Klimatizace - montáž, zapojení a vše okolo

Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: klima,na cem drzi?

Příspěvek od Suri »

Anfarus - chcem do toho investovať , zväzok vyjde na 3000sk , na klímu , nevieš či je v zväzku na klímu zakompované všetko čo treba - tj elektrika motora , elektrika ventilátora , termospínača , reléskrinky klímy ?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: klima,na cem drzi?

Příspěvek od Atnarfus »

Svazek je vždy jenom kabel s konektorama, nic víc.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: klima,na cem drzi?

Příspěvek od Suri »

Anfarus - to viem , videl si niekedy 1,3 z klímou? ja jo ale neskúmal som ako to má zapojený dvojstupňový vetrák , všetko ide cez tú rj klímy?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: klima,na cem drzi?

Příspěvek od Atnarfus »

Neviděl, ani jsem nezkoumal schéma. Pouze předpokládám, že to bude podobné jako u 1.6.

U 1.6 je větrák částečně ovládaný přímo a částečně přes řídící jednotku klimatizace. Přesněji, první stupeň je ovládaný přímo. Druhý stupeň je ovládaný přes řídící jednotku.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: klima,na cem drzi?

Příspěvek od mikka »

Klimatizace u 1.3 má dvě relátka, která spínají nižší a vyšší otáčky ventilátoru chladicí kapaliny. Relátko pro nižší otáčky se sepne hned při sepnutí spínače klimatizace, relátko pro vyšší otáčky je spínané tlakovým spínačem klimatizace. Mimo to je na chladiči dvojitý termospínač, který spíná nižší a vyšší otáčky nezávisle na stavu relátek.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: klima,na cem drzi?

Příspěvek od Suri »

Anfarus díky , Mikka - nemáš nejaké fotky?
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: klima,na cem drzi?

Příspěvek od mikka »

Koukni se na schémata el. zapojení a dílenskou příručku.
http://wrp.cz/clanky/felicia.html
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: klima,na cem drzi?

Příspěvek od Suri »

mikka to mám ale celkovo nerozumiem či RJ klímy , elektrika motora , elektrika termospínača a ventilátora je v jednom zväzku?
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: klima,na cem drzi?

Příspěvek od mikka »

Všechny konektory pro klimatizaci by měly být součástí kabelového svazku motoru. Pro 1.3 MPi s klimatizací je to č.dílu 6U0 971 072 AD.
Nevím ale, kde se připojuje čidlo teploty u výparníku, jestli do svazku motoru, nebo někde do svazku pod přístrojovou desku. Klímu nemám, jen jsem kdysi uvažoval, že si ji doinstaluju. Nepočítal jsem ale, že budu shánět origo svazek, spíš, že si pěch pár drátů přidělám samostatně.
Hezké ucelené schéma je taky třeba tady (pro BMM, ale pro MPI se moc lišit nebude):
Obrázek
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: klima,na cem drzi?

Příspěvek od Suri »

Mikka ja schéma mám, no uvidím kúpim ten zväzok aj napriek cene , bastliť to nebudem
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Zapojení čidel na dehydrátoru klimy

Příspěvek od Honzis »

Ahoj,
pred par dny jsem tady na foru koupil v podstate kompletni klimu. Elektrika je v e stavu "po demontazi" takze nektere veci moc nevim jak tam byly. Vymyslim si to po svem, to neni problem, ale potreboval bych znat zapojeni cidel, ktera jsou na dehydratoru. Tusim, ze je to zdvojene cidlo tlaku a teploty chladiva. Vede do toho stejny konektor se 4 draty, jak je u vetsiny aut pripraveny pro ostriky svetel. Bohuzel bez chladiva nezjistim, jak tam ty cidla jsou. Nevite nekdo, jak to je uvnitr zapojene?
Mozna by stacilo nejake schema zapojeni klimatizace, nejspis ty cidla budou vsude stejny.
Jo, klimu mam takovou, co jsem na foru jeste nevidel, pry to je snad vyvozni do nemecka, ma recirkulaci s klapkou ovladanou el. servem, dira se reze nad ridicovyma nohama...

Diky
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení čidel na dehydrátoru klimy

Příspěvek od Suri »

Problém je ten že klíma origo továrna je len jedna z veľkým obalom čo trčí do motorového priestoru kde je motorček ventilátora , k ničomu inému nie sú schémy , konektor origo má čierny vodotesný nie taký ako je na ostrekovačoch svetiel , to bude zložité bádanie .
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení čidel na dehydrátoru klimy

Příspěvek od Honzis »

Ja doufam, ze to tady nekdo ma, potreboval bych toho vic, treba vedet, jak vlastne vede remen. Neco snad pujde vystopovat z te origo kabelaze, ale dohromady jako celek to urco pouzit nepujde, takze patram kde se da. Z casti to sedi na zapojeni ktere je tady nekde na foru, kdybych zavrel obe oci a prohlasil 2 relatka za ridici jednotku tak skoro uplne. Jen si nejsem uplne jistej...
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení čidel na dehydrátoru klimy

Příspěvek od Jura_Favorit »

Nahoď napřed nějaké fotky té klimy, abychom vůbec věděli, o čem je řeč (jak už zmínil Suri, kromě jedné originální bylo ještě několik dodatečných sad jiných výrobců)... Pak se uvidí, co dál ;)
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení čidel na dehydrátoru klimy

Příspěvek od Atnarfus »

Velice podrobná dokumentace klimatizace včetně schemat je součástí dílenské příručky. To čidlo co je na vysoušeči je dvojitý snímač tlaku. Sleduje dvě úrovně tlaku - opět je to v dílenské příručce velice podrobně popsané.

Když ty máš ale nějakou neoriginální klimu a na tu asi nikde nic nenajdeš.
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení čidel na dehydrátoru klimy

Příspěvek od Honzis »

Fotky jsou v planu, jen nesmim zapominat brat fotak do garaze. Dehydrator vypada, ze je identicky s origo klimou. Jen ma byt umisteny jinde, pobliz skrine topeni. Ja to snad zkusim natlakovat pumpickou na kolo, by bylo abych nezjistil jak tam ty cidla jsou :-D
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení čidel na dehydrátoru klimy

Příspěvek od Atnarfus »

Jestli uděláš pumpičkou na kolo tlak 2MPa, tak to zjistíš.
Jeden z vestavěných spínačů sleduje nízká tlak. Když je tlak menší než požadovaný, tak se nespíná kompresor. Je to vlastně kontrola úniku chladiva.
Druhý spíná při vysokém tlaku. Ten jistí kompresor v případě kdy by došlo z nějaké příčiny k poruše expanzního ventilu a tím k prudkému nárůstu tlaku. K překročení maximálního tlaku dojde i v důsledku vysoké teploty chladícího chladícího prostředku.

Vše je popsané na několika stránkách dílenské příručky. Tlakový spínač je tam vyobrazený samostatně a je tam o něm celý odstavec. Stačí stáhnout z netu a číst.
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení čidel na dehydrátoru klimy

Příspěvek od Honzis »

Jojo, diky za info, uz jsem to asi nasel. Jinak ta skrin...

http://83.240.83.109/photo/photo_thumb. ... 75626c6963


ps: nevite kde by mobli v brne zavarit hlinikovou trubku? Jedna se mi nejak nepozdava, asi to PPLka pri transportu nesetrila..
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení čidel na dehydrátoru klimy

Příspěvek od Jura_Favorit »

Odkaz mi nefunguje... :? Ale jestli už jsi na to přišel, tak už je to asi jedno :)
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení čidel na dehydrátoru klimy

Příspěvek od Honzis »

Odkaz funguje, jen musis kliknout a cekat, nebo pokud to nejde tak to zkusit za 30 vterin znova :-) neni to verejna sluzba, vypinaji se disky...

ps: skrin ma dokonce stejnou tu cast s klapkama, pri montazi mozna ani nebude muset topeni ven :-)
Uživatelský avatar
Mexikan
Příspěvky: 784
Registrován: úte 12. úno 2008 2:10:20
Bydliště: Branka u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení čidel na dehydrátoru klimy

Příspěvek od Mexikan »

Tohle není origo skříň
A3 + Pick-up 1.9D, ex 1.3MPi

Moje garáž
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení čidel na dehydrátoru klimy

Příspěvek od Jura_Favorit »

Honzis píše:Odkaz funguje, jen musis kliknout a cekat, nebo pokud to nejde tak to zkusit za 30 vterin znova :-)

Čekal jsem, mačkal jak idiot F5 furt dokola a nic :D Ale teď už mi to jde... Tohle by měla být Diavia.
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení čidel na dehydrátoru klimy

Příspěvek od Honzis »

to ja vim ze to neni origo. Diavia to podle popisu taky neni. Diavia by nemela mit recirkulaci, tohle ma...
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení čidel na dehydrátoru klimy

Příspěvek od Jura_Favorit »

Pravou recirkulaci s dírou nasávající luft z interiéru mimo vlastní skříň klimatizace nebo "falešnou" (klapka pouze uzavírající přívod vzduchu z venčí)?
To první Diavia nemá, to druhé ano...
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení čidel na dehydrátoru klimy

Příspěvek od Honzis »

ma to klapku, ktera prepina sani zevnitr a z venci. Dira se reze jinde nez u originalu - nad nohama ridice za posilovacem brzd... Je to trochu videt na tech fotkach, u ventilatoru je uplne na boku jeste jeden maly motorek, ktery tu klapku ovlada.
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení čidel na dehydrátoru klimy

Příspěvek od Jura_Favorit »

Sakra a nebylo těch Diavií teda víc druhů? :?
Já jsem se kdysi zajímal o nákup jedné takové klimy do Fáčka, dám krk za to, že to byla vizuálně ta samá skříň jako toto a byla to Diavia, měla to na sobě i napsáno, a byla bez klasické vnitřní cirkulace, jen uzavírala přívod zvenčí a nikde se tudíž nic neřezalo. Sice už se tady otázka Diavie a její recirkulace taky párkrát řešila, ale to je taková diskuze o ničem, když k tomu nikdo pořádně nic nemá a každej řekne jen to, co si myslí... :D
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení čidel na dehydrátoru klimy

Příspěvek od Honzis »

Tak tahle by do facka sla posadit uplne bez problemu. Diavia snad dokonce potrebovala kohout na vodu do topeni, kdyz jsi chtel studeny vzduch, zavirala se voda. Kdysi jsem videl dodelavanou diavii na 1.6tce, skrin byla mensi nez tohle, remen pro kompresor byl vzity od kdo vi kud.. tohle vyuziva puvodni rozvody vzduchu, jen se sunda ta cast s ventilatorem (cast s topenim uz zustane), nejaky napis jsem nikde neobjebvil. Jen je znat, ze to je min kvalitni plast nez origo skrin. Jo, kdyby tam tu diru nekdo nevyrobil, tak to ma i "vratku", ze by jen behal vzduch pres vymeniky a nebyl by zaduseny ventilator. Zase mi ale prijde skoda tu recirkulaci nevyuzit, vyrezavat to sice asi nebudu ale udelamt tam 10tkou vrtakem "reseto" asi nebude problem. Flexou nevim jak bych se tam dostal, teda spis se bojim ze bych urezal i neco, co tam ma zustat :-)
Naposledy upravil(a) Honzis dne čtv 03. bře 2011 11:20:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení čidel na dehydrátoru klimy

Příspěvek od Jura_Favorit »

Jo, to s tím kohoutem je pravda, stejně jako rozvod vzduchu, ten taky zůstával původní. Ta skříň ale vypadala, co si vzpomínám a co je vidět z tvých fotek, fakt stejně, jako tahle tvoje :)
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení čidel na dehydrátoru klimy

Příspěvek od Honzis »

Kohout nemam, zustava puvodni reseni s klapkama, ktere vlozku topeni "odstavi" z proudu vzduchu... Jak budu doma, hodim jeste par fotek, mam nafocenou tu recirkulaci ale fotak je doma...
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení čidel na dehydrátoru klimy

Příspěvek od Jura_Favorit »

Jasně, pak to někam hoď a foť průběžně i instalaci, určitě se nejen já rád podívám :)
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení čidel na dehydrátoru klimy

Příspěvek od Honzis »

Tak.. Sice to nebylo bez komplikaci, ale skrin topeni je na svem miste, recirkulace funguje, cidla na klapce funkcni (puvodne ti dobytci zrejme pustili proud a nikdo se nestaral co motor udela v dorazu...). Jinak poznatek, klima byla asi puvodne do BMM, zavazela ridici jednotka, a protoze nerad rezu a premistuju to, co v aute nutne musi byt, tak jsem radeji trochu pilkou a horkovzduskou upravil skrin :-)
V dalsim kole bude kompresor a trubky, ale ceka se na tesneni. Nejhorsi je ale asi uz hotove.

Par fotek z akce na odkazu vyse, ale fakt jen par, hrozne nerad saham tema zas*anyma rukama na fotak...
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: klima,na cem drzi?

Příspěvek od Suri »

vie niekto aké sú rozdiely v termostatoch na mpi bez klímy a s klímou ? v etke sú rozdelené
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Klimatizace - montáž, zapojení a vše okolo

Příspěvek od H4nIS »

neví někdo jestli se dá použít klimakompresor z nějaké motorizace co se davali do octavie ?? popřípadě jestli by to mělo nějaký efekt co se týče chlazení
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - montáž, zapojení a vše okolo

Příspěvek od Maty »

Stejný klimakomprsory co má felda jsem potkal v peugeotu 206, řada Citroenů ........ stačí si vybrat .... porovnával jsem čísla na klimakompresoru a jsou stejný ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Klimatizace - montáž, zapojení a vše okolo

Příspěvek od H4nIS »

Videl sem i na felde klimakompresor z fabie, ale tam je vic moznosti kdyz si nekdo udela vlastni drzak. Jde mi spis o to jestli si nejak pomuzu kdyz tam dam lepsi kompresor, treba lepsi chlazeni, nebo to je otazka neceho jiného. Na oktavky to je na kazdem rohu.
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
luk111
Příspěvky: 215
Registrován: ned 22. srp 2010 19:47:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - montáž, zapojení a vše okolo

Příspěvek od luk111 »

Ahoj stalo se vám někomu že při zapnuté klimatizaci, vám auto cuká, na chvilku ztratí dost razantně výkon? Jako by se ten motor zasekl na chvilku? Když klimatizace zapnutá není tak to nedělá.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - montáž, zapojení a vše okolo

Příspěvek od Maty »

spojka na klimakompresoru spíná a rozpíná? ... vadný kontakt?
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
luk111
Příspěvky: 215
Registrován: ned 22. srp 2010 19:47:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - montáž, zapojení a vše okolo

Příspěvek od luk111 »

Vse funguje tak jak by melo. Kdyz se zapne klima tak to normalne chladi tak jak ma. Jen obcas kdyz da clovek plyn na podlahu tak to skubne jakoby na chvilku prestane jet. Vic me v tomhle problemu prave nenapada, kdyz je klima vypnuta tak to nedela :(.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - montáž, zapojení a vše okolo

Příspěvek od 103457 »

Klimakompresor neběží pořád, občas vypne a když zapne, tak je to na motoru znát. 1,3ky měly dokonce nastaveno, že když jsi dal plný plyn, tak kompresor dočasně řj. odpojila, aby jsi měl výkon, třeba pod kopcem nebo při předjíždění. Možná tam bude problém.
luk111
Příspěvky: 215
Registrován: ned 22. srp 2010 19:47:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - montáž, zapojení a vše okolo

Příspěvek od luk111 »

Aha tak o tomhle nevim, ale to vypne tak ze motor skoro vyskoci??? Driv to nedelalo tak proto me to zarazilo.
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - montáž, zapojení a vše okolo

Příspěvek od Honzis »

Jestli jsi zapnul klimu po dlouhe dobe, tak chvili vydrz, jednotka si na to zvykne. Prece jen motor bezi v odlisnem rezimu, dela to celkem psi kusy.
jinak spinani kompresoru je celkem pecka, naposled jsem se rozjizdel z krizovatky, v okamziku kdy zabrala spojka se ozvalo typicke "klap" a uz jsem stal, neb mi to proste zdechlo. Za jizdy je to jasne citit, kdy kompresor bezi. Jinak odpinani s plnym plynem nemam a da se i bez toho. Vlastni zastavba, neresil jsem to.
Kdyz klima vypne pri motoru na volnobeh, otacky vyskoci asi na 1400. Takze to pecka je taky.
luk111
Příspěvky: 215
Registrován: ned 22. srp 2010 19:47:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - montáž, zapojení a vše okolo

Příspěvek od luk111 »

No radši to ještě prolezu zda není třeba něco uvolněno nebo přestřiženo, ale klima funguje tak jak má a je pravda že za zimu se pustila tak dvakrát. Uvidíme co to bude dělat. Díky vše moc.
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Klimatizace - montáž, zapojení a vše okolo

Příspěvek od H4nIS »

Zítra si jedu pro klimu za pěkných 800 :D je ještě v autě takže se ptám co všechno musím vyndat ?? mám vzít i komplet elektriku z auta ?? nebo to fiknout někde za konektorama a dodělat ? nerad bych na něco zapomněl
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
luk111
Příspěvky: 215
Registrován: ned 22. srp 2010 19:47:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - montáž, zapojení a vše okolo

Příspěvek od luk111 »

Vem si dle toho zda má 4 drážkový řemen nebo 6 drážkový už. Jinak pokud jen čtyř, tak pumpu, řemenici olejového čerpadla, chladič, klima chladič, k tomu ten plast (přivadeč vzduchu), pokud vím je k tomu i jiný termostat (aspoň škodovka to tak má značeno), hadici podtlaku z brzdového válce, hadice od čističe paliva, jsou o něco delší, snad i plynové lanko je delší (jak je na tom spojkové to nevím), pak za baterkou je podtlaková nádoba jedna hadička vede do topení tu si vezmi a pak jedna hadička vede k motoru kde je připevněna na takové téčko tak to si hlavně vezmi sebou to se blbě shání. Pokud máš možnost vzít komplet motorovou kabeláž bral bych jí, je to pak oser hledat kam který kabel jde a připojovat to. Hadice a ten základ ani nezmiňuji. jinak v přístrojovce pokud je tam ta klima od výroby je i jiný rozvod vzduchu. Toť asi vše ostatní určitě něco přidají :D
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Klimatizace - montáž, zapojení a vše okolo

Příspěvek od H4nIS »

no mám to na 1.6ku všecko, takže 6drážkový řemen, palubka je taky jiná jo ? to je celkem průser, protože mám OF a dávat tam NF se mi moc nechce
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
luk111
Příspěvky: 215
Registrován: ned 22. srp 2010 19:47:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - montáž, zapojení a vše okolo

Příspěvek od luk111 »

Tak vím to jen podle etky, sám jsem to neviděl. Ale dle mě když tu přístrojovku rozebereš a vyjmeš z ní ten rozvod vzduchu a tu svou taky rozebereš tak poznáš zda je to jiné. Ale v ETCe to tak škodováci mají.
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Klimatizace - montáž, zapojení a vše okolo

Příspěvek od H4nIS »

no vezmu raději i celou palubku, chci to mít opravdu vše :) ještě zjistit jestli oktávky mají silnější kompresor a jestli bude sedět držák
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
luk111
Příspěvky: 215
Registrován: ned 22. srp 2010 19:47:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - montáž, zapojení a vše okolo

Příspěvek od luk111 »

A pokud budeš brát tu palubku a rozebereš jí a bude to porovnávat dej sem vědět zda je to opravdu trošku jiné, docela mě to zajímá. Já jí nemám právě no :(
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Klimatizace - montáž, zapojení a vše okolo

Příspěvek od H4nIS »

Tak v DP je napsano tohle: Pripevnìní rozvodu vzduchu, vedení vzduchu kanálu
do nožního prostoru a stredního vyústení jsou stejné jako v provedení bez klimatizace.
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
luk111
Příspěvky: 215
Registrován: ned 22. srp 2010 19:47:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - montáž, zapojení a vše okolo

Příspěvek od luk111 »

Hele nevím, maj to v ETCE. Jestli máš možnost vem si jí taky nedáš za to nic.
Odpovědět