Felicia 1.3 MPI model 98 občas nestartuje

Jarda007
Příspěvky: 5
Registrován: pon 21. zář 2015 16:39:58

Felicia 1.3 MPI model 98 občas nestartuje

Příspěvek od Jarda007 »

Občas se manželce stává, že po otočení klíčku se startér netočí a vetšinou v něm ani necvaká pastorek (někdy cvaká a někdy ne). Naučil jsem manželku kusem drátu spojit na startéru startovací kontakt (cívka) s kontaktem +12V (na startéru). Takto nastartuje vždy bez problémů. Někde mezi kontaktem na startéru (cívka) a +12V na baterii musí být špatný kontakt a ztrácí se tam proud. Mohl by mi prosím někdo popsat celou cestu tohoto vodiče (včetně míst, kde je vodič přerušen nějakými konektory, nebo relátky) od startéru až k akumulátoru? Vím, že od startéru vede vodič do spínací skřínky, ale jestli vede na přímo, nebo přes pojistkovou skříň, nebo nějaké relátko, to netuším. Od spínací skříňky vede dál do pojistkové přímo na +12V ? Předem moc díky za jakoukoliv radu. Manželce to bohužel blbne vždycky, když nejsem s měřákem nablízku.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3 MPI model 98 občas nestartuje

Příspěvek od ferdamravenec »

tahle závada je zde popsána X-krát ,
buď máš špatnej kontakt na žlutým drátu u startéru , nebo je špatná spínačka
Jarda007
Příspěvky: 5
Registrován: pon 21. zář 2015 16:39:58

Re: Felicia 1.3 MPI model 98 občas nestartuje

Příspěvek od Jarda007 »

Kontakt u startéru to na 100% není. Tu spínačku zkusím otestovat. Ten žlutý drát ve spínačce č.50 jde přímo bez přerušení ke startéru? Pokud vím, spíná se ve spínačce s kontaktem č. 30. Ze spínačky jde kabel z kontaktu č. 30 přesně kam?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3 MPI model 98 občas nestartuje

Příspěvek od ferdamravenec »

50 vede od spínačky přímo ke startéru
30 je spojená někde u pojistkovky , ale tam chybu nehledej

rychlý zjištění : zapni ventilátor topení stačí na 3 , pokud se při startování nevypne je to spínačkou
Jarda007
Příspěvky: 5
Registrován: pon 21. zář 2015 16:39:58

Re: Felicia 1.3 MPI model 98 občas nestartuje

Příspěvek od Jarda007 »

Díky za tip s ventilátorem, zkusím to. Rád bych se "nachytřil", proč to bude spínačkou, když ventilátor poběží? To ho má přes nějaké relé spínačka odpojit?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3 MPI model 98 občas nestartuje

Příspěvek od ferdamravenec »

od tý 50 na spínačce vede drát do pojistek na relé X to se ukostřuje přes spínač na startéru , pokud se na spínačce dostane do 50 plus tak reléX dostává plus a plus takže odpadne a odpojí se větrák , přední mlhovky a já nevím co všechno je na tom pověšený

jo kdyby byl špatnej kontakt na strtéru tak by ti nešel ten větrák hl světla ......
Jarda007
Příspěvky: 5
Registrován: pon 21. zář 2015 16:39:58

Re: Felicia 1.3 MPI model 98 občas nestartuje

Příspěvek od Jarda007 »

ferdamravenec píše:50 vede od spínačky přímo ke startéru
30 je spojená někde u pojistkovky , ale tam chybu nehledej

rychlý zjištění : zapni ventilátor topení stačí na 3 , pokud se při startování nevypne je to spínačkou

Tak jsem udělal manželce spínač, kterým se překlenuje spínací skříňka. Dnes po dlouhé době auto opět nestartovalo, při startování klíčkem i pomocným tlačítkem se startér neotočil a ani v něm necvaklo, ventilátor přepnutý na 3 rychlost se při startování odpojoval. Manželka startovala opět kusem drátu tím, že spojila na startéru startovací kontakt (cívka) s kontaktem +12V (na startéru). Může mi prosím někdo poradit, kde by to tedy mohlo být dál? Už jsem v koncích. Předem díky moc.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3 MPI model 98 občas nestartuje

Příspěvek od pipo444 »

zrejme KO vedenie od spínačky po štartér, natiahni si teda nový kábel od štartéru ku spínačke a vyskúšaj. alebo je ten starý niekde zlomený a nemusí to byť vidieť, skrátka prerušený pod izoláciou alebo zlý kontakt
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3 MPI model 98 občas nestartuje

Příspěvek od ferdamravenec »

já bych se vrátil na začátek , a vyměnil tu spínačku , resp její el. část

a nebo přijeˇd
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3 MPI model 98 občas nestartuje

Příspěvek od pipo444 »

ale píše že ventilátor sa vypínal, teda aj keď preklenul spínačku. to znamená, že na Xrelé sa dostalo +12V a vyplo, ale na štartér sa to už nedostalo
Jarda007
Příspěvky: 5
Registrován: pon 21. zář 2015 16:39:58

Re: Felicia 1.3 MPI model 98 občas nestartuje

Příspěvek od Jarda007 »

Přesně tak, taky jsem myslel na spínačku, ale ani s paralelním spínačem to ani necvaklo, jindy to startuje s chutí bez problémů. Testnu tu výměnu žlutýho drátu...
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3 MPI model 98 občas nestartuje

Příspěvek od ferdamravenec »

ono totiž , nevím sice kam zapojil přemostění kontaktu startování (je mi jasný že druhej konec na 50)
ale spínačka prostě nepustí dostatečný proud

k tomu žlutýmu drátu , relé X žádnou el nespotřebovává , při startování je v obou jeho vstupech + ,
pro změnu minus pro relé X jde od strtéru , jelikož relé X se dokázalo sepnout i rozepnout tak ve žlutým drátu problém nebude
jedině spoj drát-konektor

poslední věc : přidaný tlačítko , jestli není už napálený
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia 1.3 MPI model 98 občas nestartuje

Příspěvek od pipo444 »

ferdo ten istý problém môže byť so žltým káblom, je natoľko nalomený že tých pár miliampér čo žere X relé ešte prejde ale na zopnutie cievky štartéru ten zúžený prierez nestačí ;)
Odpovědět