Nefunkční ventilátor topení

mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Nefunguje ventilátor topení

Příspěvek od mikka »

Je to jenom slovní popis schématu el. zapojení z Dílenské příručky.
http://wrp.cz/clanky/felicia.html
mr.Freak - FK

nefunkční topení

Příspěvek od mr.Freak - FK »

včera jsem po dlouhé době chtěl zapnout ventilátor topení a ejhle on se neroztočí...skoro vůbec topení nepoužívám (před týdnem před odjezdem na dovolenou šlapal), tak mi je záhadou co s tím může být...pojistka je v pořádky, sundal jsem štít palubovky, mrknul na ten silný konektor, taky OK, v motoru projel všechny kabely k topení a taky OK...nevíte kde začít hledat příčínu?
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: nefunkční topení

Příspěvek od Raceman »

na stěně boxu topení vedle baterky je regulátor ventilátoru tak ten vyndej a pročisti kontakty na svorkovnici a je to
mr.Freak - FK

Re: nefunkční topení

Příspěvek od mr.Freak - FK »

vedle baterky jsem nahmatal cernou hadicku s horkou kapalinou a nejaky konektor se silnyma dratama...ten mam odpojit a procistit? akorat by me zajimalo jak ho vyndam, nenahmatal jsem zadnou aretaci a nejak se ani nehne
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: nefunkční topení

Příspěvek od Raceman »

zaber pořádně
Uživatelský avatar
mako
Příspěvky: 436
Registrován: pát 15. srp 2008 16:44:12
Bydliště: [SK] - ZM
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční topení

Příspěvek od mako »

ja kdyby zabral za ten svůj tak se mi rozpadne v rukou :lol: už jednou mi přestal větrák foukat ale hned se to spravilo tak radši na to nešahám kým to funguje :lol:
VW passariantion+VW felicia diesel power
ex-felicia GLXi 1,3MPi 1997 Red-Hot-chilli, ex-felicia LXi 1,4mpi 1996 White candy
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční topení

Příspěvek od Kuladmin »

Vythni konektor s draty a pka uz je tam jen nacvaklej ten cernej ramecek a na nem jsou uvnitr 3 odporovy draty + kontakt.
mr.Freak - FK

Re: nefunkční topení

Příspěvek od mr.Freak - FK »

tak regulátor už byl venku, pročistil jsem ho a nějak bez účinku :evil: dá se nějak poznat že je vadnej když ho mám venku? a dá se sehnat kdyžtak novej? jo a nemá někdo pořadí zapojení těch 4 drátků? (třeba od pohledu když stojím před autem jak jsou v řadě za sebou) když sem ho podruhý vyndal tak blbec jsem si to nezapsal :?
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční topení

Příspěvek od Kuladmin »

Tos snad vyndaval jednotlivy draty??? Dyt je to v konektoru ktery se urcit neda ani otocit. Jinak kdyz se na to podivas uvidis 3 stoceny odporovy draty pokud nejsou prepalene meli by byt ok a pak tam uvidis jeden kontakt tak ho skus mechanicky ocisti. Jinak tento dil se normal prodava ale jeho cen uz normal neni stoji zhruba od 300 -900,-
mr.Freak - FK

Re: nefunkční topení

Příspěvek od mr.Freak - FK »

vzdyt ty dráty maji na sobě banánky ve tvaru jako ty co se pripojuji na repro a ty jsou pripojeny na takový ty plochý vývody co jsou v tom černém plastu...jen jsem o ne lehce zavadil a nejak vypadly sami aniz bych je chtel vyndavat! jinak nepozoruju ze by bylo neco prepaleneho...mozna bude potiz v tej kabelazi...jako prvni drat uz pri letmem dotyku se vyvlékl ten první zlutozelný, ten vim ze je prvni z mého pohledu
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční topení

Příspěvek od Kuladmin »

Hmm tak jestli ty vypadly defakto sami tak opravdu v tom by mohl byt ten problem mely a musi tam drzet poradne pac tam tece docela silny proud. Bohuzel foto dratu apod nemam - nestoji ti felda nekde popliz s majitelem ze by te nechal nahlednou.
mr.Freak - FK

Re: nefunkční topení

Příspěvek od mr.Freak - FK »

tak nový poznatek, dneska jsem to opět vše vyndal, profoukl, zahybal s kabelama, nastartoval a k mému úžasu to naskočilo!!! ozkoušel jsem všechny rychlosti a OK...vypnu to, projedu pár drncáků a zas to nejde...tak jsem to znova všechno udělal stejně co předtím, kleštěma víc přicvakl ty drátky na koncovky a narazil nadoraz do toho konektoru a nejde a nejde....už na to nemám nervy, asi to nechám známýmu at mi s tim neco udelat az mi bude dělat spojku....jinak majitelem jsem já :?
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční topení

Příspěvek od Kuladmin »

Ja myslel druha felda se svym majitelem kde bys okoukal poradi dratu :lol:
mr.Freak - FK

Re: nefunkční topení

Příspěvek od mr.Freak - FK »

ty dráty jsem vyřešil jsou v dobrém pořadí ale ten proud nějak neteče tam kam by měl a já mu neumím poručit :lol: ...jinak by mě zajímalo jak je tam uvnitř ten regulátor uchycen nebo "kudy to vodí" v té díře...drží to jen ty cvoky na okraji toho plastu ale jestli je to vevnitř to kovový o něco opřený o nějaký plech bo tak? jestli nebude chyba někde v té díře
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční topení

Příspěvek od Kuladmin »

Ne vevnitr nic neni je to tam umistene kvuli tomu aby se ty odporovy draty chladily pomoci ventilatoru ktery ovladaji. Takze pokud je na tom ten kontakt dobrej nevypalenej tak v tom chyba nebude. Pak bude nekde treba v pojistkach mkni zda ti tam ta na ventilator nelita apod. Je to 3 pojistka.
mr.Freak - FK

Re: nefunkční topení

Příspěvek od mr.Freak - FK »

pojistku už jsem zkoušel (dával jsem novou projistotu)...ještě mě napadlo, koukal jsem že ješte vedou další 2 dráty do tý "přední" části topení, to nemá vliv na ventilátor? jinak takhle mám ty konektory http://i25.tinypic.com/2jcemwy.jpg a takhle kabeláž http://i29.tinypic.com/6y0hle.jpg
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: nefunkční topení

Příspěvek od Raceman »

to jsou dráty k motoru ventilátoru
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční topení

Příspěvek od Kuladmin »

Aha koukam ze se v tom uz nekdo hrabal todle neni original takhle napojovany draty. Co to je za spojky? nejsou to ty rychlospojky? Nebo je to tam sletovany? Ani bych se nedivil ze je problem v tech spojich.
mr.Freak - FK

Re: nefunkční topení

Příspěvek od mr.Freak - FK »

dle mého to bude jen "rychlospojky" protože už jednou jsem měl problém s topením (bylo tam něco vypaleného) tak mi to elektrikář udělal takhle...dneska jedu na dovolenou tak až přijedu musím projet ty spoje a nějak to dát dohromady
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční topení

Příspěvek od ka-spel »

Raceman píše:na stěně boxu topení vedle baterky je regulátor ventilátoru tak ten vyndej a pročisti kontakty na svorkovnici a je to


Můžeš hodit foto co přesně myslíš?

u přepážky
Obrázek

nebo tu černou krabičku nalevo od filtru klimy
Obrázek

za blokem klimy a topení nic jiného nevidím
Obrázek
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční topení

Příspěvek od Kuladmin »

Pokud mas klimu tak ta to ma zas na druhe strane jakoby pred ridicem dalo by se rict skoro nad hlavnim brzdovym valcem.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční topení

Příspěvek od ka-spel »

Kde to mám vidět?
Obrázek
Obrázek
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční topení

Příspěvek od Kuladmin »

Jake mas v interieru tlacitka klimy? Nevim jak vypada klima na 1.6 znam 1.3, ale predpokladam ze originaly jsou snad stejne ale todle mi spis pripomina dodelavanou klimu nez origo tak pak buh vi kde a jak mas draty pak musis hledat sam svazek dratu.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční topení

Příspěvek od ka-spel »

Tlačítka mám poslední dvě vpravo vedle výstražných světel.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční topení

Příspěvek od Kuladmin »

Tak je to jasny todle neni klima montovana v automobilce ale dodelavana dodatecne jinou firmou.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční topení

Příspěvek od ka-spel »

Však jsem nikdy netvrdil, že je to origo. Jen se pořád snažím dovědět, jak opravit ten mizerný tah větráku. Kamarád z autorizáku mě říkal, že tam nic opravovat nejde, že u této verze ani žádné klapky nejsou.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční topení

Příspěvek od Kuladmin »

Mozna ma pravdu tim jak je to dodelavka tak to neni uplne ono jako u origa jedien co muzes je vse vycistit promazat apod vic se tady asi vymyslet neda.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční topení

Příspěvek od ka-spel »

Ještě tak vědět jak se do toho dostat. Nikde není nic vidět. Je to jeden velký výlisek.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
smazany clen - FK

TOPENI - Kurenie problem

Příspěvek od smazany clen - FK »

Nazdar. Mam jednu otazku. Ked zapnem kurenie, tak mi nejde na ziadnych stupnoch iba na IV. Chcem sa spitat ci to moze byt chyba tej tepelnej poistky ktora je v kureni pri tom elektromotore. dik
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENI - Kurenie problem

Příspěvek od Jojin »

Pojistka? Je tam jen předřadný odpor.
Odpor pro 1,3/1,6 - http://www.automeisner.cz/obrazky/6U0959623%20CX.jpg ... cena 167,- nebo 887,- Kč.
Odpor pro 1,9D - http://www.automeisner.cz/obrazky/6U0959263A.jpg ... cena 225,- Kč.
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENI - Kurenie problem

Příspěvek od RAIMMI »

druhovýrobu u tohohle dílu bych nedoporučoval... vlastní zkušenost....
smazany clen - FK

Re: TOPENI - Kurenie problem

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jojin píše:Pojistka? Je tam jen předřadný odpor.
Odpor pro 1,3/1,6 - http://www.automeisner.cz/obrazky/6U0959623%20CX.jpg ... cena 167,- nebo 887,- Kč.
Odpor pro 1,9D - http://www.automeisner.cz/obrazky/6U0959263A.jpg ... cena 225,- Kč.




Tusim to sluzi aj ako tepelna poistka, no neviem. Takze to moze byt chyba toho odporu ze my to zapina iba na IV? dik
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENI - Kurenie problem

Příspěvek od Jojin »

Je to pravděpodobné, další možnost je že je špatný kontakt v patici. Pokud máš možnost tak zkus po vyjmutí z patice proměřit ohmmetrem ... a budeš chytřejší. Za pojistku bych to nepovažoval ... ten drát je dost tlustý na to aby mohl něco jistit.
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
smazany clen - FK

Re: TOPENI - Kurenie problem

Příspěvek od smazany clen - FK »

OK skusim, dik za radu
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 29. lis 2009 15:28:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace odstraněna viz:pravidla č.4
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: TOPENI - Kurenie problem

Příspěvek od mikka »

jj, jsou tam tři předřadné odpory a tepelná pojistka proti přehřátí.
reno_dl - FK

Re: Větrák Topení

Příspěvek od reno_dl - FK »

Ahoj,
mam otazečku ohledně nefunkčnosti ventilatoru. Funguje mi pouze pozice 4. Pozice 1,2,3 nefungujou. Občas se stane na chvili, že funguji všechny 4. Patrně je někde problem, ale nevim kde. Dik za radu.
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Větrák Topení

Příspěvek od Alf »

S největší pravděpodobností máš špatný kontakt na svorkovnici na předřadném odporu.
Předřadný odpor se nachází v tělese topení ( aby byl ochlazován proudícím vzduchem ) na staně u baterky.
Ty kontakty moc rády oxidují a potom některé rychlosti přestávají fungovat.
Když necháš zapnutou rychlost, která ti nefunguje a potom tím konektorem zabýbeš a občas se ti roztočí ventilátor tak je to ono.
V tom předřadném odporu je v sérii ještě bimetalový spínač, který má rozepínat, pokud se předřadník přehřeje, to, že ti nejde ani jedna rychlost ( která je v serii s bimetalovým spínačem ) by mohlo znamenat, že ho máš zaoxidovaný.
Naposledy upravil(a) Alf dne úte 22. pro 2009 10:20:55, celkem upraveno 1 x.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Větrák Topení

Příspěvek od Atnarfus »

Přesně tak.
Stanley126 - FK

ventilátor topení

Příspěvek od Stanley126 - FK »

Stává se my že někdy jde ventilátor topení v pohodě, někdy naskočí až po 30 vteřinách po nastartovaní, někdy se vypne, někdy nejde vůbec ( prostě jsi dělá co chce :D ) a stává se to čím dál častěji. Prosím o nějaké info, Předem děkuji
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilátor topení

Příspěvek od emilio52 »

zkusit rozebrat a vyčistit a promáznout asi je přidřenej ,tím bych asi začal .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilátor topení

Příspěvek od Kuladmin »

A je to na vsechny rychlosti? Pokud na 4 jede vzdy a jen na 123 blbne tak zkontroluj a vycisti predranej odpor je na strane od baterky vedou tam k nemu draty staci vytahnout ven. Plati pro klasiku bez klimosky.
Stanley126 - FK

Re: ventilátor topení

Příspěvek od Stanley126 - FK »

klimošku nemám, a blbne při jakýkoli stupni rychlosti :( , až budu mýt čas tak skusim vyčistit a promazat :)
Stanley126 - FK

Re: ventilátor topení

Příspěvek od Stanley126 - FK »

PLs o radu, vyčistil jsem a vůbec to nejde :( v těhlech zimách je to blbý když se mlží okna :)
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilátor topení

Příspěvek od Kuladmin »

Co je to vycisitl? Co uhliky co krouzky na nich? Drazky atd atd. Nebo si vybral jen listi??? Pak muze byt problem v samotnem ovladaci ventilatoru a co pojistka ta je tam ok drzi tam dobre?
shubeny - FK

Re: Větrák Topení

Příspěvek od shubeny - FK »

Ja mam ty kontakty na tech odporech, zarezle, i kdyz je ale vycistim tak to nejde, jeden vypada jako by se upaloval okole ten plast je roztekly a jeden kontakt je uzsi nez ty ostatni, funguje mi take jen rychlost 4.
Takze s nejvetsi pravdebodobnosti asi vymenit ty konakty na odporech? Prepinac v kabine by to nemohl byt?
Neni nekde navod jak se do nej leze :P mylslel sem ze ho vykopnu..
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Větrák Topení

Příspěvek od Atnarfus »

Být to přepínač, tak ti nepůjde jedna rychlost. Když ti nejdou tři rychlosti a jede to jenom naplno, tak je to spolehlivě kontakt v tom předřadném odporu.
Podle tvého popisu mám podezření, že jsi čistil kontakty v konektoru u toho tělesa s odporama. Musíš očistit kontakt co je přímo u těch tří odporů. Je tam přímo v té plechové kleci bimetal s kontaktem, který způsobuje tvůj problém.
Stanley126 - FK

Re: ventilátor topení

Příspěvek od Stanley126 - FK »

Děkuju mockrát za rady ale po chvíly hlední jsem našel přepálen kabel :D
reno_dl - FK

Re: Větrák Topení

Příspěvek od reno_dl - FK »

Ahoj, nakonec jsem jen pájkou a cínem prohřál spoje odporů s konektory, kde to bylo zoxidovane a jede to. S tím tepelným spínačem jsem nic dělat nemusel.
Honza
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilátor topení

Příspěvek od Jozefj »

ventilátor nemá kroužky ,ale komutátor. Já jsem už dva ventilátory měnil úplně,protože byly v čudu komutátory.Projevovalo se to 1.-vynechával 2.-malýma otáčkama
cip3 - FK

Re: Větrák Topení

Příspěvek od cip3 - FK »

ahoj měl sem stejný problém že mi nefungovaly všechny 4rychlosti ale jenom jedna a to 4 ...problém byl v tom že jsem měl vypálený kabel u konektoru co je zapojen do předřadného odporu ...takže sem pouze vyměnil celý kabel a topení mi funguje už bez problému
Odpovědět