Nefunkční ventilátor topení

Radon - FK

Re: Větrák Topení

Příspěvek od Radon - FK »

To víš, že dá, ale stojí to pěknej ranec (originál), ja to řešil koupí staršího komplet topení a vyměnil jsem celou kabeláž i s předřadnými odpory, z toho nově koupeného topení jsem nakonec přehodil i radiátor a poté i větrák :D , takže jsem to "topení" vyměnil úplně celé. Sehnal jsem ho za 400 Kč komplet a vypadalo fakt jako nové, chce to hold hledat, ;)

Jinak samotný "předřadný odpor topení" stojí kolem 800,-Kč (originál), za dovoz chtějí myslím něco kolem 400,-... ;)
janma

Re: Větrák Topení

Příspěvek od janma »

Take jsem menil radiator a vetrak. jen ten kabel obcas zazlobi. Kam az vede ? K vypinacum ? Odkud jde vyndat odpor ? Me prislo ze jentak z venku vyndat nepujde.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Větrák Topení

Příspěvek od Suri »

z vonku je len zacvaknutý hore a dole na práchytkách
Uživatelský avatar
Stanley1464
Příspěvky: 25
Registrován: ned 14. pro 2008 23:13:34
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: předřadný odpor

Příspěvek od Stanley1464 »

Buď je to přímo ventilátorem a nebo zkusit juknout na kabinový(pylový) filtr jestli není moc zanešenej.
Minulé vozidlo: Škoda Felicia combi GLX 1.6, 55KW r.v.1998 - malinově červená (né růžová) :-)
Výbava: 2x Airbag, posilovač řízení, ABS, klimatizace, el. zrcátka, centrální zamykání, imobilizér, mlhovky
Současné vozidlo: BMW E46 Touring 318i, facelift 2.0 benzin 105KW r.v.2004
Blazo - FK

Nejde ventilátor topení

Příspěvek od Blazo - FK »

Předem se omlovám jestli jsem to vložil do nesprávné sekce.

Mám Felicii r.v. 96 a nejde mi topení. Nereaguje na zapnutí nefouká vůbec. Pojistkou to není. Napodlo mě, že by to mohl bý jenom vypadlý kabel u motorku topení, ale nějak nevím kde ho hledat ani v knížce jsem to nenašel prosím o radu co by s tím mohlo být, protože mi neukazuje ani teploměr takže to je celkem nepříjmné, když jedu dál, abych to někde neuvařil.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Atnarfus »

Jsem trochu dezorientovaný. Nejdřív píšeš o ventilátoru topení a pak o uvaření motoru. Máš tedy problém s ventilátorem topení, nebo s ventilátorem na chladiči?
Blazo - FK

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Blazo - FK »

Nejde mi ventilátor topení, ale neukazuje mi ani ručička teploty motoru, proto mám o něj strach.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Atnarfus »

Když jde ventilátor topení pouze na čtvrtý stupeň, tak je chyba v předřadném odporu.
Když nejde ventilátor vůbec, tak je chyba někde ve vedení, nebo v samotném motoru ventilátoru. Na dálku se nedá určit. Je nutné zkoušečkou zjistit, zda je na přívodu motoru napětí a pak postupně projít vedení až k desce s pojistkama.
Blazo - FK

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Blazo - FK »

tak ventilator nejde vubec ani na ten čtvrtý stupeň

nemáte někdo fotky toho plastu jak to sundat a dostat se k tomu motorku jakekoliv foto z teto opravy pomuže chystám se na to o víkendu
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Atnarfus »

Vycvakáš malé kovové sponky kolem vrchního dílu topení (v motorovém prostoru) a po sundání toho vrchního dílu již hledíš na motor ventilátoru.
Blazo - FK

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Blazo - FK »

takže to je jenom zacvakle na těch pliškáš ok tak snad se dílo podaří dát do provozu :)
Blazo - FK

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Blazo - FK »

dnes jsem to měl rozebrane kabely jsme odpojil vyčistil připojil zpět a nejde, ale nevím jestli nejde motorek
http://www.autokelly.cz/#PATH=3761801;7 ... T=0|LNG=0|

nebo jen ty odpory
http://www.autokelly.cz/#PATH=3761801;7 ... T=0|LNG=0|

jestli jsem to z toho co jste tu psali šlo topení na 4stupeň byly by špatne odpory, ale když nejdu vubec tak je to ten motorek a odpory by měli být vpořádku
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Atnarfus »

Bez měření, nebo alespoň zkoušečky to nezjistíš. Než budeš kupovat ventilátor, nech si to změřit.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od ka-spel »

Že vám do toho skáču a co když mám na malý výkon ventilátoru. Prostě fouká to na čtvrtý stupeň jak dřív na jedničku. Ten motorek pasuje na verze s klimou i bez klimy?
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Kova »

Pro BLAZO :vezmu ty dva dráty co jdou z motorku dám je na + a - na bat a hned se pozná co je v čudu nebo ještě lépe na ty dva dráty dát skoušečku v nouzi nějakou žárovku, a zapnout klíček a větrák na 4ku ;)...pojistka č.3 25A je v pořádku ?
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Atnarfus »

ka-spel píše:Že vám do toho skáču a co když mám na malý výkon ventilátoru. Prostě fouká to na čtvrtý stupeň jak dřív na jedničku. Ten motorek pasuje na verze s klimou i bez klimy?


Verze s klimou má všechno jiné než verze bez klimy. Jiný přepínač na palubce, jiný předřadný odpor a úplně jiný ventilátor.

Jestli ti to málo fouká, tak budeš muset měřit, nebo zkoušet přendavat věci. Místo motoru připoj například 12V žárovku a sleduj jak na jednotlivé stupně svítí. Vymontovaný motor pak můžeš zkusit připojit přímo na baterii, aby jsi ověřil jak se točí.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od ka-spel »

Tak to si mě moc nepotěšil, ale tušil jsem to. Navíc to nemám origo klimu a je dodělávaná. Nemáš někdo foto toho ventilátoru pro verzi s klimou, ať vím co mám shánět.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Suri »

ak máš klímu s tým boxom veľkým čo ide popod stierače až ku riadiacej jednotke tak ti asi origo vetrák bude na nič

Atnarfus - vieš v čom je rozdiel v odporoch? je tam iné písmenko na konci ale aj niečo iné? či vetrák má vyšší výkon
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od ka-spel »

Tu velkou právě mám. Někde jsem tady dával už fotky. Nevíš co tam pasuje za ventilátor?
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Atnarfus »

Předřadný odpor je na první pohled jiný. Jiná velikost... Hodnoty jsem neměřil.
Ventilátor má vyšší výkon a to o dost.

Suri píše: Atnarfus - vieš v čom je rozdiel v odporoch? je tam iné písmenko na konci ale aj niečo iné? či vetrák má vyšší výkon
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Atnarfus »

ka-spel píše:Tu velkou právě mám. Někde jsem tady dával už fotky. Nevíš co tam pasuje za ventilátor?


Víš že je to najisto motorem ventilátoru? Měl jsi ho připojený přímo na baterii aby jsi ověřil jeho funkčnost?

Ventilátor se dá koupit nový, ale stojí balík. Určitě se ti podaří ho opravit. To budou uhlíky.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Suri »

Atnarfus - tak aspoň nie som sklamaný že som zánovný odpor dal kamarátovi do felicie keď na klímu je iný
mmazalek - FK

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od mmazalek - FK »

čauky všichni, po dlouhé době mám problém se kterým si nedokážu poradit,i když mám určitou teorii.
Shořel mi tuším bílý kabel(ten co přivádí 12V) do předřadnýho odporu topení i s konektorem(bylo to opravdu brutálně vypálený) a přestal mi jet ventilátor na prvních 3 stupních,vyměnil jsem kabeláž,dal nový předřadný odpor a včera po 5 dnech je to zase vypálené, jinak jsem si všiml že pokud předřadné odpory nechladím,tak se žhaví do červena(pokud je nechám vytažené a nezastrčím do otvoru kam patří). Moje teorie je že bude zřejmně špatný ventilátor,a díky vyší zátěži mi to hoří, nebo jaké jsou vaše nápady? jinak ventilátor jde pěkně zlehka otáčet,nikde nedrhne... ale zdá se mi že méně fouká asi posledního půl roku....
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Suri »

nemáš tam nejaký pelový filter buď hore alebo dnu v topení? to by mohla byť príčina slabého prísunu vzduchu , motorček musí ísť ľahúčko a nesmie mať rotor vôlu v ložiskách , komutátor musí byť čistý a odmastený a uhlíky tiež , potom to musí fungovať
mmazalek - FK

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od mmazalek - FK »

určitě ne,spíš právě tam nemám jedinej filtr,ale už jsem to bez filtrů koupil.... hřídelka drží v ložiskách pevně,otáčí se zlehka, zítra rozdělám a celé očistím,tuším že tu rozebrání celého motorku bylo už popsané,tak si to najdu. pak písnu co a jak dopadlo. díky moc ;)
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Kuladmin »

ME jen napada zmer projistotu dobijeni zda ti to neprebiji a nepalis tim ty draty aspol. Projistotu. ;)
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Fidlla »

Přestal mě u Maliny foukat topení na okna-1,2,3....4 to fouká...tak to budou odpory v haji???
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Suri »

fidllas - jo je tam aj taký bimetalový kontakt , vyber a očisti , možno bude aj vypálená svorkovnica
mmazalek - FK

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od mmazalek - FK »

takže zde je výsledek, rozdělal jsem a vyčistil,uhlíky,komutátor, očistil veškeré vinutí a složil... tentokrát jsem použil kus čokolády a spojil vše jak má být, jsem zvědavý co to do týdne udělá, ale moc tomu nevěřím, motorek se chvá úplně stejně,spíš to vidím na nový....
Jinak v otáčkách dobíjí jak má, ve volnoběhu ( stačí 4 stupeň ventilátoru) + světla nestíhá dobíjet, ale to zatím neřeším:-)
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Fidlla »

tak jsem rozdělal a vyčistil,ted to nefouká pouze na stupen 1...zítra na to ještě mrknu -díky za radu....
Sparco-ikaros - FK

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od Sparco-ikaros - FK »

měnil jsem odpor + kabely k tomu (3 kontakt vypálen a odpor taky)..... ventilator mi jel jen na 4 stupeň po 14 dnech co mi to fungovalo jde o5 jen 4 stupeň a odpor i kabely jsou OK .. je to zrádné ... ;-)
mmazalek - FK

Re: Ventilátor topení - vůbec netočí

Příspěvek od mmazalek - FK »

skončil jsem u výměny ventilátoru a mám pokoj vše jede dokonce s vyšším výkonem jak má:-)
sklokan1 - FK

Re: Nefunkční ventilátor topení

Příspěvek od sklokan1 - FK »

Zdravím.Mám felicii 1.3 model 96 a mám problém s topením.Netočí se ani na jednu rychlost.Pojistkou to není.Našel jsem kabely co vedou vpravo od baterky do topení,ale tím to asi taky nebude.Motůrek vypadá taky dobře.Nevyndaval jsem ho.Začalo to tím,že začal pískat a po pár dnech už se nerozběhl.Čím myslíte,že to může být?Je to na výměnu motůrku?Taky jsem když ještě šel,tak se strašně mlžilo okno a někdo psal,že je to mokrým pilovým filtrem,ale nevím kde ho najít?Děkuji za rady.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční ventilátor topení

Příspěvek od 103457 »

pilovej filtr je položený nahoře na mřížce topení, viděl by jsi ho hned po otevření kapoty. Pokud se ti mlžilo okno, tak je ucpaná dolní odtoková klapka a motůrek bude KO
sklokan1 - FK

Re: Nefunkční ventilátor topení

Příspěvek od sklokan1 - FK »

Je problém vyndat ten motůrek?Já jsem to zkoušel,ale nějak mi nejde po odklopení těch krytů na vrtulky je dostat ven...je na to nějakej bezpečnej postup?
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční ventilátor topení

Příspěvek od Suri »

skokan - ani ti to nemá ísť vybrať tak ako to vyberáš , odpoj konektor zboku , vytiahni priechodku dnu k motorčeku a hore v rohoch máš dve torx skrutky , tie vykrútiš a celý ten plast z motorčekom vyberieš a potom ti tie plasty pôjdu dole
inak tie torxy idú aj obyčajným plochým skrutkovačom primeranej veľkosti
sklokan1 - FK

Re: Nefunkční ventilátor topení

Příspěvek od sklokan1 - FK »

Tak je to venku a je to nejspíše motůrek.Připojil jsem to na baterku a ani sebou necuknul,mrcha.Tu klapku jsem vyčistil,ale není vůbec zanesená,ale co mě naprosto dostalo je to,že ten motůrek není vůbec nijak krytej před vodou.Na kapotě je jen mřížka a jinak nic.Máte na to někdo nějakej fígl nebo zlepšovák jak zabránit té vodě a přitom aby to dostatečně nasávalo vzduch?
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční ventilátor topení

Příspěvek od Suri »

sklokan - to si koukal blbe , motorek chránený je , je tam taký odtokový kanál ktorý sa rád zapcháva treba to vyčistiť a je pokoj , inak motorček zhorený je závada áut z veľkým počtom km a nie je to tým že by mu škodila vlhkosť
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční ventilátor topení

Příspěvek od smrcek »

Taky mi nejde vetrák na 1-3 a na 4 funguje jak má :( Dneska jsme to s Ježkem rozebrali, dali tam dokonce jeho součástku (nevíme tedy jestli funkční) a taky nic. Na co se dyžtak ještě mrknout?
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční ventilátor topení

Příspěvek od ferdamravenec »

no co asi ? přece tu součástku resp tepelnou pojistku - její kontakt , páč 4 jde přímo na motor ostatní přes odpory kde na konci-vývodu na motor je ta tepelná pojistka
truxa - FK

Re: Nefunkční ventilátor topení

Příspěvek od truxa - FK »

Zdravím, taky mám problém s ventilátorem. Na 1.stupeň to nefouká vůbec a nikdy, na ostatní stupně to fouká někdy a když to fouká, tak to fouká kolísavě. Čím to? díky
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční ventilátor topení

Příspěvek od ferdamravenec »

přečti si téma od začátku a vyzkoušej všechny rady
truxa - FK

Re: Nefunkční ventilátor topení

Příspěvek od truxa - FK »

Tohle téma jsem si pročetl, ale prostě nikde nemůžu najít ten odpor - konektor se čtyřmi dráty z boku topení. Asi jsem slepej, ale nevidím to. Neměl by někdo fotku? A myslím přímo fotku a ne obrázek z "chytré" knížky.
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční ventilátor topení

Příspěvek od ferdamravenec »

jestli máš obyč topení stoupnisi k parvému boku auta (ve směru jízdy) prostě zam co je baterka , podívej se na topení vedou k němu kabely no a tam je ten odpor/y
truxa - FK

Re: Nefunkční ventilátor topení

Příspěvek od truxa - FK »

Může mi někdo na téhle fotce ukázat, zakroužkovat ten konektor s odporem? díky
Obrázek
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční ventilátor topení

Příspěvek od ferdamravenec »

co to máš za topení ? nemáš náhodou klimošku ?
truxa - FK

Re: Nefunkční ventilátor topení

Příspěvek od truxa - FK »

Jaký mám topení netuším. Klimu nemám. Nemůže to být topení z favoritu?
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční ventilátor topení

Příspěvek od ferdamravenec »

možné to je , favoriťácké nepoznám
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Nefunkční ventilátor topení

Příspěvek od Chose »

Tohle je topení z favorita a někdo to upravil na ovládání felície :shock:
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
matelka - FK

Re: předřadný odpor

Příspěvek od matelka - FK »

Stanley1464 píše:Buď je to přímo ventilátorem a nebo zkusit juknout na kabinový(pylový) filtr jestli není moc zanešenej.





kde ten filtr najdu
Odpovědět