Demontáž / montáž alternátoru

michalux
Příspěvky: 1
Registrován: stř 03. čer 2015 7:39:41

Demontáž / montáž alternátoru

Příspěvek od michalux »

Ahoj. Stala se mi taková nepříjemnost - zcela mimo civilizaci a daleko od domu se mi zadřelo ložisko alternátoru. Už jsem koupil nový a teď bych se potřeboval ujistit jak je to s výměnou, abych tam jel dokonale připravený (nedostanu se tam na net a jiný cajk než si dovezu tam neseženu) :-)

1. Jako první odpojím baterku a dva vodiče na alternátoru - jeden má kontektor, druhý je přišroubovaný.

2. Pak můžu vyndat alternátor - drží na dvou šroubech. Dole je 16 šroub a 17 matice. Vyčetl jsem, že se trochu blbě povoluje, protože je k tomu zleva blbý přístup, ale mělo by to být možné i bez speciálního očka - je to tak? Nečeká mě tam nějaká záludnost?

3. Namontuju nový alternátor a vypnu řemen. Vydám se tam ve dvou a vezmu pro jistotu tyč na zapáčení, ale zkusím to raději bez ní. Řemen by měl být vypnutý tak, aby šel uprostřed o 10mm prohnout

4. Připojím vodiče alternátoru a baterku a zkusím nastartovat.

Je to tak správně? Nezapomněl jsem na něco?

Díky :-)
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž / montáž alternátoru

Příspěvek od Andy486 »

Asi tak nejako - ako píšeš
nemala by sa vyskytnúť žiadna záludnosť, povoliť to ide normálnymi vidličákmi, nič extra netreba. Ak budete dvaja, lahšie napneš potom remeň - jeden to podrží a druhý dotiahne.
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž / montáž alternátoru

Příspěvek od Pawlick »

Na tu matku 17 dole je fakt blbej přístup, pokud můžeš, vem si více různých 17 klíčů - některej nemusíš vůbec nasadit. Chce to obecně rozhodně kratší klíč.
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Odpovědět