru před, a ne za HÚ, toť k tomu zastavení motoru.. po nastartování si to jednotka doregulovala, aby to bylo vše OK... snímač vyměněn za 100% funkční originál vytažený z vraku, a Pikápek už zase startuje na brnk.. :mrgreen: :mrgreen:
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: startér problem v roztáčení motoru..

Příspěvek od Andy486 »

Zaujímavé, ale dobre vedieť , môže to pomôcť aj ostatným :-)
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: startér problem v roztáčení motoru..

Příspěvek od ferdamravenec »

nevím o tom že byl rozdílný snímač otáček MPI-BMM
Cibusp
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 17. pro 2015 12:36:30

Re: startér problem v roztáčení motoru..

Příspěvek od Cibusp »

Já to taky netušil, až náš montážnik kabelový v práci, mimochodem neskutečně šikovnej kluk,mi to vysvětlil, proč mi to tak dělá, a co s tim... prostě jedno čidlo je před HÚ, a druhý za HÚ...
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

startér kvílí, točí, ale nestartuje

Příspěvek od Mr.Wankel »

Mám taky akutní problém se startérem. Problém není v tom že by se netočil. On se točí, ale vydává takový podivný kvílivý vysokootáčkový zvuk a motor neroztáčí.
Po delším trápení startéru a škytání motor nakonec chytnul, ale má nepravidelný traktorovitý chod, na volnoběh má tendenci chcípat.

Tak si říkám, jestli se podělalo něco v motoru, nebo jestli je to ve startéru (zničené ozubené kolo)?
Odpovědět