Změna alternátoru

savik
Příspěvky: 6
Registrován: pon 05. říj 2015 15:25:39
Bydliště: Praha11
Kontaktovat uživatele:

Změna alternátoru

Příspěvek od savik »

Dobrý den,
požádal bych Vás o radu.Odešel mi alternátor u 1.3mpi je to 90A auto má posilovač řízení.Je možné ho nahradit alternátorem z feldy 1.6 taky 90A a jak ho upravit.Problém nastal při jízdě kontrolka dobíjení začala svítit při jízdě,při volnoběhu svítila tlumeně.
Moc děkuji.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna alternátoru

Příspěvek od pipo444 »

jasné, uchytenie je rovnaké, akurát skrutky sa dávaju z inej strany :D mal by si mať 6 drážkovú remenicu. možno bude treba malé zmeny, altík Bosch má pripojovacie oko na červený kábel pre M8 a magneton má M6. a káblik pre kontrolku dobíjania u magnetonu je faston a u Boscha je taká dvojpinová svorkovnica a na D+ kontakt. najlepšie ak budeš mať svorkovnicu aj s kuskom kabliku
savik
Příspěvky: 6
Registrován: pon 05. říj 2015 15:25:39
Bydliště: Praha11
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna alternátoru

Příspěvek od savik »

Děkuji ,
akorát jsem nepochopil to zapojení.Kabely s očkem dám tam kde byli.Ale kam s drátky co vedou z toho konektoru jsou tam dva co jsem vypozoroval na obrázkách na netu.Ten konektor bohužel nemám ale zkusím někde na vrakači.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna alternátoru

Příspěvek od Maty »

Jak píše pipo .... pozor na to.... šroubuje se z druhé strany .... musí se svěsit motor jinak tam nedáš šrouby ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna alternátoru

Příspěvek od pipo444 »

očko je ten menší problémik, a su tam dva konektory, W a D+. ty potrebuješ origo zelený kabel pripojiť na D+ a to je všetko. konektor tam pasuje aj odinakial ako z altíku, dvojpinové sa daju ešte vo felde nájsť :D
Odpovědět