Palivoměr, kontrolka "hladové oko" a vše okolo

jirina - FK

Re: Palivoměr, kontrolka "hladové oko" a vše okolo

Příspěvek od jirina - FK »

Tak jsem vyndal budíky, dotáhnul matku zezadu na palivoměru a ručička spadla-špatná kostra. I když mám plnou, tak se ručička nepohne a hladové oko stále svítí....
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivoměr, kontrolka "hladové oko" a vše okolo

Příspěvek od ferdamravenec »

zkus změřit dráty vedoucí k mezi plovákem a budíkem

kostra od slopku řízení hnědý > A sloupek levý svorkovnice T10a/8 změna barvy na modrý až k plováku
žlutý T10c1 (budíky ) > A sloupek T10a/7 > plovák

jo a tak mě napadá nemáš palubák ? popř byl někdy v autě ? jestli te n žlutej drát není přefiklej samořeznou spojkou
Tomik1

Re: Palivoměr, kontrolka "hladové oko" a vše okolo

Příspěvek od Tomik1 »

zajímalo by mě, proč Felda 1,6 AEE nemá na stupnici palivoměru zobrazené hodnoty, tedy 1/1 a 1/2, ostatní motorizace (1,3 a 1,9 D) je mají zobrazené, to samé platí i u stupnice teploměru, Felda 1,6 AEE rovněž nemá na teploměru hodnoty teplot. Díky za odpověď
Taresz - FK

Re: Palivoměr, kontrolka "hladové oko" a vše okolo

Příspěvek od Taresz - FK »

preco je to tak dolezité? Ved vies kedy vri voda a vies kedy más tankovat nie? ....
jarous - FK

Re: Palivoměr, kontrolka "hladové oko" a vše okolo

Příspěvek od jarous - FK »

mam stejný problém natunkuju ukaže jedu pár set metru a je nulová poloho a to jsem měnil kompletně plovák a výměna budíku a stejnak je to na prd nikdy nezjistím kolik je tam paliva už to řešim delší dobu ale nevím kde je stále problém díky za každou radu
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivoměr, kontrolka "hladové oko" a vše okolo

Příspěvek od ferdamravenec »

zkus to co jsem napsal o tři příspěvky výš
Uživatelský avatar
P1azer
Příspěvky: 294
Registrován: ned 20. led 2013 22:12:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivoměr, kontrolka "hladové oko" a vše okolo

Příspěvek od P1azer »

Chci se zeptat, je normální, že při ostrým průjezdem zatáčky, popř. za prudkého stoupání, se dost změní poloha rafičky na ukazateli? Např. když je lehce pod 1/4, tak to při průjezdu třeba kruháčem dokola klesne skoro na min. Už jsem si na to zvykl a vím, kdy tankovat, ale jen by mě to zajímalo. Dík
FELICIA LXi [] 1.3MPi, r.v. 1999 Deep sea blue metalic
Ford Focus II 1.6 TDCi 80kW
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivoměr, kontrolka "hladové oko" a vše okolo

Příspěvek od ferdamravenec »

vem si nějakou nádobu třeba hrnec udělej si značku cca v 1/3 nalej tam třeba 4cm vody chytni ho za uši a simuluj jak se nádrž za jízdy naklání do kopce z kopce na kruháči .. a pozoruj kolik vody máš nad tou značkou
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Palivoměr, kontrolka "hladové oko" a vše okolo

Příspěvek od mikka »

Nějaký pohyb ručičky palivoměru se působením odstředivé síly nebo v náklonu projeví.
Na drobné rychlé změny hladiny v nádrži by ale ručička neměla reagovat. Na tišťáku přístrojovky jsou elektronické obvody, které mj.mají za úkol tlumit rychlé změny napětí a tím i pohyb ručičky.
Karas
Příspěvky: 42
Registrován: pon 24. lis 2014 21:21:23

Re: Palivoměr, kontrolka "hladové oko" a vše okolo

Příspěvek od Karas »

Ahoj,
ručička palivoměru se hýbe podle toho jak jedu. Tzn. po nastartování má nějakou max. polohu a po akceleraci klesá (čím je větší akcelerace tím níže klesne). Kde by mohl být problém? ;)
Lze nějak bez palubního PC zjistit spotřebu paliva, např. pomocí diagnostiky?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivoměr, kontrolka "hladové oko" a vše okolo

Příspěvek od ferdamravenec »

kontakty na tišťáku , dobíjení ,
ano , ne , normálním měřením
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivoměr, kontrolka "hladové oko" a vše okolo

Příspěvek od emilio52 »

Karas : - není nic jednoduššího jak to zjistit :lol:
Obrázek
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivoměr, kontrolka "hladové oko" a vše okolo

Příspěvek od felicia1 »

Omlouvám se, pokud už to tu někde je, ale chtěl bych vás poprosit o radu, zda jde nějak u feldy (1.3 bmm 50kw r.v. 1996) nasimulovat prázdná nádrž bez vyndání plováku?
vím, že když při zaplém klíčku palivoměr u plováku odpojím a hned zase zapojím tak až do dalšího zapnutí klíčku ukazoval prázdnou, ale už si nepamatuji zda i svítila kontrolka, spíš si myslím že ne.
jde to udělat nějak jinak? např u plováku spojit některé dráty?
Předem děkuji
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivoměr, kontrolka "hladové oko" a vše okolo

Příspěvek od pipo444 »

Felda BMM ? to máš jako Favoriť a škodovka, potom teda ku plaváku idú tri káble že ? u škodovky je odpor potenciometra na plaváku nejak 300 - 330 OHM. felda by mala mať len dva káble ku plaváku. odpor potenciometra je podobný. teda pripojiť potenciometer a otáčať až kedy začne svietiť kontrolka. inak presný postup nájdeš tu v PDF a podla typu motora. príjemné čítanie :)

https://ulozto.sk/!f4LndjwxC/palivomer-felda-pdf
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivoměr, kontrolka "hladové oko" a vše okolo

Příspěvek od felicia1 »

děkuji už máme vyzkoušeno, připojil jsem plovák z vrakoviště sháněl se pro mě lépe než potenciometr.
sloukami

Re: Palivoměr - občas nenajede budík a svítí oko

Příspěvek od sloukami »

A plovák, resp. potenciometr podle mne nezůstává viset. Je to určitě elektrická věc. Po natankování zapnu klíček a v 99% případů normálně rafika vyletí nahoru...pak po nějakých pár minutách začne pomalinku padat dolů až na doraz a rozsvítí se oko. To pak někdy zhasne a někdy furt svítí...


Dobrý den, přesně jste popsal závadu na mé Felicii. Zajímavé je, v létě když jsem měl odjet v létě na dovolenou do Chorvatska jsem natankoval plnou a po celou dobu dovolené vše fungovalo na 100% a při návratu to spadlo do starých "kojejí". Už jsem hladání závady vzdal a pamatuji si kolik jsem natankoval a tím vím, kolik km můžu najet. sloukami@seznam.cz
Gabriel
Příspěvky: 1
Registrován: stř 09. srp 2017 6:56:14

Re: Palivoměr, kontrolka "hladové oko" a vše okolo

Příspěvek od Gabriel »

Dobrý deň chcel by som vás poprosiť o radu neukazuje mi stav paliva na palubovke.Plavák som vymenil a žiadna zmena a po naštartovaní dostané impulz ručička vyskočí hore a naspäť dole niekedy mi ukazuje stav paliva a niekedy nie a aj to neviem či ukazuje správne za prípadne odpovede ďakujem
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivoměr, kontrolka "hladové oko" a vše okolo

Příspěvek od Maty »

Zkus zezadu na bádíku dotáhnout matičky .... rádi se čalem lehce povolí a budík pak nemá správnou kostru a dělá si co chce
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivoměr, kontrolka "hladové oko" a vše okolo

Příspěvek od pipo444 »

aj spoje nezaškodí prepájkovať, časom popraskaju a nie je dobrý kontakt ;)
Odpovědět