Nový alternátor - ložiska v háji?

Earthworm
Příspěvky: 6
Registrován: pon 27. srp 2012 12:47:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nový alternátor - ložiska v háji?

Příspěvek od Earthworm »

Ahoj, protože mi už potřetí za čtyři roky odešel regulátor dobíjení, rozhodl jsem se vyměnit celý alternátor. Místo původního 55A jsem dal 70A Magneton. A teď k problému. Přeměřil jsem ho a dobíjí, (13,5V dává, volnoběh 14V) ale po zahřátí se z něj ozývá takové pískání/hučení. Třeba když ujedu 10 km, tak to už jde slyšet, nedá se na něm navíc udržet ruka, strašně pálí. Za studena žádný nezvyklý zvuk nevydává. Tak si říkám, když to dobře dobíjí, nemůžou to být ložiska? Je možné, aby byly v háji na novém alternátoru? :(
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový alternátor - ložiska v háji?

Příspěvek od Yetti98 »

Na100% budou ložiska načnutý,radši bych ho dal na repas, měl jsem něco podobnýho a sekl se mi na křižovatce :scratch:
Earthworm
Příspěvky: 6
Registrován: pon 27. srp 2012 12:47:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový alternátor - ložiska v háji?

Příspěvek od Earthworm »

Tak dík, nechám je vyměnit, nehodlám nic riskovat, kor když je nový. Snad to pomůže.
Earthworm
Příspěvky: 6
Registrován: pon 27. srp 2012 12:47:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový alternátor - ložiska v háji?

Příspěvek od Earthworm »

Jo a když jsem v tom, napadá mě ještě jedna věc. Mohlo by to čistě teoreticky mít souvislost i s dalším problémem, který se mně objevil po výměně toho alternátoru, a sice, že neudržel volnoběh na LPG, dycky to chcíplo? Na benzín sice ne, ale podle chování a zvuku auta se to taky sotva udrželo (mám místo otáčkoměru hodiny, tak nevím, kolik tam bylo :-) ). Tak jsem prostříkal sprejem škrtící klapku a malinko potočil šroubem volnoběhu na LPG. Už to drží, ale občas si musím dávat pozor, třeba rychle do zatáčky na neutrál, to sem tam chcípne. Tak si říkám, jestli případný odpor ložisek, jestli tam takový problém je, nebrzdí motor a ten se na volnoběh neudrži? Abych třeba nehledal problém, kde není a po výměně ložisek se to třeba spravilo. Dělá to stejně tak u zahřátého motoru, u studeného problém není.
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový alternátor - ložiska v háji?

Příspěvek od Yetti98 »

Ty ložiska na to nemají vliv,ten motor je tak silnej že spíš rupne klíňák, bude to klapkou,možná by chtěla vyčistit.
Odpovědět