Nefunkční ventilátor topení

pavel
Příspěvky: 1
Registrován: pon 28. pro 2009 12:19:54

Re: Větrák Topení

Příspěvek od pavel »

Jak řiká cip3 bude to předřadnej odpor,zkontroluj ten konektor po případě vyměň předřadný odpor
MSMisak - FK

Re: ventilátor topení

Příspěvek od MSMisak - FK »

No mě se stavalo že jel jen na poslední rychlost nebo nejel vubec a teď prestal jet uplně
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilátor topení

Příspěvek od Jozefj »

Tak to je konektor nebo komutátor.Výhoda je, že se dá vyndat i v mrazu, dělal jsem to v sobotu ráno.Zhruba 20 min.Asi 8 sponek a 2 šrouby -hvězdičky-a konektor,ostatní v teple.
Uživatelský avatar
RockSolid
Příspěvky: 753
Registrován: pát 05. pro 2008 16:45:08
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Topení

Příspěvek od RockSolid »

Zdravím,naskytnul se mi problém u topení...
Přestal mi fungovat 3.stupeň,všechno ostatní jde,ale semtam v tom píská,hlavně 4.stupeň
Máte s tím někdo zkušenost?Je třeba možné,že se tam voda,ale nejsem si jistý..
Díky za každou dobrou radu :alien:
80% mozku tvoří kapalina. U některých bohužel brzdová

Moje bývalá felda
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení

Příspěvek od emilio52 »

Vypucovat,promáznout .
a že nejde třetí rychlost, může být vypálený kabel u konektoru co je zapojen do předřadného odporu. Kontrola .
a zkus taky pohledat je toho tu o topení docela dost .,, do hledej napiš topení a pak jen enter .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Georgerob
Příspěvky: 796
Registrován: pát 04. kvě 2007 19:40:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilátor topení

Příspěvek od Georgerob »

U mě je trochu podobnej problém, mám klimu a funguje mi ventilátor/klima až na ten poslední 4. stupeň. Na co se mrknout a co zkontrolovat? :)
Grafické studio | www.georgerob-design.cz


BLACK LIST RACEMAN !

19.5. odesláno 750,- na elektrickou stahovačku - do teď nemám ani peníze, ani stahovačku.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilátor topení

Příspěvek od Jozefj »

Klimošku neznám,ale určitě se tu na to někdo najde.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilátor topení

Příspěvek od Kuladmin »

Georgerob píše:U mě je trochu podobnej problém, mám klimu a funguje mi ventilátor/klima až na ten poslední 4. stupeň. Na co se mrknout a co zkontrolovat? :)

A to mas original klimu z vyroby nebo tu dodelavanou? Pac mam pocit ze origo ma jen 3 stupne ale mozna se pletu? Kde mas ovladaci tlacka klimy?
Uživatelský avatar
Georgerob
Příspěvky: 796
Registrován: pát 04. kvě 2007 19:40:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilátor topení

Příspěvek od Georgerob »

Klimu mám origo, to znamená tlačítka přímo na panelu s ovladači topení. Má 4 stupně, akorát ten panel vypadá trochu odlišně od panelu bez klimatizace. Tak mě to zmátlo :)
Grafické studio | www.georgerob-design.cz


BLACK LIST RACEMAN !

19.5. odesláno 750,- na elektrickou stahovačku - do teď nemám ani peníze, ani stahovačku.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilátor topení

Příspěvek od Kuladmin »

Tak u origa si nejsem jistej ale mam dojem ze je tam taky ten odporovej blbinec na regulaci akorad neni od baterky ale myslim ze je z druhy strany - pred ridicem ale fakt si nejsem jistej. Tak pokud tam je a najdes ho tak chybu bych hledal v nem.
Uživatelský avatar
Georgerob
Příspěvky: 796
Registrován: pát 04. kvě 2007 19:40:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilátor topení

Příspěvek od Georgerob »

Takže ventilátor..ovládání opraveno. Rozebral jsem to, vyčistil a byl to zoxidovanej "konektorem" toho předřadnýho odporu. A už to pěkně frčí na všechny stupně :)
Grafické studio | www.georgerob-design.cz


BLACK LIST RACEMAN !

19.5. odesláno 750,- na elektrickou stahovačku - do teď nemám ani peníze, ani stahovačku.
bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

Pojistka ventilátoru praskne v poloze 4

Příspěvek od bosator »

Zdravím vás. U felície mám problém s ventilátorem, poloha 1,2,3 funguje správně, ale pokud přepnu do polohy 4 shoří pojistka č.3 -20A a z výdechu topení je v tu chvíli mírně cítit, jako by se motor ventilátoru pálil. Jinak ventilátor se točí pravidelně a potichu, ložiska OK bez vůlí. Lopatky se nepřidírají a voda a bordel tam taky nejsou. Právě napohled se zdá vše pořádku. Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Díky moc za odpověď.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka ventilátoru praskne v poloze 4

Příspěvek od Ivarek »

Z boku ventilátoru v motorovém prostoru jak do něj vedou dráty v konektoru je blok s předřadnýma odporama.Tak ho zkoukni.
Sulu
Příspěvky: 59
Registrován: stř 03. pro 2008 18:19:33
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka ventilátoru praskne v poloze 4

Příspěvek od Sulu »

Buď máš hodně krátké uhlíky na komutátoru a nebo mezizávitový zkrat ve vinutí.
Mr.Iceman - FK

Větrák (vzduch) - nefouká - vyřešeno

Příspěvek od Mr.Iceman - FK »

Ahoj. Přestal mi ve feldě foukat vzduch ať už teplej nebo studenej. Ať otočím na jakýkoliv stupeň nebo na jakoukoliv polohu (přední okno a nohy, tělo a nohy) tak nefouká vzduch.. nevim jaký je tam princip jestli je tam nějaký motorek nebo jestli třeba jen pojistka v háji. Já jen jestli stím někdo nemá zkušenost nebo se mu nestalo něco podobného,..
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne sob 04. zář 2010 10:15:10, celkem upraveno 1 x.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Větrák (vzduch) - nefouká

Příspěvek od Kuladmin »

Samozdrejmne ze je tam motor s ventilatorem. Pojistka je to 3 z leva 25A
PAk jeste muze byt problem ze strany od baterky jdou do topeni vodice a vedou do takove ,,kosticky,, kde jsou odpory pro 1az3 stupen a kontakt tak omrkni.
A treba svetla sviti? myslim potkavaci? osotani veci taky makaji?
Mr.Iceman - FK

Re: Větrák (vzduch) - nefouká

Příspěvek od Mr.Iceman - FK »

Jo jo všechno funguje.. díky za radu omrknu to zejtra a dám vědět..
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne čtv 12. srp 2010 18:21:17, celkem upraveno 1 x.
Důvod: citace odstraněna, viz pravidlo č. 4
Mr.Iceman - FK

Re: Větrák (vzduch) - nefouká

Příspěvek od Mr.Iceman - FK »

takž jsem to zkoušel. Nejdřív sem se podíval na pojistku... pojistka 3 z leva ta na větrák byla v háji, byla prasklá. vyměnil jsem ji a stále nic. Tak jsem koukal na ty konektory v motoru u toho motorku na větrák jak jsou ty čtyři a do všech šťáva ale v jednom je o trošičku míň. jinak do všech.. zároveň jsem to prostříkl pro jistotu, ale jinak vše ok.. A větrák stále nefunguje. jo a jak jsem zkoušel ty odpory a potom jsem vlezl do auta abych vypl klíček a byl tam strašnej smrad jako kdyby se pálila elektrika. Tak jsem zkontroloval znovu tu pojistku ale byla v pohodě.. takže by mě zajímalo čím to ještě muže být že to nejde... a přitom pojistka prasklá byla ale stejně ani po výměně to nejde a navíc ten smrad... bojím se aby nebyla celkově elektrika v hajzlu , protože i když třeba auto stojí a je puštěnej blinkr tak to bliká strašně rychle za sebou v krátkejch intervalech a když se přidá plyn tak je to ok... ale to stim asi nemá vubec co dělat... spíš by mě zajímalo co to tam tak smrddělo a proč to nejde... a světla potkávací normálně svítí a vše ostatní jde.. :?: :?:
Mr.Iceman - FK

Re: Větrák (vzduch) - nefouká

Příspěvek od Mr.Iceman - FK »

Ale koukám že jsi psal kontak pro 1 až 3 stupen a odpor což by odpovídalo proč v tom jednom bylo míň to byl odpor tak to je dorbý...
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Větrák (vzduch) - nefouká

Příspěvek od Kuladmin »

Hele premer si radeji dobijeni alternatoru nepraskaji ti nahodou zarovky? Jinak ten smrad byl jen s otocenim klickem do 1 polohy? Pokud ano je mozny ze mas nekde zpeceny draty apod tak hold budes muset asi vse prolezt - jit po vodicich.
Mr.Iceman - FK

Re: Větrák (vzduch) - nefouká

Příspěvek od Mr.Iceman - FK »

Ano v poloze jedna... jinak třeba za poslední 4 měsíce se dvakrát dobíjela baterka..(skoro nová) něco tam bude..
Návštěvník

Re: Větrák (vzduch) - nefouká

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj chlapy. Včera mi v mojí Feldě přestal fungovat větrák. Ať otočím na jakýkoliv stupeň nic se neděje. Myslel jsem že to bude pojistka, tak jsem ji vyndal ale zdála se být v pořádku, pro jistotu jsem tam dal úplně novou a furt nic. Nevíte čím to může být, že to takhle najednou přestalo foukat? Díky za Vaše cenné rady.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Větrák (vzduch) - nefouká

Příspěvek od Atnarfus »

Kdyby ti fungovala alespoň čtvrtá rychlost, tak by to byl předřadný odpor. Jestli to nemaká vůbec, tak bude nutné to proměřit kam až proud jde a kam už ne. Nejlepší přístup je právě k tomu odporu na boku tělesa topení v motorovém prostoru, tak tam bych začal. Není moc velký problém vymontovat větrák z tělesa topení a zkusit ho připojit pomocí dvou vodičů přímo k baterce, pro ověření zda je v pořádku větrák.
Mr.Iceman - FK

Re: Větrák (vzduch) - nefouká

Příspěvek od Mr.Iceman - FK »

Tak problém vyřešen - Motorek v hájí, v elektrice to nebylo , ale prozměnu zas nejdou stěrače.. :( na stěrače je jaká pojistka ?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Větrák (vzduch) - nefouká - vyřešeno

Příspěvek od emilio52 »

pojistka č.2. 20 A přední, zadní stěrač, ostřikovač
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Mr.Iceman - FK

Re: Větrák (vzduch) - nefouká - vyřešeno

Příspěvek od Mr.Iceman - FK »

Jo jo díky přišel jsem na to protože byla prasklá :) takže hotovka vše funguje..
Vlcek

Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Vlcek »

Ahojte,potřeboval bych radu,zničeho nic mi přestal fungovat ventilátor topení.Na pojistce je velký proud,ani jsem ho multimetrem do 10A nezměřil,ale pojistka se spálí až po čase,nevím za jak dlouho,ale do minuty určitě ne.Může mi někdo prosím poradit,kde mám závadu hledat?Ventilátor nejde ani na jednu polohu.Mnohokráte děkuji za každý nápad.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od emilio52 »

A není náhodou motrek zadřenej ? ;) Jde s ním lehce rukou točit?
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Vlcek

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Vlcek »

To jsem nezkoušel,ještě jsme to nerozebíral,čekám až kdo co mi poradí.Moc se v tom nevyznám,k němu se dostanu zevnitř auta?Musím rozdělat palubovku?Jestli ano,tak přesně co,ať nerozdělám půl auta. :D Moc díky za rady!!!
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Maty »

K motoru ventilátoru se dostaneš od motoru... na zadní straně uprostřed je vidět nasávač pro topení ... pokud se na něj koukenš z boku tak uvidíš, že jde v půlce rozpůlit (je tam hrana) ... drží pohromadě pomocí takovejch malejch plíšků. Ty když sundáš (bacha..maj tendenci lítat pryč ;) ) tak sundáš vrchní kryt topení a dostaneš se k motorku.
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Vlcek

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Vlcek »

Paráda,hned jak bude trochu čas,tak se na to mrknu.Mnohokráte děkuji!!
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Kuladmin »

JEste byt tebou nez to zacnes rozebirat koukni od baterie kde vedou draty tak to odpoj vytahni tu kosticku s predradnejma odporama a projistotu zkontroluj a zkontroluj i tu koncovku s draty uz tu bylo xy pripadu ze mely ko ty draty ;)
Tedy toto vsechno plati pokud nemas original klimatizaci!!
Hrdla - FK

Re: Nefunkční ventilátor

Příspěvek od Hrdla - FK »

Prosím vás přátelé, pokud mi nejede větrák vůbec ani na jeden stupeň, může to být také předřadným odporem nebo v tom bude něco více?? Dík
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční ventilátor

Příspěvek od emilio52 »

Kdyby ti fungovala alespoň jedna rychlost tak by to byl odpor. Jestli to nejde vůbec, tak budeš muset proměřit kam až proud jde .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Hrdla - FK

Re: Nefunkční ventilátor

Příspěvek od Hrdla - FK »

No to jsi mě moc nepotěšil...nemám moc podmínky na proměřování...no zkontroluju pojistku a ten odpor a uvidíme...díky!!
p.s.
Příspěvky: 261
Registrován: sob 14. lis 2009 15:02:51
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční ventilátor

Příspěvek od p.s. »

mrkni na ten odpor je tam tepelná pojistka ta pravděpodobně odešla ja to řešim proklemováním :scratch:
ještě prohlídni i ten konektor co de do odporu bejvaj v něm uhnilí dráty :scratch:
Hrdla - FK

Re: Nefunkční ventilátor

Příspěvek od Hrdla - FK »

Tak vše jinak, jako první jsem zkusil to nejjednodušší a to vyměnit pojistku v pojistkovce a hle, větrák už šlape...hlavně tam byla 20 A, a podle dokumentace by tam měla být 25 A...je to tak????? 1.3 MPI??
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Nefunkční ventilátor

Příspěvek od mikka »

Jo, má tam být pojistka 25A.
bous86 - FK

Re: Nefunkční ventilátor

Příspěvek od bous86 - FK »

mam taky problem přijel sem na hory a prestal fachat ventilator tak že asi umrznu koukal sem do navodu k autu a píšou tam že tam má být žlutá 20 tak jak to teda je když píšete že tam ma byt 25??? a nake rady ?? pojistkou to neni :-(
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční ventilátor

Příspěvek od Kuladmin »

Zde mate kompletni seznam pojistek a spol
http://felicia.manas.name/pojistkovy-panel/
(staci pouzit strejdu googla ;) )
Garazazahama - FK

Re: předřadný odpor

Příspěvek od Garazazahama - FK »

ahoj nechci zakládat nové tema, ale chi se zeptat, když mám zapnuté větrání fouká mi do interieru zápach jakoby se něco pálilo. Měl jsem všechno rozebraný motor větráni je v pohodě, na výfuku nic neleželo ani odkikud jinud sem nic nezjistil, kromě toho odporu byl tak zajimavě jakoby orezlý nebo zaoxidovaný, ale jen sem ho očistil. vše profoukal stlačeným vzduchem a všechny kontakdy ošetřil WDkčem a složil.Natočím auto pustím větrání chvíli nic a za chvíli zase ten smrad už nevím co to může být. Už ste někdo zažili že by se ten odpor pálil??
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: předřadný odpor

Příspěvek od Jozefj »

A točí se ten větrák normálně ,neplavou otáčky?
bous86 - FK

Re: Nefunkční ventilátor

Příspěvek od bous86 - FK »

seznam pojistek ale nevyřešil muj problem jesli tam je 20nebo 25 je tomu kšandy :-)když nefunguje topeni jinak sem prostřikal kontaktolem všechny kotakty .tak bud je v haji tepelna pojistka a nebo je v haji komplet motor topeni ale to už nevyřešim na horach .musim prežit cestu do prahy a v praze to poresit :D
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční ventilátor

Příspěvek od ka-spel »

felis píše:predradne odpory z boku na skrini kurenia pod kapotou. Ak nemas klimu, staci odklopit dve zapadky a vytiahnut. Bud zoxidovane konektory alebo preruseny odpor.


A když je klima?
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční ventilátor

Příspěvek od Suri »

kaspel - to isté len odpor je na druhej strane a lepšie prístupný
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční ventilátor

Příspěvek od Kuladmin »

bous86 píše:seznam pojistek ale nevyřešil muj problem jesli tam je 20nebo 25 je tomu kšandy :-)když nefunguje topeni jinak sem prostřikal kontaktolem všechny kotakty .tak bud je v haji tepelna pojistka a nebo je v haji komplet motor topeni ale to už nevyřešim na horach .musim prežit cestu do prahy a v praze to poresit :D


a mel si venku tu ,,kosticku,, s predradnym odpory tu zkontroluj jako prvni je na ni taky kontakt ;)
Garazazahama - FK

Re: předřadný odpor

Příspěvek od Garazazahama - FK »

větrák je ready, je v pohodě, tím to určitě není.
bous86 - FK

Re: Nefunkční ventilátor

Příspěvek od bous86 - FK »

vyřešeno je v haji motor topení ale už mam v kufru novej tak ho jen namontovat .
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: předřadný odpor

Příspěvek od ka-spel »

Mám podobný problém jak na začátku, ale u mě je to malý výkon větřáku na všechny otáčky. Prostě do kabiny jde málo vzduchu. Když to srovnám se stavem, před 4 roky co jsem feldu koupil, tak to na první stupeň dokázalo s klimou pěkně chladit a na čtvrtý to byla sibiř. Rok na to to bylo o stupeň míň a letos to na čtvrtý nefouká ani ani jak na ten první.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Jann

Re: Větrák Topení

Příspěvek od Jann »

Da se nekde zakoupit ten konektor ? Take ho mam nejakej divnej.
Odpovědět